Idi na sadržaj

Fotografija

Odugovlacenje ili koliko vam treba da izadjete iz kuce ujutro sa detetom/decom?

• Please log in to reply
48 replies to this topic

#1 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 23 October 2009 - 12:26 PM

Drage moje, ja sam ocajna,nama sve vise i vise vremena treba ujutro da izadjemo iz kuce. Ne znam vise sta da radim....Pokusavala sam lepo, pokusavala da motivisem da se brze sprema... i nista.Evo u cemu je problem. Nase dete budimo u 7, par minuta (do 10) se rasteze u krevetu i onda direkt na nosu. Tu se boravi bar 10-15 minuta. U medjuvremenu je ja obucem, ocesljam i obujem i spremim dorucak (plazmu u mleku, plazmu i mleko, kroasan, parce hleba i putera.... nikada nesto komplikovano niti kolicinski mnogo). I onda krece rastezanje. Necu ovo, hocu ono (obicno pitam sta ce za dorucak i onda po zelji spremim). A kada spremim, onda pocinje izvoljevanje - necu da jedem, previse je toplo/hladno, hocu ovo sto ti jedes i tako u nedogled. Kada ipak zavrsimo dorucak vec je skoro 8h, onda juri u sobu i tu pocinje kuknjava kako nije imala vremena ni da se poigra u sobi....... Strasno.Pa onda - necu da obucem jaknu, hocu cizme, necu cipele.... Strava. Skoro nista ne mozemo da uradimo. Ja sam u tom trenutku toliko u stresu da samo vicem \"\'Ajde, \'ajde\", ne mogu da pregovaram.... A mm - njemu je sve jedno, ako treba da ostane do 9 - ostace, samo da se ne zateze situacija i da dete ne place.Milion puta sam objasnjavala da sto pre odemo od kuce, da cemo pre stici po nju. Da moramo da stignemo na posao u odredjeno vreme. Da moramo da radimo odredjeni broj sati itd itd. Ali - nista.Ah, da, umalo da zaboravim - ranije smo imali problem sa pregovorima oko oblacenja - sada - uglavnom spremimo uvece sta ce sutra da se obuce i tu nema vise natezanja.Ali sta da radim sa nosom/doruckom/igranjem/oblacenjem jakne.....Imate li slicna iskustva ili bar neki savet.....
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#2 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 12:39 PM

Ja nemam ni jedan pametan savet, a nemam ni glup :P Nama je potrebno oko sat ipo da se pomerimo i izadjemo iz kuce. Prvo Sara nakon budjenja voli jos dugo da lezi u krevetu i gleda crtace, e onda se natezemo oko dorucka, a se natezemo oko oblacenja...Pa dok stignemo do vrtica, ona ima jos 1000 zelja - da svratimo u prodavnicu,pa u park :P I na kraju nama spremanje za vrtic traje duze nego boravak u njemu :P
Objavljena slika

Objavljena slika

#3 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 12:41 PM

Kad se samo setim pre 2 godine sam bila na poslu u 8.15 sa istim budjenjem u 7!!!Ja sam odlucila da je budim sve ranije. Ako ne moze da se spremi za sat vremena, ustace malo ranije. To pocinjem u ponedeljak. Videcemo da li ce pomoci (sumnjam, jer manje spavanja znaci i vecu nervozu)

#4 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 12:45 PM

To sam ja probala , ali nije vredelo Onda joj treba jos dodatnih 10 minuta da se pekmezi
Objavljena slika

Objavljena slika

#5 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 23 October 2009 - 12:55 PM

Mi ustajemo u 7.00 a u 7.40 izlazimo iz kuce. On ustaje i na nosi gleda crtic (to je kompromis jer ako idemo i wc gubimo posle vreme) za to vreme se ja spremam i kad sam ja gotova spremam Damija i krecemo. Kuci ne doruckujemo jer je u vrticu dorucak u 8.30. Nekad i on voli da odugovlaci al ja samo ponavljam ajde nemamo vremena oticicemi autobus i ta skoro uvek pali sa objasnjenjem da moram da u odregeno vreme budem na posao. Pre neki dan na to da cemi pobeci autobus Damjan samo iskomentirao: ma nek bezi snacices se ti nekako :P. Tako da nemamo nekih teskoca oko spremanja. I garderobu biramo brzo
Objavljena slika

#6 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 23 October 2009 - 01:28 PM

Mi ustajemo oko pola 8, odnosno ja ustajem, skuham kafu, spremim se, ugrijem mariji mlijeko, pa probudim saru...dok ona sjedi na tuti ja je obucem i vec u 8.20- najkasnije 8.30 krecemo u vrtic. I ona ne doruckuje kod kuce...uglanom jede tamo...ako bas nece da jede dorucak ja joj ubacim kiflu sa eurokremom u torbu pa joj teta da...ali do sada je samo jednom pojela tu kuflu u vrticu...uglavno je donese kuci a jede i dorucak i rucak i uzinu u vrticu. U trenutku kad izlazim iz kuce da vozim Saru probudim mm i kazem mu da probudi mariju i da joj mlike da popije, ja se vracam iz vrtica oko 8.40-8.45 i mm vec obuce mariju, ili to radi u trenutku dok ja ulazim i tako da u pet do devet izlazimo iz kuce. OStavljamo Mariju kod babe i u 9.10 smo na poslu...to nije problem jer vecina urednika ne dodje do pola deset na posao. Uglavnom je ovakva situacija...ali ima dana i kada Sara teze ustane...ili izvoljeva sta ce obuci...uglavno ja sve stvari pripremim navece, tako da ona sama izabere pa se ujutro ne buni.

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#7 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 02:05 PM

Da pojasnim - ja moram da budem na poslu u 8.30 (po ugovoru), a mm u 9. Ja ako zakasnim, niko mi nista nece reci, ali mm ako kasni - odbiju mu to vreme od nekih 5 sati koliko ima pravo da kasni godisnje. Svakako koliko dodjemo kasnije - toliko moramo duze da radimo kako bi uradili nasih 8 odnosno ja 8.17 sati.

#8 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 03:11 PM

Lezi je uveče 15 minuta ranije da bi je ujutro probudila 15 min prije...Probaj...
Objavljena slika Objavljena slika

#9 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 03:14 PM

Kod nas nekad ima odugovlacenja a nekad ne.Zavisi od situacije.Obicno nema problema jer je moj Filip dete koje obozava da ide svuda.Samo reci IDEMO i on krece.Jedino je ujutro kao i vama problem kad idemo u vrtic al to je jer bi on nekad pogledao crtani a ja zurim.Kod nas sat zvoni u 7h,ja ga prodrmam i odem u kupatilo.Dok izadjem on je kod tate u krevetu i gleda crtani.E onda ga malo molim da ode u kupatilo i sredi se.To je sve do 7:30h.Sto je do tada gledao crtani gledao.Sledi oblacenje i idemo u vrtic.Primanje dece je do 8h jer je onda dorucak.Nekad se buni jer nije crtani pogledao do kraja a ja ga samo pitam da li ce onda ostati sam kuci jer tata i mama moraju na posao(ili nesto drugo).On odmah kaze da ide.:P
Filip

#10 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 08:43 PM

Ja nemam pojma,tata ih vodi:PŠalim se,ali mi ustajemo minimalno koliko nam treba pre polaska,ali se samo umijemo i operemo zube,obučemo i palimo.Nataša,da li mora da jede kući?Da joj spremiš/kupiš nešto što može jesti uz put,kiflu,projicu...šta znam.Kad bi morali jesti pre polaska to bi trajalo ko zna koliko.

#11 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 09:00 PM

A zašto ne probate da promenite rutinu?Kad je doručak u vrtiću, zašto jede kod kuće?I šta radi 15 minuta u WC-u?Mi ustajemo baš rano, oko 6.20 i već posle 20 minuta smo na vratima.Najteže je Srbu izvući iz kreveta, ali ja uvek imam spremnu priču o tome kako će mu dan biti uzbudljiv.A posebno se raduje kad mu obećam da će ga tata odvesti autobusom. ;)Inače, od našeg stana do vrtića ima 5 minuta, tj 1 autobuska stanica, a Srba voli vožnju autobusom, pa to koristimo.U WC-u provodimo 3 minuta (piškenje i pranje zuba).Savu, obučem, uzmem u ruke i iznesem. On se ne pita mnogo. :)
'Objavljena
'Objavljena

#12 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 09:03 PM

Ovde vrtici nemaju dorucak, mislim da je i kod njih tako
Objavljena slika

Objavljena slika

#13 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 09:05 PM

Lenka ne ide ujutru u vrtic, ali posto znam koliko traje spremanje za bilo gde, i koliko smo mi neorganizovani za takve stvari, mogu da zamislim kako bi bilo. I meni dorucak kod kuce deluje kao najduze zadrzavanje. Problem sa oblacenjem si pametno resila. Foru \"nisam se poigrala\" ima i Lenka, ja to uglavnom resim tako sto joj kazem da ponese tu igracku s kojom hoce da se igra, i ona je uglavnom jos u kolima izgustira. Mada, moja mama se jednom zeznula sa tim predlogom, pa je tako Lenka ponela stoličicu:D
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 09:23 PM

Originalno postavio/la mammamA zašto ne probate da promenite rutinu?Kad je doručak u vrtiću, zašto jede kod kuće?I šta radi 15 minuta u WC-u?

Pa ne znam kako da promenim rutinu...Nema dorucka u vrticu, samo voce u 9.15Treba joj vremena da kaki.... Ne moze odmah (mada to obavi relativno brzo). Plasim se da je stresiram da pozuri jer onda ne kaki (a ako ne kaki, onda imamo problem celog dana, sto kasnije kaki, teze ce kakiti) - to nam je rutina od kada je stavljam na nosu. Uvek je kakila ujutro. Znalo se nekada, budjenje, mleko, nosa, oblacenje i kraj...Plasim se isto da ako ne navikne da doruckuje kod kuce, nikada nece posteno jesti ujutro. Ja sam odrasla u porodici u kojoj se doruckuje i niko ne izlazi iz kuce a da nije nesto prethodno pojeo... Tako sam odrasla ja. Mm ne doruckuje ni dan danas, niti njegova mama. Njima je solja kafe i cigareta - dorucak. Ne bih volela da moje dete shvati da je ovo ispravna stvar....Ne volim da jede u kolima ili usput (nama je vrtic na 5 minuta kolima, idemo kolima jer nam je na putu ka poslu - prvo ostavimo Katu, pa mene pa mm parkira kola na poslu).Ne znam kako da promenim rutinu?

#15 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 09:28 PM

Pa, ne znam...probaj da okreneš: prvo doručak, pa kakenje. :zbunjenMožda kad se rasani provede koji minut kraće u WC-u.Mada, ako joj je to vreme stvarno potrebno onda tu ne možeš mnogo da izmeniš.Probaj sa pričom kakav će dan imati i zašto treba da žuri u vrtić (šta će sve tamo raditi i koga će sve biti).Nikako ne uključuj TV, a mislim da je i ova Jelkina ideja sa nošenjem igrače dobra.I mi to koristimo.
'Objavljena
'Objavljena

#16 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 09:32 PM

I ja htedoh da predlozim prvo dorucak pa kakenje, ali mislim da je to ipak stvar navike. Lenka uvek tako radi, i zadrzi se na nosi, minut ili dva, i to odmah posle dorucka. Ona uglavnom jede plazmu i mleko (to bi svakog oteralo na nosu) ili neke od onih cokoladnih kuglica u mleku, pa to ide dosta brzo jer nema zvakanja. Ali, koliko shvatam, KAta nema problem sa time koliko dugo jede, nego ne moze da se odluci sta bi jela.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#17 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 23 October 2009 - 10:34 PM

Ja a ni Matija ne mozemo ODMAH da doruckujemo.. i kad bi se to radilo mi bi trebali 2 sata ranije....Ja ga budim nekih 30min pre nego ce da krenu ali spremni smo za 10min. On samo piski i to se obavi brzo i to je to sto se tice nose.Pa ne znam.... jednom je povedes u vrtic bez neke od tih rutina.... jer se nije spremila na vreme ;)Matija ima ponekad zelju da odgleda nesto.. ili ako je poceo da gleda (dok ceka tatu) pa kao hoce da se zavrsi ali.. ja prekidam jer nema vremena. To ponekad bude na silu.. a inace mi imamo problem sto je Matija na tatu pa se jako tesko budi odnosno ako mu se spava jako je nezgodan... Onako sanjiv je histerican, pocne da sutira... bas bezveze.. pa sam i ja kao mammam ga budila uz neku pricu.. Nekad je to - ajde da pogledamo... ajde da....
Objavljena slikaObjavljena slika

#18 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 24 October 2009 - 08:21 AM

Originalno postavio/la jelkaI ja htedoh da predlozim prvo dorucak pa kakenje, ali mislim da je to ipak stvar navike. Lenka uvek tako radi, i zadrzi se na nosi, minut ili dva, i to odmah posle dorucka. Ona uglavnom jede plazmu i mleko (to bi svakog oteralo na nosu) ili neke od onih cokoladnih kuglica u mleku, pa to ide dosta brzo jer nema zvakanja. Ali, koliko shvatam, KAta nema problem sa time koliko dugo jede, nego ne moze da se odluci sta bi jela.

Pa ona najvise ima problema sa vremenom koje provodi sa nama i mislim da je to odugovlacenje zapravo zbog toga da provedemo zajedno koji minut vise.Katastrofa je sto u avgustu polazi u skolu i morace da bude tamo pre 8. Probacu sa tom pricom o uzbudljivom danu, mozda pomogne.... Hvala Vam na savetima....

#19 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 24 October 2009 - 08:50 AM

Mislim da si u pravu.Vidim da i moja deca odugovlače rastanak kad dođu periodi kad provodimo malo vremena zajedno (recimo, ja radim u popodnevnoj smeni, a oni su prepodne u vrtiću).Naše \'\'uzbudljive\'\' priče se vrte oko toga šta će se dešavati u vrtiću: Anji je rođendan, mama će doći i doneti plastelin, treba da podeliš drugarima pozivnice za igraonicu....A vrlo često ispričam kakav nam je plan provoda kad završim sa poslom i dođem po njih.To su sitne stvari: kuvaćemo zajedno, napunićemo kadu, ići u igraonicu...I Srbu to uvek umiri i spreman je da sarađuje.
'Objavljena
'Objavljena

#20 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 24 October 2009 - 10:00 AM

Kod nas nema budjenja pre vremena da bi se valjali po krevetu ustajemo odmah.Ustvari prvo ja ustanem obucem se i sve sto treba i onda samo uzmem Dunju iz kreveta i odnesem je do kupatila gde piski .Posle toga je ja oblacim(jel da se oblaci sama potrajalo bi)a ona je jos onako pospana i gleda u tv -pustimo crtac.Kuka ona da joj se spava al to brzo prodje.To nase tj njeno spremanje traje ukupno 15 minuta nekad ni toliko.Nejede kuci jel ima dorucak u vrticu tako da oko toga nemamo brige.Kod nas se u vrtic mora doci do 8 tako da nemamo fore da se kilavimo.Sad je i dobro u starom vrticu njenas grupa je morala biti tamo u 7 .

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika