Idi na sadržaj

Fotografija

Posesivna baba

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 kewa

kewa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 84 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 08:27 AM

Imam problem koji vec dugo traje, ja se trudim da ga ne primecujem, ali toliko je prisutno da vise ne znm sta da radim, elem, moja sveki j e jaaako posesivna nad nasom cerkom, kad negde odemo ona se ponasa prema njoj kako da joj je ona mama, nudi je da jede, brise joj nos, ne da joj igracke, prica u moje ime, onda kad cuje da se probudila, odmah dolazi po nju, vodi j e kod sebe, kad neko o d mojih dodje ona odmah istrci da je uzme, da je vodi kod sebe, u nekim momentima kao da je gusi,a o tome da dete lici na NJIH, i da nista nema na majku necu ni da pisem. Plasim se da ne otudji dete od mene i mojih i da joj ne utuvi da joj je samo BABA vazna :(
kewa

#2 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2243 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 09:38 AM

Deca su mnogo zrelija nego sto mislimo, znaju oni sta je sta i ko je ko. Ja sam imala slicnu situaciju sa mojom majkom, posto moji zive sprat ispod. Dete je moralo stalno kod nje da bude, cim dodje kod nas ona se popne i sedi sa nama...Da ne pominjem kada radim i bas mi prija sa porodicom da budem sama popodne, a ona se nacrta. Bilo je tu i svadja, ali dzabe. Tina je porasla i sama joj rekla gde zeli da bude, naravno ode ona i do nje, ali sama se povukla kada je videla detinju reakciju. I sto se jela tice dodje sada prvo kod mene da pita jesu li deca jela pa tek onda je ponudi...Ogi je pa odmalena bio vezan za mene tako da je odmah razgranicio sta je sta i kod koga zeli da bude, tacno zna sta zeli...Vezan je on i za baku, ipak ga je ona cuvala, ali shvatila je da ne moze tako da se ponasa...Samo,treba mnooogo strpljenja i zivaca...
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 22 June 2011 - 11:22 AM

Evo odgovora iz prve ruke. Ja nemam tih iskustava, ali se svakodnevno srecem sa babama koje misle da bez njih dete ne bi moglo da zivi, vecina upropasti decu, ali ni jedna ne uspe da ih otudji od roditelja.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#4 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 22 June 2011 - 11:30 AM

Ма бабу ће дете вратити на њено место - то ће се десити кад-тад. Ме треба се са њом качити. Само јој треба показати где јој је место.
Моји често имају обичај да причају мојој свеки како њен унук уме ово или оно а она то исто може да види када је са њим. Мада моји мени не отимају децу, што је свеки имала обичај да ради. Па се дете бунило и тражило да се врати назад!
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#5 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 12:25 PM

Решење је једноставно-ограничити време које дете проводи са бабом. Закључавати врата од стана и не отварати ако неко долази непозван.

Ми смо у сличној ситуацији што се тиче посесивности, али не живимо са бабама и дедама. Зато њихову помоћ око деце уопште не тражимо.

А где то идете заједно са бабом?

#6 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 22 June 2011 - 12:31 PM

Neki nasi prijatelji koji zive van grada, su jedno vreme svuda isli sa babom, kao kad idu do grada da povezu i nju. To je bilo grozno, i sad kad ide neko od njih ide sam sa decom do grada vode babu da sedi pozadi sa decom :zbunjen . Ja imam sediste i vezem dete da ne bih zavisila ni od koga. Iskreno mi je zao kad neko mora da zivi sa roditeljima u kuci, pa cak i kad su odvojeni ulazi. Ovi o kojima sam pricala imaju sve zajednicko, kupatilo, kuhinju, sve! Grozno!

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#7 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 12:42 PM

Ali, to ne znaci da i babu moraju da vodaju svuda sa sobom! Stvarno svasta!
Kako li samo odgajamo decu mi koji nemamo babe u blizini? :D
Objavljena slika

Objavljena slika

#8 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 01:47 PM

kewo, po nekad bih volela da je moja sveki posesivna, bolje nego totalno nezainteresovana, kakva jeste...
Verovatno gresim.
Objavljena slikaObjavljena slika

#9 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 22 June 2011 - 01:56 PM

Ali, to ne znaci da i babu moraju da vodaju svuda sa sobom! Stvarno svasta!
Kako li samo odgajamo decu mi koji nemamo babe u blizini? :D

Ne znam, valjda se mucimo. Ja svoj mir ne bih dala ni za svu pomoc ovoga sveta.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#10 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 01:57 PM

Najgore je kad nemas ni pomoc ni mir.

#11 kewa

kewa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 84 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 04:02 PM

Na primer kad idemo na slavu kod rdjaka, ili tako negde zna se uvaliti sa nama, mlada je , al je jako konzervativna.
Kad je dete bolesno, prehladjeno , ona kuka kao da e ne ddaj boze smak sveta, "jaoo kako je smrsalaa, jaoo bleda, jaooo oci joj upale" , "dodji kod nane svoje, dodji da ti baka spremi da jedes, d ti baka stavi oblogu" Nekad mi je od omoci al nekad mi jako odmaze...ne znam , haos, zivimo ulaz do ulaza...odvojeno al opet kao da nismo.
kewa

#12 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 23 June 2011 - 08:10 AM

Moja svekrva obozava moju decu i stvarno brine o njima ali me isto zna nervirati kad recimo padnu ja sam tu a ona trci da ih uteši.Ja sam onako dosta gruba i to odmah sasecem.Voli da im nudi da jedu kod nje i ako ja imam kuvanje.To me je uvek nerviralo ali sad se vise ne prepirem oko toga neka jedu gde im se jede.A sto mrzim kad placu onako histerisu kako samo deca znaju a ona uleti kao STA IM JE BILO?.Ja samo ćutim kao ne čujem to glupo pitanje.
A najsmesnije mi je sto je ljubomorna kad Dunja ode kod moje mame na par dana.Pita me svaki dan kad se vraća ,koliko ostaje...mislim kao da joj je samo ona baba.Moja Dunja pametnica to primetila pa joj sasula u lice da je prava ljubomornica .Deca sve primete od njih se nista ne moze sakriti.
To su eto neke sitnice a inace se bas ne mesa mnogo kad smo mi tu vidi da sam ja ROGATA SNAJKA pa bolje da se povuce :rolleyes:

#13 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 23 June 2011 - 08:59 AM

Ja imam slican ''problem'' kao i vilenjak, samo sto je kod mene u pitanju posesivni i ljubomorni deda (svekar)....medjutim, ne zivimo zajdno ni puno blizu, tako da me bas zaboli uvo. Vjerujem da ce moje dijete uvidjeti neke od ovih osobina svog dede pa da ce mu ''objasniti'' neke stvari.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#14 ApatrickKEF

ApatrickKEF

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 168 Postovi:
  • LocationMankon Bamenda

Objavljeno 13 November 2017 - 07:01 PM

Лучший каталог компаний http://cnhv.co/7fmt

#15 ApatrickKEF