Idi na sadržaj

Fotografija

Kada beba treba da se okrene?

• Please log in to reply
73 replies to this topic

#21 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 08:01 AM

Užas!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#22 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 08:12 AM

I ovdje kad je beba okrenuta karlicno se ide na CR.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#23 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 13 August 2010 - 11:33 AM

jeste uzas, ali kazem, posle svega toga moja mama je rekla da ipak ne bi isla na CR. A ne znam zasto pominjete vakuum, nikad nisam to vezivala sa karlicno okrenutom bebom, jel to ima neke veze? Ja sam mislila da to koriste samo u slucaju kad se beba zaglavi u porodjajnom kanalu

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#24 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 11:46 AM

I ja koliko znam vakum ne sme da se koristi tada...Ceka se da beba sama nadje nacin da izadje.. Al ga objasnih :) I da porodjaj moze bas da potraje, da je veoma iscrpljujuc i za majku i za bebu...A epizotomija je obavezna.
Objavljena slika

Objavljena slika

#25 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 12:02 PM

Moja prijateljica se porodila isto ovako kao što tanasija opisuje. Bilo je to 2005. godine u Višegradskoj.Ona ne priča o detaljima, samo kaže da je mnogo stradala na porođaju i da se plaši nove trudnoće.Dakle Anja, ako beba ostane karlično INSISTIRAJ na CR.
'Objavljena
'Objavljena

#26 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 13 August 2010 - 12:19 PM

Originalno postavio/la mammamDakle Anja, ako beba ostane karlično INSISTIRAJ na CR.

I ako moze epidural CR.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#27 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 12:22 PM

JelenaV, u cemu je razlika kada se CR radi spinalnom i kada se radi epiduralnom anestezijom?
Objavljena slika

Objavljena slika

#28 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 01:01 PM

Ma ja sam lupila za vakuum, ali kad bolje razmislim, uopšte nije logičan u tom slučaju... A baš kao da sam nekoga čula kako govori da je beba izvučena vakuumom i da je bila karlično okrenuta. :zbunjenMene je mama još davno rodila na CR i ima super sjećanja, a ne znam nikoga da je bez ikakvog mučenja (ili bar dužeg porođaja) prirodno rodio karlično okrenutu bebu.Jelenav, da mi je da uspijem insistirati na carskom (a da ne čekaju momenat kada ću nuditi eure), o epiduralu trenutno ni ne mislim...
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#29 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 02:24 PM

Ања не верујем да ће ти за то тражити паре. А карлични положај је и ризик за бебу а не само за маму.

#30 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 02:30 PM

U pravu je Cvetic, a i retko koji doktor ce tiu tom slucaju predloziti prirodan porodjaj!
Objavljena slika

Objavljena slika

#31 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 02:33 PM

A moze samo da predlozi, ne moze da insistira, pa je na tebi da biras. Mislim da niko nece da snosi odgovornost i da ti ne kaze da je i CR jedna od opcija.
Objavljena slika

Objavljena slika

#32 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 13 August 2010 - 03:37 PM

Originalno postavio/la Sarina_mamaJelenaV, u cemu je razlika kada se CR radi spinalnom i kada se radi epiduralnom anestezijom?

Nikakva. Jedino mislim da je sve bolje od totalne. Zbog oporavka, a i nadolaska mleka i sl.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#33 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 04:08 PM

Kod mene je bila totalna ,oporavak bez problema ,nadošlo mlijeko bez problema,Poslije prvoga poroda treći dan mlijeka imala,a poslije drugoga sutri dan,oba cr radila u noći ponedjeljak na utorak.
Objavljena slika Objavljena slika

#34 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5379 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 04:17 PM

Ja verujem da će tvoja bebica ipak da se okrene. Kalina se okrenula u poslednjoj nedelji trudnoće. Ali ako te to već brine, mislim da je najbolje da popričaš s nekim doktorom koji radi u porodilištu. Ne znam da li ideš privatno kod doktora koji ti vodi trudnoću, ali oni su uglavnom svi povezani međusobno i poznaju se s doktorima koji rade u porodilištima. Tamo gde sam se ja porodila prvi put, doktori često imaju tu praksu da iz ko zna kojih razloga insistiraju na prirodnom porođaju i kada je CR najbolje rešenje, izmrcvare i trudnicu i bebu i kad vide da dalje ne ide, onda rade CR. Raspitaj se dobro, mislim da je bezveze da stvaraš sebi strah bez potrebe.
Objavljena slikaObjavljena slika

#35 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 08:18 PM

Originalno postavio/la CveticАња не верујем да ће ти за то тражити паре. А карлични положај је и ризик за бебу а не само за маму.

Znam to odlično.I znam dosta slučajeva o kojima priča Sanja V., prirodno, prirodno, prirodno - do iznemoglosti, a na kraju hitan carski rez. Sanja, ne idem privatno, dr je u domu zdravlja, njom sam prezadovoljna, ali ona vodi trudnoće, ali ne radi porođaje - u porodilištu su drugi ljekari, pa ko zapadne. Raspitaću se o svemu, mada s obzirom na intenzitet lupanja po mom stomaku, mislim da će se ovaj još 300 puta okrenuti.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#36 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 08:21 PM

Anjaj,nemoj da te prepadam,Anes je bio prepre aktivan ,ali se nije okrenuo,noćima nisam spavala,s jedne strane na drugu se stomak okretao,a on neće pa neće...
Objavljena slika Objavljena slika

#37 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 08:23 PM

Ali, moj je na prošloj kontroli bio glavicom na dole, a na ovoj obratno. Možda će još koji put. :) A valjda će me slušati i ako budem morala da histerišem za carski - mogu ja to. :P
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#38 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 08:30 PM

Ja sam ubedjena da ce da se okrene, ima dovoljno vremena. Ne brini toliko.

#39 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 13 August 2010 - 08:33 PM

Originalno postavio/la winterbabyJa sam ubedjena da ce da se okrene, ima dovoljno vremena. Ne brini toliko.

I ja sam ubedjena. Ima jos puno vremena. Pa, meni se beba okrenula pre nedelju dana.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#40 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3323 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 08:34 PM

Ih bre Anja ima jos puno vremena da se beba okrene. No sikiriki.
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika