Idi na sadržaj

Fotografija

Dojenje za vreme trudnoce

• Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 21 April 2011 - 08:39 PM

Da li je to dozvoljeno, odnosno da li sme da se doji beba dok je druga u stomaku?Ima li neko slicno iskustvo?
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#2 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 21 April 2011 - 09:32 PM

Welcome back, Pokita:)Ne znam da ti odgovorim na pitanje, osim da kazem ono sto verovatno i sama cujes okolo - kazu da ne bi trebalo. Al\' to je rekla-kazala :)Javice se vec neko ko zna.
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 22 April 2011 - 07:34 AM

Evo mene sa iskustvom :PJa sam dojila SAru kada sam ostala trudna sa MArijom. Evo sta su mi rekli: ne bi trebala da dojim, trbalo je da to prekinen na sto bezbolniji nacin, ne odjednom, postepeno, druga stvar je sto to mlijeko vise nije isto, odnosno nije stetno ali nema ni dovoljno hranljivih sastojaka. I na kraju malena beba u stomaku ostaje bez nekih sastojaka ako se doji. JA sam uspjesno poslije 10 dana prekinula da dojim a sara je tada imala 7 mjeseci.

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#4 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 22 April 2011 - 01:30 PM

Ne brini, nece ti nista faliti, a ni bebi, ni ovoj u stomaku, a ni ovoj sto sisa. Moraces da uzimas vitamine, ali sem toga nista vise.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#5 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 23 April 2011 - 12:42 PM

Planirala sam sina da dojim bar do godinu ipo a i voli da sisa i lepo napreduje, ja nisam dobijala uopste zbog dojenja, i od skoro sam osetila neke mucnine danima su trajale, uradih test ono ove crte skroz tamne:shocked2Ja sam mislila da kad dobijem prvi put ugradim mirenu ali nisam ni dobila.Otisla sam kod doktorke da vidi da li je to stvarno ili poludeli hormoni i na pregledu je ispalo 9 nedelja i jedan dan, termin mi je rekla odprilike tu negde pocetkom novembra jer datum poslednjeg ciklusa ne postoji, ja sam kao dobila septembra ali izgleda da je to i dalje bilo neko ciscenje materice od porodjaja obzirom da je trajalo kratko i slabo i od tada nista!I sad ovo.Nisam bas prezadovoljna, htela sam na AB ali vec je to odmaklo, imala sam samo par dana da odlucim to je bilo vec puna pa sam odustala i odlucila da rodim ali ne mogu to ni da zamislim, dve bebe i jedna predskolka:alsamglupI nisam spremna da odbijam moju srecicu zbog nekog nepozvanog uljeza:bigsmile
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#6 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 23 April 2011 - 04:47 PM

Koliko se ja sećam, iz knjiga, mame mogu da doje i dok su trudne. Lično smatram da je trudnoća veliki napor za organizam majke, dojenje takodje, i da, ako nije neophodno, ne bih nastavila dojenje po svaku cenu. Naročito ako beba ima već godinu dana, organizam bih pripremila i ojačala za tu drugu srećicu koja je na putu, i kojoj sam takodje potrebna.Lično, rekoh, lekari ne inisistiraju na prekidu dojenja zbog trudnoće.Ipak, moram da kažem, jako mi je zasmetala tvoja poslednja rečenica: \"da odbijem moju srećicu zbog nekog nepozvanog uljeza\". Nadam se da je to samo nesmotrenost u izražavanju.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#7 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 23 April 2011 - 10:15 PM

Ma ja ga i ne dojim stalno samo kad treba da spava i nocu kad se probudi on trazi da sisa, zao mi je da mu to uskratim a zao mi i sebe jer ovako se otkopcam i beba spava a ovako ne znam sta bih, da ga ljuljam po sobi, ne bih to mogla u 2h ujutru i ovako sam neispavana.Ali ako mleko nije stetno nastavila bih jos neko vreme i postepeno bih pokusavala da ga odviknem, a on inace sve jede ali voli da siska bar malo.A ova recenica, kato nazalost nije nesmotrenost, vise izrazavanje besa na sebe i muza jer nije ono krivo nego mi, a ja sam skroz nespremna da ga cuvam, mislila sam taman cu malo da se odmorim od septembra, dam ga u obdaniste pocnem da radim, malo u toku dana imam neceg drugog osim pelena i benkica i flasica i aventove pumpe, ali sta je tu je, nije ova tema otvorena za jadanje:tuzan
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#8 Narnija

Narnija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 432 Postovi:

Objavljeno 24 April 2011 - 12:18 PM

Joj i ja nesto sumnjam da sam trudna...i dalje ga dojim :P

#9 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 24 April 2011 - 01:09 PM

Drage moje Pokita i Narnija, to su meni vesti za veliko čestitanje i veliku radost!Mogu da zamislim sa kojim se brigama i strepnjama suočavate, ali ništa lepše i značajnije od najave novog života.Srećno!
St0kp2.png

zPL8p2.png

#10 Narnija

Narnija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 432 Postovi:

Objavljeno 24 April 2011 - 04:36 PM

Pa ja se i radujem i strepim,ali ne zbog dojenja vec da mi se ne desi spontani ponovo,a kod mene su velike sanse za to,zbog mije autoimune bolesti.

#11 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 24 April 2011 - 08:35 PM

Ja ne verujem da mleku nesto fali, ali mislim da je to ogroman napor za organizam jedne trudnice, posebno na pocetku trudnoce. Iskreno ja ne znam sta bih radila. Ja sam cula da nadrazivanje bradavica u kasnoj trudnoci moze da izazove kontrakcije. Verujem da nisi srecna i razumem sta pricas. Lepo je sto si odlucila da zadrzis bebu, sve ce doci na svoje i to sto ces da prestanes da dojis bebu u nekom trenutku sigurno nije smak sveta. Dojenje nije jedini nacin da mu pokazes koliko ga volis imaces vremena za to dok beba ponovo ne stigne.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#12 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 25 April 2011 - 12:27 PM

Ја бих само додала да је много лепше престати да дојиш бебу јер си у другом стању, него зато што као ја треба да се вратиш на посао! Сигурна сам да лекари препоручују да се престане са дојењем пре трећег триместра не само због овога што наводи тАНАсија већ и због тога да беба коју дојиш не буде свесна тога да јој је привилегију дојења узела беба која ће се родити. Ипак имам утисак да је била несмотреност у изражавању јер мој је утисак да беба о којој је реч није \'нежељени уљез\' већ ћелија која ју је направила, зар не????
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#13 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 25 April 2011 - 12:54 PM

[i]Ипак имам утисак да је била несмотреност у изражавању јер мој је утисак да беба о којој је реч није \'нежељени уљез\' већ ћелија која ју је направила, зар не????

Dobra moc zapazanja!A ovo za posao i trudnocu ne znam tvoje razloge sto si prestala da dojis osim ako nemas nezgodno radno vreme, da je 8-9 sati, ja bih izmuzla mleko, i inace mi ne nadolazi na krace vreme pogotovu kako vreme prolazi.I ja dojim bebu samo nocu kad potrazi, ujutru i uvece i to samo tek koliko da oseti blizinu i da povuce jer ga to smiruje.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#14 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 25 April 2011 - 01:52 PM

Iskreno, ja bih prestala sa dojenjem. Koliko vidim pokita tvoje dijete sad ima deset mjeseci i mislim da je vec dovoljno sisalo, kad si vec i trudna. Ako mislis da ces kasnije da ga lakse odviknes od sisanja mislim da se varas. Mislim da je lakse da se sad na pocetku trudnoce izboris sa prestankom sisanja i nocnim budjenjima nego kasnije kad trudnoca odmakne. U svakom slucaju srecno.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#15 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 25 April 2011 - 07:50 PM

Ja sam bila zapanjena kada mi je poznanica opušteno ispričala kako istovremeno doji devojčicu od dve i po godine i bebu od 7 meseci:shocked2:puzzled.......meni to prosto nije bilo baš....normalno.al eto dešava se :P.Ako ništa drugo,bar bih se zapitala da li svoj organizam treba da opteretim baš toliko(trudnoća za trudnoćom,dva porodjaja ze relativno kratko vreme,pa još i konstantno dojenje).......svaka beba uzima za sebe,i ta što sisa i ta što raste u stomaku....A tebe tek očekuje \"trošenje\"....

#16 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 25 April 2011 - 08:30 PM

Eh, kad bih htelo da se istosi salce to bi bilo super, ali to nesto nece:dja
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#17 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 26 April 2011 - 05:50 AM

JOK, salo ostaje, trose se vitamini i sve ostalo sto ti mnooogoooo treba :P

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#18 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 26 April 2011 - 06:08 AM

Originalno postavio/la pokitaA ovo za posao i trudnocu ne znam tvoje razloge sto si prestala da dojis osim ako nemas nezgodno radno vreme, da je 8-9 sati, ja bih izmuzla mleko, i inace mi ne nadolazi na krace vreme pogotovu kako vreme prolazi.

NisM još prestala da dojim. Moja beba ima mesec i par dana. Još sisa. Ali kadacse uvede pumpica, nije to kao kad bebu držiš na grudima. Sa Katom sa izmlazala oko dva meseca i onda je samo presahnulo. Acna ovom poslu nemam ni gde da izmlazam mleko samo u WC-u :P
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#19 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 03 May 2011 - 09:10 PM

Na roda.hr se mnogo piše o tom tandemskom dojenju - tako ga i nazivaju. I tu je gomila majki (neću baš da kažem šta mislim o njima) koja zastupa tezu da je dojenje nešto najljepše, pa ih doje i u školi - bukvalno. Na primjer - šestogodišnjaka i četvorogodišnjaka istovremeno. Čitala sam mnogo, i čudom se čudila - kažu da nije štetno. Ja bih svakako prestala, opterećenje je i samo dojiti, a tek dojiti i eventualno povraćati i uopšte biti trudan, meni je nezamislivo.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#20 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 04 July 2011 - 11:49 AM

Jeste grozno povracati i dojiti, ali ja nisam bila taj slucaj, ja trudnoce dobro podnosim i na pocetku trudnoce osecam neke neprijatne mucnine, zelju za posebnom hranom, nesto tako osvezavajuce, ali sam u sve tri trudnoce bila daleko od povracanja, lezanja u krevetu, ja jednostavno jedem tad skoro sve samo gledam da jedem one stvari koje mi vise prijaju, i savet svim trudnicama, kad vam je muka obavezno jedite, makar malo i na silu jer nakon hrane smanjuje se mucnina, a ovako nekonzumiranjem hrane zbog mucnine ulazi se u zacarani krug!

Ja napokon prestadoh da dojim 01.07.

Vec u zadnje vreme mi se jako smanjilo mleko, da bi zadnjih par nedelja nestalo, i tako ja sa grudima nemam probleme ali je nocu uzas kad se probudi, bas trazi, ali procice ga valjda za neki dan!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika