Idi na sadržaj

Fotografija

Muzicka skola

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#21 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 07 June 2009 - 09:35 AM

Originalno postavio/la dan/nocMaji zelim puno uspjeha. I da,Kato,koliko kosta flauta sad? Ja sam je prije 14 godina platila 1500 DM.

Hvala svima, otvorila sam temu da bih podelila sa vama svoje iznenadjenje, i cinjenicu da su deca puna skrivenih talenata, da nista ne treba odbacivati tek tako. Inace, flauta nije skupa, bar ne koliko su inace skupi instrumenti. Nova kosta od 300-500 evra. Mi vec raspisali samodoprinos :) u familiji :zbunjen
St0kp2.png

zPL8p2.png

#22 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 07 June 2009 - 10:30 AM

Bravo!!!Mi smo kao muzički osnovno obrazovani(mm kalvir, a ja harmoniku), a ja sam išla i na hor. Meni se isto desilo da sam zakasnila sa upisom, pa sam 4. i 5. godinu završila za jednu. Nije to nešto nemoguće. Olivera voli da peva, ali je još mala da je upisujem u muzičku školu. Videću neki hor, ako ima glas.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#23 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 08 June 2009 - 10:27 AM

Samo nesto ukratko da kazem o sluhu.Sluh je datost na samom rodjenju.Od te datosti zavisi do kojih granica ga mozete razviti.Sto se tice sviranja instrumenata,temperovani instrumenti kao sto su harmonika i klavir,uopste ne zahtevaju sluh jer koja nota pise tu dirku pritisnete i on sam svira.Medjutim kod instrumenata koji nisu temperovani,kao sto su gudacki i duvacki,tu presudnu ulogu igra sluh.Kod gudaca je jako bitan razmak na zicama,a samo dobrim sluhom izvodjac moze da otsvira tacan ton,laicki receno da ne falsira.Kod duvaca je presudan dobar kapacitet i izdisaj,i naravno sluh.Kod nas u klasicnim muzickim skolama se ide sa stanovista da oni koji upisu ce se baviti profesionalno muzikom i iz tih razloga se primaju samo deca do odredjenog uzrasta,sa dobrim sluhom i odlicnim osecajem za ritam.Zato Maja za duvacki instrument nije zakasnila jer u njenom slucaju potrebna su zrela pluca i cvrste ne mlecne jedinice,dok je za klavir i violinu recimo zakasnila.Kod nas poslednjih godina javljaju se skole koje ne polaze od ideje da polaznici treba da se bave profesionalno muzikom,vec za svoju dusu.Na zapadu ima niz takvih skola tipa Kindermusic,Musicgarten,Yamaha,...Znaci program se prilagodjava polazniku,godine nisu bitne,nije bitno koliko mu je razvijen sluh i koja je dob.Jedini preduslov je ljubav prema muzici.Naravno bira se zanr koji polaznikzeli da savlada,dzez,klasika,rock and rol,tamburaske,etno,zavisi sta ko voli.
Objavljena slikaObjavljena slika

#24 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 05 March 2012 - 08:47 AM

Potražih temu, posle tri godine. Htela sam, ustvari da podelim sa vama kako smo prevazišli krizu. Maja je muzičku upisala u 6. razredu, kada je imala u osnovnoj mnogo vremena i prostora. No, već u sedmom je prešla u gimnaziju, i sve je postalo teže. Ona se neće baviti muzikom, niti će nastaviti srednju muzičku, to je sad izvesno. No, cilj je da završi osnovnu. Poslednjih meseci je imala krizu, obaveze u školi, dodatne, muzička, a pubertet traži svoje, htela bi da izlazi, da ima nekog vremena za sebe, što realno, nema. I krenuo je otpor prema muzičkoj, pritisak da se ispiše, za šta ja nisam, jer bi to bile bačene skoro tri godine rada i truda, bez ikakve diplome. I ne volim takva odustajanja, nije bila mala kad je upisala, to je bila izričito njena želja.
Jednu krizu smo prevazišli pred prvo tromesečje, međutim, pre par nedelja se vratila. I ja sam odustala od ubeđivanja (mislim, nisam baš od onih majki koje po svaku cenu dete guraju, bilo mi je žao, ali šta sad). Rekla sam joj da razgovara sa svojom nastavnicom, da se kod nje raspita o proceduri za ispis, i posebno, da se raspita da li će nastavnica zboh smanjenog broja časova imati problema (smanjenje plate i slično). Maja se zaprepastila na tu mogućnost, pa sam joj objasnila da ne živimo sami na svatu, i da se svaka naša odluka tiče još nekog.
Na kraju, razgovarala je sa nastavnicom, nije joj bilo prijatno, ali se vratila sa stavom da neće da se ispisuje. Mislim da je shvatila da je to bacanje ne samo njenog truda, već i nastavnicinog, i da je skopčala povezanost.
Ja i dalje nemam stav da ona to mora, ja je ne podsećam da ide u školu i da vežba, uopšte ne učestvujem u tom delu njenog života - njen prvi izbor, njena odgovornost.
Opet, sa druge strane mi je malo i žao, baš ima mnogo obaveza, ide na takmičenja iz matematike i engleskog, ima više časova i ide u mnogo težu školu nego klasični osnovci, deo detinjstva joj je malo zakinut... Nisam pametna.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#25 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 05 March 2012 - 08:52 AM

Kato danasnja deca imaju mnogo obaveza, ali ja nekako na to gledam kao na pripremu za surov zivot koji sledi. Pa zivot se sastoji od obaveza, jel da?
I Damjan ide u muzicku skolu od ove godine. Sad je prvi razred i imaju samo solfez, a od sledece godine svirace violinu. Neznam kako ce sve to da se odvija, ali bilo bi mi zao da odustane i trudicu se da se to ne desi. On za sad uziva kad ide tamo
Objavljena slika

#26 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 05 March 2012 - 10:13 AM

Dobro si uradila. Sama je želela da pođe kada niko nije mogao znati da će preći u gimnaziju. Ja isto mislim da treba da završi. Da ima to parče papira, ko zna kada će zatrebati za nešto!
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#27 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 05 March 2012 - 02:43 PM

Ja sam zavrsila nizu muzicku i svirala sam bas flautu. Upisala sam flautu kad sam bila 5. osnovne. To je bila samo moja zelja, mama i tata su se cak u jednom trenutku i protivili, ali kad sam polozila prijemni pristali su. Imala sam srebrnu jamahinu flautu sa otvorenim klapnama koja je bila oko 1500 maraka tad devedeset i neke. Sve u svemu vec posle prvog razreda sam pocela da kukam kako ne stizem i na trening i da ucim koliko treba i da idem u muzicku. Bila sam iznenadjena da je mama odbila i da me saslusa, samo je rekla da sam muzicku sama upisala i da cu morati da je zavrsim. Odavno sam shvatila da je bila potpuno u pravu. Isla sam u muzicku redovno, nisam mnogo vezbala, nisam bila odlicna, jedne godine sam cak imala na polugodju 3 iz flaute, ali sam je zavrsila. Nikada mi ta diploma nije zatrebala, svirala sam u orkestru u srednjoj a posle srednje kad nam je finansijska situacija bila katastrofalna mama i ja smo odlucile da treba da prodamo flautu. I prodata je za solidnu svotu. Ja sad jedva da bih znala da odsviram nesto, pre nekoliko godina sam srela mog profesora i imao je flautu kod sebe, i jos uvek znam da duvam, ali kad bih htela stvarno da odsviram nesto, namucila bih se :bigsmile . Sad kad razmisljam o svemu tome mislim da je super sto sam isla u muzicku, sto znam mnogo sto sta sto oni koji nisu isli tamo ne znaju. Druzila sam se, pripremala priredbe sa drustvom iz orkestra. Sve u svemu samo mi je pomoglo, nikad mi to sto sam naucila nije bilo viska. Ja cu da vodim Ivku da vidimo da li moze da peva u nekom horu posto ona to voli, a kasnije ako bude uslova i ako bude zelela i da ide da svira neki instrument.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#28 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 05 March 2012 - 02:47 PM

Kato ispravno si postupila. I ja bih postupila isto u istoj situaciji. Sama si htjela, e sad i sama privedi sve kraju!

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#29 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 05 March 2012 - 03:14 PM

Kato ispravno si postupila. I ja bih postupila isto u istoj situaciji. Sama si htjela, e sad i sama privedi sve kraju!

да потпишем!!!

#30 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 05 March 2012 - 04:07 PM

Slažem se, kao mama. Ali, kao ćerka, imam primedbu. Moja mama je sa upravo tom idejom insistirala na tome da ja završim nižu baletsku. Upisala sam je od svoje volje, ali kad sam imala 7 godina. Bila sam najgora u grupi, a nastavnice su imale "Lujo Davičo" fazone - što te više vređa, bićeš bolja balerina. Da je tako, ja bih vam već odavno bila u Baljšoj teatru :) Elem, jasno mi je što je mama to gurala, i ja sad tako razmišljam. Ali, iskreno, meni su te dve poslednje godine bile noćna mora. I nisam sigurna da je to vredno pouke. naravno, Majina pozicija se dosta razlikuje od moje tada.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#31 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 05 March 2012 - 08:30 PM

да потпишем!!!

I ja!
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#32 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 05 March 2012 - 09:33 PM

I ja se slažem. I kao majka i kao ćerka. Mene su puštali da probavam šta sam htjela i da prestanem kad sam htjela. I ništa nisam privela kraju. Koliko to smatram mojom greškom, mislim da je bar jednaka (ili veća) mamina greška u vaspitanju. Naravno, ne zamjeram joj - kao samohrana majka trudila se da radi najbolje što može.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#33 Emily

Emily

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3032 Postovi:
  • LocationMontenego

Objavljeno 05 March 2012 - 09:54 PM

Anja,u pravu si,isti slucaj je bio i sa mnom...
Kato pravilno si ti postupila,i ja bih na tvom mestu tako.
Objavljena slika

#34 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 06 March 2012 - 06:59 AM

:bigsmile Dobro jutro....nakon visegodisnje pauze.

Elem, moje mladje dete ima tri godine i ceo dan nesto svira...gitara, bubnjevi, frula, harmonika :singing Obozava narodnu muziku, uziva u Zikinoj sarenici i dedu koji je u mladosti imao svoj orkestar i svirao violinu. U stanju je da ceo dan slusa Rasu Pavlovica i razvlaci harmoniku. Ranije je hteo da peva, sad vise voli da svira :) .... i ja zelim da ga upisem u neku muzicku sekciju, na hor...ali...u ovom divnom gradu (trecem po velicini u Srbiji) takva sekcija postoji...za decu stariju od pet godina :baddavil
Objavljena slikaObjavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika