Idi na sadržaj

Fotografija

Odugovlacenje

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 19 May 2010 - 01:57 PM

Evo vec mjesecima kod nas je na \'\'snazi\'\' odugovlacenje. Odugovlaci se za sve.....ja sizim.....mozda je ovo neka faza, ali ona traje i traje.Marija sve zivo odugovlaci....od pranja ruku, preko jela pa do spavanja. Posebno me nervira ovo oo spavanja, jer tad bas strucno odugovlaci, najcesce joj se piski, pa mora da procita pricu misu i zecu.....Ja se stalno osjecam kao neki general koji smislja strategiju za borbu protiv odugovlacenja.Pokusavala sam sa ucjenama, sa pregovaranjem, sa kaznama.....ali izgleda da nista nisam pametno smislila. Ima li neko od vas savjet? Kakva je situacija sa vasom djecom? Da li oni odugovlace?

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#2 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 19 May 2010 - 02:12 PM

Joooj gde me nadje!Ja mislim da smo o tome pisale negde.Moja Kata sada vec zna sa kim moze a sa kim ne da odugovlaci. Primer: jedva se dogovorimo da pocne da vecera (obicno gleda crtace pre vecere) i nekako dodjemo do kraja vecere (takodje strasno odugovlaci) i onda moramo da se malo poigramo, pa da se malo pomazimo, pa da ovo, pa da ono. Ona tacno zna da treba brzo da se ide na spavanje i onda.... hocu ovo, hocu ono. Nekada je pustim, jer se osecam kao ti - da sam kao neki general, a najcesce pustim sve mm (on je i sam takav: sada cu to da uradim samo da popusim cigaretu, odem u WC i.... onda cu zaboraviti sta sam posao da radim, pa cu opet da pusim...i sve tako), da se on bakce sa njom. Ali sam onda ujutro nemilosrdna. Budim ranije i mora da se zuri.Sada dete zna - kada ide samnom u vrtic (a to je svakog jutra) da jurimo i da nema odugovlacenja...

#3 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 19 May 2010 - 02:16 PM

Vala n9 kao da si opisala mog muza.....ahahhahahah.....izvini valjam se od smjeha......samo sto mm ne pusi, ali on ide u WC cini mi se 3 puta dnevno zbog velike nuzde :D.....Kod nas bas ne ide to tako lako da nju prepustim mm jer bi onda legla spavati oko 2 nocu, a i ovako ide kasno da spava......uf tacno ne znam sta da radim.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#4 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 19 May 2010 - 02:28 PM

Ja kada mm stavlja dete u krevet nista ne kazem uvece. Ali zato ujutro - on ide da je budi i ubedjuje da ustane i ode na nosu, da se obuce, da doruckuje. Pocela sam da primenjujem metodu - nisi zavrsila dorucak, nema veze, imala si dovoljno vremena, sada je vreme da se izadje iz kuce.Meni treba tacno sat vremena da odem na drugi kraj grada, ostavim je u vrticu i vratim se na skoro pola puta do kuce, gde mi je posao. Mislim!!! I sada sve trci zamnom... Treba je samo videti....E, mm kad pocne ujutro da se nateze sa detetom, onda shvati da ona mora da ide ranije na spavanje. Sinoc je npr zavrsio pricu oko 22:30 i dete je jutros u 7:15 jedva ustalo. Mislim takodje da joj je to malo sna tokom noci, ali ona to nadoknadi tokom dana - u vrticu je puste da spava koliko hoce - sto sam ja odavno rekla da ne rade, ali oni opet rade - tako da ju je uzasno tesko naterati na spavanje oko 21h, kada bi vec trebalo da je u krevetu. Mi smo se zato dosta kacili. Ali briga me, ja sam mlela, mlela, mlela o tome da je dete umorno i da ne spava dovoljno i sve tako, ali to ne dopire svima do mozga.Ja stvarno ne znam - kada uteramo dete u krevet nama ostane taman toliko vremena da se i sami spremimo za spavanje. A to mrzim najvise na svetu.Nas je problem sto dosta kasno dolazimo sa posla. Sto kasnije dodjemo, to je teze da se ide na spavanje posle....
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#5 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 19 May 2010 - 02:52 PM

Originalno postavio/la mare_marijasamo sto mm ne pusi, ali on ide u WC cini mi se 3 puta dnevno zbog velike nuzde :D.....

:P:p:PI moj isto... crkoh od smijeha. I Filip odugovlači, a ako metode kažnjavanja, nagrađivanja, pričanja ne pale, ja vičem i ucjenjujem - a pali samo u kombinaciji. Kod njega je izgleda vika najdjelotvornija, valjda jedino tako nešto usvaja - kao i njegov tata. :PA Sergej... milina od djeteta. Samo kažem redom radnje: Sad ćemo da piškimo, pa da se presvučemo, pa da vodimo Filipa u vrtić, pa da doručkujemo... on sve sluša. Zlatan je što se toga tiče, nadam se da će i ostati.Samo kad pomislim na Filipa kad stigne iz vrtića, pa procedura oko izuvanja, pranja ruku, presvlačenja u kućnu garderobu, oblačenja papuča i sjedanja za sto da se jede... jaooooooooo!!!!!!! To je kazna za nestrpljive!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#6 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 19 May 2010 - 03:54 PM

Joj i moj Filip stalno nesto oteze.I omiljeno mu je za sve reci \"samo da...\".E sizove dobijam.Bilo sta da kazemo kod njega je \"sad cu\"...\"samo da...\",\"cekaj\"...Da poludis.
Filip

#7 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 19 May 2010 - 04:31 PM

I Bubi isto odugovlaci oko svega i mnogo me to nervira (i kada nisam trudna). Sto se tice jela, ako gnjavi zna da ce ostati sama da jede. Mnogo joj smeta da sama jede. Tako da samo pripretim i brzo se zavrsi sa jelom. Kada je mm dobre volje nahrani je. Ja sam protiv toga, ali ko mene pita. Nisam je hranila kada je imala godinu dana, a sada cu da je hranim - jok.Ustajanje ujutru i oblacenje. Mi imamo obicaj da se gnjavimo 10-15 minuta u krevetu pre ustajanja. To nam je rituala, ali cesto trazi da to vreme produzimo. Obicno koristim taktiku, ako odmah ustade i sedne na nosu obucicu je i moze da odgleda jednu Pepu, ako ne sama ce se oblaciti i nece gledati Pepu. Srecom pa brzo uci, dovoljno je da samo jednom odradi kaznu posle toga sve slusa. 1,2,3 je isto dobra taktika - meni nije jasno zasto uspeva.

#8 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 19 May 2010 - 04:57 PM

Ja ne znam koga prvo ovde da upisem - Saru ili mm!Sari treba citava vecnost da negde krene, ja poludim... A mm je lepo opisala N9, sa sve cigarama! Kombinacija njih dvoje je katastrofa! Evo, na primer sinoc- preustila sam muzu pripremu za spavanje ( presvlacenje, pranje zuba). I samo sam ih posmatrala ( SAT vremena)dok nisam nacisto poludela i sredila je za 5 minuta.. Prvo, on ne zna kako da je ubedi, pa je onda on zaboravio sta treba da radi, pa je krenuo da igra fudbal sa njom po stanu, sve dok dete nije pocelo da pekmezi od umora!
Objavljena slika

Objavljena slika

#9 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 19 May 2010 - 05:05 PM

Moj jedva čeka da ih smjesti na spavanje, tako da to obavi za čas. :D A i ja tu s njima nemam nikakvog kompromisa, to je vrijeme koje se mora poštovati i zbog nas i zbog djece. Ja stvarno ne znam kako bih izdržala da mi veče nije slobodno i da ih i tada moram juriti.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#10 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 19 May 2010 - 06:45 PM

Ovako....meni je najveci problem odlazak na spavanje, jer kao sto znate Marija kaki samo kad je kuci.....i to se obicno desi uvece kad ide da piski pred spavanje. Mozete da shvatitie da zbog problema nekakenja ne mogu bas da je prekidam kad vec kaze da ide da kaki. E onda kad legne da spava iako ja ekspresno obavim i pranje guze i mazenje i citanje price ona jos dosta dugo bude budna u krevetu, pjeva prica, zove da piski, zove da je pokrijem....Kad trazi da piski to zaista ne mogu da ignorisem. A i pokrivanje, mada mislim da cu joj veceras reci da se pokrije sama.Meni je problem moje radno vrijeme, ja dolazim kuci u 17.30h, a mm i Marija oko 18h......ja stvarno ne mogu da ocekujem da ce ona vec u 21h biti u krevetu. STavim je da spava oko 21. 45, i sasvim bi mi prihvatljivo bilo da zaspe u 22h, ali ona zaspe u 22.30 ili cak 23h.Ujutru ustaje u 8h i to bez problema i ne odugovaci odlazak kod babe i dede. Kad njih pitam koliko i sta kod njih odugovlac oni samo kazu da odugovlaci oko ulaska u kucu kad su napolju. I da, babi (moja mama) uvijek kazem da je budi i ona je budi oko 16 h i jedva je probudi.....Stvarno ne znam sta da radim.....Ako je prepustim mm oni odugovlace jos vise jer on redovno nadje neku zanimljivu igru bas kad ona treba da spava ili joj cita pricu, pa namjerno pogrijesi neku rijec, a ona ga ispravlja pa se smiju do besvjesti pa onda ona njemu cita pricu, pa opet smijeh i sve tako u krug.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#11 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 19 May 2010 - 09:13 PM

Moje odugovlače odlazak u krevet,Ena jelo,naročito ako treba odmah posle njega u krevet...onda je još gladna i hoće ovo ili ono......pošto se uvek spremamo na knap-nema mesta odugovlačenju što se ostalog tiče......Ali dok puštam puštam,ali kad dreknem(1,2,3)sredi se situacija.Kod mojih lepa reč nema neke vajde :P

#12 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 19 May 2010 - 11:07 PM

Originalno postavio/la Sarina_mama.... Prvo, on ne zna kako da je ubedi, pa je onda on zaboravio sta treba da radi, pa je krenuo da igra fudbal sa njom po stanu, sve dok dete nije pocelo da pekmezi od umora!

:P :P :P E a igranje fudbala je najbolje :P :P :) Mm najvise odugovlaci oko svega...... tako da svi ostali su pesma u odnosu na njega..... Meni se msuci kad treba negde d akrenemo ili da uradi nesto ili.... sto 10 puta kazem jedno te isto \"ajde...\" Mislim stvarnooooooo... Samoj sebi dosadim a njemu .. verovatno me ni ne cuje
Objavljena slikaObjavljena slika

#13 taje

taje

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 293 Postovi:

Objavljeno 20 May 2010 - 06:21 AM

Odugovlace sve. Kad se jede cini mi se da ih ne pozurujem da bi sastavili rucak i veceru. Kad treba ici na spavanje spremaju se po 3 sata. Kad se kupe igracke tad se kao zaigraju pa i to ode u nedogled. Al sto kaze Emina kad dreknem koji put malo se dovedu u red.Al mm to ne dotice, on na to ne obraca paznju pa me gleda kao nenormalnu dok drecim. Uh sto bi voljela da ga ostavim samog sa njima nekih 7 dana, a jos da ih posmatram odnekud ;-)

#14 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 20 May 2010 - 06:23 AM

Srba odugovlači, Sava ne.Srba se kilavi kad treba sam da se obuče, obuje, stavi ranac na leđa...ali ne više od toga.Ja sam naučila da je sa njim situacija uvek nepredvidljiva, pa izlaske organizujem bar 20 minuta ranije (za slučaj da udari u nekakvo dranje). Savi pružim ruku i kažem \'\'Polazak\'\' i izađemo.
'Objavljena
'Objavljena

#15 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 20 May 2010 - 06:50 AM

Ogi oduvek odugovlaci, a sa Dunjom nema problema. I onda ja vicem i vicem i ludim a Ogi to se kulira i jos slozi facu i kaze mi da je ljut na mene :P
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#16 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 20 May 2010 - 07:32 AM

Kod nas najvise odugovlaci mm. Kud god krenuli ja se spremim, spremim dete i njega cekamo minimum 5 minuta u dvoristu vicuci mu da pozuri. Ovo me izluduje. Damjan ne odugovlaci jer zna da mora da uradi odregenu stvar. Jedino nekad ujutru mu je tesko ustajanje pa malo odugovlaci pruzanje po krevetu
Objavljena slika

#17 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 20 May 2010 - 08:31 AM

Originalno postavio/la mare_marijaAko je prepustim mm oni odugovlace jos vise jer on redovno nadje neku zanimljivu igru bas kad ona treba da spava ili joj cita pricu, pa namjerno pogrijesi neku rijec, a ona ga ispravlja pa se smiju do besvjesti pa onda ona njemu cita pricu, pa opet smijeh i sve tako u krug.

Isto je ovako i kod nas. Kata je rekla da voli kad joj tata prica pricu - znaci zeli da tata prica pricu 6 dana nedeljno, a ja samo nedeljom. I eto, sada tako radimo, dok mm ne poludi... Ali, primetila sam da u poslednje vreme brze izlazi iz sobe... Mozda bi trebao da cita svih 7 dana, da mu dosadi....
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#18 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 20 May 2010 - 10:54 AM

Slicno je i kod nas...mogla bi svaku po malo da citiram :P

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#19 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 20 May 2010 - 12:49 PM

Aleksandar je sinoc izjavio da bi dan trebalo da bude 65 000 puta duzi:P

#20 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 01 December 2010 - 10:44 PM

Ja stvarno ne znam sta da ucinim po pitanju odugovlacenja....veceras je pretjerala u svemu. Prvo spremanje igracaka, a onda sjedenje na tuti pa pranje zuba.....ja sam je opominjala i rekla joj vise puta ako ne pozuri da necemo moci gledati crtani.....uopste nije marila za opomene. Na kraju nismo gledali crtani, ona se rasplakala i rekla mi da me ne voli i da se nece igrati vise sa mnom :bigsmile.............Ja sve vise pocinjem da mislim da ona to ne radi s namjerom da odgodi odlazak u krevet, nego da je to prosto tako....takvo dijete....Kakva je situacija kod vas....kako se borite sa ovim....ja sam vise na izmaku snaga....jezik me zabolio od pricanja, kazne nisam primjenjivala.....ovo je veceras bas bilo zato sto je bilo kasno............

LdcBp1.png

eZg9p2.png

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika