Idi na sadržaj

Fotografija

Napravite novogodisnje/bozicne cestitke sa vasom decom

• Please log in to reply
223 replies to this topic

#1 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 26 November 2009 - 08:41 AM

Drage mame,Prosle godine smo imale slicnu temu, sa mnogo linkova i puno nasih fotografija remek-dela nasih klinaca na polju proizvodnje novogodisnjih cestitki.Kod nas (u Svajcarskoj) je vec skoro doslo vreme da se salju cestitke (obicno oko 15-20 decembra, za Bozic koji je 25 decembra), pa smo se Katarina i ja vec bacile na izradu cestitki.Ove godine sam izabrala onaj neki penasto-plasticni materijal, od kojeg sam i prosle godine pravila jelke i lepila ih na cestitke, a dete ukrasavalo jelke ponudjenim oblicima koje sam takodje isecala. Sada smo malo promenili koncept. Jelke ce biti zelene (za crvene cestitke u zelenoj koverti), a ukrase ce Kata nacrtati sama uz pomoc glitter glue (sjajnog lepka) - Cvetic je prosle godine radila nesto slicno, ali sa lepkom i sljokicama. Nasla sam taj glitter glue - u bocicama i kao flomastereObjavljena slikaJelke sam vec isekla i Kata je vec pocela da ih ukrasava. Sve to mora dobro da se osusi, da bi se moglo lepiti na karte.Za zelene karte sam izabrala motiv Deda-mraza, koga pravimo od delova - u boji, a Katin doprinos ce biti da nacrta ukrase oko njega, ili poklone, videcemo jos. Kupila sam i manju kolicinu (5) srebrnih karata u sivim kovertama, na kojima ce biti roze jelke i jos neki drugi novogodisnji detalji u omiljenoj boji moje devojcice.Da li ste vec pocele da razmisljate o novogodisnjim cestitkama i imate li neku originalnu ideju?Takodje, postavite ovde fotografije radova vase dece
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#2 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 26 November 2009 - 08:45 AM

Mi prosle godine nismo pravili cestitke, ove godine planiram.....Vidim da je i Marija zainteresovana za crtanje, mada su to uglavnom neke svrljotine, pa cemo da se zanimamo u zimskim vecerima.....i da obradujemo babe i dede, tetke i ostale sa nasim cestitkama.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#3 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 26 November 2009 - 08:50 AM

Mi smo prosle godine pravili cestitke...uglavnom smo na izabrane crvene u bijeloj koverti stavljali pecate raznih oblika a ja sam ih ispisivala. Ove godine bi i Saru mogla vise ukljuciti. Najvjerovatnije ce to biti nesto slicno ovome sto je prilozila N9. Cim ih napravimo stavljam slikice.

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#4 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 26 November 2009 - 09:01 AM

Jelka - malaIdeja za jelkuPrimer jelkeBaki smo odlucili kao poklon da napravimo sneska za obelezavanje dokle je stigla sa citanjem...Novogodisnje i bozicne cestitkeModel jedne od jelki koju smo koristili

#5 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 26 November 2009 - 09:02 AM

Originalno postavio/la mare_marijaMi prosle godine nismo pravili cestitke, ove godine planiram.....Vidim da je i Marija zainteresovana za crtanje, mada su to uglavnom neke svrljotine, pa cemo da se zanimamo u zimskim vecerima.....i da obradujemo babe i dede, tetke i ostale sa nasim cestitkama.

Za nas uzrast najbolje je lepljenje..... Crtanje se na kraju uvek pretvori u zvrljotine.

#6 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 26 November 2009 - 11:44 AM

N9 super za ideje...hvala...koristicu se njima!

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#7 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 26 November 2009 - 12:59 PM

I nama ce koristiti jer smo i mi isto planirali da sami uradimo cestitke
Objavljena slika

#8 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 26 November 2009 - 09:12 PM

Evo jos par dobrih modelaDeda MrazSnesko belic

#9 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 26 November 2009 - 09:22 PM

Jedva čekam da počnemo s ovim, mi smo tek priveli kraju pravljenje jesenje izložbe.Slažem se da je za ovaj uzrast bolje lepljenje, mazanje sjajnim lepkom ili možda bojenje manjih površina. Takođe, nije loše krenuti ranije, pošto treba očekivati da će jedna čestitka dnevno biti dovoljno za njihovo strpljenje.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#10 majadelta

majadelta

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 492 Postovi:

Objavljeno 26 November 2009 - 09:39 PM

Super su ideje,mislim da ce to za njih biti pravo uzivanje,a i za nas same sto provodimo kvalitetno vreme sa njima i sto radimo nesto lepo i korisno.Ja sam do sada uzivala dok smo kitile jelku,a sad cemo da se bacimo i na pravljenje cestitki i poklona!:D

#11 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 26 November 2009 - 10:51 PM

Jedva cekam da krenem sa novogodisnjim ludorijama.... kicenje jelke, kupovina poklona......... ukrasavanje i pravljenje cestitki
Objavljena slikaObjavljena slika

#12 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 27 November 2009 - 07:53 AM

Originalno postavio/la jelka... Takođe, nije loše krenuti ranije, pošto treba očekivati da će jedna čestitka dnevno biti dovoljno za njihovo strpljenje.

Mi smo poceli pre neki dan.Do sada smo isekli jelke, deda mrazove, sneske belice itd.Svake veceri ukrasimo nekoliko i ostavimo da se susi za sutra. Ponekad Kata odluci da napravi osnovu u jednoj boji, a sutra da dodaje sitne detalje u drugim bojama. Tako da jednu jelku pravimo 2-3 veceri. Posle svakako sledi susenje i lepljenje na same cestitke. To ce jos da potraje.Kata je navikla da ne vidi odmah gotov proizvod - u vrticu cesto rade tako \"na parce\". Posebno kada se nesto boji i treba da se susi da bi se nastavilo dalje.Tako se ne smaramo satima sa cestitkama nego na jednoj radimo u vrh glave jedan sat.(Nezeljeni efekti ovog pristupa su: papirici su nam po celoj dnevnoj sobi, koja je u generalnom haosu i mama svakako secka vise od sat vremena jer treba da pripremi model, iscrta jelke i isece ih!)

#13 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 27 November 2009 - 04:40 PM

Divne ideje. Mi smo nabavili materijal i nije ni skup( taj lepak je oko 300 dinara, papir-karton je oko 100).

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#14 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 03 December 2009 - 10:19 AM

I nama se dopala ideja (Damjan odusevljen) pa bili zajedno da kupimo materijal, kupili ga, ali sad imamo problem: moj sin nezeli da ih nikom saljemo vec hoce da sve budu negove :zbunjen
Objavljena slika

#15 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 03 December 2009 - 11:53 AM

Originalno postavio/la mamus...ali sad imamo problem: moj sin nezeli da ih nikom saljemo vec hoce da sve budu negove :zbunjen

Slikaj ih ili skeniraj, tako ce mu ostati...

#16 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 03 December 2009 - 11:59 AM

Mi smo nase zavrsili, slikala sam juce, ali nisam imala vremena da postavim, pa ako uspem veceras, mozda ih i vidite...

#17 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 03 December 2009 - 06:57 PM

Novogodisnje cestitke 2009

#18 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 03 December 2009 - 07:06 PM

Super su!!!!:zbunjen
Objavljena slika

Objavljena slika

#19 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 03 December 2009 - 07:23 PM

Prelijepe su!!!
Objavljena slika Objavljena slika

#20 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 03 December 2009 - 08:13 PM

Lepe su.Dunja i ja jos nismo pocele al pravicemo sigurno.Prosle godine smo se bas lepo zabavljale.Stefan nece ucestvovati jel njega to neinteresuje nikako.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika