Idi na sadržaj

Fotografija

Bolovi u stomaku i zatezanje u trudnoci

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#1 Anitaanita.......

Anitaanita.......

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 Postovi:

Objavljeno 24 May 2009 - 11:32 AM

Drage moje,ja sam u 17.nedelji trudnoce i osecam zatezanje u donjem delu stomaka,tacnije,kao kada treba da dobijem i bol u donjem delu ledja tako da sam primorana u tim trenucima da odlezim dok ne prodje.Da li je neka imala slicna iskustva.Inace vec meseca dana pijem progesteron i folnu kiselinu jer sam imala braon iscedak 2 dana.Hvala unapred.

#2 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8594 Postovi:

Objavljeno 24 May 2009 - 11:45 AM

Anita, dobrodošla na forum.Ja sam u početku trudnoće imala bolove u donjem stomaku i kičmi slične onim bolovima koji se javljaju pred menstruaciju. Pila sam dabroston (progesteron) u prvom tromesečju. Ovaj hormon potpomaže učvršćivanje posteljice, kako je moj ginekolog meni objasnio. Folnu kiselinu sam pila tokom cele trudnoće, to je za bebu, nije za tebe:).Prošetaj malo po forumu, u podforumu \"sve o trudnoći\" možeš da pročitaš neka iskustva u vezi sa ovim što te interesuje.
Posted ImagePosted Image

#3 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 24 May 2009 - 11:50 AM

Dobrodosla na forum.I ja sam imala takve probleme. Na pocetku trudnoce sam krvarila, i tada sam mirovala. Kasnije su se bolovi nastavili, imala sam ih po malo tokom cele trudnoce. I ta zatezanja,..takodje. Redovno idi na kontole, odmaraj sto vise mozes. Obican magnezijum mnogo pomaze kod \"zatezanja \" u trudnoci i kada je stomak mnogo tvrd, pa se posavetuj sa svojim ginekologom.
Objavljena slika

Objavljena slika

#4 Anitaanita.......

Anitaanita.......

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 Postovi:

Objavljeno 27 May 2009 - 07:40 PM

Hvala na podrsci ali ja se zaista osecam lose psihicki.Naime,ja sam u inostranstvu i nije isto kao kod nas kada hoces kod doktora svaki put oni misle da preterujes a o ultrazvuku da ne pricam.Ja imam divnu doktorku inace,nasa zena,ali mi je blam da je stalno cimam za svaku sitnicu.Pojavio mi se sekret rekla mi da odem i kupim canesten krem ali ja kupila i vaginalete...nisam ni pitala jel smem jer sam citala na netu da trudnice koriste.Zatezanja imam od samog pocetka ali mislim da sada imam jace.Krenem do prodavnice i krene da boli,stomak tvrd kao kamen,ja nervozna vratim se kuci.Kazu,bice lepse u drugom tromesecju,nije,meni je strasno.

#5 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8594 Postovi:

Objavljeno 27 May 2009 - 08:04 PM

Anita, ovo što se tebi dogadja uopšte nisu sitnice. ne razumem kako to nećeš da je cimaš, radi se o zdravlju tvog deteta. Kako smeš da stavljas nešto na svoju ruku? Ako mene pitaš za savet, ja ti preporučujem da odeš do doktorke pod hitno i ispričaš šta osećaš. Kako si ti opisala, mislim da su to kontrakcije.
Posted ImagePosted Image

#6 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 27 May 2009 - 08:11 PM

Vaginalete nikada ne bih uzimala na svoju ruku, bez obzira koliko su one \"bezopasne \" u trudnoci...Bolje se posavetuj sa ginekologom...Ta zatezanja sam imala ja tokom cele trudnoce. Par puta sam imala i jake bolove, bila i na hitnoj. Za tvrd stomak meni je zaista pomogao magnezijum.
Objavljena slika

Objavljena slika

#7 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3055 Postovi:

Objavljeno 27 May 2009 - 08:15 PM

Ja bih ti preporucila da se odmah javis svom doktoru. Mozda ce ti preporuciti da mirujes ili ti dati neku terapiju.
Objavljena slika

Objavljena slika

#8 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 28 May 2009 - 09:08 AM

Naravno da treba da je cimas (doktorku). Vaginalete na svoju ruku , to bas nije pametno. Tvrd stomak, to je tonus u materici i obicno se prepisuje magnezijum B6 ali i to moras da se posavetujes sa dr.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#9 Anitaanita.......

Anitaanita.......

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 Postovi:

Objavljeno 28 May 2009 - 12:23 PM

Danas idem na pregled pa cemo videti.:voimte

#10 Anitaanita.......

Anitaanita.......

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 Postovi:

Objavljeno 28 May 2009 - 06:34 PM

Bila sam na pregled.Doktorka kaze da to nisu prave kontrakcije vec istezanje ligamenata kako se materica povlaci prema gore.Inace,bebac je ok,nestasan,stalno mrda i sada sam ja smirenija,tako da su ta zatezanja cak i prestala?!Da li je moguce da ima veze i sa psihom!U svakom slucaju,da niste bile tu,ja bih i dalje razmisljala i pravila sebi problem sedeci kod kuce.Hvala.:aplauz

#11 Anitaanita.......

Anitaanita.......

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 Postovi:

Objavljeno 28 May 2009 - 06:41 PM

Ah da a za vaginalete je rekla da nisu opasne ali mi nisu nuzne.Dovoljan je samo krem.

#12 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3055 Postovi:

Objavljeno 28 May 2009 - 07:47 PM

Drago mi je da si dobro!Zar je bilo tesko pitati doktora? Ne treba nikada da te bude sramota ili stid sto pitas za svoje i za zdravlje svoje bebe.
Objavljena slika

Objavljena slika

#13 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8594 Postovi:

Objavljeno 28 May 2009 - 08:20 PM

Drago mi je da je sve u redu. Izvini ako sam te uplašila, moram da priznam da mi je to malo i bio cilj, da bi shvatila da ne treba da se šališ već da odeš kod lekara i vidiš šta se sa tobom dešava. Nikad nemoj da se ustručavaš da proveriš sve što te muči u vezi tvog zdravlja, a naročito u vezi zdravlja tvoje bebe. uskoro ćeš i sama da vidiš da od toga ne postoji ništa važnije, da ne govorim o tome koliko je nebitno dal se neka tamo doktorka cima ili ne.
Posted ImagePosted Image

#14 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11046 Postovi:

Objavljeno 28 May 2009 - 09:26 PM

Odlicno, anitaanita... Sad se opusti i uzivaj u trudnoci :)
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#15 Anitaanita.......

Anitaanita.......

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 Postovi:

Objavljeno 28 May 2009 - 09:58 PM

Ej hvala vam!!!I sama doktorka mi je rekla da ne treba da se ustrucavam kad treba da pitam bilo kada i bilo sta.Osecam se mnogo mnogo bolje a bebac mrda li mrda...kao zvrk je unutra!!!A tek je 18.nedelja.Ovo je inace moja prva trudnoca...:)

#16 dragana

dragana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 18 Postovi:

Objavljeno 11 August 2009 - 11:52 AM

Sto se tice bolova i kontrakcija u trudnoci,ja mislim da nijedna trudnica nije prolazila kao ja.U prvoj tr. sam nosila blizance,ali se samo jedan razvio i jako cesto sam krvarila. Bila sam u bolnici 6 m. na odrzavanju,porodila sam se 2nedelje pre termina. Isto je tako bilo i u drugoj,lezala sam 2 meseca manje i rodila sam 20 dana pre termina.A u trecoj sam nosila trojke i imala najvece komplikacije,jer je samo jedna bebe prezivela i rodila sam je 5nedelja pre.Moram da priznam da sam se jako malo cuvala i dosta radila i pogorsavala stanje. I sada sam na odrzavanju,ali se cuvam ne umaram se i puno lezim.A htela bih da preporucim svima da budu pozitivne i pribrane,jer je stres najgori neprijatelj.Slusajte svoje telo i bice vam lakse da se izborite sa problemima u trudnoci.LJUBAV-VERA-NADA!
Objavljena slika

#17 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 11 August 2009 - 11:55 AM

Dragana, dobrodošla. Koliko dece imaš? I kolika su sad?

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#18 dragana

dragana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 18 Postovi:

Objavljeno 11 August 2009 - 07:19 PM

Aleksandar 8,Anastasija 5 i Andjela3.5!A sto se tice bolova imam ih uvek tokom cele trudnoce i hvala bogu sve bude u redu.
Objavljena slika

#19 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1794 Postovi:

Objavljeno 12 August 2009 - 04:58 AM

Dragana,jesam li ja tebe dobro razumela....?Ti si u prvoj trudnoci nosila dvojke,u drugoj takodje,u trecoj trojke i sada,u cetvrtoj,opet blizanci?!?!
Objavljena slikaObjavljena slika
Objavljena slikaObjavljena slika

#20 dragana

dragana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 18 Postovi:

Objavljeno 12 August 2009 - 11:42 AM

U drugoj trudnoci je bila jedna beba.U proslim trudnocama se vec na pocetku videlo da se samo jedna beba dobro razvija,dok u ovoj trudnoci su se oba razvila .U 12 nedelji sam bila na 3D uz.jedan je bio dugacak 55,8 tezak 87gr,a drugi 56,4 a tezak 79gr.
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika