Idi na sadržaj

Fotografija

Temperatura u trudnoci

• Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 23 December 2009 - 06:18 PM

Buduci da sam 2 dana mislila da cu pluca iskasljati,a danas dobila temperaturu,zna li neko kako skidati temperaturu u trudnoci i da li sme da se pije nesto od lekova?Cula sam da moze paracetamol:puzzled al nisam sigurna.Za sad je 37.3 pa mislim da mi lekovi i ne trebaju,al ako skoci...
Filip

#2 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9790 Postovi:

Objavljeno 23 December 2009 - 06:42 PM

Ja sam pila paracetamol na preporuku dr...Dobro bi bilo da se posavjetuješ sa doktorom...
Objavljena slika Objavljena slika

#3 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 23 December 2009 - 07:21 PM

Парацетамол, али обавезно код лекара...

#4 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 23 December 2009 - 07:41 PM

Možeš paracetamol, ali obrati pažnju da nije sve samo paracetamol.Moja prijateljica je u trudnoći za obaranje temperature htela da uzme Fervex, ali joj je dr rekao da ne dolazi u obzir. Jeste paracetamol, ali ima neke dodatke koje trudnice ne smeju.Zato je najbolje da odeš kod lekara.
Objavljena slika
Objavljena slika

#5 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 23 December 2009 - 07:46 PM

Pa imam one tablete sto se prodaju upakovane u foliji.To je samo paracetamol.A kod kod dr,kod opste prakse ili ginekologa?bebara,kolika ti je temperatura bila kad si pila paracetamol?
Filip

#6 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7846 Postovi:

Objavljeno 23 December 2009 - 08:27 PM

Mozes tablete paracetamola, i mozes febricet, cini mi se.Idi kod dr opste prakse, samo gledaj da izbegneš gužvu. Sa ginekologom možeš posle, eventualno, da se posavetuješ oko terapije, da proveriš da li je u redu.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#7 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8595 Postovi:

Objavljeno 23 December 2009 - 09:02 PM

Originalno postavio/la mammamMožeš paracetamol, ali obrati pažnju da nije sve samo paracetamol.Moja prijateljica je u trudnoći za obaranje temperature htela da uzme Fervex, ali joj je dr rekao da ne dolazi u obzir. Jeste paracetamol, ali ima neke dodatke koje trudnice ne smeju.Zato je najbolje da odeš kod lekara.

Da, tako sam i ja trazila u apoteci nesto za ublazavanje simptoma prehlade i rekli su mi, posto dojim, da smem samo fitosept i febricet. Ovi drugi lekovi-preparati koji se uzimaju bez recepta, tipa Coldrex, Fervex, Cafetin cold itd. sadrze neke sastojke koje ne bitrebalo da unesu dojilje, za trudnice verovatno ima pravila.
Objavljena slikaObjavljena slika

#8 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6910 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 23 December 2009 - 10:16 PM

I ja sam pila samo tablete paracetamol i nekada febricet sirup. A naravno uvijek mozes pokusati sa narodnom medicinom. Rakija ili alkohol na noge;)brzo ozdravljenje ti zelim
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#9 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 23 December 2009 - 10:44 PM

Febricet ili paracetamol samo to!
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#10 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 24 December 2009 - 07:15 AM

Hvala vam na svim odgovorima!:)Evo prosla je noc,temp.mi nije skocila,cak je sad i nemam.Videcemo veceras.Jedino me boli grlo i kasljem posteno.:aplauz
Filip

#11 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 24 December 2009 - 09:16 AM

Ja sam takve probleme u trudnoći preguravala bez terapije. Nije mi se ništa pilo, a na sreću imunitet mi je bio dobar, pa se problem sam razrešavao.Za bolove u grlu pomaže čaj od crnog luka. Ili žvakanje istog. Žvaćeš, pa ispljuneš.Retko grozan ukus.:aplauz
Objavljena slika
Objavljena slika

#12 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 24 December 2009 - 09:22 AM

E malopre sam se tako zakasljala da mi nestao glas.Onda sam doruckovala i opet se zakasljala i vratio se.:duhE ludilo.Sad sam grguljala grlo sa mlakom vodom i soli,pa popila uprzeni secer sa mlekom.:aplauz
Filip

#13 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7846 Postovi:

Objavljeno 24 December 2009 - 10:40 AM

Meni je u trudnoći kod bolova u grlu najefikasniji propolis, onaj u kapima, za decu, bez alkohola.Hvala Bogu da temperature više nema. Razmisli, ipak, o tome da odeš da te neko posluša, ima dosta sirupa koje možeš da piješ da olakšaš sebi. A i da proveriš da ti ne trebaju antibiotici.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 24 December 2009 - 10:58 AM

Ma problem je sto su sad praznici i svi rade samo do 12H.Trenutno sam kuci sama sa Filipom i ne mogu otici,a i da budem iskrena ne ceka mi se u cekaonici punoj bolesnih.Videcu do sutra ako ne bude bolje pa cu u hitnu.No nadam se da cu biti bolje.
Filip

#15 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 26 December 2009 - 02:24 PM

E evo ovako.Filip nema temp.vec 3 dana al sad kaslje i slini.Ne moram reci da skoro nista ne jede.Ni ja nemam apetit pa eto po malo copamo.No meni je malo bolje al sad mi se nos zacepio a kad je otcepljen curi.No,juce bila na hitnoj da mi poslusaju pluca.Doktorica kaze da su cista i prepisala mi FLUIMUCIL(neki prasak sto se muti u vodi).E sad sto je meni bili sokantno,ona kaze da proverim u apoteci da li to mogu trudnice.:shocked2Pa da apotekari imaju slusalice nisam ni morala u hitnu nego u apoteku.Odem u apoteku,guzva se otegla,stignem na red a apotekarka kaze da to ne mogu trudnice.Gledala jos neke sirupe al nista se ne preporucuje bez preke potrebe.Pa divota.E pa svasta.No hvala Bogu bolje je,jos samo nos da se regulise.:voimte
Filip

#16 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 26 December 2009 - 08:04 PM

Da dodam za grlo, dobra ti je zalfija, da grguces, a sto se iskasljavanja tice, beli slez ili uprzen secer bez lekova.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#17 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7846 Postovi:

Objavljeno 26 December 2009 - 09:52 PM

E, stvarno, da ne veruješ. Hvala Bogu, izgleda kod oboje ide na bolje. Verovatno možeš nešto od onih dečjih sirupa za kašalj na biljnoj bazi.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#18 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 26 December 2009 - 10:47 PM

Ja sam u prvom tromesecju trudnoce sa Danilom imala temperaturu ali se ne mogu sjetiti da li sam pila nesto od ljekova. Ispiraj grlo zalfijom a imas i tabletice za sisanje od zalfije i uopste nisu gorke.
Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika

#19 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 26 December 2009 - 10:47 PM

Ja sam u prvom tromesecju trudnoce sa Danilom imala temperaturu ali se ne mogu sjetiti da li sam pila nesto od ljekova. Ispiraj grlo zalfijom a imas i tabletice za sisanje od zalfije i uopste nisu gorke.
Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika

#20 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 27 December 2009 - 09:09 AM

lucy,pravim ja uprzen secer sa mlekom i bas mi pomaze,a i beli slez.No beli slez kazu da je za suv kasalj pa posto je prvo bio suv ja ga pila a kad je postao produktivan prestala.Probacu i zalfiju mada mi pomaze grguljanje slanom vodom i NEGRO bombone.U svakom slucaju,bolje smo.A da...a u apoteci mi rekli da ne smem cajeve.jelka,gledala apotekarka i sirupe al nista se ne preporucuje bez preke potrebe i preporuke lekara.dan/noc,probacu i te bombonice.
Filip

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika