Idi na sadržaj

Fotografija

Bolovi u stomaku i zatezanje u trudnoci

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#21 Anitaanita.......

Anitaanita.......

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 Postovi:

Objavljeno 12 August 2009 - 07:22 PM

Originalno postavio/la draganaU drugoj trudnoci je bila jedna beba.U proslim trudnocama se vec na pocetku videlo da se samo jedna beba dobro razvija,dok u ovoj trudnoci su se oba razvila .U 12 nedelji sam bila na 3D uz.jedan je bio dugacak 55,8 tezak 87gr,a drugi 56,4 a tezak 79gr.

Evo mene ponovo,moj komp.nije radio dugo pa sam bila odsecena od sveta.Ja sam sada 29.nedelja i hvala bogu sve je ok.Bebac raste,sutira i udara,bolovi su prestali i zatezanja,ali svakako poceli su drugi...:smilegrin,bolovi u kicmi i kukovima npr...Sve u svemu,hvala puno mojim dragim prijateljicama sa foruma koje su mi pomogle u pocetku a Dragani zelim sve najbolje i puno srece...Svaka cast!!!:voimte

Prikačeni fajl/fajlovi

#22 Gala

Gala

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 15 August 2009 - 10:59 PM

Ja sam tokom cele trudnoce imala bolove i zatezanja. Do 12-te nedelje sam imala pms bolove, kasnije stezanja, probadanja, i boluckalo me na dnu materice.Na kraju je sve bilo OK!
Objavljena slika

#23 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 12 May 2010 - 01:03 PM

Мене од јуче поподне боли стомак, али само бочно (ако ме разумете шта хоћу да кажем). Не знам да ли је бол последица растезања коже - стомак ми је огроман или су у питању контракције. Чак сам и ноћас осећала непријатност. Чињеница је да сам мало више физички активна и да осећам да ми то не прија. Са Буби нисам осетила ни једну контракцију до порођаја, ово дефинитивно није тај осећај. Али да ли је могуће да су припремне контракције?

#24 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7819 Postovi:

Objavljeno 12 May 2010 - 02:46 PM

Ne bih rekla da kontrak. mogu da budu samo s jedne strane. Pre će biti da ti se unutrašnji organi pomeraju, mene su creva umela da bole, baš tako bočno, danima. To mi se u prvoj trudnoći nije dešavalo, samo u drugoj. Taj put kad me je najduže bolelo, popustilo je tek posle nekoliko pražnjenja creva.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#25 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10081 Postovi:

Objavljeno 12 May 2010 - 03:00 PM

Mene je boljelo s jedne strane u ovoj trudnoći. Nisu bile kontrakcije. Možda je najbolje da za svaki slučaj pitaš ljekara.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#26 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 12 May 2010 - 03:32 PM

Хвала драге на брзим одговорима. Мене боли и са једне и са друге стране, али ме не боли цео стомак. Зато и мислим да нису контракције, али нисам сигурна. Сутра треба да одем до ДЗ по неки упут па ако се удостоје можда ме прегледају тамо, ако не зовем мог др приватно. Нешто ми је безвезе да цимам без разлога.

#27 sanja_ch

sanja_ch

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 16 August 2010 - 06:13 PM

hej :( bas mi je drago sto sam vas nasla .ja sam u 11 nedelji i jako me boli onako unutra kao da mi je neki pritisak u vagini .stomak me boli kao da cu dobit . jel ima neka slicna iskustva??????????hvala:eureka

#28 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10081 Postovi:

Objavljeno 16 August 2010 - 06:30 PM

Svakako prvjeri sa doktorom, ipak si još na početku trudnoće. Vjerovatno nije ništa strašno.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#29 sanja_ch

sanja_ch

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 16 August 2010 - 06:32 PM

:( na godisnjem je moja ginicka a 27 punim 3 mjeseca pa idem na pregled :-D mislis da je nesta opasno?

#30 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10081 Postovi:

Objavljeno 16 August 2010 - 06:33 PM

Ne mislim... Ali zbog tvog spokoja...
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#31 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8594 Postovi:

Objavljeno 16 August 2010 - 08:57 PM

Meni je sa drugim detetom bilo slicno kao to sto si opisala, i pila sam Dabroston(progesteron) bas iz tog razloga. Nema razloga da panicis, samo ipak vidi sa nekim lekarom, ako ti ta napetost u stomaku ne prestane za koji dan. Neke trudnice imaju menstrualne tegobe tog tipa svakog meseca kad bi trebalo da dobiju, mozda je to.
Posted ImagePosted Image

#32 sanja_ch

sanja_ch

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 16 August 2010 - 08:59 PM

pa ja sad bas i trebam dobit pa me steze dole hvala ti ma doka mi je na odmoru 27 imam pregled:-D:embaressed

#33 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 17 August 2010 - 05:27 AM

Odmaraj do pregleda. Nemoj nista tesko da radis.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#34 nika

nika

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3665 Postovi:
  • LocationVojvodina

Objavljeno 28 March 2011 - 07:58 AM

Ja ću definitivno odlepiti! U petak uveče onako već pred spavanje osetim jak bol sa desne strane u donjem delu stomaka više prema preponi mislila sam da sam možda dugo stojala otišla na spavanje i ustala kao nova! Jutros ustanem normalna ali kad je prošlo desetak minuta ponovo isti bol ali se sad proširio na ceo donji stomak boli me kao da me neko bode!Imam zakazano u sredu kod lekara jer će mi sutra biti gotovi rezultati markera!Čitala sam pošto materica raste, mogu se osetiti blagi bolovi u donjem delu trbuha – ligamenti se istežu da bi se prilagodili materici koja se povećava.Samo da dočekam oktobar!

P7Egp2.png
0VAGp1.png

#35 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6498 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 28 March 2011 - 08:14 AM

Prvo vidi sta je pa se onda nerviraj. Ja imam po nekad kad se naglo okrenem u krevetu onako samo me probode jajnik. Ali ovako je sve u redu.
Objavljena slikaObjavljena slika

#36 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7819 Postovi:

Objavljeno 28 March 2011 - 08:24 AM

I meni se dešavalo ovo što Tanasija pominje. To probadanje o kojem ti pričaš, Nika, može da ima veze sa neispražnjenim crevima. Ako ne možeš da odeš na pregled ranije, primiri se i ne mrdaj do srede.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#37 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6498 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 28 March 2011 - 08:35 AM

E da, kad se ne praznim redovno se desava najcesce. Ja osecam i kako imam gasove u crevima, pa mi krce creva, ali nista ne izlazi :voimte

#38 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12733 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 28 March 2011 - 08:51 AM

Ника, ја бих рекла да је то нормално јер сам и ја имала та пробадања. Мислим да се то више дешава звог тога што се разна ткива ту доле истежу. Мене је понекад баш онако секло.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#39 nika

nika

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3665 Postovi:
  • LocationVojvodina

Objavljeno 28 March 2011 - 09:24 AM

I ja predpostavljam da je sve to tako kako ste mi vi rekle ali uvek postoji ono ALI ja se prosto sad svega bojim (što je opet donekle normalno da ne ponavljam zbog čega) !Nadam se da će biti sve ok!

P7Egp2.png
0VAGp1.png

#40 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12733 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 28 March 2011 - 09:54 AM

Nika, nisam napisala, mene je to izludjivalo i mislila sam stalno da nesto nije u redu!!!!! Zbog mog takodje loseg prethodnog iskustva.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika