Idi na sadržaj

Fotografija

Koriscenje giniprala

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 29 November 2006 - 08:28 PM

Do kada se koristi i kako utice na sam tok porodjaja kada on pocne?

#2 milicaB

milicaB

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 Postovi:

Objavljeno 19 December 2006 - 12:19 AM

ginipral sam dobijala dvared..prvi put u 5-om mesecu,drugi put negde oko 7-og zbog blaih kontrakcija...Koristila sam ga u kombinaciji sa verapamilom (lek za srce,daje se uz G) i uopte mi nije prijalo,dva puta mi je pozlilo u prodavnici,sre?om,kontrakcije su prestale,pa sam i ja prestala da ga pijem,a porodila sam se relativno normalno...
Nikola je rodjen 30.aprila 2005.u 12:15

#3 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 19 December 2006 - 09:44 AM

da,da, kad se setim samo giniprala i verapamila odmah osetim zemljotres.Toliko sam se tresla od toga da ni mm nije mogo mirno da spava, ceo krevet je vibrirao, kao vodeni, UZAS. Kad ga popijem tresla sam se narednih pola sata. Porodila sam se pre vremena mesec dana, zakasnila sam pola sata sa lekom ( ako to ima ikakve veze). Iz mene je izaslo sve sem Branka, a onda za 2 min izvadili i njega ( carski ). Mozda nekome i pomogne.:cool:
Branko i Petra

#4 ivamia

ivamia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 Postovi:

Objavljeno 19 December 2006 - 12:23 PM

Giniprala sam pila u prva dva meseca, odmah zatim dabroston do petog, pa partusisten do kraja trudnoce. Sve su to lekovi koji ublazavaju kontrakcije i otvaranje grlica materice. Bez obzira na svu tu kolicinu lekova porodila sam se za dva sata. Cim sam prestala da pijem lekove (u 38 nedelji) krenuo je porodjaj.

#5 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 19 December 2006 - 03:20 PM

Pa ja ga pijem,vec 1,5 mesec sada ulazim u 8,i prija mi jer sam stalno imala osecaj pritiska,tezine u donjem delu stomaka,koji se potom smanjio,a i stezanje stomaka(kontrakcije).Mozda su mi se malo tresle ruke u pocetku i malo sam zamuckivala,ali je to proslo,pa nadam se da cu izdrzati do kraja,i da ce sve ici brzo po prestanku koriscenja....Jedino me smara to na svaka 4 sata ,taman popijes i dok se okrenes ajd opet i eto sada bih zaboravila da ga popijem,da se ne vratih na tu temu,hvala vam......

#6 gagolina79

gagolina79

Newbie

• Members
  • Pip
  • 26 Postovi:

Objavljeno 02 January 2007 - 07:28 PM

Ja sam ga pila oko dve nedelje i nije mi bilo tako lose od njega,verapamil sam pila samo nekoliko puta,jer sam se mnogo tresla!Sve u svemu nemam lose iskustvo sa njim!:)

#7 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 03 January 2007 - 12:03 PM

Ma bre ja sve vreme se ustrucavam da pitam...sta je to?
Objavljena slikaObjavljena slika

#8 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 03 January 2007 - 11:49 PM

to je lek koji sprecava prevremene kontrakcije(stezanje stomaka) da se time nebi skracivao i sirio grlic materice sto bi dovelo do prevremenog porodjaja,ja bas danas bila na kontroli(32nedelje+3 dana) pa mi rece da i dalje pijem radi preventive jos dve nedelje,pa cu onda verovatno prekinuti,priblizavam se lagano......

#9 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 04 January 2007 - 11:59 PM

Ja sam to pila dva puta u toku trudnoce, jednom u 5. a drugi put u 7. pa sve do 37 nedelja......Uzasno je pila sam ga sa verapamilom ali sam sve jedno imala zamljotres.....Inace su mi se mnogo pojacale malje svuda na telu i kazu da najnovije studije pokazuju da je zbog tog leka....Uopste ga ne preporucuju....inace ja ne znam da neka trudnica to ne pije...to je kao sto je nekad bilo sta da se desi ako se ode kod dr daje se pentraxil....sad mi se cini cim cuju ginekolozi da je zena trudna daju ginipral i verapamil za svaki slucaj....Porodila sam se tacno na termin...ali mnogo tesko, bile su mi extra kontrakcije, ali nisam se otvarala....poradjala sam se 18 sati,.....kazu da taj ginipral zacementira ako se dugo pije, moja prijateljica sama prestala da ga pije oko 30. nedelje, porodila se malo ranije nego sto je trebalo, ali nije se mucila....SVE U SVEMU>>Nisam za taj lek
Objavljena slika

#10 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 05 January 2007 - 02:08 PM

pa o tome i ja rasmisljam da ne produzava porodjaj mada kazu da ne,zato se i pije do 37 da stigne sve da se vrati na svoje,mada sam cula da vecina zena se porodi dan-dva po prestanku uzimanja leka,meni ipak prija jer sam pre njega zaista imala neugodan osecaj ,povecan pritisak i probadanja u donjem stomaku i na dole,nadam se da cu ja biti jedna od tih koje ce se po prestanku koriscenja brzo poroditi,a i druga je beba ,ipak si ti prvorotka....inace bebac ti je jako sladak rekla bih da je isti na tebe.....

#11 jane

jane

Newbie

• Members
  • Pip
  • 27 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 12:35 PM

Juce sam pocela da pijem ginipral zbog jakih kontrakcija koje sam dobila :P . Srecom mi je pomogao i osecam se mnogo bolje (ne racunajuci treskavice). Napisale ste da se daje do 37. nedelje. A npr. da mi kontrakcije sad prestanu, da li se ukida ili se preventivno nastavlja sa lekom?

#12 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 12:44 PM

pa to ce valjda lekar da odredi,mene je svaki put pregledao pre nego sto mi je prepisao novu turu,stanje grlica je bilo isto kao i do tada,bio je malo meksi i skracen,pa cak mi je dao jos dve ture(iako je rekao sa 32ned.da ce ga verovatno ukinuti za dve nedelje,ali ga je ipak produzio)sada sam prestala da ga pijem ,pre dve nedelje i iscekujem,ali kako vreme prolazi kanda ce biti tacno na termin....

#13 irssa

irssa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 102 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 05:45 PM

ja sam pila Ginipral dok nisam usla u deveti mesec. Beba se u sedmom okrenula i pocela da gura........

#14 mirjana

mirjana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 11 February 2007 - 09:08 PM

ja sam pila Ginipral od 3 meseca pa sve dok nisam usla u 9, osim blazih drhtavica u pocetku nisam imala nikakvih tegoba. Porodila sam se nedelju dana pre termina i to tako sto sam od kuce krenula u 04h a sve se zavrsilo u 06.10h

#15 Nevenka

Nevenka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 Postovi:

Objavljeno 16 August 2007 - 03:21 PM

Ja sam ginipral pila do 35.nedelje,i par dana posle prestanka mi je pukao vodenjak.Tek u porodilistu sam cula da on treba da se pije do 37.nedelje,sto meni moja doktorka uopste nije rekla.Obavezno pitajte sve u vezi toga,da se ne porodite mesec dana ranije kao ja.

#16 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 16 August 2007 - 03:32 PM

Kako ti to nije rekla???

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#17 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1074 Postovi:

Objavljeno 27 June 2008 - 11:32 AM

U obje trudnoce sam pila ginipral.Prestala sam kad sam usla u deveti mjesec. Oba puta sam se porodila 15 dana prije termina.Nisam se tesko otvorila.Zelim svim trudnicama (pa i sebi) da prodju na porodjaju kao ja sto sam prolazila.

#18 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 27 June 2008 - 01:01 PM

ja sam pila utrogestan,imala sam krvarenje u 13 nedelji,pa sam isla hitno u NF. i prepisali su mi to.U 6. mesecu su mi rekli da prestanem i sa tim :tuzan:puzzled:puzzledUtrogestan je bas problem i nabaviti,cudi me da mi nisu prepisali ginipral,hvala bogu da se sve super proslo

#19 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1074 Postovi:

Objavljeno 27 June 2008 - 02:53 PM

anja&milena,ja sada koristim utrogestan ali vaginalno.Takodje pijem folan i mamavit. Nista od ovoga nisam koristila ranije,tj. na pocetku prve trudnoce sam malo prokrvarila pa sam primila nekolike inekcije progesterona.

#20 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 27 June 2008 - 02:58 PM

meni je isto preporucen folan, mamavit,i heferol ali kasnije mi se desilo da je to bila prevelika kolicina gvozdja,pa su mi iskljucili hef.svako mi kaze drugacije :tuzan

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika