Idi na sadržaj

Fotografija

Muzicka skola

• Please log in to reply
64 replies to this topic

#1 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 03 June 2009 - 08:46 PM

Maja je pre nekoliko dana pravila drugarici drustvo i otisla sa njom u muzicku skolu. Profesor klavira je pitao zasto ona ne ide u muzicku, a Maja rekla: \"Zato sto nemam sluha.\". I on joj proveri sluh, i kaze da obavezno upise muzicku skolu, jer recimo za flautu nije zakasnila. Totalno sam bila zbunjena. Iskreno, verovatno sam joj ja rekla da nema sluha. Nemam ga ni ja. Niko u porodici se ne bavi muzikom, i to mi je daleka oblast. Zato nisam o muzickoj razmisljala ranije, niti je proveravala. No, kad se vec desilo, i ona se zainteresovala, ja pozovem kumu, koja je profesor flaute, i danas odemo na proveru sluha i na razgovor... sta da vam kazem? Posle provere, otisla sam u radnju da pitam koliko kosta flauta... doduse, u subotu je prijemni, ali su je danas ispitali sve, tako da ce to biti isto kao danas...:zbunjen
St0kp2.png

zPL8p2.png

#2 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 03 June 2009 - 08:56 PM

Divno, kato!Bravo za otkrivanje talenta i mislim da nikada nije kasno poceti baviti se pravim stvarima :)Samo napred, Majo!
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#3 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 03 June 2009 - 09:06 PM

jao , super kato , nikad nije kasno, jos ako maja zeli da ide , to je divno, eto imacete prvog clana porodice koji ce biti sigurno uspjesan muzicar...samo naprijed majo.......
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#4 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 03 June 2009 - 09:11 PM

Kako bih ja volela da ovde otvore muzičku školu! Nešto se govorkalo da hoće, ogranak jedne škole iz jednog većeg grada, pa se sad ućutali.Kad je Aki imao tri godine, pričala ja njemu kako ćemo mi zajedno da učimo da sviramo neki instrument(mislila sam na gitarui, to mi je davnašnja neostvarena želja), a on mi kaže: \"Mama, ja već znam da sviram dva DOKUMENTA\"Kato, divno je da Maja svira. Muzika oplemenjuje i uzdiže. Divno što su se kod nje spojili talenat i volja. I što se našla na pravom mestu u pravo vreme.
Objavljena slikaObjavljena slika

#5 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3059 Postovi:

Objavljeno 03 June 2009 - 09:26 PM

Bravo za Maju! Bas neobicno otkrivanje talenta. Sve najbolje!Kod nas niko nema dara za muziku osim tetke (sestra mm) pa bi bilo bas lepo da jedan od ovih mojih povuce na nju :zbunjen Mada mislim da to nije Strahinja a za Nikolu videcemo.
Objavljena slika

Objavljena slika

#6 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 04 June 2009 - 08:00 AM

Ovo je stvarno divno! Blago Maji, flauta je predivan instrument, doduse ne bas jeftin, ali predivan. Moja sestra se zanosila davnih dana sviranjem flaute, cak su joj roditelji istu i kupili, ali stoji negde u ormanu i ceka bolje dane.Inace, sluh je relativna stvar. Ja sam naucila da treba imati sam neki osnovni sluh, a ostalo se moze i nauciti, tj. vezbanjem se moze istancati. I sama smatram da nemam sluha, ali je moj profesor klavira rekao da imam mnogo vise sluha od sestre i mame -sto ne znaci da sam nesto mnogo muzicki talentovana. (Tata je svirao harmoniku i klarinet po zurkama izmedju 1955-e i 1965). Posle sam imala decka basistu, sa skoro apsolutnim sluhom i sa njim sam bas dugo vezbala (pevanje, odnosno prepoznavanje i interpretaciju tonova) i poboljsalo se, ali se ponovo izgubilo ne vezbanjem.... (nadam se da ste shvatili sta sam htela da kazem)
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#7 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 08:12 AM

Bravo za Maju!
Objavljena slika Objavljena slika

#8 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 08:25 AM

Pa super...

#9 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 09:45 AM

Bravo Majo! Baš lijepo...
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#10 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 04 June 2009 - 02:17 PM

Одличне вести за Мају!Н9 је потпуно у праву што се тиче \"вежбања\" слуха.Ја сам иначе из музичке породице - мама и сестра свирају клавир, а тата трубу. А ја немам ни мало слуха (проверавала стручна лица). Ишла сам приватно на часове клавира (од 4-8 године) тако да имам неку основу. Буби ћемо свакако понудити да се бави музиком када за то дође време...

#11 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 06 June 2009 - 05:26 PM

Bravo za Maju.Kod nas u obe porodice (i moje i mm) ima dobrih \'\'sluhista\'\'.Moj otac je završio nižu muzičku školu (violina) i ima sluha. Čini mi se čak i više nego moj svekar koji je nastavnik muzičkog u mojoj školi.Deda (svekar) ima koncertni klavir i par godina do penzije tako da su već pali neki planovi da Srbu i Savu on podučava nekim muzičkim osnovama.Srba sad ima 3,5 god. i planiramo već idućeg leta da krene da radi sa dedom.A kasnije ćemo videti jesu li zainteresovani za dalje muzičko obrazovanje.Meni se inače ova ideja o muzičkoj školi jako dopada iz više razloga. Prvi je što sama osećam da sam oštećena za osnovno muzičko obrazovanje, a tako sam želela da ga imam...celog svog života.Drugi je što vežbanje na instrumentu zahteva određenu disciplinu i puno rada, a mislim da će mojoj deci, posebno Srbi, ta vrsta obaveze dobro činiti.
'Objavljena
'Objavljena

#12 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 06 June 2009 - 05:38 PM

Bravo za Maju!

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#13 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 06 June 2009 - 07:09 PM

Poslednja vest: danas je bio prijemni ispit. Nezvanicno, saznajemo da ga je Maja polozila :aplauz Zvanicno, rezultati su 17. juna.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#14 Milicaa

Milicaa

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 462 Postovi:

Objavljeno 06 June 2009 - 07:22 PM

Cestitam!!! E sad mama kupi tampone za usi.:aplauz
Tickerplayground.com

#15 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 06 June 2009 - 07:35 PM

Bravo za Maju!!!:aplauz:aplauz:aplauz

#16 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3059 Postovi:

Objavljeno 06 June 2009 - 07:54 PM

Bravo Majo!!!:aplauz
Objavljena slika

Objavljena slika

#17 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 06 June 2009 - 09:02 PM

Bravo Majo :aplauz
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#18 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 06 June 2009 - 09:02 PM

Bravo,Maja!
Objavljena slika Objavljena slika

#19 majadelta

majadelta

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 492 Postovi:

Objavljeno 06 June 2009 - 10:11 PM

Cestitam!:zbunjen To je predivno kada ima sluha i iskoristi to na najbolji nacin,sviranjem ili pevanjem,u sustini bilo koji talenat ako se spozna na vreme i prepozna kod deteta treba u neku ruku forsirati,nikad se ne zna zasta moze da posluzi i kao covek postaje sigurniji u sebe,jer su mu na raspolaganju mnoge vestine i znanja!

#20 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1074 Postovi:

Objavljeno 06 June 2009 - 11:46 PM

Bravo za Maju! Ja sam upisala nizu muzicku skolu poslije drugog razreda osnovne skole i poslije pripremnog razreda se odlucim za klavir kao instrument.Ne zavrsim ni prvi razred a odustanem od muzicke.Tako mi je poslije godinu dana bilo zao zbog toga da sam otisla u muzicku skolu i pitala mogu li da se vratim.Posto nije bilo moguce da se vratim klaviru jer sam izgubila godinu,ja se upisem da sviram flautu.Tako ja zavrsim nizu muzicku,pa i srednju na odsjeku za flautu.Eno je jadna stoji u plakaru,moracu da je uzmem u ruke da se prisjetim tih dana.Maji zelim puno uspjeha. I da,Kato,koliko kosta flauta sad? Ja sam je prije 14 godina platila 1500 DM.
Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika