Idi na sadržaj

Polise za putno osiguranje

Fotografija

Trudnoća posle spontanog

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 nika

nika

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3661 Postovi:
  • LocationVojvodina

Objavljeno 13 January 2011 - 08:28 AM

Zanimaju me vaša iskustva ako ste (nažalost) imale i posle koliko vremena ste ponovo zatrudnele?Dosta sam o ovoj temi čitala na Internetu i mišljenja su dosta podeljena! Neki smatraju da treba da se pauzira od 3-6 meseci a opet ima mišljenja da žene mlađe od 35 god. ako nisu imale 3 vezana spontana pobačaja mogu ostati trudne posle prve dobijene menstruacije tj. kad se ciklus uspostavi!Meni je doktorica koja mi vodi trudnoću rekla da pauziram 3 meseca a koja mi je radila kiretažu 5 meseci!Ja sam odlučila da prestanemo sa čuvanjem jer je prošlo 3.5 meseca pa što kažu šta nam Bog da!Zašto dolazi do spontanog uglavnom nema objašnjenja kao što ni meni nisu objasnili zašto u 22 nedelji a beba bila u redu! Prva trudnoća najnormalnija kao što može biti i svaka sledeća i posle spontanog!Kao što sam rekla zanimaju me vaša mišljenja, iskustva i saveti!

P7Egp2.png
0VAGp1.png

#2 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6464 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 13 January 2011 - 09:07 AM

Meni su isto rekli od 3-6 meseci i ja cu jos malo da pocnem. Ja se dobro osecam, ciklus mi je redovan. Samo cu pre nego sto krenem da se ne cuvam da odem da uradim sekret i papa test, posto je proslo godinu dana od poslednjeg sistematskog.
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12667 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 13 January 2011 - 09:10 AM

Draga Nika,Sigurna sam da posle spontanog zena pre svega mora mentalno da bude spremna na sledecu trudocu.Meni su posle kiretaze rekli tri meseca, ali sam ja ostala u drugom stanju tek posle dve godine. Nije bilo nikakvih realnih zdravstvenih problema da se beba zacne, vec samo mislim psihicko opterecenje. Dakle, moze da traje dosta dugo, a moze i mnogo krace - sve zavisi od toga da li je zena opustena ili opterecena idejom o novoj trudnoci.Moja koleginica imala je isti problem kao i ja - neevolutivnu trudnocu (njoj je bila prva) - i ostala je u drugom stanju 4 meseca posle kiretaze. Sve je relativno. Oni su bili potpuno opusteni nisu ni razmisljali o sledecoj trudnoci, ali se nisu ni cuvali.Mislim da bi takodje morala da ides kod ginekologa - tvog - i da ti on kaze kakva je zdravstvena situacija i da li je telo spremno za sledecu trudnocu. Ja bih svakako to uradila (i jesam).
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#4 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4317 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 13 January 2011 - 10:07 AM

Originalno postavio/la n9akovicMislim da bi takodje morala da ides kod ginekologa - tvog - i da ti on kaze kakva je zdravstvena situacija i da li je telo spremno za sledecu trudnocu. Ja bih svakako to uradila (i jesam).

I ja tako mislim. Nije tebi trudnoca prekinuta u prvih par nedelja, vec posle dosta vremena, a za to vreme si se trosila, pa je bolje da odmoris. Teoretski mozes odmah posle pobacaja da krenes na drugu bebu, ali psihicki i emotivno to nije bas lako. A to ti znatno utice na uspeh. Sad je proslo dovoljno vremena, pa vidi da odradis neki rutinski pregled, da budes mirna pre sledece trudnoce. I poseti i zubara. Mm kaze da je i to bitno, iako se cesto ne uyima u obyir. Nije hteo da objasnjava. I mene je terao da proverim zube pre obe trudnoce, pa mi je to nekako sad i normalno.

Objavljena slika

Objavljena slika

#5 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11016 Postovi:

Objavljeno 13 January 2011 - 10:10 AM

Slazem se sa N9 (ne iz licnog iskustva vec po onome sto sam procitala i cula od svog oca - ginekologa). Srecno!
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#6 nika

nika

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3661 Postovi:
  • LocationVojvodina

Objavljeno 13 January 2011 - 10:28 AM

Hvala vam! Zubara sam obavila a i kod ginekologa sam bila i ona kaže da je sve u redu ići ću uskoro da odradim papa i sekret to radim dva puta godišnje i stvarno nisam imala nikakvih problema! S tom drugom trudnoćom sam bila baš opterećena nikako da se desi a i kad se desila brzo sam je izgubila! Čini mi se da što vreme prolazi meni je gore jer sve moje drugarice koje su bile trudne u isto vreme kad i ja ili su se porodile ili čekaju na porođaj!Teško mi je da ih gledam drago mi je zbog njih a sa druge strane zamišljam sebe!Smirila sam se prihvatila sam da je tako moralo biti i sad molim Boga da ponovo ostanem trudna i da se zajedno sa vama radujem novoj trudnoći koja će se uspešno nadam se završiti jednom bebironkom!

P7Egp2.png
0VAGp1.png

#7 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11016 Postovi:

Objavljeno 13 January 2011 - 11:05 AM

Samo pozitivno, nika - bice sve ok!
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#8 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10079 Postovi:

Objavljeno 13 January 2011 - 01:58 PM

Nemam iskustva, ali ti želim sve najbolje!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#9 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6860 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 13 January 2011 - 02:38 PM

I ja ti zelim se najbolje. Nemam iskustva ali mislim da su zeMske u pravu kada kazu da je najvaznije da spihicki budes spreman za drugo, naravno ako je zdravstveno sve u redu!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#10 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6464 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 14 January 2011 - 11:45 AM

Ja se ne vidjam sa drugaricom koja je trudna pa me valjda to i ne dotice mnogo. Ne izbegavam je, niposto, ali nikako da se vidimo. Pomislim po nekad da bih sad vec bila 3 meseca pred porodjaj i svasta jos nesto, ali se ne opterecujem mnogo. Mislim da psiha cini cuda i da moj stav da je i to zivot pomaze mnogo.

#11 nika

nika

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3661 Postovi:
  • LocationVojvodina

Objavljeno 14 January 2011 - 12:23 PM

Ja sam trebala da se porodim 29 januara kako se bliži taj dan ja se osećam jako čudno! U smislu da sam se ja smirila da mi se to desilo jer je verovatno moralo da se desi i da želim da sve to prođe i da dođe nova trudnoća i da o tome mislim!Suza mislim da više nemam nazad ne mogu a napred hoću!Razmišljam pozitivno i nadam se da će sve biti u redu da će mi se ispuniti moja velika želja!

P7Egp2.png
0VAGp1.png

#12 nika

nika

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3661 Postovi:
  • LocationVojvodina

Objavljeno 14 January 2011 - 12:24 PM

Zaboravih hvala mamama na podršci!

P7Egp2.png
0VAGp1.png

#13 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6464 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 14 January 2011 - 08:51 PM

Originalno postavio/la nikaJa sam trebala da se porodim 29 januara kako se bliži taj dan ja se osećam jako čudno! U smislu da sam se ja smirila da mi se to desilo jer je verovatno moralo da se desi i da želim da sve to prođe i da dođe nova trudnoća i da o tome mislim!Suza mislim da više nemam nazad ne mogu a napred hoću!Razmišljam pozitivno i nadam se da će sve biti u redu da će mi se ispuniti moja velika želja!

BRAVO!!!

#14 dunjasuki

dunjasuki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:
  • Locationnovi sad srbia

Objavljeno 05 May 2011 - 04:11 PM

bitno je psihicki da se sredis...ja posle pobacaja nocima nisam spavala pila sam lekove svaki put nju kad sam sanjala htela sam da se ubijem ali jedno jutro sam ustala i rekla hej pa nemoj ziveti u proslosti razmisljaj o braku i o tome kada se sredi sve da cemo imati bebicu ali samo ako se ja sredim..i tako i bi sad radimo na tome :) uf sva sam se najezila dok pisem o njoj... tesko mi je i sad pogotovo sto sam morala da je vidim posto su me prirodno poradjali tako da mi je ispred ociju ispala..ali ipak se malo bojim trudnoce.....

#15 Nelica..

Nelica..

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 21 January 2014 - 03:05 PM

Pozdrav svima.Moja prva trudnoca je bila prosle god . Pocetkom Semptembra(Blizance) i nazalost pocela da krvarim u 2 Mesecu trudnoce.U Novembru sam ih izgubila.U Decembru sam imala prvu Menstruaciju a u Januaru kasnila,nisam se ni u snu nadal novoj trudnoci vec sam mislila da se nesti poremetilo,na sam bozic sam sanjala da mi je neko iz familije rekao da kupim test za trudnocu,tako sam i uradila kad je prvi test pokazivao pozitivno muz je otiso u apoteci i kupio jos 3,sve je isto ookazivalo,sutra dan je doktir potvrdio rekao je da sam prema racunici 5 nedelja,sad u cvtvrtak imam pregled nadam se da ce moci videti vec nesto jer imam strah,i svaki put kad odem u toalet,plasim se da nevidum krv,zahvaljujem bogu i molim mu se da me cuva i moju bebu.I sama neverujem da je tako brzo isli jer vec 4 godine skoro bez uspeha smo pokusali.Sad je sve u bozijim rukama.pozdravvv svima

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika