Idi na sadržaj

Fotografija

Zajednicke aktivnosti roditelja i dece

• Please log in to reply
56 replies to this topic

#21 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 23 June 2011 - 10:25 AM

Nama nase starije dete organizuje svako malo vencanje Ariel i Erika!!!
Dan posle se uvek radja Melodi - cerka!!!

Pored toga, evo spremam se da pravim pozoriste ono kinesko pozoriste senki. Treba vam kutija koju cete iseci na pola i poklopac iseci u sredini. Onda dati detetu da nacrta nesto kao scenu na paus papiru. Posle u zavisnosti od price koju cete da izvodite - isecete marionete. Nalepite ih na ona drvca za raznjice. Kada se smraci - upalite lampu iza pausa koji ste nalepili na rupu koju ste isekli u poklopcu (polovini) kutije. I onda dete prica i pokazuje sta se desava uz pomoc marioneta. Obavezno snimajte da dete vidi sta izvodi i kakav je efekat svetla. Kao na nasem snimku...
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#22 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 23 June 2011 - 10:51 AM

Ovo moram da probam.
'Objavljena
'Objavljena

#23 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 23 June 2011 - 11:33 AM

одлична идеја!!!

#24 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 23 June 2011 - 11:48 AM

Posle možete da menjate scenu ( ono što je dete iscrtalo na pausu). I sa tim i priču. Važno je da marionete svojom siluetom govore ko su, detalji lica i garderobe nisu važni. Mi se ludo zabavljamo praveći i izvodeći ovo.
Momentalno moja sestričina -11 godina- smišlja svoju priču, razmišlja o dekoru i likovima. Ide u detalje koje Kata još nije otkrila ali će i ona uskoro misliti o svemu tome!

#25 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 23 June 2011 - 12:35 PM

Bravo Nato za ideje! Moracu i ja da probam!

Mi se trenutno igramo "Covjece ne ljuti se" i domina. Volimo da budemo i doktori ali i pacijenti. Djaci samo ponekada. Pjevamo stalno, cak i navijacke pjesme :P. Uzivamo sjeckajuci papir i praveci od njega razne figurice. Juce smo zajedno ronili po bazenu :P

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#26 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 23 June 2011 - 07:49 PM

Probaću i ja ovo kinesko pozorište, htedoh još onomad da te pitam kako se pravi.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#27 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 23 June 2011 - 09:19 PM

Moji dečaci se tih borbenih igara igraju u paru.

Ja u poslednje vreme najviše volim da se s njima igram igre u kojoj sam ja beba koja leži u krevetu i odbija da ustane :D a oni mi kuvaju, maze me, ubeđuju me da ustanem, zakasniću u vrtić... ;)

Ovako se i mm igra sa decom. Bas vam je neka fora.

Neca i ja smo malopre culi jednu igricu-pesmicu od nekih vecih devojcica u parku, pa smo se igrali, odusevio se. Evo ovako:
Uhvatite se za ruke, gegate se kao za "ringe raja" i pevate: "Jedan sat, vestice nema, dva sata, vestice nema... - ove devojcice su brojale do 12, mi do 4,5" Na zadnjem broju tekst se promeni u :"Vestoice ima", naravno, i onda krecu jurke. Neca me jurio, ja bezala, u jednom momentu se okrenem, prihvatim ga u zagrljaj i slatko izgnjavim. Cicao je od veselja :bouncing
Objavljena slikaObjavljena slika

#28 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 25 June 2011 - 05:19 AM

Jao divne ste.Uvek pune ideja koje meni fale :alsamglup Ko bi rekao da sam uciteljica.No salu na stranu nije da nemam ideja nego jednostavno moj sin uglavnom zeli da imitiramo te likove iz crtanih.Da je devojcica ja bih lako bila sirena :rofl: al da budem gormit,borac,ratnik... :sae Jooooooj!
Filip

#29 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 25 June 2011 - 09:05 AM

WB....ova vasa igrica se zove vjestice.....ja sam se toga igrala, Eh djetinjstvo. Sjecate li se lastisa (gume) gledam sad djevojcice u parku, niko se ne igra gume, a mi smo se lomili (matematika, trokut, emaesesa....) Mariju sam ucila isto da se igra.....ahahahahah.....razvucemo gumu u kuci izmedju dvije stolice :D

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#30 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 25 June 2011 - 09:13 AM

Ema esesa....ja tek pre nekoliko godina provalila da je to spelovanje MISSISSIPPI. :alsamglup
'Objavljena
'Objavljena

#31 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 25 June 2011 - 10:26 AM

I ja.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#32 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 25 June 2011 - 10:32 AM

Jao divne ste.Uvek pune ideja koje meni fale :alsamglup Ko bi rekao da sam uciteljica.No salu na stranu nije da nemam ideja nego jednostavno moj sin uglavnom zeli da imitiramo te likove iz crtanih.Da je devojcica ja bih lako bila sirena :rofl: al da budem gormit,borac,ratnik... :sae Jooooooj!

Pa ja sam i shvatila kao pomoć kod igranja sa muškom decom.Mislim da je nama sa devojčicama mnogo lakše :)da se igramo i igre su raznovrsnije.
Probaj da ubaciš tatu za te muške igre,a da ti probaš da ga malo smiruješ/umiruješ lepšim i mirnijim igrama :).

#33 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 25 June 2011 - 11:10 AM

Na zalost tata je retko raspolozen za igru.Ili radi il je kuci umoran il ga mrzi....
Filip

#34 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 25 June 2011 - 02:36 PM

Ema esesa....ja tek pre nekoliko godina provalila da je to spelovanje MISSISSIPPI. :alsamglup

A ja sada... Neki se nikada ne prosvetle :udribre

#35 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 25 June 2011 - 07:49 PM

Zato imaš forum. ;)

Ja jurim kutiju za pozorište senki.
A moja deca...koje ideje imaju za scenario...aaaaaaaa :udribre ... Moćni rendžeri koji se bore protiv Svete Koze. :puzzled
'Objavljena
'Objavljena

#36 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4428 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 25 June 2011 - 08:09 PM

Strahinju zanima ucenje pjesmica i rijeci na engleskom j. Voli da igra uz muziku (uglavnom su to djecije pjesme). Voli i da slusa dok mu pricam bajke. Obozava tobogan i pjescanik (igranje u pijesku). Poceo je da slaze i kockice. Sve ovo je od skora, jer ga gotovo nista nije interesovalo. Ali ne miruje.
Objavljena slika

#37 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 25 June 2011 - 08:42 PM

Lenka i ja danas napravile pozorište (mammam, dobro je poslužila velika kutija od čokoladnih kuglica za doručak). Dok je palo veče, nešto smo se zamajale i zaboravile na predstavu :alsamglup

Njena ideja bile su Tea Sisterke (ko je viđao knjige o familiji Stilton, poznato mu je). Ona je kao scenografiju nacrtala Central park, a onda je moj zadatak bio da napravim 5 lutkica mišica koje se razlikuju samo po dužini kose. Lepile smo ih na drvene bojice i kad je mm pitao L. kako ih razlikuje, ona je rekla: Pa po boji olovke :rolleyes:
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#38 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 25 June 2011 - 08:57 PM

Hahaha, genijalno!
St0kp2.png

zPL8p2.png

#39 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 27 June 2011 - 09:52 AM

Mi se igramo likovi od crtica i to uvek i zabavno nam je. Primer igramo se Sundjer Bob i naravno D je Bob, ja sam ona vjeveriva Sendy a tatu stalno ubegujemo da bude ili plankton ili onaj vlasnik lokala gde Bob radi :pardon:
Zatim kad se igramo Ben ten D je Ben, ja sam ona Gven a tata je Kevin, zatim slede ona cudovista u koje se pretvara i ja sam ehoeho a D je onaj duh, ma uvek je divno kad vidim kako on ima divnu mastu i kako pamti dijaloge i na angliskom i na makedonskom jeziku, bas se zabavljamo
Objavljena slika

#40 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 27 June 2011 - 11:01 AM

E mamus svaka cast.Ja nemam zivaca da izigravam ta cudovista.O moj Boze,kad citam kako se vi uzivite u te likove mislim u sebi da nisam normalna. :alsamglup
Filip

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika