Idi na sadržaj

Fotografija

Recepti za rodjendane

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 03 September 2009 - 04:37 PM

Sta pripremate za rodjendane? Trebaju mi neke nove ideje. Posto planiram \"svedski sto\", sta sve pravite, a da moze da se jede i stojeci?Do sada jeto bilo ovako: ruska salata + pileca salata, neka hladna salata sa testeninom/rizom, suhomesnati proizvodi i sirevi, masline, mini paradajz sa mocarelom (pa sve na stapic), mali hlebcici za raznim sosevima, mini pice,spansku pitu, isecenu na manje kocke, ...Vise ne mogu da se setim....Ajde dajte neke nove ideje.
Objavljena slika

Objavljena slika

#2 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 03 September 2009 - 04:42 PM

Ja sam osim tih salata, suhomesnatog i sireva, grickalica... naručila i brdo forneta i ispalo je da je to bio bingo, djeca su njih najviše jela.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 03 September 2009 - 04:46 PM

Аууууу теби је трпеза баш била богата!!!Ми смо ове године имали само сендвиче (у облику јежа, корњаче и веверице), гибаницу и кифлице са виршлама.Прошле године смо имали све и свашта и више од пола сам враћала кући!

#4 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 03 September 2009 - 04:50 PM

Gibanicu ne mogu da pravim jer nemam kore. A nemam ni fornete. :) Nego, kako pravis te sendvice u obliku jeza, kornjace, veverice??? Imas li neku sliku, kako to izgleda?
Objavljena slika

Objavljena slika

#5 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 03 September 2009 - 04:53 PM

погледаћу на послу да ли имам неку слику.У Икеи сам купила модле, онда сам хлеб вадила хлеб модлама. Фора је само да тање исечеш хлеб. Горе сам ређала стандарно месанце, сир, краставац или маслине. Очи на животињама су биле млевене маслине.

#6 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 03 September 2009 - 08:23 PM

slani krekeri,malo pavlake,sira,milerama šta već,pa neko mesence i na kraju paprika,krastavac ,masline,ko šta voli;)Objavljena slika

#7 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 03 September 2009 - 08:34 PM

Mi smo za Lunin rođus ispekli roštilj ,a onda seckali meso i nabadali na one dugačke štapiće za ražnjiće,meso ,paprika,tvrdi sir,krastavci,masline i sve to zabadali na glavicu kupusa umotanu u alu-foliju.Za Enin rođus smo to radili sa ukrasnim čačkalicama i klinci su bili oduševljeni.Druga varijanta su bili ražnjići,a treaća ćevapčići,od prilike od jednog napraviš dva i to ti je taman zalogaj idealno za švedski sto.Salate sam pakovala u korpice od testa pa i to izgleda dekorativno.ne znam da li imaš one tepsije sa rupama i manjim rupama:P,kada ispečeš proju ili carsku pitu u njima izgleda baš dekorativno.http://i141.photobucket.com/albums/r75/emina021/Luna%20drugi%20rodjus/Picture059-m.jpghttp://i141.photobucket.com/albums/r75/emina021/Luna%20drugi%20rodjus/Picture060-m.jpgi da rolati sa mesom;)i rolovano pile:njumb:http://i141.photobucket.com/albums/r75/emina021/Ena%20sedmi%20rodjus/100_8263-m.jpghttp://i141.photobucket.com/albums/r75/emina021/Ena%20sedmi%20rodjus/100_8265-m.jpg

#8 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 04 September 2009 - 06:25 AM

Savrsene ideje. Sve deluje veoma ukusno , a ja gladna.....:P
Objavljena slika

#9 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 04 September 2009 - 09:49 AM

Ja predlazem one receptice mafina koje si postavila...ja pravila sa okusom pice, klinci se bas najeli!

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#10 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 04 September 2009 - 11:13 AM

Sandra,mi uvek pravimo i posebno za decu stvari koje vole, a to je piletina, kao kuglice od piletine.Ne znam tacne mere, ali - iseckas sitno sitno sitno pilece belo meso, napravis smesu kao za testo za palacinke, malo gusce (dakle jaja, brasno, mleko) i kasikicom pravis male kuglice (ne pravilne) i stavljas ih na vrelo ulje. Samo pecenje traje... zavisi od kolicine, no kod nas na rodjendanu se razbiju i veliki i mali.Isto, ove godine sam pravila one kao ruzice od kora za gibanicu i sira. Tako dobijes gibancice kao zalogaje (ajde, bude 2-3 zalogaja, ali to je to).Napravis fil za gibanicu, uzmes 3-4 kore i namazes izmedju uljem, fil stavljas na unutrasnju i uvijas po duzini kore. Tako dobijes jufke duge koliko i kora i debele jedno 3-4 cm. Njih stavis u aluminijumsku foliju i jedno 20 min u zamrzivac. Kada se stegnu dovoljno da mozes da ih seces na kolutove od po 1cm, izvadis iz frizidera i seces. Stavljaj svaki kolut u pleh (ja ne podmazujem, stavim papir za pecenje). Kada napunis pleh, napravis jaje, mleko sa malo soli. Stavis dosta mleka i sipas u svaki kolut posebno, da bude socno, ali da ne curi. Pospes susamom i peces u rerni, kao gibanicu. Kad vidis da je boja adekvatna, izvadis iz rerne. Mi uvek dobavimo suvo meso od mojih, domace, moj ujak pravi, kobasicu iz Backog Petrovca (kulen) i kobasice koje moji prave. Moja sveki je ranije pekla fasirane snicle - cufte od mlevenog mesa, one su isto lake za jelo stojeci.Ah, da, ove godine smo pravili i meso na kineski nacin, ali recept mi je kod kuce, a ne znam napamet.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#11 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 04 September 2009 - 01:00 PM

N9, nemam kore. :ket Emina, svidjaju mi se ideje, samo sto mi je problem rostilj, gde da ga napravim?! Gotov rostilj ovde nemam gde da kupim. A na terasi je zabranjeno pravljenje rostilja. Jedino u stanu, ali to mi je bas nezgodno. Fora sa krekerima mi je uper, na to sam potpuno zaboravila. Hvala!I ja sam ogladnela gledajuci ove slike.
Objavljena slika

Objavljena slika

#12 kjarapg

kjarapg

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1042 Postovi:

Objavljeno 04 September 2009 - 03:00 PM

N9 u ovaj recept sa piletinom stavljas li svjeze meso ?Anastasija obozava i palacinke i piletinu pa mi djeluje bas zanimljivo
Objavljena slika
Objavljena slika

#13 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 04 September 2009 - 03:05 PM

Mislim da je sveze, posle se przi. Stvarno deluje zanimljivo.
Objavljena slika

Objavljena slika

#14 InaMomoc

InaMomoc

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2684 Postovi:
  • LocationRazlog, Bugarska

Objavljeno 04 September 2009 - 03:12 PM

Originalno postavio/la Sarina_mamaMislim da je sveze, posle se przi. Stvarno deluje zanimljivo.

Ja mislim da je kuvano.:singing

LzyI9nM.jpgLzyIp3.png

Iy14vbA.jpgSonXp3.png

#15 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 04 September 2009 - 03:17 PM

Ajde N9 javi se da resimo nedoumicu! :singing
Objavljena slika

Objavljena slika

#16 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 04 September 2009 - 08:09 PM

Originalno postavio/la Sarina_mamaEmina, svidjaju mi se ideje, samo sto mi je problem rostilj, gde da ga napravim?! Gotov rostilj ovde nemam gde da kupim. A na terasi je zabranjeno pravljenje rostilja. Jedino u stanu, ali to mi je bas nezgodno. Fora sa krekerima mi je uper, na to sam potpuno zaboravila. Hvala!I ja sam ogladnela gledajuci ove slike.

A da ispečeš celo pile ili but u rerni,tu imaš najmanje posla,uključiš i pratiš;)povremeno preliješ,kada se prohladiš samo isečeš i nabadaš:singing.A isto to možeš da radiš i sa šunkicom,salamicama koje kupiš u komadu,jer treba da budu sečeni u kockice da se ne raspadnu.,a i kobasice ,samo ih sečeš malo deblje.Ćevape možeš da pečeš i u tiganju.<Imaš li gril?Belo meso se lako ispeče u njemu.A imam i ja nešto sa belim mesom,skuva se,pa se samelje na mašinu za meso,umeša sir mekani,seckani krastavčići,začini,pa se prave kuglice i uvalja se u rendani sir,malo je pipavo dok se pravi,ali kasnije se stegne.mislim da možeš i \"odokativno\" što se tiče mere,ali potražiću sutra recept,ako se setim.

#17 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 05 September 2009 - 07:26 AM

Ma pravim ja rostilj u stanu, ali za nas, a ne za njih 20-30. A kuhinja mi se ne zatvara, tako da bih usmrdela ceo stan! :):p Svdjaju mi se i te tvoje kuglice!
Objavljena slika

Objavljena slika

#18 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 05 September 2009 - 09:21 AM

Originalno postavio/la kjarapgN9 u ovaj recept sa piletinom stavljas li svjeze meso ?Anastasija obozava i palacinke i piletinu pa mi djeluje bas zanimljivo

Da, d, sveze meso i onda peces kuglice tj male kolicine te smese na tiganju i zagrejanom ulju.Idem da trazim recept (rePcept sto bi rekla Kata)
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#19 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 05 September 2009 - 10:04 AM

Ja ću za sutra praviti samo slani rolat, sve ostalo imamo već. A i ovo me smara. Mm hreo da zovemo silne goste i sad smo poslednja dva dana u kupovini svega što može da mi padne na pamet. Već sam se umorila od tolikog kupovanja. A i ništa sebi nisam kupila. Sve nešto za jelo i piće.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#20 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 05 September 2009 - 10:17 AM

Kod nas (u nasoj porodici) vazi princip da koliko ides na rodjendane, toliko ljudi i zoves. Ako ides svuda - sve i zoves, ako biras - biras i koga ces da zoves! A srazmerno broju pozvanih pripremamo i hranu.Recepte za gibancice i piletinu stavljam u moj kuvar.... za one koji su zainteresovani...

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika