Idi na sadržaj

Fotografija

Posesivna baba

• Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 kewa

kewa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 84 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 08:27 AM

Imam problem koji vec dugo traje, ja se trudim da ga ne primecujem, ali toliko je prisutno da vise ne znm sta da radim, elem, moja sveki j e jaaako posesivna nad nasom cerkom, kad negde odemo ona se ponasa prema njoj kako da joj je ona mama, nudi je da jede, brise joj nos, ne da joj igracke, prica u moje ime, onda kad cuje da se probudila, odmah dolazi po nju, vodi j e kod sebe, kad neko o d mojih dodje ona odmah istrci da je uzme, da je vodi kod sebe, u nekim momentima kao da je gusi,a o tome da dete lici na NJIH, i da nista nema na majku necu ni da pisem. Plasim se da ne otudji dete od mene i mojih i da joj ne utuvi da joj je samo BABA vazna :(
kewa

#2 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2243 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 09:38 AM

Deca su mnogo zrelija nego sto mislimo, znaju oni sta je sta i ko je ko. Ja sam imala slicnu situaciju sa mojom majkom, posto moji zive sprat ispod. Dete je moralo stalno kod nje da bude, cim dodje kod nas ona se popne i sedi sa nama...Da ne pominjem kada radim i bas mi prija sa porodicom da budem sama popodne, a ona se nacrta. Bilo je tu i svadja, ali dzabe. Tina je porasla i sama joj rekla gde zeli da bude, naravno ode ona i do nje, ali sama se povukla kada je videla detinju reakciju. I sto se jela tice dodje sada prvo kod mene da pita jesu li deca jela pa tek onda je ponudi...Ogi je pa odmalena bio vezan za mene tako da je odmah razgranicio sta je sta i kod koga zeli da bude, tacno zna sta zeli...Vezan je on i za baku, ipak ga je ona cuvala, ali shvatila je da ne moze tako da se ponasa...Samo,treba mnooogo strpljenja i zivaca...
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 22 June 2011 - 11:22 AM

Evo odgovora iz prve ruke. Ja nemam tih iskustava, ali se svakodnevno srecem sa babama koje misle da bez njih dete ne bi moglo da zivi, vecina upropasti decu, ali ni jedna ne uspe da ih otudji od roditelja.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#4 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 22 June 2011 - 11:30 AM

Ма бабу ће дете вратити на њено место - то ће се десити кад-тад. Ме треба се са њом качити. Само јој треба показати где јој је место.
Моји често имају обичај да причају мојој свеки како њен унук уме ово или оно а она то исто може да види када је са њим. Мада моји мени не отимају децу, што је свеки имала обичај да ради. Па се дете бунило и тражило да се врати назад!
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#5 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 12:25 PM

Решење је једноставно-ограничити време које дете проводи са бабом. Закључавати врата од стана и не отварати ако неко долази непозван.

Ми смо у сличној ситуацији што се тиче посесивности, али не живимо са бабама и дедама. Зато њихову помоћ око деце уопште не тражимо.

А где то идете заједно са бабом?

#6 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 22 June 2011 - 12:31 PM

Neki nasi prijatelji koji zive van grada, su jedno vreme svuda isli sa babom, kao kad idu do grada da povezu i nju. To je bilo grozno, i sad kad ide neko od njih ide sam sa decom do grada vode babu da sedi pozadi sa decom :zbunjen . Ja imam sediste i vezem dete da ne bih zavisila ni od koga. Iskreno mi je zao kad neko mora da zivi sa roditeljima u kuci, pa cak i kad su odvojeni ulazi. Ovi o kojima sam pricala imaju sve zajednicko, kupatilo, kuhinju, sve! Grozno!

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#7 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 12:42 PM

Ali, to ne znaci da i babu moraju da vodaju svuda sa sobom! Stvarno svasta!
Kako li samo odgajamo decu mi koji nemamo babe u blizini? :D
Objavljena slika

Objavljena slika

#8 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 01:47 PM

kewo, po nekad bih volela da je moja sveki posesivna, bolje nego totalno nezainteresovana, kakva jeste...
Verovatno gresim.
Objavljena slikaObjavljena slika

#9 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 22 June 2011 - 01:56 PM

Ali, to ne znaci da i babu moraju da vodaju svuda sa sobom! Stvarno svasta!
Kako li samo odgajamo decu mi koji nemamo babe u blizini? :D

Ne znam, valjda se mucimo. Ja svoj mir ne bih dala ni za svu pomoc ovoga sveta.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#10 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 01:57 PM

Najgore je kad nemas ni pomoc ni mir.

#11 kewa

kewa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 84 Postovi:

Objavljeno 22 June 2011 - 04:02 PM

Na primer kad idemo na slavu kod rdjaka, ili tako negde zna se uvaliti sa nama, mlada je , al je jako konzervativna.
Kad je dete bolesno, prehladjeno , ona kuka kao da e ne ddaj boze smak sveta, "jaoo kako je smrsalaa, jaoo bleda, jaooo oci joj upale" , "dodji kod nane svoje, dodji da ti baka spremi da jedes, d ti baka stavi oblogu" Nekad mi je od omoci al nekad mi jako odmaze...ne znam , haos, zivimo ulaz do ulaza...odvojeno al opet kao da nismo.
kewa

#12 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 23 June 2011 - 08:10 AM

Moja svekrva obozava moju decu i stvarno brine o njima ali me isto zna nervirati kad recimo padnu ja sam tu a ona trci da ih uteši.Ja sam onako dosta gruba i to odmah sasecem.Voli da im nudi da jedu kod nje i ako ja imam kuvanje.To me je uvek nerviralo ali sad se vise ne prepirem oko toga neka jedu gde im se jede.A sto mrzim kad placu onako histerisu kako samo deca znaju a ona uleti kao STA IM JE BILO?.Ja samo ćutim kao ne čujem to glupo pitanje.
A najsmesnije mi je sto je ljubomorna kad Dunja ode kod moje mame na par dana.Pita me svaki dan kad se vraća ,koliko ostaje...mislim kao da joj je samo ona baba.Moja Dunja pametnica to primetila pa joj sasula u lice da je prava ljubomornica .Deca sve primete od njih se nista ne moze sakriti.
To su eto neke sitnice a inace se bas ne mesa mnogo kad smo mi tu vidi da sam ja ROGATA SNAJKA pa bolje da se povuce :rolleyes:

#13 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 23 June 2011 - 08:59 AM

Ja imam slican ''problem'' kao i vilenjak, samo sto je kod mene u pitanju posesivni i ljubomorni deda (svekar)....medjutim, ne zivimo zajdno ni puno blizu, tako da me bas zaboli uvo. Vjerujem da ce moje dijete uvidjeti neke od ovih osobina svog dede pa da ce mu ''objasniti'' neke stvari.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#14 jianbin0919

jianbin0919

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 112 Postovi:

Objavljeno 19 September 2017 - 09:57 AM

jianbin0919

canada goose jackets ralph lauren outlet stores air max 90 coach outlet store online polo ralph lauren outlet ralph lauren uk salomon outlet reebok shoes adidas outlet ralph lauren polo christian louboutin shoes air max 90 polo ralph lauren lebron shoes christian louboutin coach outlet ugg boots outlet coach outlet online ralph lauren outlet longchamp handbags canada goose jackets max 1 coach outlet cheap oakley sunglasses true religion uk ferragamo shoes true religion jeans sale coach outlet nike shoes cheap oakley sunglasses coach outlet nike roshe run michael kors outlet online adidas nmd runner canada goose outlet store nike air max michael kors outlet canada goose outlet online nike air max 90 jordan shoes bottega veneta outlet online christian louboutin outlet ferragamo outlet polo ralph lauren mulberry outlet michael kors outlet michael kors outlet christian louboutin shoes ugg clearance cheap oakley sunglasses pandora jewellery michael kors outlet clearance christian louboutin shoes mlb jerseys ray-ban sunglasses true religion canada mcm backpacks kd shoes michael kors outlet oakley sunglasses wholesale michael kors outlet clearance michael kors outlet online longchamp handbags kobe shoes polo pas cher fitflops nba jerseys wholesale cheap ray bans ugg clearance ugg outlet,ugg outlet store,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale coach outlet jordan 4 coach outlet store online air max trainers mlb jerseys ray ban sunglasses uk lebron shoes michael kors outlet online fitflops mont blanc pens canada goose coats adidas uk store pandora jewelry mbt shoes outlet kate spade uk vans outlet fitflops sale clearance cheap ray ban sunglasses michael kors outlet clearance michael kors outlet online pandora charms ugg outlet store los angeles lakers oakley sunglasses sale nfl jersey oakley sunglasses wholesale true religion jeans coach outlet store online ferragamo shoes sale christian louboutin sale tory burch outlet stores coach factory outlet cheap uggs prada outlet online cheap oakley sunglasses polo outlet michael kors handbags clearance nike air huarache canada goose outlet store christian louboutin ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet coach outlet online ugg boots clearance kate spade handbags burberry outlet store cheap ray ban sunglasses adidas shoes canada goose jackets on sale pandora outlet tory burch handbags oakley sunglasses oakley sunglasses wholesale coach outlet store online coach outlet giuseppe zanotti shoes ray ban sunglasses uk ralph lauren uk uggs outlet puma shoes polo ralph lauren adidas shoes oakley sunglasses wholesale coach handbags outlet canada goose jackets pandora outlet coach outlet air force 1 shoes coach outlet online swarovski jewelry marc jacobs sale swarovski jewelry ugg outlet polo ralph lauren air max 2015 nike air max 1 michael kors outlet clearance coach outlet longchamp outlet coach factory outlet fitflops sale clearance chrome hearts outlet ralph lauren outlet cheap jordan shoes michael kors handbags michael kors outlet store cheap ray bans ralph lauren outlet cheap oakley sunglasses coach outlet online coach outlet nike outle cheap oakley sunglasses air max 90 polo outlet stores nhl jerseys wholesale ralph?lauren ecco outlet pandora outlet nike trainers uggs outlet ray bans canada goose outlet michael kors outlet mulberry handbags oakley sunglasses wholesale ray ban wayfarer canada goose outlet store michael kors outlet clearance coach outlet store online oakley sunglasses sale uggs outlet ray ban sunglasses polo outlet christian louboutin outlet coach factory outlet ferragamo outlet ugg boots clearance cheap oakley sunglasses oakley sunglasses wholesale swarovski outlet coach outlet store online kate spade burberry outlet sale nike blazer pas cher true religion outlet michael kors outlet clearance coach outlet coach outlet clearance coach outlet ray ban sunglasses outlet ralph?lauren?polo?shirts michael kors outlet store snapback hats lacoste shirts michael kors outlet clearance michael kors handbags cheap jordans burberry canada ralph lauren outlet kate spade uk coach outlet clearance mulberry outlet michael kors wallets for women ugg outlet online tory burch outlet online swarovski uk coach outlet store online coach outlet birkenstock shoes oakley sunglasses sale longchamp outlet online moncler sale nfl jerseys uggs outlet tory burch outlet ugg outlet clearance michael kors uk cheap jordan shoes canada goose outlet michael kors outlet online coach outlet fitflops uk michael kors canada polo ralph lauren ralph lauren shirts michael kors handbags outlet michael kors outlet clearance yeezy boost polo outlet store coach outlet online michael kors outlet clearance coach outlet online polo outlet online michael kors outlet ralph lauren?uk swarovski crystal ugg boots clearance coach outlet online asics,asics israel,asics shoes,asics running shoes,asics israel,asics gel,asics running,asics gel nimbus,asics gel kayano coach outlet mac outlet michael kors outlet clearance lacoste pas cher polo ralph lauren christian louboutin sale mbt shoes outlet hermes outlet coach outlet online coach outlet online nike shoes for women cheap nike shoes michael kors handbags cheap jordan shoes ugg boots clearance nhl jerseys cheap ray ban sunglasses coach outlet store online coach outlet online ralph lauren polo ralph lauren outlet coach outlet online coach factory outlet michael kors outlet clearance hermes belts cheap oakley sunglasses michael kors uk pandora outlet true religion outlet michael kors outlet clearance ralph lauren outlet michael kors bags cheap football shirts canada goose jackets cheap oakley sunglasses nfl jersey wholesale uggs outlet polo ralph lauren outlet oakley sunglasses wholesale ysl outlet online kate spade outlet online oakley sunglasses cheap jerseys wholesale ugg boots outlet tory burch outlet online nike roshe run adidas outlet ferragamo shoes canada goose jackets michael kors handbags ed hardy outlet michael kors outlet online canada goose outlet oakley sunglasses sale cheap oakley sunglasses jerseys wholesale cheap oakley sunglasses oakley sunglasses wholesale swarovski jewellery chrome hearts online store ralph lauren ugg outlet,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale michael kors outlet nfl jerseys michael kors outlet clearance nike air max 90 ralph lauren outlet hermes birkin bag uggs outlet kobe bryants shoes polo outlet cheap ray ban sunglasses fitflops sale clearance ray ban sunglasses wholesale mulberry handbags sale oakley sunglasses wholesale mont blanc outlet canada goose outlet ralph lauren coach factory outlet coach factory outlet polo ralph lauren coach outlet online mulberry handbags oakley sunglasses nike outlet online cheap jordans nike outlet michael kors outlet clearance air max shoes canada goose jackets true religion jeans michael kors outlet clearance christian louboutin uk michael kors outlet online cheap jordans free shipping cheap oakley sunglasses polo ralph lauren outlet ray ban sunglasses nike shoes outlet valentino shoes michael kors handbags ugg outlet online basketball shoes,basketball sneakers,lebron james shoes,sports shoes,kobe bryant shoes,kobe sneakers,nike basketball shoes,running shoes,mens sport shoes,nike shoes prada outlet fred perry polo ugg outlet uggs outlet cheap ray ban sunglasses ray ban sunglasses coach factory outlet cheap jordans for sale ralph lauren outlet michael kors uk christian louboutin outlet coach outlet clearance canada goose uk michael kors outlet clearance longchamp handbags cheap nfl jerseys michael kors outlet online coach outlet online tory burch outlet online nike uk store roshe run oakley sunglasses wholesale ugg outlet stores nba jerseys ugg outlet store canada goose jackets outlet canada goose parka mulberry bags herve leger dresses coach factory outlet coach outlet online lacoste polo michael kors factory outlet true religion jeans outlet yeezy boost 350 michael kors outlet online christian louboutin shoes ugg boots for women,ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet cheap oakley sunglasses tods outlet online canada goose coats ray ban sunglasses outlet cheap nba jerseys cheap nfl jerseys Nike Free shoes canada goose outlet mulberry uk adidas shoes nike trainers polo outlet coach outlet coach factory outlet ugg outlet,ugg outlet sale,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store cheap oakley sunglasses ugg outlet,ugg outlet clearance,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet online store,ugg outlet sale,ugg outlet coupons,ugg outlet boots soccer cleats max 90 michael kors outlet clearance uggs outlet fitflops cheap jordan shoes michael kors outlet online michael kors outlet online ugg boots clearance canada goose jackets for women oakley sunglasses wholesale ray-ban sunglasses camisetas futbol baratas new balance outlet michael kors outlet stores ralph lauren uk ugg outlet store tory burch outlet online christian louboutin shoes christian louboutin sale true religion outlet uk cheap jerseys wholesale ugg outlet clearance,ugg outlet online clearance,ugg outlet,uggs outlet,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale coach outlet online foamposite shoes true religion outlet store coach outlet store online cheap oakley sunglasses nike outlet store online coach outlet online cheap soccer jerseys cazal outlet fitflops uk mulberry handbags pandora bracelet prada sunglasses for women ugg boots clearance ugg boots clearance,ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet links of london jewellery cheap ray ban sunglasses oakley sunglasses wholesale coach outlet mac tools pandora jewelery michael kors outlet clearance coach outlet store tory burch sandals michael kors outlet online canada goose outlet ugg boots australia moncler coats kobe 9 elite coach outlet online cheap ray ban sunglasses coach outlet online coach factory outlet ferragamo shoes michael kors outlet online ugg boots outlet oakley sunglasses polo ralph lauren cheap ray ban sunglasses ugg outlet polo ralph lauren outlet mulberry bags michael kors outlet online Basketball Shoes true religion jeans cheap ray ban sunglasses pandora charms sale clearance cheap ray ban sunglasses coach outlet store online polo ralph lauren outlet michael kors uk polo ralph lauren reebok shoes christian louboutin shoes converse shoes sale oakley sunglasses wholesale polo outlet stores canada goose jackets men ray ban sunglasses adidas nmd supra shoes sale adidas wings shoes coach outlet ugg boots,ugg boots outlet,cheap uggs boots,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet,ugg boots for men,ugg boots for kids michael kors outlet clearance coach outlet online true religion outlet swarovski crystal true religion jeans sale ugg boots outlet cheap oakley sunglasses adidas shoes coach outlet coach factory outlet michael kors outlet online nike trainers uk snapbacks wholesale longchamp outlet thomas sabo charms ralph lauren polo longchamp bags ferragamo outlet cheap michael kors handbags canada goose jackets ralph lauren prada outlet longchamp handbags michael kors outlet online soccer jerseys wholesale cleveland cavaliers jerseys nike shoes uk michael kors outlet clearance fitflops sale clearance michael kors outlet cheap uggs outlet,cheap uggs for sale,cheap ugg boots,cheap uggs for kids,cheap uggs for women,cheap uggs bailey bow,cheap uggs china,cheap uggs for men,cheap uggs for girls,cheap uggs boots for women christian louboutin sale mbt shoes coach outlet online michael kors handbags outlet ugg outlet lacoste outlet coach outlet online nike air huarache nike store uk hermes outlet store coach factory outlet michael kors outlet online michael kors outlet online cheap oakley sunglasses true religion outlet canada goose outlet snapbacks wholesale coach outlet online uggs outlet canada goose coach outlet coach outlet online coach factory outlet burberry outlet store nike shoes kate spade handbags nfl jersey wholesale coach factory outlet coach factory outlet canada goose jackets ralph lauren outlet mulberry outlet,mulberry handbags outlet coach outlet clearance ralph lauren canada goose coats true religion outlet birkenstock shoes nike free running cheap oakley sunglasses cheap mlb jerseys michael kors outlet true religion jeans

#15 HaroTileeven

HaroTileeven

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 163965 Postovi:

Objavljeno 21 September 2017 - 12:41 AM

Cialis Lo Pueden Tomar Las Mujeres generic cialis Power Pill 100
Levitra Shop Preisvergleich Longer Last
Online Celexa viagra cialis Generic Cialis For Sale Online

#16 HaroTileeven

HaroTileeven

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 163965 Postovi:

Objavljeno 03 October 2017 - 04:54 PM

Osterreich Bestellen Levitra viagra prescription Levitra Generico 20 Mg Prezzo best buy isotretinoin Cialis 4 Comprimes

#17 HaroTileeven

HaroTileeven

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 163965 Postovi:

Objavljeno 09 October 2017 - 05:59 AM

Tadalafil For Sale viagra Priligy Sin Receta Espana

#18 HaroTileeven

HaroTileeven

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 163965 Postovi:

Objavljeno 09 October 2017 - 06:06 AM

Nizagara 150 Cytotec 200 Pour Ivg viagra Amoxicillin Tr K Clv Buy Yasmin No Prescription

#19 HaroTileeven

HaroTileeven

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 163965 Postovi:

Objavljeno 09 October 2017 - 04:57 PM

Alcohol Zithromax Levitra Canadian Pharmacy Viagra Sans Ordonnance Prix viagra online pharmacy Elocon Legally Mastercard Accepted Cialis A Quel Age

#20 HaroTileeven

HaroTileeven

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 163965 Postovi:

Objavljeno 09 October 2017 - 05:02 PM

Priligy Generico On Line cialis Procurer Du Viagra Sans Ordonnance

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika