Idi na sadržaj

Fotografija

Raščišćavanje

• Please log in to reply
201 replies to this topic

#1 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 27 August 2009 - 09:32 PM

Da li bacate stare stvari koje ne koristite određeno vreme?Ja sam ranije imala praksu da redovno praznim ormare i ono što ne koristim duže vreme izbacim iz stana, ali sam se u poslednje dve godine opustila, a nepotrebne stvari su se nagomilale u toj meri da sam juče i danas izbacila 4 ogromne kutije đubreta samo sa terase, a 7 king size kesa dečije i moje garderobe prosledila nekim poznanicima.Još se ne mogu načuditi količini svog tog viška koji sam pronašla u ovih 45 kvadrata u kojima živimo.Ostalo mi je još da sutra odnesem u Savine jaslice dve kese plišanih igračaka. Stajale su na vrhu ormara, nisam ni znala da ih imamo...
'Objavljena
'Objavljena

#2 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 07:57 AM

Svaka cast, mammam :aplauzSlazem se sa tim =rasciscavanjem= i takodje visak garderobe poklanjam. Garderobicu i stvari koje Ogi i Dunja vise ne mogu da koriste odlazem kod sestre u stan za njene buduce potomke :puzzled
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#3 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 07:59 AM

I ja volim da napravim cistac.Nekad mi bude zao da ponesto bacim al me tu mm zameni samo otvori kantu i baca.A tek po dvoristu (kad babe i dede nema-stariji ljudi sve cuvaju)kad pocnem skupljati razne stare serpe koje ce kao za nesto trebati,pa decije polomljene igracke,stare papuce...Onda sve to potrpam necim da se nevidi jel moze se desiti da nekom iz kuce zatreba pocepana papuca pa je izvadi iz smeca:sae
Objavljena slikaObjavljena slika

#4 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 08:52 AM

Mi \'\'bacamo\'\' na tavan... imamo ih dva komada :puzzled 80 :) A kad ce da se pravi cistka sa tih tavana ne znam :) Ja bih i bacila ono sto mi ne treba ali svekrva ne baca nista za zivu glavu :) :) :) Mm je nasledio to od nje samo HVALA BoGU ne u toj meri ;)Gdde su svarikoje bude i Tara prerasla ne znam stvarno. Ne znam kome bih uopste mogla da dam?????? Jos mi mm-ova tetka sad prosledjuje neke stvari od njenog klinca tako da ...... mora cu da napravim neku tezgu - virtuelnu i stvarnu :P pa da oglasavam i poklanjam stvari :P :P :P

#5 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 08:59 AM

Jaaaao, prava tema za mene, prosto ne znam odakle da pocnem - dal\' od one kese koja mi stoji u letnjikovcu od posle krecenja i koju sam spakovala da nekome poklonim ali tu su stvari koje predugo nisu nosene pa mirisu na ustajalo, a mrzi me jos i njih da perem, ili da je bacim ali tu su stvari koje nisu obucene ni po tri puta pa mi je tako zaaaaooo, pa prosto ne znam sta cu stvarno sa njom...Jojojoj!:puzzled:p:PIli da pocnem od one dve kese pod krevetom u kojima je takodje stara ali neiznosena i interesantna gareroba koja ceka da u skoli sredimo garderobu za dramsku sekciju pa da je tamo odnesem...Ili od onih silnih kesa punih Akijeve garderobe koje cekaju da Neca poraste i iz kojih stalno nesto vadim, bacam, poklanjam, perem i oblacim detetu, a i daljeim se broj ne smanjuje jer, naravno, i Aki raste i sve je vise stvari koje se tu nanovo odlazu i tako u krug, u krug, u krug...A tek igracke... Necu ni da pocinjem.A tek moja fanaticna opsesija da skupljam stare novine i casopise(mnogo su mi korisne u nastavi, cuda cine u ucenju jezika raznorazne slicice i reklame iz njih, a mozda se nekad vratim da ponovo procitam ovaj ili onaj tekst, JAAOOO!)Pa onda, zavese, heklane, zamislite!!!, miljea i stonjaci, gobleni i kojekakve sustikle i musikle:P:P koje je vezla moja mama, tetka, ja i koje ne zelim da kacim po zidovima, a taman posla da bacim, pune dve kutije(naci ce se tu i po neka stara draga torbica, cipkani brusic u koji vec dugo ne mogu da smestim ni pola mlekarice kojiu posedujem:P, neki materijal od koga nikako da sasijem nesto, komada vise, svasta nesto...MAMMAM!!! Ispricala sam na forumu sve o lomu koji imam kod kuce:P:P:P:P Ubicu te! Samo... Ne smem dalje da se prisecam ko zna sta cu jos da se setim:P:P A bacam, majke mi! I nosim u crveni krst, i poklanjam kad god je zgodna prilika... I eto...

#6 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 09:13 AM

Pocinjem da sumnjam da je WB ustvari moja svekrva :puzzled 80 :)

#7 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 09:21 AM

Dacu ti ja tvoju svekrvu!:puzzled:p:PMozda cu tvojoj Tari da budem svekrva pa cu da je teram da svojoj deci oblaci Necine bebece stvarcice:PSve cu lepo da joj spakujem, pospem naftalinom, i cuvam. Nista ne brini, nece deca morati da kupuju:P:P:P:P:P

#8 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 28 August 2009 - 09:23 AM

Ja donedavna sam imala tu naviku \'\'mozda ce mi trebati,necu da bacim\'\' ali se iskorenila sama od sebe nacisto,sasvim slucajno! Znaci,sta mi je nesto duze vreme nije bilo potrebno,nece mi biti ni nadalje. Odecu sam poklanjala deci sto smo imali ovde u selu jako siromasnu(sada su po hraniteljskim porodicama),a sada nemam gde sa njom. Zato na tavan,a tamo ima ceo buvljak :D Jedino sta skupljam i ne bacam su casopisi moja beba. Naravno,sto se tice stvari,sta mogu poklanjam,sta ne-pravac djubre. :ket Ali zato svekrva SVE cuva,ama bas sve,a posle se zali kako vise nema mesta(mozete zamisliti kako joj je spavaca soba pretrpana,ispod kreveta i na vrhu ormara nema mesta ni za dugmic):rolleyes

#9 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 09:26 AM

Originalno postavio/la winterbabyDacu ti ja tvoju svekrvu!:rolleyes:p:P...

ZA trenutak sam to pomislila ali... znam da nije medju nama... ne snalazi se dobro (da ne kazem UOPSTE) na kompjuteru... niti ima zelju i nameru tako da....... Salila sam se :ket Jedino sta mogu da pretpostavim kako ti je u kuci :D :P :P

#10 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 09:32 AM

Originalno postavio/la sax

Originalno postavio/la winterbabyDacu ti ja tvoju svekrvu!:rolleyes:p:P...

ZA trenutak sam to pomislila ali... znam da nije medju nama... ne snalazi se dobro (da ne kazem UOPSTE) na kompjuteru... niti ima zelju i nameru tako da....... Salila sam se :ket Jedino sta mogu da pretpostavim kako ti je u kuci :D :P :P

Sto si grozna!:P:PPa, rascisceno mi je, upravo smo okrecili i sredili. Jos nismo zvanicno postale prije, a ti mi vec zavirujes po coskovima, sram te bilo!:P:p:P

#11 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 09:59 AM

Pa i kod nje je :rolleyes

#12 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 10:10 AM

Originalno postavio/la saxPa i kod nje je :rolleyes

Nisi mogla da odolis:P:P

#13 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 10:18 AM

:rolleyes :ket :D Neke stvari su jace od mene... posebno kada se pomene svekrva :P Cisto da zavrsimo pricu o slicnosti tebe i moje svekrve... Dakle... WB je ipak samo WB... a nikako moja sveki. Svaka slicnost sa njom je cista slucajnost :P :P :P

#14 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 10:28 AM

Originalno postavio/la saxDakle... WB je ipak samo WB...

Jedna i jedina, jedinstvena i neponovljiva:P:P

#15 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 10:34 AM

Originalno postavio/la winterbabyA tek igracke... Necu ni da pocinjem.

A igračke....:shocked2Ja ne znam odakle nam ovoliko plišanih meda, žirafa, majmuna...Moja deca se ne igraju njima, već dve godine aktuelni su samo jedan džinovski medved i kroka od jednog metra.Zaboravih da pomenem i dve kutije kojekakvih skripti sa fakulteta koje još čuvam.\'Ajd knjige i udžbenike i nekako, al\' šta će mi sveske u kojima sam vežbala...:zbunjenDobra stvar u ovom raščišćavanju je da sam pronašla venčanicu. ;)Još bolja je ta što mogu da je obučem (mada računam da mi neće zatrebati još jedanput :rolleyes).
'Objavljena
'Objavljena

#16 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 12:31 PM

Mammam, znas da sam razmisljala da otvorim ovakvu temu??! Bas zato sto mm i ja redovno bacamo ili nosimo u kontejner crvenog krsta, a stan mi je uvek pun nekih gluposti. :rolleyes Vrlo brzo se nagomilaju nepotrebne stvari! Bas se ovih dana spremamo za veliko ciscenje, cini mi se da mi je stan krcat, a skoro smo odneli dosta stvari u crveni krst. I nikada nam nije zao. Nista ne cuvam, sve nepotrebno bacam.
Objavljena slika

Objavljena slika

#17 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 01:05 PM

E, da je meni jedan takav muž.Moj čuva i neke trenerke od pre 15 godina....A uz to kuka na svaki pomen da se nešto njegovo baci.E sad sam baicla da ga nisam ni pitala treba li mu....
'Objavljena
'Objavljena

#18 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 01:37 PM

Папире ми не спомињите - пуна ми је кућа њих. Мм неће своје да баца и чува их више година, иако су застарели после пар. Ја са друге стране немам свој радни простор на послу и морам код куће да их чувам...Играчке редовно склањам, нешто на таван а нешто носим у вртић (ако је очувано и већ имамо сличну играчку). Играчке из киндер јаја мало мало па побацам.Гардеробу коју не носим више од две године носим код родитеља мм, а они дају даље коме треба.

#19 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 01:51 PM

Ja stalno bacam,sklanjam,poklanjam i redovno mi se desi da mi baš nešto od toga zatreba:P.Baš ovih dana se dvoumim da krenem u sređivanje stvari,gledam garderobu,i vidim da mnogo toga nisam ni jednom obukla ovog leta npr.Ali sačekaću ipak još malo da prođu ove vreline ,pa da sklonim letnje.Inače ,Enine stvari čuvam ,a Lunine prosleđujem,računam valjda će to potencijalno treće biti muško:Pako i ne,zaslužuje svakako novu garderobu:Pmada sačuvala sam prva odelca i par nekih slatkih stvari koje jednostavno ne mogu da bacim ili dam..Igračke redovno probiram,bacam, nosim na posao ...i da znate uvek mi bude žao,šta ću,ja bih sve tako nešto čuvala....Evo baš sam izbacila Lunin krevetić,a žao mi da ne sačuvam te prve zezalice iz kreveca,pa sam vrtešku okačila o plafonjeru,a neke igračke za krevetac i kolica,obmotala oko garnišne.Imam i hrpu Eninih crteža i nikako ne mogu da ih proberem, bacim....pri selidbi sam sve što ne koristim(tipa miljea,stolnjaka,viška posteljine,nešto od posuđa i escajga)dala mami,i ostavila samo što koristim.Sreća je što imamo kod baba i deda gde da slažemo(uz predostrožnost od kad mi je sveki bacila jaknu:udribre).

#20 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 28 August 2009 - 04:06 PM

Ja danas bacila pun kofer zavjesa i stoljnjaka koje ne upotrebljavam i nemam ni namjeru.Jednu deku i jorgan.
Objavljena slika Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika