Idi na sadržaj

Fotografija

Organizacija sa drugim detetom

• Please log in to reply
161 replies to this topic

#1 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 17 December 2006 - 11:00 PM

Zivimo u stanu koji ima malu odvojenu kuhinju,vecu sobu koja je kao dnevni boravak sa trpezarijskim stolom,tu mi spavamo i jos jednu manju sobu u kojoj smo do pre godinu dana svi spavali,a sada je to decija,ona je malo odvojena duzim hodnikom od dnevne.Jos uvek nisam sigurna kako da se organizujem kada dodje beba,mislim da bar za prvo vreme ja budem u maloj sobi sa bebom,a Ena da spava sa tatom(preko dana ce nas biti svuda).Obavezno moram nabaviti bebi alarm,jer je ipak ta soba izdvojena(ako sam u kuhinji,a vrata zatvorena ne bi je cula).Ne znam koliko cu moci da se opustim jer smo sa Enom bili u garsonjeri i uvek mi je bila tu na oku.Kako ste se vi organizovali,svuda u svetu veoma rano ostave bebu samu u sobi,kakva su vasa iskustva?Ena ce uskoro 5 god.

#2 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 17 December 2006 - 11:11 PM

Kod nas je situacija ista. Kad stigne druga beba, tata i Srba će preći u dnevnu sobu, a kad deca porastu ne gine mi krivljenje na sofi u dnevnom boravku. Osim ako ne zaradimo neke pare, pa kupimo veći stan. A ne treba nam još mnogo. Bar još 15 kvadrata...
'Objavljena
'Objavljena

#3 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 17 December 2006 - 11:26 PM

Pa sta mislis dokle ce to razdvajanje da traje,to ce verovatno da utice na sve u porodici.Meni je frka zato sto to nije soba do sobe,ipak mi je daleko,i nju kada smo ostavili samu u sobi sa skoro 4 god.ne mogu reci da mi je bilo svejedno prvih dana.A vi to vec cekate drugu bebu ili je samo u planu?

#4 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 17 December 2006 - 11:30 PM

a kolika je beba,ne mogu bas sve da vas pohvatam,koja je cija beba i kolika je.......

#5 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 17 December 2006 - 11:31 PM

ja ti ne mogu baš puno pomoći,jer je kod mene razlika malo veća,sin odavno spava u svojoj sobi..ali mislim,da čim beba uhvati neki ritam spavanja i hranjenja i počne lepo da spava noću,možete opet svi da budete zajedno..

#6 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 17 December 2006 - 11:32 PM

Emina,nabavi bebi monitor ili alarm kako god da je tamo slobodno!Nama je Anja u drugoj sobi a desi se da zaspim dok gledam TV i veruj mi da je odmah cujem kad zavapi za klopom!:mad: U pocetu sam mislila da je necu cuti ali sam se grdno prevarila:P Jos sam na pocetku stavljala zvuk na najace pa zamalo infarkt da dobijem kad je \"zaplakala\".:)
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#7 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 12:57 AM

E neka su ti zivi i zdravi,a i svi ostali mali i veliki,pozdravljam vas sve.

#8 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 01:05 AM

kako je i da li je Luka reagovao na tvoj odlazak u porodiliste i kako je bilo pri povratku,Ena bas puno razmislja i pricamo o tome,malo se i plasi da cu ja tamo dugo ostati i slusaj sada ovo-\'\'zabrinuta \'\'je, jer je \'\'opasno \'\'roditi bebu,ja je pitam kako to,a ona kaze da dr mora da mi \'\'odsece\'\' stomak(posto imam rez od neke operacije pitala me jednom hoce li tu da izadje beba i ja potvrdila) da bi izvadio bebu-citiram njene reci,a da ja nikad nisam pred njom pricala o porodjaju,niti bih ga predstavila svome detetu kao nesto strasno ikada,pa dodah na kraju ma to je lako roditi bebu,ovako-i puknem prstima,kazem tako sam i tebe rodila

#9 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 01:29 AM

Pa ne znam ,mislim da bas zato sto je starija i devojcica pa vise konta.A verovatno se seca kad je imala nepune tri god. ja sam imala tu operaciju i mada joj nisu rekli da sam ja u bolnici ona to nekako povezala jer sam kasnije morala da joj pokazem zavoj na stomaku ,da bih joj objasnila da moram da lezim i da ne smem da je nosim.Onda je drugarica otisla da se porodi,pa je tu pominjano porodiliste tj bolnica,pa je onda rekla da nece da joj rodim bebu(mada je odusevljena)jer cu ici u bolnicu, ja pricam da ce ona samo dva puta da prespava pa ce mama i beba doci,a da ce je tata dovesti da nas vidi,a mi cemo joj mahati sa prozora.....

#10 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 10:15 AM

emina, ja te skroz razumem. Ne mogu da pricam nasu istoriju, jer neumem brzo da kucam a trebalo bi pisaatiiiiiiii.Mislim da treba da joj pricas jos od sada, pa ce joj lakse biti kad odes. A kad dodjes sa bebom to niko ne moze da zna kako ce se ona ponasati.Mislim da joj ne treba braniti da dira bebu i neka bude ukljucena u sve radnje oko bebe. A ljubomora je , ja mislim, neizbezna jer je to jace od ljudskog roda ( cast izuzecima ). Mi smo od pocetka svi spavali u istoj sobi, na nasim omiljenim sundjerima ( krevetac su slabo koristili ), a preko dana gde ja tu i beba i Branko, kao crevca:P
Branko i Petra

#11 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 12:32 PM

Pa na dozu ljubomore sigurno moram da racunam,to se i ocekuje,a ne verujem da ce biti vecih problema sa tim.Mislim da ce problematicnije biti sacuvati bebu od nje,jer ih ona obozava,a naravno jos je mala da bi imala osecaja gde je granica.Ona vec ima svoje rituale sa bebama(lutkama),kako se o njima brine......Mada mislim da ce joj kao i svima biti zanimljivo neko vreme,a onda ce joj vec dosaditi.Najlakse bi nam bilo da se svi potrpamo u jednu sobu,ali je ona ipak mala za sve nas......

#12 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 12:40 PM

Najbolja fora koju sam cula od starijeg deteta za novorodjenu bebu je da kad je mama dosla kuci i posle par dana klinac kaze : dobro , videli smo bebu , a sad mozemo da je vratimo u bolnicu:P
Branko i Petra

#13 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 08 May 2007 - 09:36 PM

pa malo da \'\'ozivim\'\'istu temu ponovo...nasa organizacija je ipak bila takva da su se sve devojke potrpale u jednu sobu,a tatu ostavile samog.....i mogu vam reci da je to zaista imalo uticaja na nas dvoje ,jer smo se malo otudjili....onnda je on otisao na put,ali smo se dogovorili da vracamo krevet (iz dva dela je)u dnevnu sobu.Alarm imamo,ali....ja jos uvek nisam sigurna da li cu uspeti da se opustim i kako da spavam,sve se bojim da je necu cutio,ustvari ne mogu da se naviknem na to da kada otvorim oci,ona mi nije tu \'\'na oku\'\'.Inace je ona dobrica,spava celu noc,i ujutru je cujem kada pocne da se meskolji i vrpolji i ja ustanem i uzmem je,ni ne stigne da place....ponavljam da je svuda u svetu to najnormalnija pojava da bebe spavaju u drugoj sobi,ali kako da se naviknem na to?

#14 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 08 May 2007 - 09:39 PM

Originalno postavio/la Dacami isto imamo dnevnu spojenu sa kuhinjom i jednu sobu.u dnevnoj za sada spavaju mm i luka a ja sa bebom u maloj sobici,iako planiram da za par meseci preselim i luku u sobu da njih dvojica budu u njoj

i sta bi sa vasim planom,jel sproveden u delo?

#15 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 09 May 2007 - 12:08 AM

Ja isto planiram da Danila prbacim u svoju sobu samo ne znam kada je pravo vreme za to. MIslim da sam to trebala ranije uraditi jer sad vidim da se on navikao kad se probudi da smo mi tu tacnije ja... ne znam sta da radim,stvarno. Inace imam alarm i kao moja imenjakinja desavalo se da sam ga u pocetku do daske pojacavala te sam se vise puta prebadala..sad je na srednjoj jacini.:(
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#16 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 09 May 2007 - 11:35 AM

Mi imamo dnevnu sa kuhinjom i spavaću u kojo svi spavamo ,dva krevetića i naš krevet i tako funkcioniše od početka.Ja kad sam rodila Stefana nisam htela da se razdvajam od mm i da napuštam svoj krevet:Dtako da je Dunja navikla da spava i dok beba noću plače a jako retko je plakao.Kad porastu neznam gde će ko jer prostorija više nemamo a ako bude para(teško:()planiramo da napravimo potkrovlje i tamo smestimo spavaće sobe.Zamisao je super samo da se ostvari.
Objavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slikaObjavljena slika

#17 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 09 May 2007 - 06:12 PM

nama je ta soba jako mala da bi svi stali u nju,a i pre toga smo je pretvorili u deciju,tj Eninu,nisu problem njih dve,beba spava,a Ena svakako ne cuje,problem je u mami.....

#18 mildan

mildan

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 417 Postovi:

Objavljeno 09 May 2007 - 10:33 PM

U početku sam spavala sama sa bebom u dnevnoj sobi, a starija sa tatom u spavaćoj.Od ove godine smo sve tri u dnevnoj, a tata sam.Ovih dana se sve tri vraćamo u spavaću.To je sve bilo iz razloga što mi je krevetac-ogradica bila u dnevnoj sobi, a ta soba je toplija.Pošto je sad otoplilo vraćamo se nazad u spavaću, a ogradica mi više ne treba u toku dana pošto Miša samo spava u njoj, jer već par meseci hoda sama.

#19 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 20 December 2007 - 04:39 AM

Imamo srece da smo uzeli kucu pre rodjenja Isidore te svako dete(beba) ima svoju sobu u kojoj spava.Preko dana su obe uglavnom u dnevnom boravku ili trpezariji.Stocic za presvlacenje imamo na spratu i prizemlju jer mi dojadi da ih vucem uz stepenice gore-dole.Bebi monitore imamo u nasoj spavacoj sobi i u dnevnoj sobi.Desi se da skoro u isto vreme zavape da klopaju...prednost ima Anja jer brze jede i pre zavrsim sa njom. Bebi vodu i dalje obe konzumiraju s\' tim da Anji vise ne prokuvavam pa su flase uvek na razlicitim mestima u kuhinji da ne bi doslo do zabune. Dezurstvo nocu je uglavnom moja obaveza do 5-6h a onda preuzme MM do nekih 8:30h da bih uhvatila malko sna.U 8:30h ustajem i spremam Anji dorucak dok otkuvavam Dorine flasice i cucle. 9:00h Anja doruckuje dok ja pijuckam kafu izmedju zalogaja.Ako sam srecna Anja se igra u ogradici a Dora spava pa mogu da se bacim na sredjivanje racuna itd. vezano za firmu. Dorucak...ne pamtim kao takav jer prvi put najcesce jedem oko 14h. Da vam ne detaljisem previse oko mog radnog dana ali je vrlo sabijen raspored. Ako je za utehu ne treba mi teretana niti dijeta! :bouncing
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#20 maja31

maja31

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 281 Postovi:

Objavljeno 20 December 2007 - 08:17 AM

Emina nisi jedina mi zivimo u podstanarima od kako sam rodila Bojanu i to u stanu koji ima jednu sobu dole a jednu gore na spratu posto je dupleks i muz i ja smo se odvojili ja sam sa bebom a muz sa sinom. Odavno vec planiram da kupim bebi alarm ali nikako to da realizujem u delo mada je muz predlozio da stavimo gore kameru od kompjutera koju takodje jos nismo kupili.A sto se tice odvojenih soba za bebu ko ima uslova svaka cast verovatno bi ih i ja odvojila vec od nekog 6 do 9 meseca, ali nisam u mogucnosti o tome da razmisljam.
Lilypie 5th Birthday PicLilypie 5th Birthday TickerLilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika