Idi na sadržaj

Fotografija

Omiljena knjiga

• Please log in to reply
402 replies to this topic

#1 dukanata

dukanata

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 30 August 2006 - 09:43 PM

Stizete li nesto da procitate,pored one obavezne literature o bebama.Imam puno omiljenih, ali najvise volim ovu koja je i za decu, ali i za odrasle, a zove se Mali princ-Antoan de Sent-EgziperiObjavljena slika

#2 Guest_radomdaca_*

Guest_radomdaca_*
  • Guests

Objavljeno 30 August 2006 - 09:49 PM

Moja najomiljenija knjiga je \"JEDANAEST MINUTA\" Paulo KoeljoUjedno on mi je i najbolji pisac uz Dzozefa Marfija i Og Mandina:)

#3 milicaB

milicaB

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 Postovi:

Objavljeno 30 August 2006 - 09:57 PM

\"Rat i mir\",\"Majstor i Margarita\", \"Beskrajna pri?a\",\"Blago cara Radovana\", \"Alisa u zemlji ogledala\",\"Bra?a Karamazovi\",oboavam Gogolja i njegove \"Mrtve due\" (mnogo je smean) i naravno \"Malog princa\"... Mada ne ovim redosledom.Rusi su zakon,mada ....Du?i? -moja velika ljubav...Ma ,sestre slatke,svaka knjiga je dobra,ako ti zadri panju due od dve strane....
Nikola je rodjen 30.aprila 2005.u 12:15

#4 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 04 September 2006 - 09:37 AM

sada nista ne citam...i ne mogu da vjerujem da nisam jedina:) koja obozava Malog princa...ja kad ljudima spomenem tu knjigu,blijedo me gledaju i glavni komentar je :pa to je knjiga za djecu`a meni nije jasno sto su takvu knjigu dali da se cita u osnovnoj skoli....Gricka vjestica...(ipak mi ostaje na broju 1)

#5 ivamia

ivamia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 Postovi:

Objavljeno 05 October 2006 - 07:27 AM

Zapostavile smo ovu temu i to samo govori o tome koliko su se nasa interesovanja svela samo na decu.U toku studiranja sam procitala brdo knjiga (imala sam ispite iz knjizevnosti(svetske i domace) kao i knjizevnosti za decu). Moji favoriti su nasi pisci Stankovic, Selimovic, Andric, Ducic, Rakic, Nusic... Poeziju volim kao i prozu (pomalo i pisem pesme). U Beogradu se odrzava sajam knjiga od 24-30.10. i vec sada planiram ko ce cuvati Miu.Za mene je to dogadjaj koju ne propustam.

#6 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 08 October 2006 - 10:01 PM

Na sa jmu obavezno poseti stand Mono & Manjane i pogledaj knjige koje se zovu Egiptologija,Zmajologija, Carobnjastvo, nesto najlepse:D :D:D:D
Objavljena slika

#7 mijatmali

mijatmali

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 11 October 2006 - 11:54 AM

Ima zaista mnogo knjiga koje volim, ali bih kao jednu od najdrazih izdvojila Trijumfalnu kapiju. Procitala sam je tri puta na srpskom i jednom na madjarskom. Predivna mi je! Uostalom sve njegove knjige volim.

#8 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 12 October 2006 - 12:55 PM

Ja obozavam ruske romane kao npr \"Anu Karenjinu\" ali jos od trudnoce nisam stigla da procitam knjigu. Trenutno imam vremena samo za Moje Dete, Moju Bebu i Vase dete i vi.
Objavljena slikaObjavljena slika

#9 Irena

Irena

Newbie

• Members
  • Pip
  • 41 Postovi:

Objavljeno 13 October 2006 - 07:29 PM

Autostoperski vodic kroz galaksiju-daglas Adamsrecimo
Objavljena slika

#10 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 13 October 2006 - 07:42 PM

Salman Rushdi \"Satanski stihovi\"...a moze i \"Deca ponoci\".
'Objavljena
'Objavljena

#11 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 13 October 2006 - 07:45 PM

U stvari, slagah. ;)Omiljena mi je \"Price Jevandjelista\" Zenona Kosidovskog, ali to ne spada u knjizevnost...
'Objavljena
'Objavljena

#12 Nada

Nada

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 140 Postovi:

Objavljeno 13 October 2006 - 09:42 PM

Meni sta se dopalo u srednjoj skoli ostade omiljeno i sada-brezobrazni cika Bukovski i Mika Antic:)
Lilypie 1st Birthday Ticker

#13 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 20 October 2006 - 09:13 PM

Mika Anti?-zakon!!!volim da ?itam,ali sad ne stiem na alost..ali bi?e dana..

#14 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 20 October 2006 - 10:02 PM

Upravo pokusavam da procitam Ubiti pticu rugalicu,pa ako mi postane omiljena javicu vam:P
Objavljena slika

#15 avramovSV

avramovSV

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 Postovi:

Objavljeno 30 November 2006 - 10:47 PM

Obozavam da citam knjige mada sad nemam nesto mnogo vremena al procitam u proseku bar 1 nedeljno,zadnju sam procitala BEZIMENA od Dragice minjevic slicna je knjizi Ispovest iz harema mada je jos jos bolja, sto se tice najbolje knjige pa svaka mi je lepa za sebe.Pretezno mi se u svakoj knjizi nesto dopadne al eto izdvojila bi Jelena \"93\" Mile Kordic,Princeza Sultana,takodje Danijelu Stil cije se knjige citaju u 1 dahu i jednostavno odmaraju mozak.AKO STE CITALE NEKU ZANIMLJIVU KNJIGU PREPORUCITE MI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#16 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 01 December 2006 - 12:31 AM

\"sto godina samo?e\" je knjiga koja za mene posebna, a rasla sam uz knjige Mome Kapora, to je bilo obavezno tivo. Oboavam da ?itam i ?itam svata. ?ak sam uvek imala po neku knjigu na suvoza?evom seditu i ?itala bih na semaforu (prestala od kako vozim Anju)Pre par godina me je prili?no potreso roman \"parfem\". Svi iz moje okoline su rekli da ne mogu da ga pro?itaju do kraja pa ja probala. Totalno druga?ija knjiga od svih ostalih koje sam ?itala. Posle nje sam druga?ije posmatrala svet oko sebe.Trudnice preporu?ujem vam \"dnevnik jedne trudnice\" ?itala u trudno?i i smejala se na glas. Lagano i zabavno tivo, prepozna?ete se u bezbroj re?enica.
Objavljena slikaObjavljena slika

#17 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 01 December 2006 - 12:35 AM

Parfem je odlicna knjiga. Ponovo je aktuelan zbog prasine sto se digla oko snimanja filma, ali ne verujem da ce moci da pogodi sustinu... videcemo:cool:
Objavljena slika

#18 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 01 December 2006 - 12:35 AM

pa vi citate????????blago vama!!!!!!!!!!zezam se , i ja sam nekad citala za sebe sad citam samo bajke i pesmice . Slazem se za Miku Antica. A sada mi se najvise svidja Ljutito mece - Brana Crncevic.

#19 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 01 December 2006 - 12:36 AM

SETILA SAM SE OMILJENA KNJIGA MI JE BESKRAJNA PRICA, ali i to je bajka

#20 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 01 December 2006 - 12:38 AM

Originalno postavio/la AnjaPre par godina me je prili?no potreso roman \"parfem\". Svi iz moje okoline su rekli da ne mogu da ga pro?itaju do kraja pa ja probala. Totalno druga?ija knjiga od svih ostalih koje sam ?itala. Posle nje sam druga?ije posmatrala svet oko sebe.

O ?emu se radi u knjizi? Izgoreh od znatielje.Ja sam pre 4 godine, na po?etku zabavljanja sa mm, po njegovoj preporuci pro?itala \"Proirenje podru?ja borbe\" Miel Ulbeka i pala u takvu depresiju...Uvek su me zanimale knjige koje ostave ba JAK utisak....
'Objavljena
'Objavljena

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika