Idi na sadržaj

Fotografija

Dabroston

• Please log in to reply
53 replies to this topic

#1 Nify

Nify

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 449 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 10:07 AM

Ne mogu da verujem u kakvoj drzavi ja zivim. Stalno se kuka kako se ne radjaju deca, kako se javlja bela kuga, trudnice imaju privilegije, ne placaju participacije i sl. A onda lepo kad ostanes trudna shvatis da ti mesecno treba 30 evra za lekove. Naravno ako tih lekova uopste ima da se kupi.Za one koji mozda ne znaju Dabroston se koristi kao preventiva pobacaja i jos neke stvari. Ja ga pijem 2 puta dnevno, sto znaci trebaju mi 2 kutije mesecno. Kosta cini mi se oko 500 ili 600 din, nisam sad bas sigurna. Ali nije problem sto moram da ga kupujem. Problem je sto ga vec 2 meseca NEMA nigde. Ono sto sam ja cula je da se uvozniku ne isplati da ga uvozi. I da ga naravno ima u svim okolnim drzavama.Odem ja lepo kod svoje dr i kaze mi ma nema veze uzimaj ti Utrogesten. Ja lepo u apoteku jednu, drugu, trecu da bi mi na kraju rekli ma to se tesko nalazi jer lek nije registrovan. Moze da se nadje ali tesko, negde ispod pulta. I tako u dvadesetoj apoteci nadjem ja. Cena sitnica 1150. Mogu da je stave koliko hoce jer nemas drugog izbora. Kutija sa 30 komada, znaci opet 2 kutije mesecno. Trazim ja lepo racun, kaze ona ne moze da mi da. Normalno tad sam vec pukla.Inace trece zamene NEMA. Srecom da imam nekog u Crnoj Gori pa sam rekla da mi posalju 10 kutija.Tako drage moje trudnice, umesto da budemo zasticeni kao beli medvedi, moramo da se snalazimo kako znamo i umemo. Jedva cekam da mi neko kaze kako smo privilegovane.Izvinjavam se unapred ako sam bila gruba, ali stvarno sam besna.
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

#2 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 10:15 AM

Sta da se radi tako nam je i ja sam se nakupovala lekova za mog Stefana i sve tako same sitnice :)
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 10:34 AM

Heeej, stani. Ne pije se dobroston (utrogestan) kroz celu trudnocu. Pije se samo u prvih pet meseci - tih 10 kutija ce ti biti visak. Pitaj svog dr, za svaki slucaj, ali i ja sam ga pila, jer zamenjuje hormon koji od petog meseca pocinje da proizvodi placenta. Obavezno i pre nego sto nabavsi kontigent iz CG pitaj dr koliko dugo ces da ga pijes.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#4 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 10:43 AM

Auuu, evo da se slozim sa Katom da ti nece trebati kroz celu trudnocu. Meni se cini da se koristi samo do treceg meseca. Tkdj se preporucuje dase stavlja intravaginalno jer ako ga pijes moze da izazove mucnine i vrtoglavice...posavetuj se jos jednom sa lekarom...

#5 Nify

Nify

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 449 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 11:13 AM

Ja sam sad tu negde oko 5tog meseca tacnije 21 nedelja. Pitala sam dr pre 10 dana kad sam bila na kontroli i opet juce. :) Nista mi nije rekla da prestanem da ga pijem. u svakom slucaju ja sam uzela zalihu pa ako ne bude meni trebao trebace nekom drugom. A ja cu da ga preprodajem. hahahahahaha:D

#6 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 11:32 AM

A odakle si? Da si iz Beograda vberovatno bi bila privilegovana sa 100% placanja trudnickog bolovanja :) Ja jutros isla da dam urinokulturu i: ...predaja knjizica je u 7:15... ja dolsa u 7:20 oni vec pokupili prvu turu. Inace, postoje kutije \"trudnice\", \"deca\" i \"ostali\". I tako se ja nacekah TRUDNICA do 8:10 nisu izasli da pokupe knjizice, da provire dal ima dete ili trudnica. Ja ulazila unutra da pitam kad me ona vrati recenicom \"stavite u kutiju i cekajte\" :) :udribre :udribreI onda sam otisla da intervenisem kod neke zene koju poznajem i.... usla sam posle 50min cekanja. Jos mi kaze ta sestra \"pa sto nisi rekla da si njena rodjaka\" :pucaj :pucaj :pucaj

#7 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1830 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 11:38 AM

Naravoucenije-Sax,ne kasni kod lekara ni 5 min! :):p:P

#8 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 11:43 AM

ali nisam kasnila... predaja je od 7:15 do 9h!!!!!! A rezultati ce mi biti tek u utorak!!!!!! A kao imam bakterije u mokraci.... Dok to bude gotovo ja mogu i da se izlecim :)A na stranu sto mi to remeti planove... htela da odem kod mojih da se odmorim ki covek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#9 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 12:44 PM

Kod nas su te tablete 40 KM-20 eura ja sam kupovala muževoj rodici koja živi u sloveniji
Objavljena slika Objavljena slika

#10 vanjuska

vanjuska

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 12:57 PM

cini mi se da sam ih i ja pila negde do 6 meseca,ali mi je receno da postoji zamena i za utrogestan i za taj drugi,ali izaziva mucninu.toga se dobro secam,pa mi je dr rekla da uzmem utrogestan kojeg je uvek bilo u jednoj apoteci kod urgentnog centra
MyTickerScript.com Ticker

#11 miciBG

miciBG

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 678 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 01:01 PM

Ja sam koristila utrogestan dok nisam ušla u četvrti mesec dok je moja koleginica koristila tokom cele trudnoće. Sećam se da mi je ostala skoro cela kutija pa sam joj je prosledila. Ipak treba da se vidi tačno ima li potrebe da se toliko dugo koisti. Tačnije, pitaj još nekog ginekologa za mišljenje.

#12 Tanjita

Tanjita

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 04:47 PM

Nazalost, kao i mnoge druge stvari koje u trudnoci treba da placamo, sto ne bi placali i lek?! I meni je preporucen utrogestan i iako mi se ne svidja da svakih 15 dana dajem 1000 dinara, znam da moram i zaista \"osecam\" efekat leka. Dr mi ga je prepisala zbog jakih bolova u stomaku (usled sirenja materice) i zaista osecam veliko olaksanje, tako da ne zalim ni dinara. Mada, mnogi lekari ga (koliko sam cula) prepisuju eto tako, sto da ne.

#13 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 05:11 PM

Naravno da ces naci para jer je to za dobrobit bebe i tebe... aliovde komentarisemo polozaj trudnica u nasoj zemlji konkretno s obzirom da svi pricaju o porastu nataliteta ... a NISTA u korist trudnica ne rade... cak sta vise se zapitas jesmo li mi budale koje se odlucujemo da u danasnje vreme radjamo decu!!!!Mislim... nije mi zao i ne postavljam sebi ovakva ili slicna pitanja ali mi ponekad bude krivo na ove gore :D :D :P Zasto bar ne cute nego nas prave majmunima

#14 Tanjita

Tanjita

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 05:32 PM

Slazem se u potpunosti sa tobom. Svi navodno cine sve, a u sustini stoji se u mestu i nista se ne radi. Nikakvu pomoc niti protekcije trudnice nemaju. Iznenadila sam se kada sam slucajno saznala da je prevoz za trudnice besplatan, nesto sto je sitnica naspram mnogo bitnijih stvari mene je iznenadila jer retko sta je u nasoj drzavi besplatno. Kuma mi se nedavno porodila i samo mi je rekla ono sto sam iz njenog iskustva i znala - spremaj pare. Te vadjenje krvi zbog ovog, zbog onog, ali to sve mora da se odradi privatno i da se debelo plati, jer Boze moj, zasto bi drzava ista ucinila za trudnice?!

#15 miciBG

miciBG

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 678 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 10:13 PM

Sax negde danas ( ne znam tačno gde) napisala si da trudnice u Bg-u primaju 100% platu. Nažalost to nije istina, još uvek nije usvojeno. Što se tiče plaćanja za sve i svašta u trudnoći, nažalost tako je! Gde su tu duble test, krvna slika, određivanje krvne grupe i sl. Da poludiš!

#16 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 10:25 PM

Hmmmm... ne znam zasto se placa krvna slika i odredjivanje krvne grupe? Ja sam u trudnoci placala samo ono sto nisam htela da idem u DZ po recept... na pocetku trudnoce sam pila dabroston i folnu kiselinu. Posto mi je to prepisala dr iz bolnice, ja nisam ni isla u Dom zdravlja po recept, nego sam kupovala. Posle toga sam platila dabl test (o njemu sam pisala na odgovarajucoj temi) i platila sam CVS (biopsiju horiona ili placente) jer nisam htela da radim amniocintezu u Kragujevcu (inace bi mogla da je radim besplatno, ali iz licnih razloga sam htela da radim CVS u Beogradu). Posle toga vise nista nisam placala. Svakog meseca sam davala krv i mokracu na analizu, radila sam test opterecenja secerom, svakog meseca (i cesce na kraju) ultrazvuk... i sve ostale analize... i nista nisam platila... takodje znam, ali nisam koristila da su i stomatoloske usluge besplatne za trudnice, sto je dobra prilika da se, eventualno, nesto uradi ako postoji problem a nije se imalo para pre trudnoce.Uzgred, meni je u trudnoci bilo vaznije da se osecam dobro i da radim, nego kolika je nadoknada za bolovanje. Iskreno, vise bih se sekirala sto sa mnom ili sa bebom nesto nije u redu, nego koliko mi drzava refundira... iako je moja trudnoca vazila za rizicnu, zbog godina, najvise, nisam koristila ni dan bolovanja...
St0kp2.png

zPL8p2.png

#17 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1074 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 11:09 PM

I kod nas je trudnicama posjeta stomatologu besplatna.Takodje uz,pregled,nalazi krvi i mokrace,test opterecenja secerom su besplatni.Cak sam se iznenadila da je TORCH besplatan i da ga rade u bolnici jer privatno kosta 70-100e.3D uz sam placala,kao i tripl test ali sam mogla da ga refundiram (samo sto sam bila lijenja da to uradim).
Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika

#18 Nify

Nify

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 449 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 11:55 PM

Sax iz Beograda sam i samo cekam da odobre tih 100% i da doguram 6 meseci staza:D, naravno kad su svi bezobrazni i ja sam. Nasla sam gde hoce da me prijave da radim i sad lepo cekam da prodje 6 meseci.

#19 Nify

Nify

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 449 Postovi:

Objavljeno 11 February 2009 - 11:57 PM

Originalno postavio/la bebaraKod nas su te tablete 40 KM-20 eura ja sam kupovala muževoj rodici koja živi u sloveniji

Sto vas deru tu. Meni sutra stizu iz CG i tamo je kutija 9 evra.

#20 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1830 Postovi:

Objavljeno 12 February 2009 - 04:23 AM

Neznam kako je kod vas Kato,ali u Bg u Dom zdravlja,bolje ti je ne idi kod zubara! \"TO\" sto ce oni da ti urade i da ti stave u zub, ce ispasti za par meseci,pa onda sve moras ispocetka-samo ovaj put,ljudski,kod privatnika za 30-40 evrica i \"nema zime\"!Ali,sve na stranu,niko od nas ne radja decu drzavi. Jednostavno se treba pomiriti sa cinjenicom-ako hoces da sve bude odradjeno kako treba,u prihvatljivom vremenskom periodu i ako hoces da te gledaju kao coveka, da te ispostuju i saslusaju,da uzivas u trudnoci-spremi pare!Ja sam sve ovo i te kako osetila u prvoj trudnoci,tako da ne pricam napamet.Ovde je to malo drugacije,ovde uopste nema privatnih ordinacija(ali NARAVNO ima korupcije),dakle SVE se obavlja u drzavnim ustanovama,ali zato ljudi ovde za neke stvari nisu ni culi,pa sam, kada sam dosla u Bg opet dala oko 300 evra za sve analize i preglede koje sam JA htela da odradim da bih bila 100% sigurna da je sa bebom sve ok.Tako da,obrni-okreni,pare su ti neophodne...

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika