Idi na sadržaj

Fotografija

Kada beba treba da se okrene?

• Please log in to reply
70 replies to this topic

#1 Nify

Nify

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 449 Postovi:

Objavljeno 23 April 2009 - 12:41 PM

Ja sam sad 32 nedelja i beba stoji uspravno u stomaku, sa nogama na dole. Znaci kao da stoji. Kad bi trebalo da zauzme polozaj sa glavicom na dole?
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

#2 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 23 April 2009 - 12:46 PM

Moja se okrenula u poslednjem trenutku, ne mora to nista da znaci ako je sada trenutno u tom polozaju....
Objavljena slika

Objavljena slika

#3 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6032 Postovi:

Objavljeno 23 April 2009 - 12:54 PM

Moze da se okrene i kad pocne porodjaj. Uglavnom, u osmom mesecu se vec nameste kako treba... ne brini, ima vremena za okretanje.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#4 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 23 April 2009 - 12:55 PM

Nify,ja mislim da netreba da brines,jer meni je u 32 nedelji bebica bila okrenuta dole glavom,pa se u 33 nedelji okrenula nogicama dole (to sam ja osetila) tako je bila dan-dva a sad je ponovo u istom polozaju(glavicom dole). Sada sam u 35 nedelji i cesto osetim da se u jednom danu prevrce,u jednom trenutku je glavom gore,u sledecem se vrati nazad... Imam jako nemirnu bebicu,dok mi nisu rekli da je devojcica,ja sam bila ubedjena da je deckic :pisbaba Zato ja mislim da ne treba da brines.

#5 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11079 Postovi:

Objavljeno 23 April 2009 - 01:42 PM

Ima vremena, kao sto rece kata moze se okrenuti kako treba i pred sam porodjaj :pisbaba
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#6 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8595 Postovi:

Objavljeno 23 April 2009 - 06:40 PM

Moja beba se okrenula glavicom na dole početkom osmog meseca.
Objavljena slikaObjavljena slika

#7 miciBG

miciBG

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 678 Postovi:

Objavljeno 23 April 2009 - 07:33 PM

Isto kao kod winterbaby. Nify ne brini se ima vremena do tada.

#8 dragovici

dragovici

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 150 Postovi:

Objavljeno 24 April 2009 - 09:44 AM

Ne brini Nafi, kad bude vrijeme priroda sve to \'sredi\' sama...Meni je Nikola isto tako stajao u stavu \'miirnoo\' skoro do pred porodjaj, imala sam strasan bol u jetri jer mi je pritiskao glavicom, i mislila sam da cu na carski....okrenuo se taman kad treba- dijete \'radilo za mamu\'....

#9 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10084 Postovi:

Objavljeno 12 August 2010 - 07:46 PM

Mene je ovo malo počelo da brine... Moj mališa se mnogo vrti, na dva zadnja pregleda se potpuno okrenuo - za 180 stepeni. I sada je nožicama prema dole. Bojim se jer ne znam kako se ovde postupa pri porođaju u tom slučaju. Jaaaaaaaaaako, ali baš jako se plašim vakuuma, i ne znam da li bi ga koristili... Za CR mi je svejedno, voljela bih prije tako, nego prirodno, u slučaju da ostane okrenut karlično.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#10 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 12 August 2010 - 07:52 PM

Ања мени се бебац касно окренуо, а мој др је предлагао да ипак идем на вагинални порођај иако остане карлично. Он је иначе феноменалан лекар и када би ме он порађао не бих размишљала, али када сам се мало информисала ипак сам одлучила да идем на ЦР уколико се не окрене. Код вагиналног порођаја када је беба карлично окренута акушер мора да буде изузетно стрпљив, колико сам схватила и водењак ти не прокидају до самог краја.ЕДИТ: Иначе тачно сам осетила тренутак у коме се окренуо. Др је мислио да су шансе изузетно мале јер је крупна беба, али ето ипак се окренуо.

#11 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 12 August 2010 - 07:54 PM

Anjaj, ja mislim da vakum ne sme nikako da se koristi, ako se u tom slucaju ide na prirodan porodjaj. Moj ginekolog, iako veliki zastupnik prirodnog porodjaja, u ovom slucaju radice mi carski spinalnom anestezijom.Edit: Iskreno, meni bi bila frka da u tom slucaju idem na prirodni, i ako bih mogla da biram, otisla bih na CR ( u slycaju da se beba ne okrene)
Objavljena slika

Objavljena slika

#12 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10084 Postovi:

Objavljeno 12 August 2010 - 07:57 PM

Meni je problem što uopšte ne znam ni kakvi su ljekari, ni kakve su babice, a ni šta se ovde radi u tom slučaju... A ne vjerujem ni da će mene pitati šta želim. Zato bih baš voljela da se okrene, pa bar znam otprilike kako će biti.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#13 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 12 August 2010 - 08:00 PM

Верујем да раде ЦР, јер и овде неће свако да вагинално порађа карлично окренуту бебу, а раде много више порођаја годишње. Да ли те у 36 недељи шаљу у болницу да ти тамо раде ЦТГ? Уколико можеш тражи да идеш па поразговарај са неким др.

#14 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 12 August 2010 - 08:04 PM

Ja 31. avgusta ( 34. nedelja) imam zakazan CTG i celokupan pregled, pa cemo videti...
Objavljena slika

Objavljena slika

#15 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10084 Postovi:

Objavljeno 12 August 2010 - 08:13 PM

Originalno postavio/la Cvetic Да ли те у 36 недељи шаљу у болницу да ти тамо раде ЦТГ? Уколико можеш тражи да идеш па поразговарај са неким др.

Kada sam bila u Bratuncu, radila sam tada ctg (oko 36.nedelje sa obojicom) - ali mi je trudnoća vođena u Srbiji (preko Drine, u Ljuboviji), tako da ne znam praksu u BiH, ali pretpostavljam da bi trebalo da me šalju.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#16 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10084 Postovi:

Objavljeno 12 August 2010 - 08:14 PM

U stvari, ja sam sada 33. nedelja, a kontrola mi je tek za mjesec, znači da će ctg biti nešto kasnije. Valjda.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#17 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9796 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 07:42 AM

Kod nas karlično okrenute bebe idu obavezno na CR,kao što je kod mene bio sa Anesom slučaj.Vakum ni ja nikada nebi pristala ,a za CR sam uvijek,u mome slučaju je prošlo bez ikakvih i najmanjih problema.
Objavljena slika Objavljena slika

#18 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 13 August 2010 - 07:45 AM

Rano je jos da se zan da li ce se okrenuti. Ja sam brinula jer je beba bila poprecno, ali mi je mm objasnio da kod viserotki beba ima mesta da se okrene skoro do samog kraja, do neke 38. nedelje. A i da je nogama tj.guzom isla bih na prirodan porodjaj, jer je to sve lakse kad nije prva beba.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#19 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10084 Postovi:

Objavljeno 13 August 2010 - 07:51 AM

Originalno postavio/la bebaraKod nas karlično okrenute bebe idu obavezno na CR,kao što je kod mene bio sa Anesom slučaj.

Nadam se da je onda i ovde tako.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#20 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6613 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 13 August 2010 - 07:57 AM

Moja sestra se rodila karlicno \'89. godine. Mama je bila trecerotka ali porodjaj posle 8,5 godina pa je bilo prilicno gusto. Prirodno su je porodili, u nedelju vece joj je procureo vodenjak otisla je u bolnicu, odmah su je stavili u porodjanu salu i tek u sredu su je porodili... Nisu je dovoljno sekli, pa se na drugu stranu pocepala. Sve u svemu jedno lose iskustvo, ali je ona ipak i posle toga pricala da bi se uvek odlucila na prirodan porodjaj, jer svi problemi su potekli od nekih drugih stvari a ne od toga sto je beba bila karlicno okrenuta. Idiot koji je primio u bolnicu joj je dao prepar da se ne bi porodila za vreme njegovog dezurstva. Beba krenula, a on steze grlic, moja sestra je bila ljubicasto plava kad se rodila, namucena.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika