Idi na sadržaj

Polise za putno osiguranje

Fotografija

Trudnoca u 35.godini

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 sanjamasa

sanjamasa

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 Postovi:
  • LocationUzice

Objavljeno 16 March 2009 - 11:06 AM

Imam 35.godina. Nisam trudna, ali bih volela da budem. Zanima me kakvi sve pregledi postoje u ovim godinama, sta se sve kontrolise. Znam da ima vise bockanja nego dok si mladji(potrebna su mi podrobna objasnjenja).Unapred zahvalna Sanja

#2 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12666 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 16 March 2009 - 11:13 AM

Ja imam 36 godina i zelim drugo dete.Za sada samo pijem vitamine za trudnice i vredno radim na bebi.Prvo sam rodila sa 34 i nisam imala nikakve posebne preglede. Mislila sam da ce me slati na amniocinezu i ostale dabl, tripl testove, ali nista.... Mozda u drugoj trudnoci....Generalno o svemu ovome mozes procitati u podforumu TrudnocaDoble test i amnio - podelite iskustva
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#3 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3055 Postovi:

Objavljeno 16 March 2009 - 12:47 PM

Drugu bebu sam rodila sa 35 god. Trudnoca mi je bila bas lepa i bez problema. Od testova sam radila samo double test koji je bio dobar pa nije bilo potrebno dalje testiranje i redovno kontrolisanje (mesecno) krvne slike i secera.Pila sam folan pre i na pocetku trudnoce.Ah da, radila sam i test opterecenja glukozom ali mislim da to nema veze sa godinama vec je doktor posumnjao da je beba malo veca pa da bi iskljucio problem sa secerom kod mene to sam proverila. Srecom sve je bilo u redu.Puno srece!
Objavljena slika

Objavljena slika

#4 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 16 March 2009 - 11:50 PM

Drugo dete rodila u 34.Apsolutno sve isto kao kod Olje.Imam vrlo odmerenog i smirenog ginekologa koji me nije slao na testove za koje je procenio da nisu potrebni jer je trudnoca bila uredna...
Objavljena slika
Objavljena slika

#5 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 17 March 2009 - 08:29 AM

Ovde je tripl test obavezan kod svih trudnica, amnio obavezan posle 30. To je znaci jedina razlika u testovima. Mozes poceti da pijes folnu kiselinu, opisti se i kreni u akciju.....i javi se sa lepim vestima! :ket
Objavljena slika

Objavljena slika

#6 sanjamasa

sanjamasa

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 Postovi:
  • LocationUzice

Objavljeno 17 March 2009 - 09:00 AM

Hvala na savetu Sarina_mama

#7 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5980 Postovi:

Objavljeno 17 March 2009 - 03:11 PM

Drugo dete u 37. godini. Obavila sve analize koje se preporucuju trudnicama na izmaku cetvrte decenije. Nista strasno, osim biopsije palcente, sve ostalo se svodi na vadjenje krvi. O mom iskustvu sa CVS-om imas na temi dabl test i amniocinteza, da se ne ponavljam. Mnogo mojih drugarica je ili preskocilo i dabl i amnio, ili islo direkt na amnio ili CVS, bez dabl i tripl testa. Srecno!
Posted Image

Posted Image

#8 Мадре

Мадре

Newbie

• Members
  • Pip
  • 14 Postovi:

Objavljeno 21 March 2009 - 07:50 AM

И ја имам 35год и чекам бебу, немам друге деце. Амниоцентеза није обавезна, нарочито не ако је све у реду. Мада ја нисам присталица исте ни ако није све у реду.

#9 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1793 Postovi:

Objavljeno 21 March 2009 - 08:28 AM

Originalno postavio/la МадреМада ја нисам присталица исте ни ако није све у реду.

Izvini,a u kom smislu?Dabl i tripl recimo pokazu da nesto nije ok i dr ti savetuju i preporucuju amnio-ti je ne bi uradila?!P.S. Dobro dosla! I meni je termin pocetkom juna :pisbaba
Objavljena slikaObjavljena slika

#10 Мадре

Мадре

Newbie

• Members
  • Pip
  • 14 Postovi:

Objavljeno 21 March 2009 - 09:02 AM

Originalno postavio/la majaimateja

Originalno postavio/la МадреМада ја нисам присталица исте ни ако није све у реду.

Izvini,a u kom smislu?Dabl i tripl recimo pokazu da nesto nije ok i dr ti savetuju i preporucuju amnio-ti je ne bi uradila?!P.S. Dobro dosla! I meni je termin pocetkom juna :pisbaba

Хвала :)Па, то сам рекла и мојим гинеколозима, у дому здравља и приватно, где ми води, да нећу на амниоцентезу јер немам намеру да идем на абортус, какви год да су резултати. Мој гин, који ме води приватно се сложио, нарочито јер она често доводи до спонтаног, а и није сигурна метода ... чула сам пуно искустава како су им рекли да је беба лоше а родила се сасвим здрава.То је мој лични став и избор, зато нисам присталица амнио.Нарочито кад чујем да ју је Хитлер измислио ... не би ли имао чисту, здраву расу.

#11 Мадре

Мадре

Newbie

• Members
  • Pip
  • 14 Postovi:

Objavljeno 21 March 2009 - 09:03 AM

Originalno postavio/la Sarina_mamaOvde je tripl test obavezan kod svih trudnica, amnio obavezan posle 30. To je znaci jedina razlika u testovima. Mozes poceti da pijes folnu kiselinu, opisti se i kreni u akciju.....i javi se sa lepim vestima! :pisbaba

Мени је речено да се трипл ради само када се прескочи дабл и да амнио ни у ком лсучају није обавезна. Што сам ја и послушала. :)

#12 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5980 Postovi:

Objavljeno 21 March 2009 - 11:10 AM

Originalno postavio/la Мадре

Хвала :)Па, то сам рекла и мојим гинеколозима, у дому здравља и приватно, где ми води, да нећу на амниоцентезу јер немам намеру да идем на абортус, какви год да су резултати. Мој гин, који ме води приватно се сложио, нарочито јер она често доводи до спонтаног, а и није сигурна метода ... чула сам пуно искустава како су им рекли да је беба лоше а родила се сасвим здрава.То је мој лични став и избор, зато нисам присталица амнио.Нарочито кад чујем да ју је Хитлер измислио ... не би ли имао чисту, здраву расу.

Svako veruje u ono sto zeli, ali amniocinteza ne vodi \"cesto\" do spontanog, vec u 2 odsto slucajeva. Nikome amnio nije pokazao los rezultat, a beba se rodila zdrava. Prosto je nemoguce da se tako nesto desi.Moguce je da dabl ili tripl test pokazu los rezultat, a beba bude dobro, ali o tome postoji posebna tema.Mesati sad i Hitlera ovde... razumem da je potreban snazan argument, ali ne preterujmo. Svako dobro!
Posted Image

Posted Image

#13 Мадре

Мадре

Newbie

• Members
  • Pip
  • 14 Postovi:

Objavljeno 21 March 2009 - 11:15 AM

Originalno postavio/la kata

Originalno postavio/la Мадре

Svako veruje u ono sto zeli, ali amniocinteza ne vodi \"cesto\" do spontanog, vec u 2 odsto slucajeva. Nikome amnio nije pokazao los rezultat, a beba se rodila zdrava. Prosto je nemoguce da se tako nesto desi.Moguce je da dabl ili tripl test pokazu los rezultat, a beba bude dobro, ali o tome postoji posebna tema.Mesati sad i Hitlera ovde... razumem da je potreban snazan argument, ali ne preterujmo. Svako dobro!

Не да је немогуће, него се десило неколико пута за која ја знам.И Хитлер је хтео здраву нацију по сваку цену и многи данас би да роде здраву децу, што је нормална потреба али чим је болесно, одмах под нож.Не никако.
Objavljena slika

#14 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4317 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 21 March 2009 - 01:04 PM

Znam mnoge trudnice koje su tako odlucile, pa su se posle kajale. No, statisticki gledano, nema bas puno sanse da te to zadesi. Mada mislim da je to u neku ruku i neodgovorno, i prema sebi, a i prema suprugu, a i deci koja slede posle ili pre bebe koja je rodjena obolela.Ja takodje nisam nista od toga radila u prvoj trudnoci, ali u drugoj hocu sigurno.

Objavljena slika

Objavljena slika

#15 Мадре

Мадре

Newbie

• Members
  • Pip
  • 14 Postovi:

Objavljeno 21 March 2009 - 05:26 PM

Кајала бих се само у случају да не дозволим детету да се роди. :pisbaba
Objavljena slika

#16 Sirenabg

Sirenabg

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postovi:

Objavljeno 22 March 2009 - 10:07 AM

Onaj ko nema nameru da abortira bez obzira na rezultate amniocenteze, ne vidim svrhu zasto bi onda isao na amniocentezu, zar ne?U suprotnom treba da ide!

#17 Anitaanita.......

Anitaanita.......

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 Postovi:

Objavljeno 12 August 2009 - 07:54 PM

Ja sam takodje 35.god. i ovo mi je ;prva trudnoca.Nedelja je 29.Zivim na Malti i to sada nikakve testove mi nisu trazili da radim osim testova krvi koje sam imala u pocetku i testove mokrace koje imam prilikom svakog pregleda.

#18 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11012 Postovi:

Objavljeno 01 March 2013 - 01:01 PM

Evo u 35oj - treca trudnoca po redu :smilegrin
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#19 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6447 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 04 March 2013 - 10:19 AM

Ja tek sad vidim ove nebuloze o Hitleru :puzzled .

Vera, kakva je sad procedura, je l' znas? Da li ti po zakonu treba da budes upucena na amnio ili zavisi od dabl testa?

Ja molim da se dabl, tripl test i amniocinteza ne stavljaju u istu recenicu sa bolesno, obolelo dete, posto se amniocinteza radi da bi se utvrdilo da li dete ima DS ili ES, sto nisu bolesti, nego stanja!

#20 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11012 Postovi:

Objavljeno 04 March 2013 - 09:16 PM

Vera, kakva je sad procedura, je l' znas? Da li ti po zakonu treba da budes upucena na amnio ili zavisi od dabl testa?

Iskreno, ne znam. Ne planiram ni pod tackom razno da idem na amnio. Uradicu testove i to je to.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika