Idi na sadržaj

Fotografija

Kada vam se prvi put javila beba?

• Please log in to reply
214 replies to this topic

#1 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 17 December 2006 - 09:32 PM

Drage moje,Zanima me secate li se (predpostavljam da da), kada ste osetili pokrete bebe u stomaku? U kojoj ste bili nedelji i kakav je to osecaj? Mozete li ga opisati?Ja sam usla u 5 mesec, 18 sam nedelja i ne znam da li sam jos nesto pravo osetila u stomaku?!! Odnosno, svi oko mene pitaju vec i ocekuju da cu reci kako osecam bebu kako se pomera, ali ja stvarno ne znam, jer nisam sigurna da li je to beba ili nesto drugo u meni radi?! :)Stvar je u tome, sto vec zadnjih 7 dana, navece kad legnem, kasno nocu, posle ponoci, ako lezim na ledjima, osetim nekada kao neki pokret u stomaku, kao da mi u stomaku beba prdi (ako mogu tako da se izrazim). Ne boli nista, cak i sto vise, samo onako kao leptiric zagolica i na tren se stomacic pomeri kao baloncic i u sekundi smiri. Ne znam da li je to moja bebana, ili mi se unutra u zelucu, stomaku ili ostali organi nekako posle dana, setanja, posla ili jela nesto krcka unutra?!!!Znam razlikovati svoj prdez :) ali ovo nije moj, vec unutra u stomaku kao da su neki baloncici.Molim vas pisite o tome. Ja sam citala da je svaka trudnoca razlicita po tome kad majka oseti bebu. Neke je osete veoma rano, a neke jako kasno.Pocetkom januara idem na UZ pa se nadam da cu videti zdravu bebu i saznati pol bebe. Inace na proslom UZ je bebana bila mnogo nemirna i dosta se pokrecala, ali je bila mala da bi se znao pol.Pusa svima i cuvajte jedni druge!P.S. jedna mala slikica sa mojim malim stomacicem :mad:

Prikačeni fajl/fajlovi

#2 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 17 December 2006 - 10:00 PM

Bas ti slatko stomace!:) Ja nemam pojma kad sam osetila prvi put, ali za sve sto sam osetila mislila sam da je beba.Niko nije mogao da me ubedi da nije. A najbolje je kad je beba malo veca pa se pomera stomak s jedne na drugu stranu, cas ga ima cas ga nema:PP.S. Kako spavas na stomaku? Ja mislim da nisam mogla u tom periodu pa nadalje, sve dok sam dojila ( kravica ):mad::p:P:P
Branko i Petra

#3 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Ella, izgleda odli?no. Ba kao to trudnica i treba da izgleda.Ja sam pokrete bebe osetila vrlo rano, u 16. nedelji.Trudnice koje ra?aju prvo dete obi?no ne umeju da prepoznaju da li se beba mrda ili im rade creva.Nemoj da brine, razmrda?e se bebac ve?...
Objavljena slika
Objavljena slika

#4 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7753 Postovi:

Da, taj ose?aj koji opisuje bi trebalo da je to! Ja sam ose?ala kao neko kuckanje iznutra, a onda jedne ve?eri u 5. mesecu i prvi praaavi pokret - kad to oseti prvi put bi?e sasvim sigurna da je to to! KAd sam prvi put osetila bebu mm i ja smo gledali koncert na tvu, tako da smo shvatili da je mala fan REM-a.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#5 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 17 December 2006 - 10:06 PM

Ella,fenomenalno izgleda i preslatka si trudnica!!to to ose?a je verovatno tvoja bebica,samo je jo malena pa ne moe da te onako zapravo udari..jo koja nedelja i bi?e sigurna da je to to,a uskoro ?e mo?i i golim okom da vidi pokrete koje beba pravi..e ba si me obradovala slikom,divna si..

#6 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 17 December 2006 - 10:19 PM

Barbara= ispravila sam gresku, mislila sam kad lezim na ledjima, a ne na stomaku :) Na stomaku vec odavno ne lezim, htela sam se odvici od omiljene poze i pre nego sto stomacic poraste ;)mamman i zzivanovic= hvala na komplimentima, mislim da je lepota bas onako kako se i osecas, a ja se zaista osecam odlicno. Oduvek sam drzala do sebe, a i profesija mi je da se bavim modom, tako da pogotovo sad ne zapostavljam ni sebe, ni bilo sta drugo, iako nisam nikakav narcis. Sve umereno sa dozom stila. Kic i foliranje izbegavam :)Ipak vama puno faja na lepim lecima ;)Jelka= cool to za koncert REM-a. :mad: Veruj mi da bez muzike ne mogu da zivim. Cesto, ako ne i stalno, pustim muziku kuci kad sam, bilo da radim nesto poslovno, ili cistim stan ili samo odmaram uz internet. Valjda i moja bebana uziva u tom.P.S. Evo jos jedna slikica od sinoc, pre izlaska u bioskop. Onda vam vise ne saljem, sve dok ne poraste mi stomacic vise ;)Pusica od mene i mog leptirica :D

Prikačeni fajl/fajlovi

#7 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 17 December 2006 - 11:06 PM

kako si samo ponosna na svoj stoma?i?,to se prvo vidi!

#8 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 17 December 2006 - 11:25 PM

Ellice,ako nisi sigurna kad te bebica \"udara\" ili se mrda a ti na sledecem UZ kad vidis da se pomera pokusaj da \"zapamtis\" osecaj koji tebi stvara i lako ces posle razlikovati svoja crevca od bebice.Kasnije nemas brige oko toga sta su bebini pokreti a sta ostalo veruj mi na rec!Super izgledas u trudnoci UZIVAJ!:)
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#9 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 10:44 AM

zzivanovic= pa ponosna jesam, kad prolazim kroz nesto kao nikad ranije. Veoma intersantna mi je forma kako mi stomak raste, a ja svuda ostajem ista :mad: Kissic!Jelena: hvala na predlogu, da znas i da hocu. To mi je krivo sto ne mogu sama jos da poznam da li je beba to ili mi stomak nekako sam radi i krcka?! :(Ali nema veze, jos malo pa ce taj cuveni UZ i tu cu da zapamtim bas sve, da se osigura da je sve u redu, pa moze dalje da nastavi da plese, pliva, roni, akrobatira ili sta vec ;)P.S. hvala na komplimentu! Veliki Pozz!

#10 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 18 December 2006 - 10:54 AM

ja imam snimljen cd sa pokretima bebe u stomaku..dok sam bila trudna,stalno sam ga gledala ,a i sad ga ponekad pregledam..prelepa uspomena..Objavljena slika

#11 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 11:46 AM

e pa stvarno si super Ella, a stomace ti je prelepo, sigurno je i bebica najsladja!
Branko i Petra

#12 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 01:40 PM

Ja sam osetila u 16. nedelji, i tada je to bilo nezno golickanje, leptirici su, cini mi se, najbolji opis tog osecaja, nisam bila sigurna prvi put, ali onda je pocelo da se ponavlja i da se oseca jako kad se potpuno primirim. Cim ga jednom skontas nema sanse da pomesas sa ostalim stomacnim procesima :mad:. Uzivaj i dalje u svojoj trudnoci, nadam se da cemo i tvoj porodjaj , kao i Jelenin ispratiti sve zajedno, da te bodrimo i volimo.
Objavljena slika

#13 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 03:35 PM

Valentina= super ideja, jos jaca uspomena! To je zaista divno! I bas izgleda slatko!Barbara= faja opet (pocecu da se stidim), puno cete me razmaziti ;) Osecam se lepo, izgled nije u prvom planu ;)A nadam se prvenstveno zdravoj bebici, pa onda dobroj i poslusnoj, a onda naravno i slatkoj ;)Marijetka= Tu smo da bodrimo jedne druge. Naravno da cemo se pisati ovako i izvestavati jedne druge o novostima i ostalim. Meni ima jos dosta do maja meseca i porodjaja, tako da me jos ne hvata ni frka, ni panika, ni strah, ni nervoza, ni nista... (Ali ne znaci da kasnije nece). Sad samo mastam o pocetku januara kad cu videti svog leptirica, da je beba zdrava i da saznam pol, jer toliko sam nestrpljivaaaa :mad:

#14 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 18 December 2006 - 03:48 PM

ovaj uz je ra?en na po?etku estog meseca i ve? se vidi lik bebe,to me fasciniralo!

#15 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 04:00 PM

Stvarno je super! Meni je sad zao sto je nisam isla na taj UZ nego na onaj najobicniji a nemam ni sliku! Prvi put je dr. rekao da ne valja aparat i da cemo na boljem da napravimo snimak,kada sam drugi put otisla na taj bolji onda kaze beba je velika...i takooooooooo:(Divna uspomena.. cek jednog dana kada joj pustis pa kada vidi sebe kako je izgledala dok je bila u maminom stomaku! :)Pretpostavljam da je to Dora..
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#16 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 04:01 PM

da covece, u pravu si. Pomislila sam na to kako se sve dobro vidi, ali sam mislila da si radila kasnije.Kako si dobila snimljen CD? Trazila si do dr ili tvoja je bila ideja?Mozda bi i ja trebala na sledecem UZ da uradim isto tako!

#17 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 18 December 2006 - 04:06 PM

dr koji mi je vodio trudno?u,ima taj 4D uz i ja sam traila da mi naree cd da imam uspomenu..ima i par snimaka onako u pokretu,na jednom ?a?ka nos,na jednom mljacka..ma fenomenalna uspomena!

#18 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 18 December 2006 - 04:07 PM

da,to je dora..kad sam bila trudna sa lazom,pre deset godina,nije bilo ovog uz..na alost..

#19 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 18 December 2006 - 04:27 PM

Ok, super, bas cu da pitam za to i ja. Volela bi strasno da imam za celi zivot! Hvala na ideji, mislim da bi nam to bilo najlepsi novogodisnji poklon!

#20 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 18 December 2006 - 04:58 PM

zbog toga sam i postavila sliku,da vidi kako je to lepo,pa da trai i ti..da,mislim da lepi novogodinji poklon ne biste mogli poeleti..

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika