Idi na sadržaj

Fotografija

Dan zena 8.Mart

• Please log in to reply
464 replies to this topic

#1 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 04:41 AM

Dame, nek nam je sretan ovaj danasnji dan.Provedimo ga najbolje sto znamo.:P

Prikačeni fajl/fajlovi

• Prikačen fajl  8mart.gif   153.14K   366 Broj preuzetih

Objavljena slika

#2 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 07:12 AM

Hvala.Mislis da se provedemo ovako kao na slici.To nas ceka svakako.:P
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 08 March 2010 - 08:25 AM

Sretan 8 mart.Ja jos od petka dobijam cestitike (mahom iz Rusije)...
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#4 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3323 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 08:51 AM

Srecan 8.mart! Fahira, slika je odlicna, pravi opis mog danasnjeg dana.:P
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

#5 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 08 March 2010 - 08:53 AM

Srecan 8. mart! Proslavite ga sto bolje!A fahira, ovo na slici zanemari danas...koliko mozes:)

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#6 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 08:54 AM

Srećan 8. mart.Ja za danas spremila pismeni za peti razred, a zaboravila na praznik. :droolPredosećam da će tražiti da im poklonim jedno odlaganje. :P
'Objavljena
'Objavljena

#7 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 09:38 AM

Srecan 8. mart!!!
Objavljena slika

Objavljena slika

#8 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 08 March 2010 - 09:42 AM

Originalno postavio/la mammamPredosećam da će tražiti da im poklonim jedno odlaganje. :)

Kipice te oni sa poklonima:smilegrin;)

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#9 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 11:15 AM

Sretan 8.mart i od mene!!!Slika odlična ,ali danas zaboravite na kuću...i na pismeni naravno...
Objavljena slika Objavljena slika

#10 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 08 March 2010 - 12:32 PM

Srecan dan zena !
Objavljena slika

#11 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 08 March 2010 - 12:48 PM

Međunarodni dan žena (skraćeno Dan žena) se obeležava 8. marta svake godine. Tog dana se slave ekonomska, politička i društvena dostignuća pripadnica ženskog pola. Prvi Dan žena se slavio 28.02. 1909. u SAD na temelju deklaracije koju je donela Socijalistička partija Amerike. Između ostalih važnih istorijskih događaja, njim se obeležava i požar u fabrici Trajengl Širtvejst u (Njujork 1911. godine) kada je poginulo preko 140 žena. Ideja da se obeležava međunarodni dan žena se prvi put pojavila početkom 20. veka u doba brze industrijalizacije i ekonomske ekspanzije koja je često dovodila do protesta zbog loših radnih uslova. Žene zaposlene u industriji odeće i tekstila su javno demonstrirale 8. marta 1857. u Njujorku. Tekstilne radnice su protestvovale zbog loših radnih uslova i niskih plata. Demonstracije je rasterala policija. Te iste žene su osnovale sindikat dva meseca kasnije.Protesti na 8. mart su se događali i sledećih godina, od kojih je najpoznatiji bio 1908. godine kada je 15.000 žena marširalo kroz Njujork tražeči kraće radno vreme, bolje plate i pravo glasa. Godine 1910. prva međunarodna ženska konferencija bila je održana u Kopenhagenu u organizaciji Socijalističke Internacionale koja je ustanovila \"Međunarodni dan žena\" na predlog slavne nemačke socijalistkinje Klare Cetkin. Sledeće godine je Međunarodni dan žena obeležen je od strane preko milion ljudi u Austriji, Danskoj, Nemačkoj i Švajcarskoj. Ti događaji su izazvali požar u fabrici Trajengl Širtvejst u Njujorku, nakon koga su slabe mere sigurnosti na radu okrivljene za veliki broj žrtava. U predvečerje prvog svetskog rata žene širom Evrope su održale mirovne demonstracije 8. marta 1913.Demonstracije povodom Međunarodnog dana žena u Rusiji bile su prvi stadijum ruske revolucije. Nakon oktobarske revolucije, boljševička feminstkinja Aleksandra Kolontaj nagovorila je Lenjina da 8. mart postane državni praznik, i tokom sovjetskog perioda se koristio za obeležavanje \"herojstva radnica\".Osmi mart - Dan ženaMeđutim, u mnogim komunističkim državama je taj praznik izgubio svoju ideološku osonovu i postao prilika za muškarce da iskazuju svoju ljubav i poštovanje prema pripadnicama suprotnog pola, posluživši kao svojevrsni amalgam Majčinog dana i Dana zaljubljenih u zapadnim državama.U Čehoslovačkoj se Dan žena za vrijeme komunističkog režima pretvorio u parodiju, te je ukinut nakon baršunaste revolucije. U Mađarskoj se, ipak, običaj poklanjanja cveća ženama zadržao i nakon pada komunizma.Dan žena je ostao državni praznik u Rusiji, Belorusiji, Ukrajini, Kazahstanu, Kirgiziji, Moldaviji, Mongoliji i Tadžikistanu, a obeležava se cvećem i poklonima.Na Zapadu se Međunarodni dan žena uglavnom prestao obeležavati 1930-ih, delom i zbog toga što se povezivao s komunizmom. Međutim, 1960-ih su ga ponovno počele slaviti feministkinje. Godine 1975, koja je proglašena Međunarodnom godinom žene, UN su službeno počele obeležavati Međunarodni dan žena.Danas mnoge organizacije u svetu obeležavaju Međunarodni dan žena, a neke se nastoje izboriti da postane državnim praznikom u kojima to još nije slučaj.

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#12 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 01:18 PM

Srecan :)
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#13 milka76

milka76

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1100 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 01:58 PM

srecan 8 mart i od mene !!

#14 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 03:00 PM

Srecan i od mene :)Juce setamo gradom i na osmomartovskim tezgama tj. na jednoj prodaju kecelje i neke dzidze bidze sa stampom i aplikacijama. I zapadne mi za oko tekst na kecelji - rodjena sda uzivam a sad perem, peglam i kuvam :) :P :P Mm se naravno ne slaze da je tako posebno ovo drugo tako da nista od kecelje :)A inace bila jedna \"Svekrvina kuhinja je najbolja\" Ili jos bolja \"Snajina kuhinja je najbolja\" :P :P :P

#15 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 09:02 PM

Srećan 8. mart i od mene!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#16 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 09:06 PM

Srecan vam praznik zenske! Nadam se da ste danas bile dobre prema sebi, a ne ko ova Fahirina uzorna domacica:P:P:P

#17 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 09:17 PM

E vala ja jesam .Ustala sam u 11:P,tušnula, se popila kafu,spremila i otišla na posao:),naspavana i sveža(čitaj lepa:Pto mu dođe isto),dobila hrpu cveća,skratili nam radno vreme;),a onda su moji došli po mene i otišli na večeru.Luna je bila preslatka,došla je do mene i rekla:čestitam ti,aaaa...mmmmmm....8 mart:P.....Onda je kasnije pevala:danas nam je divan dan,našoj mami 8 mart:P,bila je sva bleskasta.Ena je donela srce na štapiću i pesmicu,sa prednje strane crtež.Eto zašto volim 8 mart-zbog dece:voimte,:):voimte.ps.mm-u sam sinoć rekla da mi ni slučajno ne kupuje (baca pare na)cveće,a sama sam već unazad pokupovala stvari(i za sledeći 8 mart:P).

#18 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 10:09 PM

I meni je danas bio lep dan :)radili smo samo do 13h :), dobila sam cvet od kolega, 2000 din od Sindikata i kolginica i ja po Escadin parfem od kolege na koga smo upucivale nase stranke da im izradi odgov. projekat za zabranu saobracaja (jer ima odgovarajucu licencu) kao znak zahvalnosti jer se nakupio finih parica od istih :P:):)Potom sam dobila predivne cestitke od moje decice, prelepe bambuse od mm, pa smo svi zajedno rucali i ostavili decicu kod moje mame a mi isli da cestitamo kumama 8. mart....bas je bilo lepo.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#19 majadelta

majadelta

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 492 Postovi:

Objavljeno 08 March 2010 - 10:53 PM

Srecan 8.mart!Danas mi je bio jedan sasvim obican dan,malo poremecen jutros kad sam odvela Stasu u vrtic,i kad sam videla red sa poklonima za patronaznu sestru i vaspitacice,kao da idu kod druga Tita u posetu,a ne decu da ostavljaju u vrtic! Mi naravno nista nismo kupili,jer kao prvo nisam znala da to tako ide ovde(Nis),da svako ponaosob kupuje poklone,to odakle ja dolazim nije tako(Sombor)bar dok sam ja bila mala,to uglavnom roditelji skupe pare pa kupe jedan,ali malo vredniji poklon,a ne ovako!Elem,sta sam htela da kazem,posto Stasa nije isla u vrtic zbog bolesti,nisam ni imala koga pitati,ali i ne znam da li bih se setila da pitam,jer uglavnom ne znam ni koji je dan,ni koji datum!Naime,Stasa je usla u sobu,a ja sam cekala da se javim vaspitacici da smo stigle,i kada me je primetila cestitala sam joj 8.mart,a ona je sva nasmejana krenula prema meni i na 2-3 metra od mene zastala i pogledala mi u ruke,i ja sam pokazala da je Stasa usla,i ona je krenula prema njoj,misleci da ona drzi poklone,a kada je videla da ni ona nema,rekla joj je pa valjda se Stasa kaze dobar dan! Potpuno sam zaboravila da joj dam opravdanje,a i nije dosla do mene kao ostalim danima,nego se uzmuvala i valjda joj nisu bili dovoljni svi oni silni pokloni.Bas sam se osecala kao poslednje ....Ceo dan sam razmisljala da odem posle posla da im kupim nesto,ali opet trulo mi sada,a kada sam malo bolje razmislila odlucila sam da im ne kupujem,bas zbog te reakcije koju je imala!:shocked2Znam i kada sam radila kao zamena u jednoj skoli da je uciteljica poslala decu da joj kupe patike,jer po bogu to joj trebalo,a nije bitno sto je poslala decu od 10 godina same u grad! Da se ja pitam,ja bih uopste zabranila da se bilo sta kupuje,jer ocigledno da ima koji to zloupotrebljavaju!

#20 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 09 March 2010 - 01:11 PM

E hajde da i ja cestitam 8. mart ali sa malim zakasnjenjem.Ja sam 8. mart provela radno, nema odmora dok traje obnova :PUglavnom, mene uzasno nervira sto se u vecini slucajeva 8. mart obiljezava kao neki feministicki praznik i sto smo zaboravili da je to dan koji je posvecen borbi za ravnopravnost zena i za bolje uslove zivota i rada. Necu reci da nije postignuta odredjena ravnopravnost, ali......kod nas se redovno biljeze slucajevi davanja otkaza ako zena saopsti poslodavcu da je trudna (u Republici Srpskoj je u toku prosle godine inspekciji rada prijavljeno 38 takvih slucajeva), U Federaciji Bosne i Hercegovine zene nemaju placen ni jedan mjesec porodiljskog odsustva, a mogu odsustvovati godinu dana (bez da im se plati pa makar i 50% plate). Onda da ne spominjem radno vrijeme od 12 casova u nekim frizerskim salonima, te nemanja prava na godisnji odmor......Tek o polnoj diskriminaciji je vise suvisno i pricati. Svaki intervju za posao kada je kandidat zena je koncipiran tako da se ocijeni da li je ta zena porodican tip ili zena od karijere.....a sve u vrijeme kada su svima puna usta bijele kuge.Dakle uz sve navedeno pitam se zasto je banalizovan toliko ovaj praznik? Mislim da je dosta zena zaboravilo na svoja prava i ocekuje za taj dan nekakav poklon ili cvijet kao znak paznje......... Da ne budem pogresno shvacena, lijepo je kad taj dan osjetis neku paznju, ali nemojmo nikada zaboraviti koja je prava svrha ovog praznika.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika