Idi na sadržaj

Fotografija

Odgovornost

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 17 April 2010 - 09:08 PM

Već sam kukala o ovom što se desilo danas.Ena,Luna i mm su otišli do Luna Parka.Ona (ena) je skinula jaknu,verovatno davala mm-u da nosi,bacakala,a onda je zaboravila......Često gubi i zaboravlja stvari,ne razmišlja.Nekad imam osećaj da je Luna u tom smislu odgovornija od nje.Danas sam bila toliko ljuta na njih,sva sreća da sam našla jaknu.I onda sam uz put razmišljala,šta sad kad dođem kući?Kako da se postavim?Šta da radim?Razmišljala sam i o batinama koje će zapamtiti i o ne pričanju sa njom i .....ma ništa nisam uradila ,sem što sam rekla da sam ga našla i da se ne smeje jer nije smešno.....Stvarno mi ponestaje ideja,jer joj stalno govorim,opominjem....i ona opet ko bez glave.....

#2 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 17 April 2010 - 09:26 PM

Filip je, što se toga tiče, i previše odgovoran... mada to možda ne bih tako nazvala. On prosto ne voli da njegove stvari završe bilo gdje, osim kod njega, bilo da su to igračke, garderoba ili paket bombona. Skoro je neku igračku ponio u igraonicu i zaboravio... tragedija! Sjetio se na pola puta i počeo da plače, suza suzu stiže... Naravno da smo se odmah vratili po nju. U vrtić do skoro nije htio ništa da nosi, čak ni ranac da mu stoji tamo - da mu ne bi neko uzeo. Sada je počeo nekad da nosi neku igračku kako bi pokazao nekome od drugara, i nema šanse da je zaboravi. Druga je stvar ako kod kuće tu istu igračku rastavi na milion dijelova-bitno je da je on to uradio, a ne neko drugi. Ako isfleka/pocijepa odjeću, njemu nije bitno-nije u tom smislu odgovoran-ali, teško da će negdje zaboraviti. Baš misli na svoje stvari kada kreće kući - iz vrtića, od drugara, iz parka...Sergeju je za odjeću (osim za papuče) svejedno, ali igračku koju negdje ponese, ne ispušta iz ruku sve do povratka kući.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 17 April 2010 - 09:38 PM

Eto vidiš,a ona je ostavila onu ogrlicu sa balerinom što sam joj kupila za NG na gimnastici...´ladno....i naravno da je nismo našli,jer ja nisam primetila odmah da ju je skinula.....

#4 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 18 April 2010 - 06:45 AM

Емина, мислим да ти нема помоћи.... Једино да је стално подсећаш да треба да пази на ово или оно и да је стално провераваш. Ја сам у последњим месец-два 4-5 пута изашла са посла без ташне, приметим да је немам када уђем у кола (мм долази по мене) и када хоћу да позовем сестру. Небројено пута сам заборавила џемпер. Једноставно сам расејана, мислим на сто ствари. Вероватно је и Ена у неким својим мислима и зато заборавља. Ја бих пошизела на мужа који би ипак требало да је одговорнији.

#5 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 18 April 2010 - 08:07 AM

Pricaj, pricaj, pricaj. To je jedna od stvari koje mora da im se \"usade\" u glavu. Ja zvockam po ceo dan.Aki je zaboravljao dzemper u skoli na pocetku. Sad mu se vise ne desava. Nemam pojma sad koliko je odgovoran. Znam da mu je , recimo, katastrofa da ne odnese domaci ili da ne spremi knjige za skolu uvece. Vljda je to dokaz da ima osecaj odgovornosti.Sto se igracaka tice, vristi kad mu Neca uzme neku omiljenu(vise nego kad dohvati svesku:P), ali ih sam ne pazi. Od omiljenih 500 komada Pertini puzzle kockica, ko zna da li mu je ostalo 200 u kofici. Ima ih svuda - u kolima, dvoristu, kod mojih u Nisu, ispod tepiha u spavacoj sobi:P ma, samo izviru od nekud. A ne ispusta ih iz ruku. Ne znam kako mu nije zao sto je vise od pola pogubio. I tako jos neke stvari koje voli, samo seje okolo...
Objavljena slikaObjavljena slika

#6 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 18 April 2010 - 09:41 AM

Zato ova moja nista ne zaboravlja :P Bili kod prijateòja, i detetu i Sari dali po kinder jaje, one su se zaigrale i zaboravile na to, ali zato se moja setila na samom izlasku iz njihove kuce, posle 3 sata!!! i rekla \" A moje jaje?\" :P:p:P :P
Objavljena slika

Objavljena slika

#7 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 30 July 2013 - 02:10 PM

Ja sam prije par dana dobila toliko pohvala za Filozofa. Narasla sam kao kvasac. Naime, već neko vrijeme puštamo je samu napolje na pola sata sat, u periodu kad je zatvorena ulica i kad nema saobraćaja. Naravno prije izladka de dogovorimo gdje smije da bude i kako treba da se ponaša. Jedne veceri su je sreli naši prijatelji i pozvali je na kolače. Oni imaju sina i djeca nam se lijepo druže. Marija nije htjela da podje sa njima dok ne pita nas. Nije dolazilo u obzir ni da nas oni nazovu i pitaju. Na kraju su joj dali telefon, da ona sa nama razgovara. Po završetku razgovora i dobijenom odobrenju, zahvalila im se što su joj dali telefon. Takođe, i kad smo mi sa njom napolju i sjedimo u bašti kafića ona se obavezno javi ako će da ode negdje a da je ne vidimo i obavezno se javi kad se vrati.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#8 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 30 July 2013 - 02:23 PM

Bravo za Maki.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#9 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4428 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 30 July 2013 - 03:05 PM

Bravo za Filozofa!
Objavljena slika

#10 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 30 July 2013 - 03:33 PM

Bravo za Filozofa... A od nje ne bih drugo ni očekivala. :voimte
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#11 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 30 July 2013 - 04:59 PM

Bravo za Maki! Pametnica prava.

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#12 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 30 July 2013 - 05:40 PM

Ja moje nekako odavno ucim na tu odgovornost.odu do babe koja je u istom dvoristu i ja kazem u koje vreme da se vrate bas da bi ucili za kasnije da dolaze na vreme.dunja dodje u minut tacno,stefan uvek kasni.dunja je bas odgovorna nikad ne bi otisla negde da se ne javi da ne pita sme li.ovaj mali ode igra se i zaboravi sta smo se dogovorili.crvenka je malo mesto i onda odavno vec su i sami na ulici u parku ,sami idu biciklom do drustva...nije mi uvek sve jedno ali eto pustam ih i kazem dunja se bas pokazala kao jako odgovorna.stefi je opet odgovoran za neke druge stvari koje se ticu njegove ishrane.sam pazi na sebe u tom smislu sto uvek proverava sta uzima da pojede.pita,zove telefonom od nekoga da me pita ako nije siguran.sve u svemu za njihov uzrast mislim da su sasvim ok.

#13 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 30 July 2013 - 10:21 PM

Bravo za decicu!
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 nika

nika

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3949 Postovi:
  • LocationVojvodina

Objavljeno 31 July 2013 - 12:39 PM

Bravo za dečicu!!!!
Objavljena slika
Objavljena slika

Objavljena slika

#15 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1830 Postovi:

Objavljeno 01 August 2013 - 11:56 AM

Bravo,bravo,bravo za Filozofa!!!

Ja to od mojih decaka mogu da ocekujem kada budu imali 15 godina :)

#16 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 05 August 2013 - 10:41 AM

Iva ostaje sama celo radno vreme, ne mogu da kazem da je previse odgovorna, ali pokazala je da je dorasla zadatku.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#17 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 05 August 2013 - 11:09 AM

Tanasija to je stvarno super ipak to nije malo vremena.Dunja moja to nikako ne bi uspela valjda zato sto su baba i deda u dvoristu pa nikada nisu imali potrebe ostajati sami i nije navikla.Volela bi da je u tom pogledu samostaslnija ali doce i to sve na svoje.

#18 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 05 August 2013 - 12:42 PM

bravo za filozofa.

za ivu, verujem da je dorasla zadatku, da li je tvoj tata bar povremeno poseti?

ja sam na kraju ostala sa Bubi kod kuce ovaj mesec iako je mm rekao da ce on ostati. Bilo mi je zao da ide u vrtic, a babe nam stvarno nisu dobra opcija. Sa mamom jedno njenog druga cu se najverovatnije "pokrivati" jer i ona radi malo od kuce malo na terenu. Ne bih se usudila da je ostavim samu.

#19 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 05 August 2013 - 03:59 PM

Meni Filip i Sergej skupa, i Filip sam, ostaju sami po sat-dva. Nije do sada bilo problema. Na duže ja ne bih smjela, ali vjerujem da bi se oni snašli i da bi mogli.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#20 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 05 August 2013 - 04:17 PM

Bravo za djecicu!!

Meni je Anes ostajao sa 5,5 -6 godina sam kuci po nekoliko sati dok smo mi na poslu.haruna ne bih smjela sada ostaviti,mada je poprilicno odgovoran kada mu zaprijetim dobro i stavim do znanja sta smije sta ne smije.
Njih dvojica ostanu cesto sami kuci navece...Harun uspava Anesa i sam lezi u sobi u mraku.Anes mu kaze ako izadje van sobe da ce ga nesto odnjeti jer bi on izasao.
Objavljena slika Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika