Idi na sadržaj

Fotografija

Podovi u vasem stanu/kuci

• Please log in to reply
56 replies to this topic

#1 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 27 August 2010 - 10:54 PM

Prvo smo hteli bambusov parket, pa neki drugi besni na klik-klak sistem. Onda smo jedno vreme razmisljali o tarketu, i na kraju cvrsto resili da nema nista bolje od klasicnog parketa, sa sve maltretiranjem oko postavljanja, hoblovanja, lakiranja i visoke cene.Medjutim.Skapirali smo da ako hocemo parket, onda mora da odlozimo preseljenje i...Sad razmisljamo o najjeftinijoj varijanti - laminatu.U fazonu smo: samo da predjemo, pa posle nek tera dok tera, lakse cemo kroz koju godinu da stavimo parket kad ne budemo imali ovolike troskove oko svega ostalog sto nam treba da bi tamo presli...Kakve podove imate?Sta su im prednosti i mane?Sta mislite, hocemo li da pogresimo ako stavimo laminat?
Objavljena slikaObjavljena slika

#2 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 28 August 2010 - 08:25 AM

Ne verujem da cete pogresiti. Isto ti je to sad. Kvalitet se malo razlikuje. Mi u stanu imamo parket, jer se meni to jako svidja, a opet on se jako klize kad se lepo opere. Dobro izgleda i topao je, ali moze lako da se oklizne na njega.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#3 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 08:43 AM

Laminat je dobra varijanta, ali nije neuništiv kao što se misli. Mi smo ga postavili pre 7 godina i sad ima vidljiva oštećenja. Lako se održava.Ako se odlučite za njega, pod ispod OBAVEZNO mora da bude ravan jer inače škripi.I da znaš, šta sad stavite na pod to vam je za sledećih 30 godina. Nećete ga promeniti za par godina kao što veruješ, jer ćeš ipak imati troškove (možda ne velike kao sada, ali konstantne sigurno), a promena poda nikad neće biti prioritet.
'Objavljena
'Objavljena

#4 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 09:47 AM

Ja sam za parket ,što reče mammam ne vjerujem da će te ga promjeniti za par godina.Laminat se ošteti ,a i meni izgleda hladan.Kod mene je parket ,ali bi ga trebalo izbrusiti i prelakirati.Moj djever je stavljao one daske ko šipod tako se nekako kaže ili brodski pod ,izbrusio,prelakirao i meni izgleda extra,svjetlije je boje.
Objavljena slika Objavljena slika

#5 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 09:53 AM

Kod nas se i parket ošteti, tako da sam za jeftinije. :D Moji Indijanci bi i kameni pod uništili. :) Ali, mi smo podstanari, pa obično gazdama platimo oštećenja kad odlazimo, šta god da je na podu...
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#6 milka76

milka76

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1100 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 10:30 AM

mm hobluje i postavlja parkete i kaze da je parket bolja varijanta od laminata ,parket je topliji ,mi imamo u dnevnoj sobi parket a u spavacoj laminat i laske mi je za odrzavanje parket ,na laminatu se svaka truncica vidi i posle 8 godina ima ostecenja a parket samo sto treba da se ishobluje i plerakira i izgleda ehstra...

#7 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 28 August 2010 - 11:03 AM

Originalno postavio/la milka76parket samo sto treba da se ishobluje i plerakira i izgleda ehstra...

Ovo je tacno. Mi smo usli u stan gde parket nije odrzavan preterano. Ishoblovali ga i izlakirali i izgleda kao nov.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#8 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3059 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 01:07 PM

Nama je u celoj kuci parket i zadovoljna sam. Nemam iskustva sa laminatom mada mi on deluje lepo ali kada smo radili podove mm nije bio za laminat. Ja se mnogo ne razumem pa se nisam ni mesala.Moze i parket da se osteti naravno ali kao sto rekose moze da se sredi hoblovanjem i lakiranjem. Za laminat ne znam.Slazem se sa mammam. Ono sto sada izaberes to sigurno neces menjati za koju godinu. Zato ipak dobro razmislite.
Objavljena slika

Objavljena slika

#9 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 01:40 PM

Pa naravno da je partket bolji od laminata. U to nema sumnje. Ali ako vam je problem novac kao sto jeste a parket je stvarno skup.. a vi ste imali bas materijalne zahvate ove godine onda... nije losa varijanta.Mi smo do sad promenili dve sobe i digli brodski pod a stavili laminat.U trpezariji/kuhinji smo razbijali plocu i stavili kosuljicu i... sad se ceka laminat. I nemam dilemu. Da je parket malo vise jeftiniji :) onda bih parket ovako.. nije mi nesto bas toliko do davanja para sad i na to.Mi smo UPRAVO kupili Tarket / laminat u Sintelonu. Neka morska trava (dezen) i malo smo ga skuplje platili, skoro pa duplo od obicnog laminata. Kazu nam da je taj tarket/laminat za nijansu bolji od obicnog. Ne znam da li je mi smo ga uzeli prvenstveno zbog dezena jer nam se bas svideo i nemam nameru ni potrebu preko takvog dezena da stavim neki tepih, stazu.....Sto se tice odrzavanja - samo ga obrises i to je to.. a mozes i da usisas ako imas onu cetku a imas sigurno na onome za usisivac.p.s. a to sto kaze mammam mora da pod bude ravan. I najbolje je da se ima ta kosuljica (nesto se stavlja, pa udari beton i onda samo neki sundjer pa laminat ;) Al ga strucno objasnih :D

#10 secerko

secerko

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 150 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 07:25 PM

Mm je parketar pa cu pokusati da ti pomognem.Bambusov parket ti je najskuplja varijanta,a kao i svaki dr.pod lako se osteti,pa mora da se skida,tako da ti to ne preporucujem. Parket je odlicna stvar,kad se osteti samo se ishoblije i izlakira i bude kao nov.Mana je sto treba vremena da se postavi i sredi(da se lak osusi kako treba itd.). Laminat je najjeftinija varijanta,lako se odrzava samo sto moze malo da krcka.Tacno je da mora cesce da se brise,jer se prasina skuplja u grudvicama.Ne mora da znaci da ga necete menjati 30 god.jer kako se lako stavlja,lako se i skida.Uostalom ne morate u svim sobama da ga menjate,nego samo tamo gde najvise boravite,ili ne morate sve odjednom. Mi imamo parket,ali kao sto rekoh,mm je izmedju ostalog i parketar...

#11 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 07:57 PM

Hvala svima na odgovorima!Znamo mi da je parket najbolji, a bambus najlepsi:PMedjutim, laminat je mnogo , mnogo jeftiniji, a nama se mnogo zuri. Sad smo u fazi trazenja dobrih strana laminata(citaj: utehe sto se odricemo parketa:P)

#12 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 28 August 2010 - 10:09 PM

Ma wb nema sta da se tesis nego trazi dezen koji ti se svidja i kupuj i stavljaj. Ja se UOPSTE ne opterecujem sto stavljamo laminat!!!!

#13 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 29 August 2010 - 08:42 AM

Parket jest bolji, ali ni laminat nije los. Moji su ga stavili prije 10 godina i jos uvijek izgleda kao nov. Neko rece ne moras ni sve kasnije promjeniti (ako bas hoces parket)...mozes mijenjatio samo ono gdje najvise boravis. A za sobe je laminat idealan. Prebrises i stavis male stazice i milina :P

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#14 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 29 August 2010 - 07:16 PM

WB, mi imamo nesto sto ovde zovu parket, a nasa prijateljica iz Srbije kaze da je laminat. Znaci, orahov parket debljine 5 mm nalepljen na dasku i to je to. Pala nam je pegla i gurnula neki ram koji se razbio i vidi se ostecenje (ako se bas zabuljis u isti), ali inace je kvalitetan. Postavili su ga vec prelakiranog. Nemam pojma imam li laminat ili parket, ali ovo se lako odrzava i eto.Evo sada gledam - kod nas je ipak parket, jer je lakirano drvo, nije papir.... Tako da ja ipak pricam o parketu.Znaci.... ne mogu ti reci kakva je razlika i to, ali ti mogu reci da sada ulazes u kucu i da su ti radovi u toku. Cak i ako ti se odlozi selidba za neko vreme, nije ni to smak sveta. Staviti parket u kucu u kojoj se zivi nije bas tako lako. Zamisli da iseljavas sobu po sobu, lepis parket, lepak smrdi, pa lak, koji takodje smrdi... Jedino da iselis decu na neko vreme.Moj je savet da sada ulozite i posle budete mirni.I jos nesto - mi imamo parket koji je slagan kao brodski pod - uzduz. Nije uklapan i uzeli smo za nijansu skuplji (od onog koji nam je bio ukljucen u cenu stana), da bi imao manje cvorova i manju razliku u boji. Zato je ova nasa prijateljica rekla \"steta sto su vam stavili laminat!!!\" Eto.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#15 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 29 August 2010 - 11:01 PM

Joj, Nato, sve si u pravu.Ipak, da ti ne pricam kako mi je ovde gde sam. Ja ne mogu da podnesem jos jednu godinu u ovom haosu, stvarno.A para za parket nema.Tako da...

#16 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 30 August 2010 - 06:33 AM

Originalno postavio/la winterbabyTako da...

Tako da ostaje laminat kao opcija. Sta sad...

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#17 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 30 August 2010 - 07:06 AM

Ma, daj WB, što se opterećuješ.I mi smo imali istu muku kad smo sređivali stan (malo para, a puno troškova), stavismo laminat i ja se ne žalim.Lepo izgleda, lako se održava - šta ćeš više.Sve ostalo su finese: te parket je topliji, te može da se obnovi....baš te briga. Kuća ti je nova, i sa laminatom će izgledati tip top.
'Objavljena
'Objavljena

#18 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 30 August 2010 - 08:01 PM

Ja u kuci imam parket, na poslu imam laminat i to je uzas. Ja ga iskreno ne volim jer stvara neki elektricitet.Meni je najlepsi brodski pod ili parket ali sa vecim plocicama, ne znam kako da vam objasnim. Mene kod parketa nervira sto se nama na nekim mestima razvodjio, od vode, toplote ne znam ni ja tacno.Iskreno ja mislim da ti je bolje da izdrzis, skupis pare i ulozis u ono sto valja i sto ce da traje.Ali ako nemas para kupi i laminat moze i on da bude lep. Samo pazi ima onih dosta jeftinih sto je kvalitet los, dobro se raspitaj i pre nego sto njega kupis. Moja baka ga ima u stanu i dobro izgleda i njoj je lagan za odrzavanje.Moji su recimo u kuci stavili brodski pod ali ga sami stavljali i to se sad potklobucilo i sad skripi kad gazis.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#19 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 31 August 2010 - 07:41 AM

I ja imam taj brodski pod kuci, lepo je namesten i ne ckripi ali je basw osetljiv na udare i padova nasih igracka, na tragova od autica koje vozimo non-stop, tako da mi sad izgleda ko da smo ga koristili sto godina a ne samo 4. Znam da ce nakog struganja i lakiranja ponovo biti lep ali to mi je strasno veliki posao. Trebam isprazniti citavu kucu pa posle to uraditi. Sa laminatom mislim da nema takvih problema :)
Objavljena slika

#20 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 31 August 2010 - 09:50 AM

Nema, u pravu si.Laminat može da ošteti tek neki teži pad/udarac.A na parketu se vide i tragovi od poteptica. :droolKod parketa se meni ne sviđa što mnogo sija.
'Objavljena
'Objavljena

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika