Idi na sadržaj

Fotografija

Colijaki-alergija na gluten

• Please log in to reply
47 replies to this topic

#41 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 21 August 2008 - 11:00 AM

Da je nama samo brasno lako bi al nesmemo ni jaja,mleko ...pa i nije bas lako nahraniti ga.On bas hoce dosta toga da jede od povrca al ipak se sve najvise vrti oko krompira ili pirinca
Objavljena slikaObjavljena slika

#42 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 21 August 2008 - 11:01 AM

Originalno postavio/la ana2Evo i ja da se uključim u ovu temu. Moj sin je na dijeti bez glutena i kazeina. Kada nam je preporučeno da sprovodimo tu dijetu najpre sam mislila kako li ću to da izvedem. Ali, nakon devet meseci iskustva mogu vam reći da to nije ništa teško. Treba izbaciti razne bljak paštete, kobasice i slične mesne prerađevine pune aditiva. Treba kuvati zdravu hranu što uopšte nije teško. Naravno da je lakše dati deteu hleb sa paštetom, ali nije ništa komplikovanije ni skuvati mu nešta normalno i zdravo, bez konzervansa. Evo, predlog za doručak - brz i zdrav. Iseckaju se i skuvaju šargarepa i krompir, doda začim koji nema aditive i radi gustine stavim malo kukuruznog škroba. Ukusno i zdravo. Dakle, varjača u ruke i neće biti problema.

Jel dete ima celijakiju ili samo preosetljivost na brasno?

#43 ana2

ana2

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 21 August 2008 - 12:31 PM

Alergičan je i na gluten i na kazein, ali je veći problem gluten. Vilenjek, u početku sam imala velike probleme da ga nahranim. Nije hteo da jede, urlao je, a ja sam sevala očima rešena da se hrani zdravo. Sada jede sve što pripremim. Valjda sam se ispraksirala, pa je hrana ukusnija (niko neće da jede ono što nije ukusno), a i on se odvikao od pašteta i sličnih stvari. Voli da jede i palentu koju pripremam tako što skuvam kukurnzni griz i dodam šećer i nekoliko kašika pirinčanog brašna. To je ukusno, naravno za doručak ili večeru. Ovo kuvanje jeste pipkava stvar jer moramo voditi računa da u jelo ne uđe ni mrvica glutena, ali kada postane rutina onda više nije problem.

#44 dassa

dassa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 159 Postovi:

Objavljeno 21 August 2008 - 01:34 PM

Pozdrav.Vilejnak , super od kada se dobija brasno na recept, nisam u toku? Dalibor je alergican na mleko, pa konzumoramo sojino i pirincano. Bio je problem u pocetku, sada smo se navikli kod kuce , prikljucile su se i bake. Pirincano mleko je jako lepo kao zamena u svim jelima. Kada trba po navici da popije solju mleka pre spavanja ukusnije je sojino sa vanilom. Malo me cudno gledaju u supermarketima, kada kupujem porodicne kolicine ovog mleka. Sigurno zapazeno prolazimo kroz zivot :saint.:P
Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uverenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti. (H. Ford) Inkluzija-sansa da postanemo humano drustvo;;

#45 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 22 August 2008 - 06:21 AM

I ja citam svaki proizvod al mesto gde ja zivim je malo pa u prodavnice gde mi idemo ljudi uglavnom znaju da je Stefan alergican.

#46 staklenaperla

staklenaperla

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 22 September 2010 - 01:30 PM

Colijaki-alergija na glutenZdravo vilenjak.Molim te samo kad procitas poruku da mi napises sa koliko ste radili testove i gde tacno,postomi imamo problema sa nadimanjem i gasovima od rodenja i nikako ne mozemo da otkrijemo uzrok.Navodno su nam otkrili intoleranciju na laktozu,medutim mi imamo problem i kad ne unosimo laktozu!
Lilypie Second Birthday tickers

#47 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 22 September 2010 - 04:23 PM

Mi smo testove radili u Novom Sadu na institutu za majku i dete.E sad posto ste vi iz Uzica trazite da vas upute gastroenterologu najblizem na pregled i on ce vam dalje reci sta i koje analize treba da obavite.Inace testove prve je radio sa 4 meseca i tad je kao sto si vec verovatno procitala utvrdjena alergija na brasno,mleko,jaje,kikiriki.

#48 staklenaperla

staklenaperla

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 22 September 2010 - 08:53 PM

HVALA TI PUNO!:
Lilypie Second Birthday tickers

0 korisnik/a čita ovu temu