Idi na sadržaj

Fotografija

\"Veliki\" vrtic

• Please log in to reply
724 replies to this topic

#1 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 01 September 2009 - 07:01 PM

Чини ми се да би било добро да отворимо тему о вртићу у који иду клинци од треће године (када пређу из јасли у вртић).Нама је данас био први дан у \"великом\" вртићу. Дан је прошао је солидно. Није ми се свидело јер је ујутру нису дочекале њене нове васпитачице, већ васпитачица из средње вртићке групе и послужитељка (или како се већ зове дама која им сервира клопу). Васпитачица није нашла за сходно ни да се упозна са нама. После подне нас је сачекала њена нова васпитачица, која ми се свидела. Чини ми се да \"капира\" какво је дете моја Бубица. За другу сам чула да децу воли стално да упошљава и да стално ради са њима .:voimte и мислим да ће то Буби пријати. Видећемо.Иначе цела Бубина група и део средње јаслене групе је прешао у најмлађу вртићку групу. Тако да се другари друже већ две године и ту није било неких проблема.Буби је мало кукала док смо је припремали за прелазак, тражила је да иде горе код њених васпитачица, тако да сам очекивала да неће лако приџватити промену. Али она ме је опет пријатно изненадила. Моја велика девојчица :P

#2 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 01 September 2009 - 08:07 PM

Pa evo mi smo danas prešli u \"veliki\"vrtić:voimte i to kod Enine vaspitačice.Mislim da Luna nije nešto primetila veliku promenu oko toga,jer se vaspitačice svakako smenjuju posle 2-3 sata,izmenjaju se iz celo0g vrtića,pa ih u principu sve poznaje,a menjaju i prostorije..Više je promena što nema Ene u istom.Mada zna ona da Ena sad ide u Ćkolu:P.Jutros je malo zaplakala ali zato što su je mm i Ena ostavili u vrtiću,pa otišli u školu..S druge strane ,ja sam otišla prvo po nju ,pa smo zajedno išli po Enu,onda nije htela iz škole kući:Phaos sa njom.

#3 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 01 September 2009 - 08:39 PM

Mi smo ovaj prelaz imali prošle godine u ovo vreme.Znači, jedna godina u jaslicama, pa onda u srednju jaslenu grupu sa novim vaspitačicama u novom prostoru.I prošlo je sve bez problema. Srba se ne vezuje naročito za vaspitačice...valjda se smenjuju stalno, a njemu je najbitnije da je Vasa došao u vrtić. :voimte
'Objavljena
'Objavljena

#4 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 01 September 2009 - 08:45 PM

Kod nas jedna od vaspitacica je opet u nasoj velikoj grupi tako da nismo mnogo potreseni oko toga
Objavljena slika

#5 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 01 September 2009 - 09:25 PM

Mi sutra krecemo u \"veliki\"vrtic a i inace u vrtic, javljam kako je proslo. Vodice ga tata.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#6 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 01 September 2009 - 11:21 PM

Originalno postavio/la eminaPa evo mi smo danas prešli u \"veliki\"vrtić:cool: ....

ih bre.....tako mala... ali dobro... nju ionako hvata prevremeni polazak.Mi smo presli u novu grupu, kod nove vaspitacice ali sta je to ne znam :P.... Sva su deca u toj grupi rodjena do avgusta 2006. Ipak mislim da ja ne mogu ovde da vam se pridruzim ali... ako sutra dobijem neke info... javicu se :P :P :P
Objavljena slikaObjavljena slika

#7 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 07:44 AM

Ogi je od maja u =velikom= vrticu sa decom rodjenom nakon 01.03.2006. god. Dobro je podneo prelazak i fino saradjuje.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#8 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 08:13 AM

Originalno postavio/la vekiks... sa decom rodjenom nakon 01.03.2006. god....

Sad malo pravim digresiju ali... po ovome vidim da su svuda u Srbiji ili bar u nasem okruzenju grupe sastavljene po istom uzrastu. I kod Matije su od kako je krenuo u vrtic deca rodjena od 01. marta 2006 pa do....... ne znam kad :mad: Ali eto kod nas to podpada pod jasleni deo :tuzan Ali sta da se radi... ja sam ipak zadovoljna jer i med sestre rade sa njima - crtaju, uce pesmice..... Bar je tako bilo prosle godine

#9 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 02 September 2009 - 11:07 AM

Iva je juce krenula u vrtic u tu kako je zovu \'mladju vaspitnu grupu\'. Dobra je, ne place, mislim da joj smeta sto vecina place ovih dana, pa tu trenutno nema puno igre i druzenja, ali sam joj objasnila da se neki drugari plase i da ce ubrzo da prestanu da placu pa ce da im svima bude lepo. Vaspitacicama sam za sad prezadovoljna, ima jednu mladju vaspitacicu ciji sin isto ima 3 godine i juce je i on krenuo u vrtic, ali u neki drugi, i druga vaspitacica je starija ( u subotu udaje cerku). Obe su fine i predusretljive, mislim da su se Ivi bas dopale, kad je juce pricala o obdanistu uvek kaze i Ljubica i Ankica, nikad ih ne odvaja. Ja ocekujem Ivinu reakciju kod kuce, mislim da tamo nece da place, ali videcemo vec. Stalno prica kako se u obdaniste ide svaki dan osim subotom i nedeljom, valjda se hrabri, shvatila je da joj je to sad obaveza i da mora.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#10 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 01:35 PM

Sax ,oni prave grupe od i do 1.marta .u godini,izvini ,sad nikako ne mogu da sračunam kad je Matija rođen.Ja sam već pisala da sam htela da tražim da je odmah prebace u stariju grupu da to ne bi radili kasnije,zadnje godine,tj.u predškolskom periodu.Onda kada sam čula da su je ipak automatski prebacili ,nekako mi došlo žao.....šta znam,Ena je krenula godinu dana kasnije i to je ogromna razlika(a po datumu rođenja samo 20 dana razlike,).I vaspitačica kaže da su joj baš mali,ali svi su tu negde pred kraj 2006-ste i početak 2007 god.tako da mi je malo lakše.

#11 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 02:05 PM

Ovde u \"veliki vrtic\" krecu sva deca rodjena 2006.god. Vrtic traje 3 god. i sa 6 se krece u osnovnu skolu. U nasem vrticu je upisano njih 50. Rade 4 uciteljice. To bi znacilo dve na njih 25, pod uslovom da rade u isto vreme. Drugo nista ne znam. U ponedeljak imamo zakazan roditeljski sastanak, tako da cu tada sve saznati.
Objavljena slika

Objavljena slika

#12 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 02:45 PM

A recite mi koliko uciteljica imaju vasi vrtici, i na koliko dece? Meni se sve cini da je ovde malo uciteljica u odnosu na broj dece, kako uspevaju da ih pohvataju??? Ja se jedva sa jednim detetom snadjem! :P
Objavljena slika

Objavljena slika

#13 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 03:12 PM

Isto je tako,možda ih ima i više na dve učiteljice.Mada retko kad svi budu na broju,a tu ih je i do 30 na spisku.Obično se preklapaju u vreme spavanja i jela.

#14 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 07:31 PM

Originalno postavio/la emina....I vaspitačica kaže da su joj baš mali,ali svi su tu negde pred kraj 2006-ste i početak 2007 god.tako da mi je malo lakše.

Pa to bi trebalo da bude grupa od 01. marta 2006 (Matija je 2006) do 01. marta 2007... a to je to!! Izvini :P

#15 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 07:48 PM

Код нас у вртићу деца рођена 1. марта 2006 и касније. Има доста деце која још нису напунила три године. То су урадили да би примили што више деце у јаслице. У Бубиној групи би требало да буде њих око 28. С обзиром да их \"оде\" као групу и по имају три васпитачице. Мислим да је тешко у јаслама када је много деце а мало васпитачица, јер децу треба пресвући, нахранити итд. Сада се већ очекује да буду самостални, нема више ни ноша. Деца се облаче и скидају сама. Јесте да су ово све радили и у јаслама пред крај, али сада је то озбиљније. Не иду више групно у купатило, него када се коме иде.Буби је данас било супер у вртићу. Васпитачица је хвали да је послушна и да увек пита када хоће нешто да уради, Три пута се враћала у своју групу да им нешто важно каже.

#16 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 08:12 PM

Pa to mu dođe to Nevena,od 1.mart 2006 i januar,februar 2007.Luna je zadnji dan u februaru....Mada kaže vaspitačica(što naravno i ja znam)da je stvarno samostalna i dobra,da neće da bude nikakvih problema.Prvi dan je valjda izručila ceo tanjir pasulja na sebe:Pi kaže danas vaspitačica(ja prokomentarisala kako se nije isprljala)da je opomenula da mora da se primakne stolu i nagne nad tanjir i kako je ona to odmah poslušala i pažljivo jela da opet ne prospe:P:voimte

#17 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 08:27 PM

Да ли сам онда ја добро схватила поделу:1. најмлађа вртићка група 3-4 године,2. средња вртићка група 4-5 године,3. старија вртићка група 5-6 године и4. предшколци 6-7?Није ми баш најјасније ни зашто су границу за упис у школу померили са 1. јануара на 1. март?

#18 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 08:31 PM

Originalno postavio/la CveticНије ми баш најјасније ни зашто су границу за упис у школу померили са 1. јануара на 1. март?

Ovo i mene bas zanima, volela bih da mi neko objasni cime su se tu rukovodili. Ovo mi je rak rana.Kod nas je drugacija podela zbog manjeg broja dece.

#19 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 08:35 PM

Pa nemam pojma,meni je to baš velika razlika(Ena je zbog par dana razlike krenula godinu dana kasnije u odnosu na Lunu).Pre je ja mislim bilo do 20 februara pa su pomerili do kraja meseca.Mada moglo se to ranije provlačiti ,ali od ove godine su pooštrili i baš zato(zbog polaska u školu ustvari)i napravili takvu striktnu podelu u vrtiću.Recimo kod Ene u grupi su pustili par dece koja su starija da idu sa njima mlađima,onda ih izvadili iz srednje pa prebacili u predškolsku,pa kad nisu prošli test,ostali još jednom u predškolskom,dva puta radili taj program,a onaj prethodni (iz starije grupe)ni jednom.Čak mi koleginica koja je odložila polazak u školu prošle godine kaže da je jedva uspela,na konto neke obavezne/neobavezne pripreme za školu koja je trajala po pola sata dnevno(bila je isto mešovita grupa,nije cela bila predškolska).Sada je to podeljeno tako da svi prođu po redu sve,da ne bi bilo odlaganja škole.(naravno uz opravdane izuzetke).

#20 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 02 September 2009 - 08:39 PM

да ли се слажете да отворимо једну општу тему о школи?

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika