Idi na sadržaj

Fotografija

Super savet protiv grceva

• Please log in to reply
150 replies to this topic

#81 Milicaa

Milicaa

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 462 Postovi:

Objavljeno 02 June 2009 - 10:58 AM

Sve ovo sam ja imala sa Mihajlom. Halapljivo je sisaao, bljuckao, stucao, grcio se( praceno zvucno), ali je lepo spavao, budio se na 3h da sisa. Nama su pomogle vezbice, espumisan kapi, i lezanje na tatinim grudima(to mu je najvise pomoglo, tako je grejao stomacic).:)Sa stolicom nismo imali problema.
Tickerplayground.com

#82 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 02 June 2009 - 11:05 AM

I kada su klasicne kolike u pitanju, dete moze lepo da spava nakon njih,...Traju sat, dva...posle toga dete normalno spava, kao i uvek...I karakteristicno je da se kolike javljaju uvek u priblizno isto doba dana/noci....prepoznatljive su uparvo po pllakanju, vristanju i dete ne moze da se uspava....Kod aerokolika- dete ima gasove i ne moze lepo da kaki....Edit. ja joj caj ne bih davala, tesko da moze da pomogne, napunices joj stomacic samo nepotrebnom vodom...
Objavljena slika

Objavljena slika

#83 Nify

Nify

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 449 Postovi:

Objavljeno 11 July 2009 - 07:18 PM

Originalno postavio/la sax.......Elem, Tara zadnjih nekoliko dana ima problema prilikom uspavljivanja! Sisa dok sisa, izbaci sisu i ja je podignem da podrigne... ona to obavi ali posle toga usledi bljuckanje (cesce) pa krene da se nateze (to je praceno zvucno :P ) pa onda se onako malo savija ali dok se nateze.... Kaki lepo i cesto. Gasova nema, ne cujem je da nesto stalno prdi a da ne moze da kaki.... I obicno posle podoja krene da stuca. Sve bih rekla da halapljivo sisa pa se i prejede a i naguta vazduha... I u tako budnom stanju zna da bude satima. Mi ne praktikujemo da je nosamo u ruke i da je tako uspavljujemo nego joj ubacimo cuclu. Ona je nekad hoce nekad nece... I onda kad se uspava.... spava 3-4 sata sto ponovo pokazuje da mozda nisu grcevi jer lepo spava i dugo :P :P :P

Isti slucaj i sa nama, pa ja dodje ovde da vidim jesu li to grcevi. isto sisa, podrigne, pa kaki,savija nozice i steze ruke pa dreka i opet bi da sisa. Imam utisak da bi sisala dok ne pukne. kad vise ne moze da jede onda place. i stalno stuca posle svakog jela. Nama je rekla patronazna da joj dajemo espumisan kapi ali od 15 dana, a to je u ponedeljak. Smem li da joj dajem sta drugo jer evo sad nismo zaspali 3, 5 sata? I zna li neko kakav je to caj za mame, da bebe nemaju grceve? I sad sam procitala da ne bi trebalo da pijem mleko, a ja ga dosta pijem. I jos jedno pitanjce. Ona kad kaki nekad iskaki tecno skroz kao vodu nekad sa gromuljicama nekad bez. Jel to normalno ili ne??:puzzled:puzzled
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

#84 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10850 Postovi:

Objavljeno 11 July 2009 - 07:52 PM

Mozes da pijes HIpp caj za dojilje ili Milupin, cajod majcine dusice.Normalno je to sa stolicom, ne brini...
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#85 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5926 Postovi:

Objavljeno 11 July 2009 - 08:28 PM

Obavezno vodi racuna o tome sta ti jedes. Ne moras da pijes cisto mleko, uzmi jogurt, sir, pavlaku... jedi dosta voca i povrca, ali nikako ono koje nadima (mahunarke i kupusnjace), izbaci gazirana pica i citrus, cak i obicnu limunadu.To sto ona hoce stalno da sisa je najbolaj stvar koja moze da ti se desi: nije ona stalno gladna, i nije tvoje mleko slabo (mozda ce ti to neko reci) nego preko sisanja dobija toplinu tvog tela, neznost, sigurnost... tako je mala...
Posted Image

Posted Image

#86 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 23 February 2010 - 12:31 PM

RODITELJSKE MUKE: Grčevi kod bebaVeliki broj roditelja susreo se sa problemom grčeva (kolika) kod beba. Tokom prvih nekoliko meseci života deteta pojava grčeva je krajnje učestala.Kada se napad grčeva javi i potpuno zdravo dete iznenada počinje da plače, uz istovremeno grčenje, privlačenje nožica prema stomačiću, crvenilom ili bledilom lica i stiskanjem šačica. Takvi napadi su iznenadni, stomačić je naduven, napet i osetljiv. Napad može da traje satima, a obično prestaje nakon stolice, ispuštanja gasova ili usled velike iscrpljenosti bebe. Grčevi se javljaju krajem prvog meseca starosti i umeju da potraju i do četvrtog meseca.Mogući uzroci-Nezrelost creva koja ne mogu dovoljno da svare mleko.-Povećana količina progutanog vazduha (aerofagija) - prilikom dojenja, a naročito kod hranjena na bočicu. Ovo je naročito izraženo kod odojčadi koja halapljivo sisaju.-Fiziološka nepodnošljivost laktoze (mlečnog šećera), koja dovodi do pojačanog stvaranja gasova.-Razvoj digestivnog trakta (pojačani rad creva) i centralnog nervnog sistema (pojačana razdražljivost).-Neurohormonalna nezrelost.-Emocionalna napetost majke i stresna situacija u porodici.Savet plus: Grčevi se javljaju ranije, oko druge nedelje života, ako je dete na adaptiranom mleku. Kod beba koje su dojene, kolike nastaju oko šeste nedelje. Grčevi su češči ako su dojilje uplašene, ako su doživele stres tokom trudnoće ili ako dojilja puši.Kako sprečiti grčeve?-Ako dete sisa na grudima, vodite računa da zahvati celu bradavicu, sa oreolom. Kod čestih i kratkih dojenja dete uglavnom posisa „prvo mleko\" iz dojke, koje je bogatije ugljenim hidratima.-Ugljeni hidrati stvaraju veću količinu gasova i vare se brže nego „drugo mleko\", koje sadrži više masnoće. Zato je preporučljivo dojenje samo iz jedne dojke, sve dok beba sama ne ispusti dojku i ne bude sita.-Promena položaja pri dojenju (ležeći, sedeći, stojeći) umanjuje učestalost grčeva.-Dojilje koje imaju prekomerni refleks otpuštanja mleka (prebrz dotok prevelike količine mleka, koje izaziva kašalj, zagrcavanje i nemir), preporučljivo je početi dojenje pre nego što beba postane uznemirena zbog gladi, jer naglo i energično hvatanje bradavice može da uzrokuje snažan refleks otpuštanja mleka.-I prespori dotok mleka uzrokuje grčeve. U tim slučajevima uradite kompresiju dojke za vreme dojenja. Ako ništa ne pomaže, možete ponuditi majčino mleko na flašicu.-Na pola obroka podignite dete na svoje rame i u potpunosti ga ispružite u uspravni položaj. Ako ostane pognuto prema napred, teže će izbaciti višak vazduha.- Nežno lupkajte bebu po leđima. Nakon jela postavite bebu uspravno u sedalicu ili na tvrdi jastuk još 45 minuta da bi mehurići isplivali prema vrhu želuca-Nežno masirajte bebin stomačić u pravcu smera kazaljke na satuOtklonite sve sumnjeNajvažnije je da pre same borbe sa kolikama pedijatar otkloni sumnju da je uzrok plača i grčenja određena bolest ili neki drugi mogući razlog. Bitno je napomenuti da su kolike prolazne tegobe koje ne ostavljaju trajne posledice na dete, ali mogu izazvati ogromnu količinu stresa kod roditelja i drugih članova porodice koji se o bebi staraju. Preporučljivo je da već kod prvog javljanja grčeva kontaktirate sa pedijatrom.Kada se javljaju?Grčevi se najčešće javljaju kasno posle podne ili uveče, u toku ili nakon hranjenja. Najčešći su kod beba starih tri nedelje, a od šeste nedelje bolovi su najizraženiji i plač je najjači. Grčevi obično spontano prestaju do kraja trećeg ili četvrtog meseca.Šta nikako ne treba raditi?Stavljati dete na stomak dok traju grčevi. To ga može smiriti u jednom trenutku, ali nakon toga stanje može da se dodatno pogorša. Odojče tako može da proguta dodatnu količinu vazduha, a da pri tom fermentacija mleka u crevima poveća bolove u stomaku.Menjati vrste zamenskog mleka bez savetovanja sa pedijatrom. Samo pedijatar može da da pravi savet koje mleko treba koristiti s obzirom na sve okolnosti. Često menjanje mleka, ako dete dobro napreduje i nema nikakvih drugih smetnji u vidu povraćanja ili proliva (dijareje), nije preporučljivo.Izvor: Alo
Objavljena slika

#87 NatalijaS

NatalijaS

Newbie

• Members
  • Pip
  • 29 Postovi:

Objavljeno 23 February 2010 - 08:25 PM

Moj beban je takodje imao grceve, vec sa desetak dana. Probala sam raznorazne cajeve, masaze, grejanje stomaka (nisam htela da mu dajem nikakve kapi, sirupe itd. jer sam se bojala da bi mogao da se navikne na iste) ... nista nije pomagalo, dok nisam kupila Lindam flasicu (posto je bio isuvise lenj da sisa, davala sam mu moje mleko na flasicu). Ta flasica ima neki ventil, na koji se par puta u toku hranjenja ispusta pritisak koji se stvara u flasici dok beba pije. I stvarno nam je jako pomogla, jer je Andrija gutao znatno manje vazduha prilikom hranjenja.

#88 petrova

petrova

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 03 March 2010 - 09:13 AM

Cao korisnici,Ja sam nov clan ovog foruma i trba mi malo vremena da se prilagodim. Imam malo iskustvo sa grcevima sto muci svaku bebu pa bi preporucila kapi za grcevi Espumisol mogu da kazem da su odlicne slobodno ih kupite i necete se pokajati.Marija

#89 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12480 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 03 March 2010 - 10:50 AM

Draga Petrova dobro dosla na forum.Kao sto verovatno pretpostavljas, mnoge mame su do sada morale imati isti problem kao i ti sa tvojom bebom. Tema o grcevima postoji, kao i verovatno mnoge druge teme o kojima ces zeleti da diskutujes. Preporucujem ti da pre nego sto postavis novu temu koristis pretrazivac u levom gornjem uglu, pa tek ako ne pronadjes temu, postavi novu.Hvala unapred i nadam se lepom druzenju na Forumu.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#90 secerko

secerko

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 150 Postovi:

Objavljeno 26 July 2010 - 08:12 AM

Mia je imala strasne grceve vec od 7.dana,bilo je:mad:.Probali smo termofor,Espumisan kapi,Hippov i Humanin caj,neki americki sirup i nista nije pomoglo dok nismo uzeli Senjacki caj...od tada Mia je drugo dete!

#91 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12480 Postovi:

Objavljeno 03 April 2011 - 11:05 AM

A evo i nas .....Luka je sinoć prvi put imao grčeve tačno onako kako je u knjizi napisano. Ali sinoć nije mogao da podrigne i ja sam juče popodne popila (kreten) pola litre vode sa ukusom limuna!!!! Uh! Tek sada vidim da treba izbegavati citrusno voće! Imamo termofor sa košticama od trešanja koji se stavi u mikrotalasnu, pa ćemo probati ako se ponove.

#92 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 03 April 2011 - 12:58 PM

Ja sam jela (a jedem i dalje) citruse, i Aleksu nisu smetali. Ono sto je nama mnogo pomoglo kod grceva su probiotici Lactobacilus Reuteri. Ovde se kupuju pod nazivom Reuflor.
Objavljena slika

Objavljena slika

#93 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12480 Postovi:

Objavljeno 03 April 2011 - 01:03 PM

Sandra, pisala si da ti je sa Sarom doktorka rekla da ne pijes mleko.Mene zanima da li ti je samo mleko bilo problem, ili i mlecni proizvodi? Ja mleko pijem samo ujutro u kafi - i to bez kofeina. Samo jedem mlecne proizvode - jogurte s vremena na vreme i sireve.Morarm da pogledam taj Reuflor....EDIT: Nasla sam, u Francuskoj se to prodaje pod imenom BioGaiaEDIT: Objavljena slika

#94 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7754 Postovi:

Objavljeno 03 April 2011 - 04:02 PM

Ne razumem se mnogo, ali mislim da voda s ukusom limuna, ne bi trebalo da bude problem, već sveže ili ceđeno voće.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#95 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12480 Postovi:

Objavljeno 03 April 2011 - 05:46 PM

Ne znam Jelka. Nadam se da se danas neće ponoviti.

#96 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 03 April 2011 - 08:16 PM

Kod Sare sam, u pocetku, zbog grceva izbacila mleko. Medjutim, kasnije je Sara imala krvave i sluzave stolice, pa sam u potpunosti izbacila sve mlecne proizvode, i stolica se regulisala. Probaj sa ovim probiotikom, odlican je. Prvi rezultati se vide nakon 5-7 dana. Kada smo pomislili da su mu grcevi prestali, izbacili smo probiotik i on je opet dobio grceve, pa smo ga ponovo uveli. Bas ga je dugo pio.
Objavljena slika

Objavljena slika

#97 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12480 Postovi:

Objavljeno 03 April 2011 - 09:00 PM

Kod nas su stolice česte - skoro svaka pelena je ukakena, ali je sve zlatno žuto (najnovija stvar je ovde da te iz porodilišta puste sa gamom boja bebine stolice i kažu ti da ako je bela ideš odmah kod doktora. Moram pitati pedijatricu što to daju). I dosta su glasne stolice ili gasovi. Ali preko dana ga ne muče uopšte. Samo se posle podoja plsle kupanja dere. Ne znam mogu li biti grčevi od toga da se prejeo? Jer od poslednjeg obroka protekne minimum od dva sata. Sutra ću da zovem pedijatricu da vidim za ovaj probiotik. Proizvodječ kaže da može od rođenja, a na netu sam našla i da su neki pisali po preporuci pedijatra tek od mesec dana. Ako je rako - ostaje nam da se mučimo još dve nedelje....

#98 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 03 April 2011 - 09:13 PM

Koliko znam, moze od rodjenja. Mi smo prvo krenuli sa nekim drugim kapima, i nisu namnista pomogle. Inace, ja ovaj probiotik uvek dajem i uz antibiotik.
Objavljena slika

Objavljena slika

#99 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10850 Postovi:

Objavljeno 04 April 2011 - 08:59 AM

Ne znam koliko ta ishrana dojilje utice na grceve kod deteta jer sam se apsolutno isto hranila i dok sam dojila Ogija i onda kada sam dojila Dunju - Ogi je imao grceve jedno mesec dana svakodnevno po 2-3 sata (kretali su oko 18h i trajali dok ne zaspi), a Dunja ih nije imala uopste. Ogiju sam davala Bibi libi caj, Nurse h. sirup, Espumisan kapi, grejala mu stomacic...nista ga nije moglo umiriti (secam se da je bas plakao :rolleyes).
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#100 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12480 Postovi:

Objavljeno 04 April 2011 - 10:47 AM

Originalno postavio/la Sarina_mamaKoliko znam, moze od rodjenja. Mi smo prvo krenuli sa nekim drugim kapima, i nisu namnista pomogle. Inace, ja ovaj probiotik uvek dajem i uz antibiotik.

Tako piše i ovde da se može davati od rođenja ali kažem našla sam na netu da su neki pedijatri protiv uzimanja pre napunjenih mesec dana. Zato hoću da proverim

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika