Idi na sadržaj

Fotografija

Surogat majka

• Please log in to reply
11 replies to this topic

Anketa: Surogat majka (13 Članovi su dali svoje glasove)

Podrzavate li surogat majcinstvo?

1. da (10 glasovi [76.92%] - Pogledaj)

Procenat glasanja: 76.92%

2. ne (1 glasovi [7.69%] - Pogledaj)

Procenat glasanja: 7.69%

3. ne znam (2 glasovi [15.38%] - Pogledaj)

Procenat glasanja: 15.38%

Glasaj Posetioci ne mogu da glasaju

#1 mala_ica

mala_ica

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 29 July 2011 - 04:47 PM

Pre par meseci sam imala sepsu,odnosno,prezivela endotoksicni sok. A sve to u periodu zeljene trudnoce 11/12 nedelja,usled cega ostajem bez materice i mogucnosti da ponovo radjam. -Jako sam srecna sto se u nasoj zemlji ponovo pokrenula tema surogat majki,ali opet i malo tuzna jer se plasim reakcije drustva. Mnogi ne razumeju znacenje ovog pojma,pa kod takvih nailazim na osudu. Verujem da mnoge zene koje iz bilo kog zdravstvenog razloga ne mogu da zatrudne,da u surogat majci vide ostvarenje sna...

#2 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 01 August 2011 - 08:34 AM

Ja sam glasala ZA i jesam za, mada evo citam o tim novinama koje ce da uvedu i mislim da to kod nas nece izazvati dobar odziv, jer je zabranjeno da surogat majka primi novac od roditelja kojima radja dete, sto u prevodu znaci da se nijedna nece odluciti na to, osim mozda jako humane rodjene sestre...

Trudnica koja dete nosi osudjena je na mucnine, kasnije bolove u krstima, mora da smanji cigare ili da ih ostavi, da ne pije ni casicu alkohola, ceka je porodjaj koji je uvek neizvestan kakav ce biti, posle treba da ima muke sa grudima jer nema bebu koja sisa pa mora da se truje bromokriptinom, i zasto bi to radila osim ako ne dobije dobru nadoknadu za to?

Jedino sto pise da ce moci da dobije za prevoz i troskove odrzavanja i nadoknadu zgog gubitka zarade i to pije vodu jedinu ako ima mesecnu platu od recimo najmanje 1000 eura!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 01 August 2011 - 08:45 AM

Ја сам за и знам једну жену која има ужасне трудноће, тешке са великим мучнинама и одржавањем и опет би желела да помогне својој најбољој другарици ако и када то буде могло. И наравно да не буде плаћена за то.
Сматрам да је сурогат мајка одлична ствар и да управо не би ни требало да се комерцијализује јер треба да буде хумани порив жене која би се на тако нешто одлучила, а не зарада. Једино тако може да остане нормална ствар.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#4 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 01 August 2011 - 09:38 AM

Ja sam ZA i verujem da bih u odredjenim okolnostima pristala da za nekog svog, bliskog i dragog uradim ovako nesto. Sama trudnoca mi nije teret i ne bih imala problem sa tim, mislim da bih imala emotivni problem da se odvojim od bebe, koja je, iako nije moja krv i meso, u meni provela svo to vreme.
Mislim da je divno kad mozes da pomognes nekome na taj nacin i mislim da novac nikako ne treba da bude razlog zbog kog bi se neko odlucio za ovako nesto.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#5 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 01 August 2011 - 09:41 AM

mislim da bih imala emotivni problem da se odvojim od bebe, koja je, iako nije moja krv i meso, u meni provela svo to vreme.

I ja sam ZA! Ali isto kao Tanasija vjerujem da bi mi ovo najgore palo.

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#6 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 01 August 2011 - 10:16 PM

Glasala za i zelela bih jednog dana da pomognem nekome na ovaj nacin,posto trudnoce podnosim jako dobro,jedino i mene brine to odvajanje od bebe :pardon:

#7 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 02 August 2011 - 06:37 AM

Питање је врло комплексно, мала ица га је поставила и отишла...

Више ствари је ту у оптицају, од тога ко су донатори јајне ћелије и сперматозоида, до тога да ли сурогат мајка треба или не да буде у роду са родитељима детета...

Не бих се никада одлучила да будем донор јајне ћелије (можда само сестри). И за "ношење" бебе би се одлучила искључиво уколико би требало да помогнем неком блиском роду и уколико је то последње решење. У том смислу све би било на добротворном нивоу.

Другии наравно могу да раде како желе, не осуђујем ни оне које траже сурогат мајке ни сурогат мајке које би наплаћивале своје "услуге", закон је ту да обезбеди да нема злоупотреба.

#8 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3323 Postovi:

Objavljeno 02 August 2011 - 06:53 AM

Cvetic, u potpunosti se slazem sa tobom!
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

#9 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 02 August 2011 - 07:04 AM

I ja delim misljenje sa cvetic. Tema je vrlo ozbiljna i mislim da tu nema mesta nadoknadi u vidu novca jer je novac mizeran u odnosu na velicinu cina zene-majke koja ce doneti na svet dete nekome ko ne moze da rodi.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#10 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 05 August 2011 - 08:19 AM

Pa upravo to, jako je to veliki cin da bi neka zena pristala da uradi tako nesto bez nadoknade, osim sestre, ili mozda mnogo dobre drugarice, ali sta je sa zenama koje ne mogu da imaju dece, surogat majka je spas a nemaju nikoga takvog ko bi se toliko zrtvovao za njih.

Evo ja na primer, ja da ne mogu da imam dece stvarno nemam nikoga ko bi to za mene ucinio, a mislim da je puno takvih!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#11 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 05 August 2011 - 10:38 AM

To bih mogla da uradim samo za porodicu svog brata, jer imamo odnos u kome su sva deca "naša", a on je, po mnogo čemu, mojoj starijoj ćerki bio i još uvek je zamena za oca. U nekom duhovnom smislu, on se i ponaša kao njen otac, a ima i takvu ulogu u njenom životu, on joj je najveći autoritet.
Samo bih to mogla za njega da uradim, i ni za koga više. Ne bih mogla da nosim život o kome neću da brinem, da mu se radujem i da ga vaspitavam.
Potpuno razumem problem, i ne osudjujem nikoga, ali mislim da je to jako velika i jako teška odluka za sve. Malo sam i pod uticajem knjige "Laku noć, lepotice" Doroti Kumson, koju sam juče pročitala... preporučujem je svima koji imaju dileme i razmišljanja na ovu temu, jer mislim da su mnogi aspekti surogat roditeljstva opisani...
St0kp2.png

zPL8p2.png

#12 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 03 October 2011 - 08:39 AM

http://www.bebac.com...int_newsID=8498
Objavljena slika

Objavljena slika