Idi na sadržaj

Fotografija

Odugovlacenje

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 02 December 2010 - 08:23 AM

Sa Dunjom nemam problema - bas nikakvih (hitra je, sve uradi za cas i dodje da mi kaze i samu sebe pohvali :love, skoro svaku rutinu koju sprovodimo ujutru/uvece vec zna, jedino po nekada kao da zeli da proveri da li je to i to sledece - tipa: \"E sada da skalupimo pidzamicu i stavimo je na krevet, jel da, mama?\"),dok sa Ogijeeeeem - sve traje i traje. Ja pricam i pricam i pricam i pozurujem (uglavnom ujutru) ali ne vredi. On krene recimo da se oblaci, obuje jednu carapu i onda uoci neku bubicu/musicu i krece da seta kroz sobe i da je prati/vreba i ceka da stane da bi je uhvatio:borg . I tako se zanosi raznoraznim stvarcicama i prosto zaboravi sta je poceo da radi :love. Moje opominjanje ne pomaze, tako da u poslednje vreme bukvalno dodjem do njega i rukom mu pokazujem sta i gde je stao :DNapomenula mi je i dr - logoped kod koje idemo utorkom, da je on super kada je skoncentrisan...lepo ponavlja i ume (trudi se) ispravno da izgovori ono sto nije lepo izgovoprio pa ga ona vraca ponovo i ponovo. Ali zato kada mu odlutaju misliiii - nista od saradnje. Kaze kao razgleda zidove i posmatra pod - ja joj kazem da on to ispituje ima li kakvih zivotinjica :bigsmile
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#22 nika

nika

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3949 Postovi:
  • LocationVojvodina

Objavljeno 02 December 2010 - 10:03 AM

Što kaže Sandrić mogla bih svaku po malo da citiram!Al kad Kažem Nikola spavanje a on meni čekaj samo.....ODLEPIM!Ja ne mogu da skontam od čega je napravljen kad ima toliko energije a nikad se ne umara!Ustaje u šest u vrtiću spavaju samo 1.5h bude ih a uveče zaspi u 21 i 30h!I to jedva!Spavanje popodne mi je izbacio preko vikenda jer smo došli u fazu da treba da ga tučem da bi otišao na spavanje popodne!Ja sam rešila da ga ne tučem niti da ga teram da spava neće ,neće šta sad!Jedino zaspi ako idemo negde kolima!A mm je priča za sebe on sve kao ima živaca a kad drekne ja se uplašim!
Objavljena slika
Objavljena slika

Objavljena slika

#23 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 02 December 2010 - 12:12 PM

Eeeeeee......... Ja nekad napisah da je Sergej milina od djeteta... Sad su obojica milina, ali kad izgubim svu snagu i ucijenim, a uz to se izvičem... Što kaže Vekiks, Filipu misli lutajuuuu, zaboravi šta je počeo... A Sergej je u fazi \"Neću!\" i on neće ništa... haos!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#24 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 02 December 2010 - 12:17 PM

Mare, ja mislim da bas rade sa namerom da sto duze ostanu sa roditeljima....Moras biti odlucna - i to i pokazati. Ako kazes krecemo za XX miuta to i postuj. Najavljuj na vreme. Pricaj sta cete da radite - kupanje, mazenje, prica.... Ja to uvek radim i ponekad uspem da uradim stvari i preko reda - tj da se na primer okupamo pre mazenja. Sto ranije nije moglo.Kod nas su se sa skolom stvari dosta popravile na bolje.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#25 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 02 December 2010 - 12:19 PM

Originalno postavio/la n9akovic 20 maj 2010

Originalno postavio/la mare_marijaAko je prepustim mm oni odugovlace jos vise jer on redovno nadje neku zanimljivu igru bas kad ona treba da spava ili joj cita pricu, pa namjerno pogrijesi neku rijec, a ona ga ispravlja pa se smiju do besvjesti pa onda ona njemu cita pricu, pa opet smijeh i sve tako u krug.

Isto je ovako i kod nas. Kata je rekla da voli kad joj tata prica pricu - znaci zeli da tata prica pricu 6 dana nedeljno, a ja samo nedeljom. I eto, sada tako radimo, dok mm ne poludi... Ali, primetila sam da u poslednje vreme brze izlazi iz sobe... Mozda bi trebao da cita svih 7 dana, da mu dosadi....

Morala sam da se samo citiram, jer je stvar dosta uznapredovala kada je pricanje price u pitanju. Mm je sve umorniji i sve cesce se desi da zaspi, odnosno da prica detetu gluposti u nekom polu-snu, tako da ga ona posalje napolje. Jos nam ostaje dosta da radimo na kretanju na spavanje.... ali smo se i tu popravili kao sto rekoh u prethodnom postu.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#26 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 02 December 2010 - 02:00 PM

Нама нешто није упалило галамљење. Мада је код нас проблем ујутру, мм касно крене да се спрема и онда крене цика и вика да се Буби обуче за минут. Мислим да је превише очекивати да се дете обуче за минут (бар за моје), опомињем је повремено, припретим да ће отићи у пиџами/чарапама у вртић и упали. Може потпуно самостално да се спреми за вртић за неких 20 минута. Мени је то ок. Што се тиче спавања, од како иде на спорт нема проблема. КАжем да неће имати снаге да иде на спорт ако не заспи на време и ако не спава у вртићу. Е сада у вртићу некада спава некада не спава, али онда када дође кући искулира мало.

#27 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 02 December 2010 - 02:05 PM

Olivera odugovlaci sve sto moze, dok ne poludim pa pocnem da vicem. Sa mm je mnogo bolja. Ustvari, sa svima je bolja. Na mene je navikla.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#28 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 26 July 2011 - 11:07 AM

Evo moje omiljene teme.......Situacija ista.....ili bar slicna, za nijansu bolja jer ja sad znam da ona namjerno to radi. Sada se desi da ne spava po danu i uvece pada na nos od umora, ali i dalje odugovlaci......medjutim sad sam joj pokazala na sat kad je 21.00 ona ide u krevet ukoliko nije spavala po danu, ukoliko je spavala moze ostati do 21.30. Tako da najavim da je vrijeme za krevet i ne mogu vise da se objasnjavam sa njom....mada ona sad ima taktiku da nece da se tusira jer je bolje koljena. Pala je prije nesto vise od mjesec dana i izgrebala koljena, ali je i danas bole kad se treba tusirati iako ni oziljka nema :udribre :unsure:

Uglavnom ona zaspe bas brzo kad je smjestim u krevet, ali sad vidim da svjesno odugovlaci taj odlazak.

Ja znam da joj mm i ja nedostajemo jer ona sa nama provede bas malo vremena. Kad dodjem kuci ja svo svoje vrijeme posvetim njoj. Razmisljala sam mnogo i shvatila da ne mogu bas tu mnogo da promijenim. I da je bolje da manje vremena provede sa mnom, ali da se naspava.

Nadam se da cemo nekada prebroditi ovu fazu. Pa makar to bilo i kad se uda :ticking

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#29 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 26 July 2011 - 12:26 PM

Draga moja mare, ja sam udata odavno, pa još odugovlačim odlazak u krevet :bigsmile , ne da mi se, uvek mi je mrsko da se spremam za spavanje.
A to sa odranim kolenima - to ja s Lenkom imam redovno, pre mesec dana odrala je lakat, pa smo se jedno 2 nedelje tuširali u stavu heil, Hitler! :bigsmile , dok junačka rana nije zarasla.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#30 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 26 July 2011 - 12:44 PM

E jelka kad se uda neka se gospodin zet zabavlja sa tim odugovlacenjem. Bude li mi se kojim slucajem zalio odselicu se na drugu planetu.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#31 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2243 Postovi:

Objavljeno 26 July 2011 - 09:16 PM

Tina je malo odrala nogu, jao, pa to je bio smak sveta...Svi je cekali da se slikaju, a ona polako, prvo je otplakala, pa onda smo zalepile flaster, pa dok se presvukla.... :alsamglup
Objavljena slika
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika