Idi na sadržaj

Fotografija

Auto sediste

• Please log in to reply
485 replies to this topic

#1 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 24 November 2006 - 02:28 AM

PRIVEZITE VASU BEBU U SEDISTE PO NJENOJ MERIPrilikom sudara pri brzini od 50 km/h, trogodi?nje dete mo?e biti ba?eno napred silom od 400 kg (?to je te?ina manjeg slona). Zamislite ?te se sve mo?e desiti pri takvom udarcu. Propisno privezano dete, u svom sedi?tu moze izbe?i takve povrede. Dokazano je da adekvatno de?ije sedi?te umanjuje procenat smrtonosnih povreda za 75%, a povreda opasnih po ?ivot za 67%. Iako najve?i broj roditelja koristi posebna sedi?ta za bebe i malu decu, mali je broj onih koji menjaju sedi?ta sa rastom deteta. Ispitivanja su pokazala da skoro 60% sedi?ta za bebe ili ne odgovara njihovom uzrastu ili nema adekvatne pojaseve. Premalo sedi?te ne dopu?ta detetu da se ose?a slobodno, sputava ga i ono poku?ava instiktivno da nadje udobniji poli?aj. Pritom mo?e do?i do oslobadjanja sigurnosnih pojaseva i povreda je tu. Neispravni pojasevi daju la?nu sigurnost i ve? pri manjem udaru se kop?e mogu osloboditi. Stru?njaci preporu?uju da se sedi?ta za decu postavljaju na ZADNJE sedi?te. Nije preporu?ljivo postaviti sedi?te za bebe na suvoza?ko sedi?te jer je opasnost od povreda ve?a. Pogotovu ne treba postavljati sedi?te za bebe na suvoza?evo mesto ako je vozilo opremljeno vazdu?nim jastukom jer prilikom sudara mo?e do?i do gu?enja deteta.Ne zaboravite: sedi?te za bebe postavljajte na zadnje sedi?te automobila neka je sedi?te za bebe odgovaraju?e veli?ine i sa ispravnim pojasom prilikom kupovine sedi?ta za bebe povedite i svoje dete da isproba sedi?te nakon saobra?ajne nezgode OBAVEZNO promenite sedi?te za bebe bez obzira ?to vam se ?ini da je neo?te?eno preuzeto sa: http://www.auto-ogla...tml/10s3.htm?ta mislite o ovome? Da li imate sedi?te? Koje? Mi trenutno imamo Graco sedi?te kategorija 0m+. Za koji mesec moramo da pre?emo u narednu kategoriju. Koje su va?e preporuke?
Objavljena slikaObjavljena slika

#2 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 24 November 2006 - 02:52 AM

Broura o auto seditimahttp://www.roda.hr/_upload/dokumenti/roda_brosura_autosjedalice.pdf

#3 seni27

seni27

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 90 Postovi:

Objavljeno 24 November 2006 - 01:00 PM

Mi isti imamo sjediste graco ali ono do 18 kg posto ga je birao moj brat i htio je odmah vece manje je doslo uz kolica to je iskreno najbolja stvar jer kada hocu svojoj mami ili kolegici nemora mm da ide sa mnom nego spremim dijete i sjednem za volan i put pod noge:D
[img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/528Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us 54/ticker4.png[/img]

#4 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 24 November 2006 - 03:00 PM

Ono sto je po meni naj bitnije u vezi sedista je to da je primeceno(statisticki gledano)da 8-oro od 10-oro dece u sedistima za kola nisu propisno osigurana.Najcesce se pominje lose postavljanje baze koja mora da je savrseno ucvrscena. Dakle tate,mame ili ko god da postavlja bazu u kola budite oprezni,pazljivi i prekontrolisite vise puta ono sto ste uradili!!!!;)
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#5 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 24 November 2006 - 05:32 PM

Mi imamo chicco-ovo od 0 do 13kg i zadovoljna sam. Do kad cemo moci da ga koristimo ne znam za sad namje komotno:) mislim... OK;)

#6 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 24 November 2006 - 05:38 PM

Ja bih samo dodala da je preporu?ljivo staviti sedite za bebe iza suvoza?evog sedita.?itala sam da je to, od 4 mesta u automobilu, najsigurnije...
'Objavljena
'Objavljena

#7 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 12:53 AM

Ova tema se zaboravila. Mi ovih dana bas razmiljamo da kupimo sedite za kola (iako jo uvek nemamo svoja kola ali ima?emo uskoro nadam se).. pa se dvoumim izme?u Chicco koje je oko 12000 din. i Maxi-Cosi koje je od 10000-15000din. ili da uzmem neko jeftinije za 5000-7000din.?Imate neku ideju?
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#8 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 01:16 AM

Mi smo kupili Maxi-Cosi kao deo Quinny kolica i zeznuliiii seee.... Jako lepa kolica, svi su ih komentarisali u gradu, ali L je iz njih izrasla sa 3 meseca, a na njima pie do 15 meseci. To je taj deo koji se koristi i kao AS. A za sede?u varijantu je i dalje premala. Tako da se sad vozamo u pozajmljenim kolicima, a pljunuli smo za ovu fensericu 400 evri?a. Koji mentoli. Da se vratim na sedite - ako uzima Maxi Cosi, dobro proveri da li Danilo staje, ne veruj tome to pie.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#9 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 01:22 AM

Da naravno... Bila sam pre neki dan do Merkatora i videla sam tamo ta Maxi-cosi sedita iz daleka super deluju ali kada im se priblii nisu mi neto kvalitetna .. recimo Chicco je stvarno super.. a koliko sam videla i par tih ne markiranih sedita,ne izgledaju loe ali opet nisu kao chicco .. ali chicco ima cenu.. e sad treba odlu?iti kvalitet (ako je to stvarno jer sad sve proizvode kinezi i oni ostali kosooki narod)ili cena... zato sam traila i miljenja . .moda neko ima jeftinije sedite a da je dobro pa da nam preporu?i.A kud bre dadoste tolike pare za fensericu?? :)

#10 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 01:27 AM

Ma morala sam malo da napravim dramu. Dali su baba i deda, a ne mi, tako da nam nije bilo teko da odvojimo:P. Jako nam se svi?aju ve? dugo ta kolica i stvarno imaju mnogo prednosti, od kojih je najvanija ta to su laka, jako lako sklopiva, moe da manevrie izme?u parkiranih kola bez problema, sva su majuna. Ali to im je istovremeno i mana - u njih lako staje samo novoro?en?e. Dobro, nismo se ba skroz zeznuli, uskoro ?emo mo?i kiobran varijantu da koristimo.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#11 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 01:50 AM

I ja se ba lomim oko odnosa cena-kvalitet. Posle dugog lomatanja glave, rekoh sebi ma kupi?u chicco ipak je bezbednost deteta u pitanju (zlu ne trebalo). Njihovo trenutno najbolje sedite je http://key1.chicco.com/ . Ali sam onda primetila da to sedite ne rade u varijanti sa isofixom pa sam se pokolebala. Isofix je posebno zna?ajan i treba ga iskoristiti ako ga imate u autu. Sa njim je nemogu?e pogreno namontirati sedite i kau da je sigurniji.Za maxi-cosi sam ?itala da su OK ali kada sam ih gledala nisam se neto oduevila.Svuda ?itam savete da treba pre kupovine probati sedite u autu a i probati dete u seditu (ako na?ete povoljno sedite a detetu ne pae, trampite dete sa nekim) ali sumnjam da se to negde kod nas moe.

#12 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 01:52 AM

Mi imamo CAM auto sediste i dan danas ga koristimo,a Jana ima dve i po godine i petnaestak kg.Ona su od 9kg do 36kg i fenomenalna su evo i da vidite njihov link,pozdrav! http://www.camspa.it...asp?ID_ART=S154

#13 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 01:57 AM

to je isplativija varijanta jer su do 36kg.Kako se montiraju? Imaju svoj nosa? pa se provla?e sigurnosni kaievi?Koliko ste ih platili i gde su kupljena?

#14 milicama

milicama

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1587 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 02:02 AM

Kupili smo u robnoj kuci AKSA na Medakovicu 3,a bila su oko dvanaest hiljada,e sad ne znam koliko kostaju.

#15 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 15 January 2007 - 09:26 PM

Originalno postavio/la AnjaNjihovo trenutno najbolje sedite je http://key1.chicco.com/ . Ali sam onda primetila da to sedite ne rade u varijanti sa isofixom pa sam se pokolebala. Isofix je posebno zna?ajan i treba ga iskoristiti ako ga imate u autu. Sa njim je nemogu?e pogreno namontirati sedite i kau da je sigurniji.

Key1 je super sedite oko 15000 din.i to je uglavnom za ve?u decu jer ?ini mi se da ima samo taj sede?i poloaj. Meni se svidjaju chicco vector ona su 3000 din. jeftinija.. pogledaj na sajtu www.chicco.co.yu .to se ti?e ISOfix dela recimo za Maxi-cosi samo taj deo kota oko 8000din. + sedite .. A ena koja radi u toj radnji re?e da nije potrebno da moe i sa pojasevima da se nameste.

#16 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 18 January 2007 - 01:28 AM

A sta ako dete nece u auto sediste? ovaj moj navikao da sedi u krilu kada ga stavim pored na sediste da sedi on sizi... ne vidi sta se desava u toku voznje!:)Steta je baciti pare a dete nece u to.. joj dileme?

#17 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 18 January 2007 - 06:17 AM

Ma lucy sta ima da nece ili hoce?!? Pa najbitnija je njegova sigurnost!Pa ne vozite se kolima 24/7 da bi imala bas toliko problema.Navicice se sigurno kad malo iskuka pa vidi da ne ide.Osim toga to je njegovo posebno sediste koje je malko uzdignuto od ostalog dela pa ce samim tim biti novotarija za njega.Neka tvoj dragi vozi a ti sedi sa Dacicom pozadi i zagovaraj ga neko vreme dok se ne navikne i opusti.Stavi neke igrackice da mu vise iznad glavice.Mislim da Tanja ima neku fotkicu sa Anjicom u sedistu i igrackicama koje su verovatno na rucici pricvrscena ili se varam?Mozes da pricvrstis decije ogledalce ispred njega tj. iza suvozacevog sedista pa da se dete zanima.Napominjem decije a ne ono pravo ogledalce!!!

#18 barbika

barbika

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 65 Postovi:

Objavljeno 18 January 2007 - 08:24 AM

Evo kako to kod nas izgleda.:DSonja obozava da bude u sedistu za auto.:D

Prikačeni fajl/fajlovi

#19 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 18 January 2007 - 09:17 AM

Sonjica je medena:) Koliko ima meseci? Moram nesto da primetim...nemoj da zameris ja sam ti najveca paranoja na forumu:P...zasto stavljate sediste tako blizu ivice kreveta?Ja prvo to videla pa onda bebicu...

#20 Maki

Maki

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 394 Postovi:

Objavljeno 18 January 2007 - 09:30 AM

Joooooooooooj ubicu se! Ista si moja mama! Dosado jedna!

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika