Idi na sadržaj

Polise za putno osiguranje

Fotografija

Streptokoka grupe B u trudnoci

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 12:24 PM

Jutros su mi stigli nalazi briseva i nadjena mi je streptokoka grupe B!! I sada sam prestravljena!!! Ima li neko iskustva sa ovom bakterijom u trudnoci? Znam da cu dobijati antibiotik pre/ za vreme porodjaja intravenozno i nista vise. Kopam po netu i nalazim na svasta :D
Objavljena slika

Objavljena slika

#2 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3055 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 01:26 PM

Nemam iskustva sa ovim ali mislim da se antibioticima to sve sredi. Nije svejedno, znam, ali vazno je da si ti to na vreme otkrila i da ces primati odgovarajucu terapiju.Ne znam kako ide posle porodjaja, da li i beba treba da prima antibiotik kao zastitu da se i kod nje ne pojavi infekcija. To ce ti vec dr. objasniti.Samo bez nervoze, sve ce biti ok!
Objavljena slika

Objavljena slika

#3 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 03:31 PM

Ja sam sa Djinom u trudnoci fasovala neke streptokoke u usnoj skoljki kad sam bila na moru. Dobila neku kremu koju sam mazala i to je proslo. Posle bilo sve ok. Ne znam koja je grupa bila (davno je to bilo :D). Mislim da nije nista strasno i da ce biti sve ok.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#4 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 03:55 PM

Ево га експерт за Стрептококе. Имала сам га у два наврата, једном на почетку а једном око 22.недеље. Иначе и без трудноће ми често нађу ову бештију. Добијеш антибиотике и завршиш са њима. Важно да су их нашли пре порођаја. Обавезно тражи да ти раде антибиограм да знаш са којим антибиотиком да их лечиш.

#5 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9702 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 04:03 PM

Samo bez sekiracije,biće to uredu sve.Mislim da na nalazu odmah ima antibiogram i pokazuje koji antibiotik reaguje na koju bakteriju,tako je bilo kod moje djece kada sam radila briseve...
Objavljena slika Objavljena slika

#6 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 04:04 PM

U pitanju su rektalni i vaginalni brisevi.Ja sam se iskreno prepala, jer citampo internetu o mogucem prelasku na posteljicu, plodovu vodu i sta ti ja znamsta sve... Plasim se moguceg prelaska na bebu u toku trudnoce, koliko je to moguce? Pa zatim, citamda se antibiotik daje u venu bar 3-4 pre porodjaja, zbog delovanja valjda... Hoce li biti toliko vremena, s obzirom da sam se ja sa Sarom extra brzo porodila... I tako, eto filozofiram ceo dan! :D
Objavljena slika

Objavljena slika

#7 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9702 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 04:17 PM

Redovno održaji higijenu pogotovo rektalnu i to toplom vodom bez brisanja papirom i slično.Poslije nužde se peri prema nazad ,ne prema naprijed da manje bakterija dolazi.I obavezno dobro se posuši jer bakterije idu na vlagu.Neznam jesi li razgovarala sa dr dali je prelazno pa može li i muž da ti prenese pa bi onda i on trebao piti antibiotike...
Objavljena slika Objavljena slika

#8 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4317 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 28 August 2010 - 04:41 PM

Imas ti vremena da je izlecis pre porodjaja. Nije to nista tako strasno, a za bebu ne brini, njoj je dobro.

Objavljena slika

Objavljena slika

#9 secerko

secerko

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 150 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 07:35 PM

Pa kako ti nisu dr.objasnili sta i kako.Uzimas antibiotik koji deluje na streptokok,pretpostavljam da ce ti dati i neke vaginalete i to je to.Za vreme porodjaja ce ti verovatno preventivno ukljuciti,jer bi do tada vec trebalo da ih nema.Na posteljicumogu da precu samo ako se infekcija ne leci.Bitno je da se leci i sve ce biti ok.

#10 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 07:49 PM

Pa nisam jos stigla da pricam sa svojimginekologom o tome, jer sam rezultate dobila danas. U utorak imam zakazan celokupni pregled i CTG pa cemo se dogovoriti o svemu.Mene buni to sto kako ja da znam od kada vucem tu bakteriju i kako mogu biti sigurna da nije preslo na posteljicu? Mozda mi je pitanje malo glupo :P al\' sta cu kad ne znam! :P
Objavljena slika

Objavljena slika

#11 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4317 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 28 August 2010 - 09:34 PM

Mm kaze da to nije nista strasno. Uglavnom daju penicilin, ako smes. To uopste ne smeta bebi. A brzo se sredi.

Objavljena slika

Objavljena slika

#12 milka76

milka76

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 961 Postovi:

Objavljeno 29 August 2010 - 02:25 PM

ja sam isto te bakterije vukla zadnjih mesec dana u trudnoci ,stavljala sam vaginalete i posle porodaja primala jugocilin inekcije , sa bebom je bilo sve u redu .
Posted ImagePosted Image

#13 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7811 Postovi:

Objavljeno 29 August 2010 - 10:05 PM

SM, hiljadu puta smo to ovde rekli (mada ni ja nisam nikad poslušala:mad:) - najgora varijanta istraživanja, pogotovo kad je reč o trudnicama i svežim mamama je gugl doktor - naplašiš se za čas, bez potrebe. Ne znam mnogo o streptokoku B, ali znam da se pred porođaj kontroliše da ne bi prešao na bebu - ti si ga otkrila, sredićeš to do termina sto puta, budi bez brige. A kad prođeš terapiju, mislim da nema bojazni da neće stići da ti daju IV tokom porođaja. Na kraju, tvoj doktor to sve zna, pa će tako i napraviti terapiju.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10078 Postovi:

Objavljeno 29 August 2010 - 10:11 PM

SM, znam nekoliko trudnica, dosta manje obaviještenih, čak i bez internetskog obrazovanja :( koje su imale streptokoke u trudnoći. Sve bebice su zdrave. Ne brini i ne googlaj, nije ništa strašno.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika