Idi na sadržaj

Fotografija

Usisivaci

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#1 Bajka

Bajka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 30 Postovi:

Objavljeno 10 October 2009 - 01:24 PM

Drage moje, povremeno sam na vasem forumu, ali prvi put na potforumu Moja kuca. Trebalo je ranije da svratim, jer sam procitala dosta zanimljivih saveta. :P Nedavno smo kupili usisivac sa vodenim filterom i jako sam zadovoljna, jer sam sigurna da deo prasine nije izduvan na drugoj strani i jer mi kuca naprosto mirise posle usisavanja. I vazduh je drugaciji. Jedini problem mi predstavljaju plocice u hodniku. Naime, imam prelep, prostran hodnik i zaista bozanstvene, ali veoma osetljive plocice; cesto oribam hodinik dva puta dnevno, sto ce reci - Brisko mi je najbolji drug! Medjutim, jako puno sredstava utrosim na hemiju, prosle nedelje sam potrosila celu flasu Mister Propera!!! Niti je zdravo za moju porodicu, niti se isplati.Danas sam gledala Top Sop i videla reklamu za parocistac H2Omop ultra. Izuzetno mi se svideo, jer iskljucuje hemiju. Da li neka od vas ima iskustava sa ovim parocistacem? Jeste da kosta deset hiljada, ali hemija na godisnjem nivou nije mnogo jeftinija.:)

#2 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1830 Postovi:

Objavljeno 10 October 2009 - 02:47 PM

Ima Vekiks :) i kolike se secam bas ga je nahvalila.Ali ona ce ti detaljno objasniti kada se prijavi.
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 10 October 2009 - 10:05 PM

Jeste jeste :)Odlican je i jednostavan za upotrebu. Preporucujem :)
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#4 Bajka

Bajka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 30 Postovi:

Objavljeno 12 October 2009 - 09:30 AM

Dugo ga imas?

#5 kewa

kewa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 84 Postovi:

Objavljeno 14 October 2009 - 08:39 PM

Ja povremeno uzem od mojih Rainbow usisivac za dubinsko usisavanje, extra je, jako je skup, kosta oko 2000 eura, na rate 3 godine, nema ga u slobodnoj prodaji, funkcionise na vodu i vredi svau paru, ima i funkciju preciscavanja vazduha, i suvo pranje tepiha i tapaciranog namstaja. A imam obican usisvac za svaki dan. Za plocice ajax crveni, a za laminat ajax za laminate.
kewa

#6 aaana

aaana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 10 April 2012 - 11:51 AM

Zdravo svima, treba mi savet za usisivac. Imamo mali samsung 1600w, papirne kese,ali tako slabo vuce i mozda sam mu uzela dusu od svakodnevnog usisavanja. Malo mi je dete i posle svakog obroka otprilike treba usisivac. Imamo i laminat u stanu i manje tepihe, pa samo sta radim usisavam i brisem prasinu i ribam podove, i uvek ima ponovo... Dopada mi se ona reklama za parocistac, ali ne znam da li moze tako-svakodnevno da usisava i tepihe i laminat, da li se koristi destilovana voda ili obicna. ili da kupim neki usisivac na vodu sto se uvek cisti ona posuda :alsamglup , znaci mm nikad ne bi usisao vise u zivotu.Pa prostor za odlaganje usisivaca, mali stan :embaressed Kakvi su vasi utisci i zadovoljstva sa usisivacima?

Hvala!

#7 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 10 April 2012 - 12:59 PM

Ja kao prvo mogu samo da te posavjetujem da manje usisavaš :D....šalu na stranu ja ne bih mogla postići ni u snovima da svaki dan usisavam koliko god da mrvimo svi u kući.

Ja sam imala gorene 1600W sa papirnim kesama i usisavao je sasvim ok, ali mene je izluđivalo čišćenje kese. Prije godinu i po sam kupila usisivač sa posudom za vodu i jako sam zadovoljna. Taj usisava odlično, vodu prospem, odmah i operem posudu. Usisavam jednom sedmično i po mojoj procjeni ima, pa doprilike, za 30% manje prašine nego dok sam imala usisivač sa kesom.

Nemam pojma šta je paročistač ni na kom principu radi. Ima ga forumašica vekiks čini mi se. Nadam se da će se i ona javiti, a čini mi se da je negdje pisala da je jako zadovoljna.

E sad što se tiče prostora, pa ovaj moj zauzima mjesto u kupatilu, ali šta ja sad mogu moram negdje da ga čuvam. Sve dok na odgovarajući način radi ne smeta mi taman i da stoji na sred dnevnog boravka.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#8 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 10 April 2012 - 02:25 PM

Mi imamo Hoover, 1800w, sa posudom (bez vode!). I meni je super, narocito zato sto nema vode, a nema ni kesa!
Objavljena slika

Objavljena slika

#9 aaana

aaana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 10 April 2012 - 06:25 PM

Hvala na odgovorima, moracu da pogledam u nekim radnjama na licu mesta kako izgledaju, cene i da konacno kupim novi, da se smanji prasina. Nisam ni znala da imaju sa posudom a bez vode usisivaci :unsure: totalno sam van tokova, :embaressed

#10 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 10 April 2012 - 06:31 PM

Ja kao prvo mogu samo da te posavjetujem da manje usisavaš :D....šalu na stranu ja ne bih mogla postići ni u snovima da svaki dan usisavam koliko god da mrvimo svi u kući.

Ja sam imala gorene 1600W sa papirnim kesama i usisavao je sasvim ok, ali mene je izluđivalo čišćenje kese. Prije godinu i po sam kupila usisivač sa posudom za vodu i jako sam zadovoljna. Taj usisava odlično, vodu prospem, odmah i operem posudu. Usisavam jednom sedmično i po mojoj procjeni ima, pa doprilike, za 30% manje prašine nego dok sam imala usisivač sa kesom.

Nemam pojma šta je paročistač ni na kom principu radi. Ima ga forumašica vekiks čini mi se. Nadam se da će se i ona javiti, a čini mi se da je negdje pisala da je jako zadovoljna.

Slazem se sa mare po pitanju usisavanja - i ja sam prvo imala nekli LG 1800W (i stalno smo nesto menjali one papirne kese) pa smo se onda pocastili sa usisivacem na vodu. Tacno je da se on nakon upotrebe ne odlaze na svoje mesto pre nego sto se opere, ali obzirom da usisavam samo jednom nedeljno - nije mi problem. Zasto bih usisavala cesce? Mrvice nakon obroka mm usisa-pokupi rucnim usisivacem, a prasine ce uvek biti. Doduse, i ja sam primetila da ima mnogoooo manje prasine od kad smo izbacili iz kuce prethodni usisivac. I mislim da bi takodje bilo jos manje prasine da su nam svi podovi kao u trpezariji i kuhinji pod plocicama, ili da bar imamo parket. Laminat je drugaciji... Ali, otom-potom, planiramo u spavacim sobama da podignemo laminat i postavimo parket a u dnevnoj sobi i predsoblju da stavimo neke dobre plocice (obzirom da su nam cevi kojima su "povezani" radijatori ispod trenutnog laminata mi imamo delimicno i podno grejanje).
Imamo i parocistac koji smo kupili pre 2 godine i sa njime takodje prebrisem podove jednom nedeljno, nakon usisavanja. Zadovoljna sam, a i mnooooogo mi olaksava obzirom da sam pre njega klecala i brisala podove (jedno 110m2 obzirom da u kuci imamo samo jedan tepih i jednu stazicu). Parocistac moze da radi i sa obicnom vodom ali onad ces ga cesce cistiti od kamenca. Ja koristim destilovanu - kupim flasu i ona mi traje i po 2 meseca (posto sa nepunim rezervoarom prebrisem sve prostorije)
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#11 aaana

aaana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 10 April 2012 - 06:51 PM

Nemam taj rucni usisivac, a mali samo trci po stanu i nesto zvace. Posadim ga za sto i ok, ali cim ja nisam tu eto njega sa plazmom svuda, a manji nam je stan pa sam nekako i navikla. Primila sam se na parocistac sa telesopa :singing ali ne znam da li i kako usisava tepihe, ima kao neki nastavak za tepih, ili je to samo da se tepih osvezi. Mi imamo laminat, da li moze po njemu? Pozdrav

#12 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 10 April 2012 - 07:41 PM

Ne znam koliko ti je staro dete, ali im je u uzrastu od oko 2-3 godine vrlo zanimljiva igračka metlica i đubrovnik. Moja je uvek pri ruci i dajem deci da skupljaju te mrvice od keksa i gluposti. Obožavaju to da radi, korisno je za finu motoriku, a i nema usisavanja posle svakog obroka :smilegrin
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#13 aaana

aaana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 10 April 2012 - 07:43 PM

pogodila si izrast, super ideja, sutra idem da kupim!

#14 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 10 April 2012 - 07:48 PM

Nemam taj rucni usisivac, a mali samo trci po stanu i nesto zvace. Posadim ga za sto i ok, ali cim ja nisam tu eto njega sa plazmom svuda, a manji nam je stan pa sam nekako i navikla. Primila sam se na parocistac sa telesopa :singing ali ne znam da li i kako usisava tepihe, ima kao neki nastavak za tepih, ili je to samo da se tepih osvezi. Mi imamo laminat, da li moze po njemu? Pozdrav

Kazem ti da ga koristim vec duze vreme za brisanje plocica u trpezariji i laminata u ostalim prostorijama. Dodatak u vidu trougla se koristi da osvezenje tepiha, parocistac ne skuplja prasinu i ne usisava, sa njim jedino mozes obrisati ciste, tj.usisane podove.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#15 aaana

aaana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 10 April 2012 - 08:01 PM

:mellow: hvala pozdrav svima

#16 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 15 October 2012 - 08:12 PM

Da li nekoima iskustvo sa ovim
http://www.top-shop....bestseller.html

ili sa ovim
http://www.nonstopsh...ratis-css-4100c

I da li neko moze da miuporedi :) na osnovu iskustva :) Razlika u ceni drasticna :)

Nesto mi je palo na p0amet da bi mi to jako znacilo u kuci za moije podove od laminata... Nesto ovaj tarket laminat u dnevnoj i kuhinji je jako cesto kao zamazan, i pored toga sto ga brisem... ni ne znam cime da ga brisem.

#17 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 15 October 2012 - 08:17 PM

Mislim da je neko pisao da ima obaj zeleni...
I ja razmisljam.. Cini mi se da su isti.. Samo ivaj ljubicasti kao moderniji i ima neki nastavak vise i vise mu se savija zglob...
Kad budem imala para kupicu sigurno... Mislim da je super stvar
Objavljena slika

#18 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5379 Postovi:

Objavljeno 15 October 2012 - 08:35 PM

Ja ga merkam oooodavno, ali sve mi drugo nekako prece. Cini mi se da vekiks ima neki od parocistaca. Nisam sigurna, ali cini mi se da sam negde citala da nisu bas najsjajniji za parkete i laminate, zbog te pare.

#19 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 15 October 2012 - 09:03 PM

Vekiks je imala taj neki H2O... ali vidim vise ga nema. Posle toga se valjda pojavio taj zeleni a ovaj ljubicasti je najnoviji. Para i voda nisu dobri za laminat (za parket ne znam)_ ali kao ovak u sekundi susi??? Odkud znam....

#20 InaMomoc

InaMomoc

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2684 Postovi:
  • LocationRazlog, Bugarska

Objavljeno 16 October 2012 - 06:28 AM

Ja imam ovaj zeleni i ne suši u sekundi. Mislim ne stoji mokro kao kad brišeš krpom ali nije kao na reklami. Ja ga najviše koristim za pločice i kupatilo.

LzyI9nM.jpgLzyIp3.png

Iy14vbA.jpgSonXp3.png

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika