Idi na sadržaj

Fotografija

Rastanak od vrtića

• Please log in to reply
59 replies to this topic

#21 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11059 Postovi:

Objavljeno 14 June 2009 - 10:40 PM

U petak sam, u vreme roditeljskog u Ogijevoj grupi, gledala klince i klinceze kao donose cvece svojim vaspitacicama i zure sa mamama i tatama da uzmu uverenja da su zavrsili predskolsko obarzovanje. Svi doterani, nasmejani...i na kraju vecina njih uplakani pri odlasku :zurka Ijeste nekako tuzno, posebno razumljivo za decicu koja su zajedno od jaslica :P
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#22 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2985 Postovi:

Objavljeno 15 June 2009 - 10:39 AM

Neka su nam oni zivi i zdravi samo neka rastu.Cestitke svim klincima i klincezama koji zavrsise sa zabavistem. Neka se sad lepo odmore pa od septembra krece skola(muka za mame i tate);)
Objavljena slikaObjavljena slika

#23 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11059 Postovi:

Objavljeno 21 March 2013 - 07:35 PM

Danas sam bila kod Ogija na roditeljskom.
Na licu mesta sam i saznala da je poslednji, tj. " oprastajuci" kako rece vaspitacica. Roditeljski je trajao 20 minuta i odrzala ga je jedna vaspitacica jer je druga na bolovanju od juce.
Teme roditeljskog su bile:
uticaj medija na razvoj deteta
jednodnevni izlet do R. banje
razno

Iscitala je par listova o uticaju tva i racunara na psihu deteta, potom je prezentovala ponudu ustanove za izlet i u temi razno je odgovorila na par nasih pitanja koja su se odnosila uglavnom na to da li ce biti zavrsne priredbe, o mogucnosti da ustanova stupi u kontakt sa OS-ma i organizuje eventualni susret roditelja i dece sa buducim uciteljicama i sl.
Dobili smo odgovor da se predskolsko zvanicno zavrsava 7. juna, priredba ce se odrzati u junu verovatno na Slobodistu, a sto se tice skole dobili smo odgovore tipa:
nema nasa ustanova nista sa skolama tako da ne znam zasto od nas ocekujete ikakvo upoznavanje sa uciteljima,
svako dete je naucilo da cita i pise pa ce i vase - ma ko nije zavrsio OS,
moracete KONACNO malo da radite sa svojom decom kada krenu u skolu a ne kao do sada sto ste se samo OSLANJALI na vaspitace, ne znajuci kako je nama koje radimo sa decom ciji br.u grupi iznosi 31 itd.itd.
Stvaaaarnoooo sam prvo mislila da je u pitanju skrivena kamera, pa sam se onda uozbiljila i pocela da vaspitacici na kulturan nacin podpitanjima skrenem paznju na neke nebuloze koje olako izgovara, a onda smo se svi u cudu gledali i ubrzo docekali kraj roditeljskog.Nemam reci
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#24 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6524 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 21 March 2013 - 10:12 PM

Jeste 7.6. je dugo ocekivani dan rastanka. Trebalo je da ide do kraja juna u vrtic medjutim gledam samo kako cu da im vidim ledja. Mada je vrtic maximalno upucen u promovisanje OS u okolini, ne mogu da kazem da nije. Ova jedna vaspitacica je onako OK ali ova druga mi tako ide na nerve da sam pocela da razgovaram sa njom kao sa debilom posto me zena zlostavlja preko deteta.

#25 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7828 Postovi:

Objavljeno 22 March 2013 - 08:44 AM

Vekiks,vaspitačice su, nemam reči, moram da zabeležim neke fazone kad ja budem držala roditeljski, da naučim kako se priča s roditeljima :bigsmile

L smo dosta izvlačili ove zime iz vrtića, da izbegnemo razboljevanje, nadam se da neće biti problem s dobijanjem potvrde, već sam počela da se tripujem, jer se sećam da sam negde čitala da moraju da prođu 2/3 tog predškolskog kursa da bi "diplomirali" :P
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#26 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6524 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 22 March 2013 - 09:25 AM

Ma idi, ako nije savladala da ponovi obavezno! Mamicu im jarecu, vise, ovo je neizdrzivo. Toliko gluposti i propusta vezano za to predskolsko i posle prelazak u prvi razred. Svako radi kako hoce u predskolskom, vaspitacice bukvalno po sopstvenom nahodjenju forsiraju ovo ili ono, a posle u prvom razredu skole ili ucitelji biraju da li rade klasicnom ili tom kompleksnom metodom. Nasta, bre, to lici!

#27 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1794 Postovi:

Objavljeno 22 March 2013 - 01:33 PM

Toliko gluposti i propusta vezano za to predskolsko i posle prelazak u prvi razred.

Ova cinjenica i mene sokira iz dana u dan. Svakodnevno pitam Mateju sta su radili u vrticu, ima li nesto novo....i svaki dan dobijem isti odgovor:"Nema nista novo, mi vise ne ucimo,sve smo naucili. Sada decaci igraju igrice na Snezinom (vaspitacicinom) telefonu, a ja crtam sa devojcicama (strogo sam mu zabranila sa pridje telefonu!)"
I uzasava me ovo.

Mi smo bili kod logopeda prosle nedelje i ona ga je izmedju ostalog pitala dane u nedelji,godisnja doba, mesece u godini, kada je rodjen, sta daje koja zivotinja, suprotnosti, da nabroji voce, povrce.....
I moram da vam kazem da sam ja ostala zatecena njegovim neznanjem. Daleko od toga da nije znao da gukne. Rekao je on dosta toga tacno (mesece u godini nije znao, nije znao da ovca, pored mleka i mesa daje i vunu, kada je trebao da nabroji povrce rekao je: krompir, sargarepa, grasak, hleb....).
Ostala sam,posle tog logopeda, nekako ....porazena.
Porazena time da sam verovatno bas ja glavni krivac za ovo.
Kada dodje iz vrtica trudimo se da se zabavimo i opustimo sa klincima na neki nacin koji ce i njima biti opustajuci. Pa onda crtamo, jurimo se, mazimo, igramo se "Covece ne ljuti se", "Pogodi ko si", slazemo slagalice, sa tatom igraju sah...pustim ih i da pogledaju jedan-dva crtaca.....
A ocekujem da ce vaspitacice, koje su za to placene i kojima je to posao, posvetiti vreme toj deci i nauciti ih neke od osnovnih stvari...
Pa se onda opet osetim porazeno jer, pobogu, pa nisam ja dete rodila vaspitacicama da ga uce. I ja sam sve to mogla kroz igru...

I onda se izgubim i ne znam ko je sta trebao. Ali znam da moje dete hleb ubraja u povrce! :)

#28 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 22 March 2013 - 01:40 PM

Мајо, моја не зна шта је сланиница :alsamglup ми је у кући не конзумирамо, није имала где ни да је види ни да чује за њу :pardon:

мени је искрено било више смешно него што сам се забринула. има много очигледних ствари на које деци не скрећемо пажњу (ми подразумевамо) тако да ме не чуди...не бих се изненадила да је на сва питања знао одговоре пре 2 година, али да знање није освежавано...

што се тиче месаца у години нисам ни сигурна да у овом узрасту треба да знају?!?

за васпитачице немам коментар...Бубине су стварно сјајне (и М ће код њих), доста уче, раде, цртају, сецкају, или иду напоље. Чак им и књиге читају (од 20-30 страна).

#29 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1794 Postovi:

Objavljeno 22 March 2013 - 01:44 PM

Cvetic, kada ga je pitala za mesece, ja sam rekla da to ne zna.
Njen komentar je bio:"Naucite ga, to ce biti jedno od pitanja pri uspisu u skolu".

#30 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 22 March 2013 - 01:47 PM

Што се тиче растанка од вртиће, мене у последње време хвата нека туга...порасла ми моја прва беба, мезимче, сутра креће у школу и ма колико подсвесно знам да ће се она тамо сјајно снаћи сада више него икада имам потребу да је заштитим... И толико се често сетим свих прекретница у њеном сазревању и како смо их са нестрпљењем чекали, а сада само желим да време стане...

Сигурна сам да ће она тешко поднети растанак од васпитачица и другара из групе јер се стварно сјајно слажу!

#31 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 22 March 2013 - 01:50 PM

Cvetic, kada ga je pitala za mesece, ja sam rekla da to ne zna.
Njen komentar je bio:"Naucite ga, to ce biti jedno od pitanja pri uspisu u skolu".

мислим да то није тачно. али може сакс да нам одговори, чини ми се да би она требало да зна.

#32 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10082 Postovi:

Objavljeno 22 March 2013 - 01:51 PM

Mislim da mjesece treba da znaju, meni ih je i Sergej nedavno izdeklamovao - a otkud zna, nemam pojma. Možda iz vrtića. Objavljena slika

Stvarno, ne treba da brineš - naučiće. Neko obraća više pažnje na jedne, neko na druge stvari, ne može sve znati. A na vrtić se ja ne bih oslanjala (iako sam našim zadovoljna, ali nikad ne možeš znati šta su tačno naučili).

Filipu su zaista mjeseci u godini bili jedno od pitanja na testiranju.
Bila su i godišnja doba, dani u nedelji...
A kad su došli do brojeva, kod nas su samo s tim nastavili, bio im je nevjerovatan. :P
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#33 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7730 Postovi:

Objavljeno 22 March 2013 - 01:54 PM

Marija od septembra ide u vrtić. I ja sam zadovoljna šta i kako uče. Zadovoljna sam vaspitačicama i to veoma. Marija ide u privatno obdanište sa najdužim vijekom trajanja u našem gradu. Mi ovdje nemamo državno obdanište.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#34 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7828 Postovi:

Objavljeno 22 March 2013 - 03:04 PM

Што се тиче растанка од вртиће, мене у последње време хвата нека туга...порасла ми моја прва беба, мезимче, сутра креће у школу и ма колико подсвесно знам да ће се она тамо сјајно снаћи сада више него икада имам потребу да је заштитим... И толико се често сетим свих прекретница у њеном сазревању и како смо их са нестрпљењем чекали, а сада само желим да време стане...

Ovako se i ja osećam.

a što se tiče znanja kod logopeda, mislim da je stvar u neprilagođenosti tih pitanja svetu u kojem deca danas žive. Ćerka moje koleginice nije znala šta radi stolar, a kako i da zna? Mi se još uvek zezamo na račun moje sestre koja je na kontrolnom u 3. razredu napisala da se u povrtnjaku gaji kačkavalj, dok sam ja u tom uzrastu napisala da se živina uzgaja u štali, a stoka u kokošinjcu. Tako da...
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#35 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11059 Postovi:

Objavljeno 22 March 2013 - 08:11 PM

Mislim da mjesece treba da znaju, meni ih je i Sergej nedavno izdeklamovao - a otkud zna, nemam pojma. Možda iz vrtića...

Ognjen zna mesece jer su ih naucili u vrticu oko N. godine.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#36 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6524 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 22 March 2013 - 10:53 PM

Ja znam da Iva zna dane u nedelji i mislim da zna godisnja doba, za mesece nemam pojma, nije mi palo na pamet da je pitam. Zna i da je lubenica povrce ;)

#37 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10082 Postovi:

Objavljeno 23 March 2013 - 08:55 AM

Bile su još, koliko se sjećam, rodbinske veze - tipa šta je njemu mamina mama, tatin tata i sl., bilo je da li zna gdje živi - ulica, grad, možda se još sjetim.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#38 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 23 March 2013 - 09:53 AM

Majo, ja sam u prvom razredu rekla da su crni i beli luk voce! I nisam znala kada je rodjen Tito i dobila 1 zbog toga! :smilegrin

Ovde nema logopeda, psihologa, raznih pregleda pre upisa deteta u skolu. Sara je , cini mi se, najlmadji skolarac na forumu. A vec sam i pricala kako im je skola prilicno ozbiljna. Meni je zao. Ona jeste shvatila svoje obaveze vrlo ozbiljno, super je u skoli. Ali je meni, ipak zao sto je tako rano krenula u skolu.
Objavljena slika

Objavljena slika

#39 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9771 Postovi:

Objavljeno 23 March 2013 - 10:03 AM

Moja mama kaze da je na upisu propala u zemlju kada je mene pedagog pitala zbog cega su stakla na prozorima i ja rekla da ne ulaze zmije i muhe.
neznam sta je to toliko sramotno bilo...nista lose nisam rekla.Ja inace mrzim zmije.
Objavljena slika Objavljena slika

#40 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5135 Postovi:

Objavljeno 23 March 2013 - 10:26 AM

Ja onda Eleninim vaspitacicama treba spomenik da podignem. Elena zna sve navedeno, osim meseci, to ne zna. Zna i da stolar pravi stolove :D i da ovca daje vunu i mleko :) Zna i koji je glavni grad Francuske i kako izgleda Ajfelov toranj, zna i da se Dunav i Sava "ljube" u Beogradu, zna da u Spaniji ima korida i da se ljudi tamo gadjaju paradajzom, a pesmica zna silu boziju... I to sve iz vrtica.
Ove vaspitacice ne mogu da se uporede s onim iz prethodnog vrtica. Na roditeljskom su nam rekle da one imaju plan i program koji moraju da ispune i da bi volele da deca imaju vise vremena za igru, ali da je nemoguce sve postici. Zadatak im je i da svake nedelje imaju novi pano ispred ucionice od decijih radova i zaista se pridrzavaju toga. Vecina roditelja se slozila da je igra vaznija, ne razumem zbog cega... ja nisam :D meni je OK da uce. Super mi je i sto svake dve nedelje imaju gostujuce predstave u vrticu ili idu u pozoriste... Ma ja sam prezadovoljna.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika