Idi na sadržaj

Fotografija

Mladezi

• Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 03 July 2009 - 10:41 AM

Juce sam bila kod lekara zbog jake prehlade (sinusi cure i jako me boli grlo). Tokom pregleda slusao mi je pluca i bronhije i ..... kada je video moj mladez na ledjima, malo vece povrsine, sa nekom strukturom na njemu (oduvek je bio takav), pitao me je da li sam bila kod dermatologa zbog toga i rekao mi da nece da me plasi ali da svakako moram da idem do dermatologa da mi to pogleda.Mene je i dalje samo bolelo grlo, a covek se bacio na pregledanje mojih mladeza, kojih ima dosta po telu. I jos mi objasnio da kada ih tako ima dosta grupisanih na jednom mestu, da se moraju kontrolisati.Generalni stav lekara je da se takvi mladezi moraju uklanjati. Meni je to skroz bez-veze, ali ako doktor u naredni cetvrtak kaze da mora - ucinicu to. Inace, vec sam, iz istog razloga, po preporuci doktora a bez ikakvog vidljivog povoda...Da li ste imale ovakva iskustva?Ne zelim da pomislite da sam se mnogo uplasila, samo zelim da podelim iskustva sa vama. Sta mislite o mladezima? Koliko ste obavestene o tome da mladezi mogu biti los znak za promene na kozi i u telu?
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#2 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 03 July 2009 - 10:47 AM

Mogu li mladezi biti opasni?

#3 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 03 July 2009 - 10:52 AM

Ja nemam nesto puno mladeza po telu ali sam zato sa jednim imala problem - bio je totalno bebzazlen, nalazio se ne levoj ruci nedaleko od lakta, precnika oko 2-3mm. I nabubreo je (povecao se u sirini i izbocio se, naduo se) bukvalno par sati nakon porodjaja sa Dunjom - primetila sam da je drugaciji kada mi je babica pomogla da ustanem i odem do wca. Ostao je u tom povecanom obliku i velicini oko 6-7 meseci da bi onda sa uspostavljanjem ciklusa (u novembru 2008me) poceo da me pecka i ponovo jos vise da se naduva dok nije pukao sa strane i prokrvario. Bila je preporuka da ga odmah uklonim sto sam i uradila (pod lok. anestezijom). Rez je mali, konce sam skinula posle 10ak dana a rez. biopsije su bili ok - keratoza (znaci nije cak ni mladez, nesto skroz beznacajno).Znaci, tako je bilo u mom slucaju gde se on menjao i na kraju prokrvario. Konsultovala sam i dr sa onkologije i tamo takodje dobila savet da ga uklonim. Tebi bih preporucila da takodje konsultujes nekoga sa Onkologije i sa Koznog.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#4 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 03 July 2009 - 12:18 PM

Gde me nadje :)Ja imam iskustvo sa uklanjanjem istih. Elem, ja ih nemam mnogo ali tih 4-5 koliko ih imam na ledjima su onako poveci (mislim nisu ono minijaturni da se jedva vide). Jedan je bio posebno grozan - tamno braon, hrapav, sav ispucao... bas je delovao strasno. Sobzirom da u porodici imam smrtne slucajeve zbog mladeza jako ih se bojim. I taj mladez sam uvek pazila da ne zakacim, da me drugi ne zakace.. kad me svrbi na ledjima uvek moram da proverim dal nema nesto u blizini ;) I resila da ga ja definitivno skinem jer mogu ja da pazim na njega ali ne mogu drugi. I otisla kod onkologa, pogledao on i zakazali uklanjanje. Kad sam otisla na \"operaciju\" legla na sto, on kaze koje cemo sve da skidamo :P :) :) Ja otisla sa namerom samo taj jedan pa ako nije nista strasno nekad tamo i jos neki drugi. Medjutim on kaze \"ja ne skidam nikad manje od tri :P\" Vidim ja da je to njima rutina ali.... I kao predlozi mi da skinem jos jedan koji je iste velicine bio ali svetije boje, i ne tako ispucao. Radio pod lokalnom anestezijom, ostali su oziljci, mogu da ih uklonim plasticnom hirurgijom ali.... za sad mi to toliko ne smeta. Predlozio mi je da skinem jos dva - koji su znatno manji, ali su oba u blizini bratela brushaltera. Kaze da su bas na rizicnom mestu i da takve treba uklanjati. A ja ta dva mladeza skoro i da nisam primecivala od ovih :)Eto od tad je proslo siguro 5-6g. ja jos nisam otisla da ih skinem. Nikako da se resim iako znam da nije nista strasno i da nije bolelo. Da mi on tad nije skinuo taj drugi nikad ga ne bih sama skinula. Inace, analiza je potvrdila da su oni bezopasni. Koliko sam ja informisana - mladezi kakvi god da su ako ih na vreme skines bezopasni su dok u protivnom ako ih zakacis trebas reagovati odmah i.... malo je opasno ako su oni drugi \"opasni\".Uzasno me bolelo taj dan popodne kad je prestala anestezija. Znaciiiiii.... otkidalo me ali dobro normalno je jer su mi falili delovi koze :P :P :P Inace sam cula i citala da obicno ti sto deluju bezopasno, sitni su..... da su oni kao mnogo opasniji od onih sto samo deluju opasno :)
Objavljena slikaObjavljena slika

#5 bojica

bojica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 171 Postovi:

Objavljeno 03 July 2009 - 01:04 PM

Slicna situacija se i meni desila.Ja imam mladez velicine zrna kafe na nozi.Bila sam kod ginekologa i on je vidio i odmah mi rekao da odem na kontrolu da treba da pregleda dermatolog:o.poslije par dana sam otisla i samo sto me nije pitao sto sam dosla,blama.Mislim da nije odvise kontrolisati ali ako ne mijenjaju boju,velicinu,ne krvare onda bez panike.

#6 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 03 July 2009 - 06:06 PM

Што рече Сакс - где ме нађе. Ја кукам већ годинама да ми скидају неколико младежа по леђима, нису велики али су испупчени и баш су на незгодним местима.Била сам код онколога - каже обични папиломи нису за скидање. Нисам успела да га убедим да ми сметају (повређивањем може да дође до пролиферације је и стварања меланома). Дерматолог се слаже да скидам, али не може она већ (по процедури то ради пластични хирург). Надам се да ћу се наканити да их ускоро поскидам...

#7 majadelta

majadelta

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 492 Postovi:

Objavljeno 03 July 2009 - 08:36 PM

Ne mogu da verujem,meni se ista stvar desila pre nedelju dana! Ja inace imam bas puno mladezova po telu,a na ledjima bas velike.Nikada do sada nisam imala problema sa njima,ali od kako mi je stric umro od mladeza,bas se plasim,jer isti slucaj kad me zasvrbe ledja,ja obavezno provervam da li je mozda mladez ili ujed blizu pa uopste se ne cesem,ali ovoga puta mladez mi je nabubrio od sunca i zakacila sam ga bretelom,zasvrbeo me je,a ja sam pitala mm da mi pogleda,i on je rekao da odem kod dermatologa i da ce ga najverovatnije skidati! Bas sam se uplasila da nije mozda maligni,ali posle pregleda doktor mi je dao antibiotsku mast gentamicin i za dve nedelje treba da idem na kontrolu! Jos se uvek pomalo plasim,mada sada izgleda bolje,videcemo!:aplauz

#8 majadelta

majadelta

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 492 Postovi:

Objavljeno 03 July 2009 - 08:42 PM

Inace mladezovi rastu,pojavljuju se i nestaju,nije problem u tome nego ako je nepravilnog oblika i izgleda kao da se razliva,tada treba da se obratis lekaru! Preporucuje da se mladezovi prate slikanjem istih,ja sam tako uslikala svoj,i sada vidim da bolje izgleda!

#9 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 03 July 2009 - 08:57 PM

Ja imam mladeza svuda po tijelu i to onih sitnih. Imam samo jedan ispupcen velicine, pa recimo. kao pola zrna graska, on mi se nalazi na boku....sad ste me zabrinule pa cu morati da odem na pregled.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#10 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3059 Postovi:

Objavljeno 03 July 2009 - 09:04 PM

Ja ih imam jako mnogo ali uglavnom su ravni sa kozom. Neki su sitni a neki su i veci. Uglavnom pratim da li ima promena i za sada je sve u redu. Imam par ispupcenih i rado bih ih skinula. Samo da se nakanim pa da odem kod dermatologa.
Objavljena slika

Objavljena slika

#11 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 03 July 2009 - 09:09 PM

Ja ih imam dosta po leđima, ali nisu ispupčeni. Do sada nisam razmišljala o pregledu, ali ste me malo uplašile.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#12 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 03 July 2009 - 11:05 PM

Ma treba pratiti svaku promenu na njima. Posebno kazu da su opasni oni koji imaju neku crvenkastu boju.

#13 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 04 July 2009 - 06:40 AM

Originalno postavio/la saxMa treba pratiti svaku promenu na njima. Posebno kazu da su opasni oni koji imaju neku crvenkastu boju.

и они који мењају облик, величину и структуру...

#14 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 09 July 2009 - 07:34 PM

E, ja bila danas kod doktora i rekao mi je sledece.Imam samo jedan opasan na peti. Njega nece da skida jer je mesto nezgodno i nece bas brzo da zaraste. Ali, treba da pratim promene i da dodjem cim nesto vidim da se menja.Ostali mladezi, posebno oni koji imaju strukturu, nisu uopste opasni. Kaze da su opasniji oni sto izgledaju kao tacke, i da tu pre moze nesto da se iskomplikuje, nego kod ovih sto imaju strukturu.Rece da dodjem za godinu-dve, da vidim da li je sve OK. U medjuvremenu da pratim taj na peti i da gledam da se tu ne povredim.

#15 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 04 December 2009 - 09:14 PM

Ovih dana naletim na sajt o melanomima i prepadnem se. Dva mladeza mi lice na melanome! (Razvuceni, sa nekoliko boja na sebi, asimetricni, krupniji...)Otisla do dermatologa, pa po njegovom uputu na dermatoskopiju, dr kaze sledece: posto se nalaze na nezgodnim mestima(jedan na stomaku, na liniji gde stoji pojas od vesa, drugi ispod misice, na pregibu, zgodan da se potkaci brijacem), potrebno je da ih uklonim kod plasticnog hirurga. Ovaj na stomaku ima cikluse zasusivanja i otpadanja i ponovnog rasta. Dermatolog koji je radio dermatoskopiju kaze da je on manje opasan od ovog pod misicim. Drugi dermatolog kaze da ovaj na stomaku i nije mladez vec bradavica. Oboje savetuju uklanjanje.Medjutim, ja, naravno, krenem da se raspitujem, i od mnogih ljudi cujem da treba da posetim i onkologa pre nego sto zakazem intervenciju kod plast. hir., da se ne oslanjam mnogo na dermatologe kad su sumnje na melanom u pitanju.:puzzledRazmisljam sta da radim, posto mi organizacija odlaska u Nis nije tako laka. Pitam se, da li sve sto plasticar skine odlazi na histopatolosku analizu, ili da se ja ipak ne oslanjam na to, nego da prvo lepo posetim onkologa?Vidim da imate iskustva, help! Sta mislite, sta mi valja ciniti?

#16 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 04 December 2009 - 09:21 PM

Sve odlazi na analizu.Ja bih na tvom mestu prvo otisla onkologu (mene je onkolog uputio na skidanje mladeza na ruci maksilofac. hirurgu jer se stalno uvecavao i krvario s vremena na vreme i sve to nakon porodjaja sa Dunjom).
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#17 majadelta

majadelta

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 492 Postovi:

Objavljeno 04 December 2009 - 10:21 PM

Originalno postavio/la winterbabyOvih dana naletim na sajt o melanomima i prepadnem se. Dva mladeza mi lice na melanome! (Razvuceni, sa nekoliko boja na sebi, asimetricni, krupniji...)Otisla do dermatologa, pa po njegovom uputu na dermatoskopiju, dr kaze sledece: posto se nalaze na nezgodnim mestima(jedan na stomaku, na liniji gde stoji pojas od vesa, drugi ispod misice, na pregibu, zgodan da se potkaci brijacem), potrebno je da ih uklonim kod plasticnog hirurga. Ovaj na stomaku ima cikluse zasusivanja i otpadanja i ponovnog rasta. Dermatolog koji je radio dermatoskopiju kaze da je on manje opasan od ovog pod misicim. Drugi dermatolog kaze da ovaj na stomaku i nije mladez vec bradavica. Oboje savetuju uklanjanje.Medjutim, ja, naravno, krenem da se raspitujem, i od mnogih ljudi cujem da treba da posetim i onkologa pre nego sto zakazem intervenciju kod plast. hir., da se ne oslanjam mnogo na dermatologe kad su sumnje na melanom u pitanju.:puzzledRazmisljam sta da radim, posto mi organizacija odlaska u Nis nije tako laka. Pitam se, da li sve sto plasticar skine odlazi na histopatolosku analizu, ili da se ja ipak ne oslanjam na to, nego da prvo lepo posetim onkologa?Vidim da imate iskustva, help! Sta mislite, sta mi valja ciniti?

Gde si bila na dermatoskopiji? Evo mm kaze da se na dermaskopiji vide kako izgledaju celije,njegova struktura,ali ne moze da se odredi da li je maligni ili benigni bez biopsije-uzimanje uzorka,sto znaci da mora da se skine!Ne sekiraj se,bice sve u redu! I mene je doktror poslao na dermatoskopiju u Beograd,ali ja jos nisam bila,kada sam ga pitala kada da idem,on mi je rekao kad hocu!;)

#18 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 04 December 2009 - 10:37 PM

Bila na dermatoskopiji u gradskoj bolnici u Nisu. Majadelta, pitaj muza, da li sve sa plasticne hirurgije ide na histopatologiju i da li ima potrebe da idem kod onkologa pre otklanjanja. Hvala ti!

#19 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 04 December 2009 - 10:40 PM

Jao vjerujte mi ja ne smijem ni da iscitam cijelu temu.....ja imam jedan mladez na boku....onako ispupcen i veliki......i bas se plasim i da odem dermatologu, a znam da je to glupo i neodgovorno. Mislim da cu uskoro da se ipak odlucim za taj korak, uf.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#20 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 04 December 2009 - 10:42 PM

Mare, prati da li se menja.Ja sam puna mladeža.Pre destak godina sam izbrojala da na svakoj ruci (od ramena do šake) imam bar po 50 komada. Svi su sitni (osim jednog na levom ramenu) i ne menjaju se.Zasad ne brinem.
'Objavljena
'Objavljena

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika