Idi na sadržaj

Fotografija

Drame za amaterska tinejdzerska pozorista

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 15 November 2010 - 10:57 PM

Da li vam nesto pada na pamet kad procitate naziv teme?Radili smo \"Pokondirenu tikvu\"(preradjenu skroz), \"Izbiracicu\", Adaptacije TV reklama, splet pesama Miroslava Antica - mini predstava, sad nam treba ideja za ovu generaciju.Mozda neki sajt gde mogu da nadjem tekstove?Izguglala sam jedan solidan, ali su mi ili preedugacke i puno treba da se preradjuju, ili su za mladje klince...Jelka?
Objavljena slikaObjavljena slika

#2 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 16 November 2010 - 07:54 AM

http://ksmiroslavant...-t1539.htmlVidi ovo. A imas na tom sajtu jos svasta nesto.Uvek sam za modernu knjizevnost :)Takodje, mislim da mozes da pozoves neko Bg decije pozoriste, i da ih zamolis da ti predloze tekst.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#3 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 16 November 2010 - 10:08 AM

Evo šta smo mi radili do sada.\"Kapetan DŽon Piplfoks\" - 5. razred, odlično za taj uzrast, za starije ne baš.\"Zlatna jabuka i 9 paunica\" - ovo je ispalo jako dobro, adaptirala sam tekst bajke, verovatno ga imam negde, poslaću ti ako hoćeš. Nisam ništa menjala, samo sam dramatizovala.\"Škola\" - na osnovu te knjige KReativnog centra, napravili smo kao kolaž tekstova i smestili ga u improvizovanu učionicu, sedmaci i osmaci, i ovo je ispalo dobro, samo što smo imali ogroman broj dece, pa smo poginuli dok smo ih obuzdali. ISto tako može da se iskoriste delovi romana \"Ovo je najgori dan u mom životu\" Jasminke Petrović, deca to vole, a može lako da se prilagodi.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#4 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 16 November 2010 - 10:17 AM

A ja sam igrala u tom uzrastu u predstavi Plavokapa, koja je bila sjajna! Mada je prava predstava, nije kratka! Ne znam autora ni nista drugo. Samo se secam da smo se ludo zabavljali. Ja sam bila peti razred, a ostali su uglavnom bili 6-7-8 razred!
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#5 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 16 November 2010 - 10:57 PM

Kato, ne mogu da verujem da simi poslala link za \"Koncert za Nevenu\"! Procesljala sam taj sajt, i ova mi je (pored jos jedne) najvise zapala za oko. Na nju sam i mislila kad sam rekla da sam nasla nesto predugacko sto bi moralo da se adaptira(ova je ipak za srednjoskolce vise, a morala bi i da se skrati). Jos jedan problem je stokuburimo sa decacima-glumcima, devojcice su u tom uzrastu spremnije i slobodnije...Hvala!

Originalno postavio/la jelkaEvo šta smo mi radili do sada.\"Zlatna jabuka i 9 paunica\" - ovo je ispalo jako dobro, adaptirala sam tekst bajke, verovatno ga imam negde, poslaću ti ako hoćeš. Nisam ništa menjala, samo sam dramatizovala.\"Škola\" - na osnovu te knjige KReativnog centra, napravili smo kao kolaž tekstova i smestili ga u improvizovanu učionicu, sedmaci i osmaci, i ovo je ispalo dobro, samo što smo imali ogroman broj dece, pa smo poginuli dok smo ih obuzdali. ISto tako može da se iskoriste delovi romana \"Ovo je najgori dan u mom životu\" Jasminke Petrović, deca to vole, a može lako da se prilagodi.

Nisam cula za \"Ovo je najgori dan u mom zivotu\", pokusacu da nadjem. Knjigu \"Skola\" kreativnog centra imamo u skoli, vidis, to bi stvarno moglo da se odradi... Hvala za ideju!Vidi ako imas \"Paunicu\" u elektronskoj formi, pa mi je pusti na mail. Evo poslacu ti na u2u. Ili ti je stampana? Hvala unapred!Zlatne ste!

#6 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 17 November 2010 - 03:01 PM

Imam Paunice u el.formi sigurno, samo da ih iskopam:D
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#7 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 17 November 2010 - 10:01 PM

Javni mi kad nadjes, da ti pustim mail adresu na u2u.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika