Idi na sadržaj

Fotografija

Prehlada u trudnoci

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 GRUJA

GRUJA

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 406 Postovi:

Objavljeno 07 July 2009 - 09:30 AM

Jao devojke-zenske sta da radim nekako sam navukla nekakvu prehladu i sada ocu da siznem.Boli me grlo sto i nije toliko strasno koliko to sto imam temperaturu 37.2-3 stepena od subote uvece..........Bila sam kod ginekologa bebac raste i dobro je ali je jakop bitno da temperatura sto pre prodje da nebi ostavila nedaj boze nekakve posledice!Pijem eritromicin,folan,vitamin C,utrogestan i po potrebi febricit.........U totalnom sam bedaku i htela sam vas pitati da li je neko bio u slicnoj situaciji ja sam INACE U DRUGOM MESECU TRUDNOCE.

#2 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7735 Postovi:

Objavljeno 07 July 2009 - 10:01 AM

Nisam imala slican problem. ali mislim da ne trebas da panicis....pij dosta tecnosti i odmaraj......sto vise blage limunade, dosta voca i odmor i bice to sve ok.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#3 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12781 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 07 July 2009 - 10:19 AM

Ja sam imala prehlade ali u drugoj polovini trudnoce.Lecila sam se bapskim lekovima - pila cajeve, inhalirala se itd itd. Nisam sigurna da tako mala temperatura moze da skodi mnogo bebi... Ipak 37.2-3 nije nesto alarmantno. Po mom misljenju. Moj je savet - cajevi, odmor, voce, limunade i sve ce biti OK.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#4 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10083 Postovi:

Objavljeno 07 July 2009 - 11:56 AM

Grujo, ja sam sa Sergejem na početku bila stravično prehlađena, nisam mogla da dišem. Nisam pila ništa, samo se inhalirala kamilicom i mazala nos nekim čudima... trajalo je preko mjesec dana. Ipak je prošlo bez ikakvih problema i posljedica. Vjerujem da kod tebe nije ništa strašnije od toga.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#5 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 07 July 2009 - 03:40 PM

Originalno postavio/la n9akovicJa sam imala prehlade ali u drugoj polovini trudnoce.Lecila sam se bapskim lekovima - pila cajeve, inhalirala se itd itd. Nisam sigurna da tako mala temperatura moze da skodi mnogo bebi... Ipak 37.2-3 nije nesto alarmantno. Po mom misljenju. Moj je savet - cajevi, odmor, voce, limunade i sve ce biti OK.

Isto je bilo i kod mene. Nemoj puno da brines ali i leci se
Objavljena slika

#6 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2985 Postovi:

Objavljeno 07 July 2009 - 03:59 PM

Moja sestra je trudna 5 meseci i pre dva dana je dobila kako je ona mislila stravicnu upalu besike.Na kraju se ispostavilo da ima kamen u bubregu koji se pokrenuo.Da bi zlo bilo vece to je sve praceno visokom temperaturom 39,5 i prinudjena je da pije Brufen sto zbog temperature sto zbog jakih bolova.Bas sam se nesto upasila.Valjda nece naskoditi bebi ta temperatura.Radi sve da skine temperaturu i tusira se i sirce stavlja na noge ....ma sve sto je cula ali temp.malo spadne i vrati se za par sati.Bar da sam joj bliza pa da joj pomognem nego ovako pojedoh se ziva.
Objavljena slikaObjavljena slika

#7 GRUJA

GRUJA

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 406 Postovi:

Objavljeno 08 July 2009 - 10:17 AM

Joj hvala na savetu.....Mene je ginekolog istraumirao,pomislila sam gotovo je!!!!!!Ali juce sam tek pukla kada nisu hteli da me prime u Dom zdravlja da me lekar opste prakse pogleda!Evo ovako....moja mama je zdravstveni radnik i uvek sam isla preko nje tamo ili amo......uostalom nisam nesto ni bila narocito bolesna ovih poslednjih 15 godina tako da i nemam otvoren karton u opstoj praksi.Ko za baksuz knjizica mi istekne u ponedeljak a ja juce moram kod lekara,zovem prepodne ova mi kaze MORATE DA ZAKAZETE?!Ja onako reko trudna zena sa temperaturom i bolom u grlu koji je svaki dan sve veci i gori da zakazem pa da dodjem na pregled kroz 2-3 dana?!DOBRO!Spustim slusalicu i pozovem popodne u smenu kada sam smatrala da su normalniji,kazu dodjite bicete odmah primljeni....Spremim se, odem i onda mi ta ista sto je rekla da dodjem trazi knjizicu koju nemam i kaze kako nemoze da me primi!!!!!!!!!!!!Jedva stojim na nogama temperatura 37.7 preznojavam se ma nema sta mi nije,dodje mi da vristim,pravdam se njoj kako mi je lose ona nesto serenda i kaze kao ako ti je ginekolog odredio terapiju znaci da je ginekoloski.AAAAAAAAAAA aman zenska glavo BOLI ME GRLO!!!!Znate sta mi je rekla?Otidji do hitne pa ih malo moli mozda ce te primiti............Samo sam je pogledala sa suzama u ocima i krenula da izadjem a ona se cak usudila da mi kaze citiram\"NEMORATE TAKO DA IZLAZITE!\"Koga ja ovde da tuzim kome glavu da slomim,vecito se pravdam medicinskoj sestri sta mi je,pa zar njen posao nije samo da me sprovede do doktora a ne da ceo dom zdaravlja slusa sta mi je!!!?Hvala bogu nadjem privatnog lekara opste prakse platim 500din. pregled i evo vise nemam temperaturu!Covek me pogledao,smirio dao terapiju i evo ona deluje.Nemam reci osim da najcrnje pljujem po DOMU ZDRAVLJA OBRENOVAC!ps. kada udjete u hitnu samo vas posalju za BEOGRAD ili nazad kod lekara,nista nerade!

#8 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10083 Postovi:

Objavljeno 08 July 2009 - 10:22 AM

Užas, nemam riječi! Ne znam da li imate one kutije da ubacujete utiske, mi u Ljuboviji (Srbija), imamo... pa lijepo po svakoj posebno opleti! Ja bih to uradila... vjerovatno ne bi mnogo pomoglo, ali bilo bi mi lakše. Sramota!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#9 GRUJA

GRUJA

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 406 Postovi:

Objavljeno 08 July 2009 - 10:26 AM

Htela sam i jos uvek hocu ali i sama znam od toga nema nista.....Mada vredi pokusati!Ako trudnica sa temperaturom nije hitan slucaj ja neznam sta je?!Jos kazem platicu ili donecu knjizicu sutra samo dok je overim ali eto kreten ko kreten!\"mi nesmemo da primamo novac!MA VIDI VRAGA!?Mene nasla da farba!Nego jos mi se nevidi stomak pa misli da lazem.debil,a ja ponela papire od ginekologa,privatnog naravno jer kod drzavnog imam zakazano tek sledece nedelje?!I sto da placam socijalno kada eto opet idem privatno?Stvarno neznam.....

#10 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2985 Postovi:

Objavljeno 08 July 2009 - 10:58 AM

Tako i mojus sestru navozali jer joj knjizica jos nije bila sredjena jer skoro se udala.Nece da je prime a ona gori od temperature.Doktor jedan vice primite je a neka glupa sestra nece kao nemoze bez knjizice.Ovaj joj kaze \"ma primi bre zenu\"i ona je primi ali da doktor potpise da je primljena na njegov zahtev i sa njegovim odobrenjem:pucaj2:pucaj2

#11 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 08 July 2009 - 11:31 AM

Joj ljudi kakve sve gluposti necu vise da cujem, Ovi su stvarno ludi i neshvataju koje posledice moze da snose
Objavljena slika

#12 GRUJA

GRUJA

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 406 Postovi:

Objavljeno 09 July 2009 - 09:54 AM

Iskreno se nadam da posledica biti nece.........Neko ce glavu sa ramena izgubiti ako se ovoj mojoj bebi nesto desi zbog njihovih nazovi PRAVILA!Danas sam isla opet na kontrolu i stanje se stabilizovalo mada jos sam bolesna upitanju su nekakve zlezde sa upalom..........Boga pitaj sta je ja se samo nadam da sve ovo nece skoditi bebi jer neznam kako bi to pregurala..........uf,treba da uradim neku \"troch\" analizu pa cu tada napokon moci da uzivam u trudnoci,mada i tripl test i sve do 4D uz necu mirno spavati.........Da poludim nista vise!

#13 lidijahajko

lidijahajko

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 787 Postovi:
  • LocationKovačica

Objavljeno 09 February 2011 - 11:00 AM

I mene je prošle nedelje uhvatila neka užasna prehlada,mada temp.nisam imala,dobila sam od dr.Sinacilin tablete da pijem i bolje mi je sada,ali ja uvek paničim,umišljam da će lekovi ne daj Bože naškoditi bebi.Imam povremeno i velike glavobolje pa sam po potrebi ponekad uzela i eferalgan + C šumeće tablete i baš su mi pomogle(to je paracetamol pa može),a pošto imam i astmu,ponekad mi je disanje baš otežano pa sam isto uzela berodual po potrebi.Juče mi pulmolog kaže da nije preporučljivo ali ako je disanje otežano moram da si pomažem.Tako sam sad opet uspaničena,valjda će biti sve ok.

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6537 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 09 February 2011 - 11:17 AM

Bice draga sve ok, ne brini. Mozda ce bebence da ima malo vise kose, ali ne mari :aplauz

#15 lidijahajko

lidijahajko

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 787 Postovi:
  • LocationKovačica

Objavljeno 09 February 2011 - 11:38 AM

Daj Bože tanasija,samo da je sve ok...hvala ti:voimte

Objavljena slika

Objavljena slika

#16 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 09 February 2011 - 02:53 PM

Penicilin je jedini lek koji uopste ne steti bebi. Ne brini.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#17 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12781 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 09 February 2011 - 03:55 PM

Ja sam \"prehladjena\" od pocetka trudnoce.Bas sam htela da pisem u temi zapusen nos kako je meni zapusen nos od septembra.Lidija, ne znam kako ti se manifestuje prehlada - ali sam citala da je u trudnoci povecano lucenje svih tecnosti u orgnizmu, pa je tako i nos zapusen. Ja i inace imam mnogo problema sa kasljanjem i sinusima. Bila sam bas prehladjena kada nam je Kata donela neki virus iz skole, bas me je i grlo bolelo i sve i lecila sam se samo homeopatskim tabletama, cajevima, medom i prirodnim lekovima za koje znam da mi nece stetiti... Sto i tebi toplo preporucujem.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#18 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6537 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 14 March 2011 - 01:00 PM

Sad je ovih dana toplije a stalno duva neki vetric i ja sam od subote kad sam bila malo duze na groblju i posle u parku, pocela da kijam, nije to nesto ucestalo, ali me nervira. Imam aqua marin i strcam ga u nos, ali me izludjuju te prehladice.

#19 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6537 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 29 April 2011 - 06:10 AM

Prehladila sam se ova cetiri dana u kancelariji, jer nema grejanja, kukala sam u kafani na sav glas pa ne bih da se ponavljam. Od sinoc mi je nos zapusen i jutros mi grlo suvo i grebucka i usi od tog silnog sekreta koji ne mogu da izbacim zapusene i svrbe. Nadam se da ce za vikend da prodje, a ako ne prodje icicu u slanu sobu ponovo i strcacu akvamarin u nos... Odlepljujem od cinjenice da bi mi kapi za jedan dan resile problem, ali ne mogu da ih koristim ;)

#20 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7831 Postovi:

Objavljeno 04 May 2011 - 08:22 AM

Bezalkoholni rastvor propolisa, sigurno sam već ovde pisala, meni je rešavao prehlade u trudnoći. Barem ono peckanje u grlu.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika