Idi na sadržaj

Fotografija

Vigantol vs AD kapi

• Please log in to reply
343 replies to this topic

#41 Maja_81

Maja_81

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 95 Postovi:

Objavljeno 09 February 2007 - 07:32 PM

Kakve AD kapi dajete uljane ili vodene? Vitamini a i d su rastvorljivi u ulju a i na uputstvu za upotrebu pise da se daju bebama. Pitam zato sto vecina misli da se daju samo vodene. Ovde ne daju deci nikakve, a meni je mama poslala uljane.
Objavljena slikaObjavljena slika

#42 draginja

draginja

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 298 Postovi:

Objavljeno 09 February 2007 - 07:47 PM

sad su nam rekli da do navrsenog 1 mjeseca dajemo vodene,i to 5 kapi,a poslije uljne,do navrsene godine. dok je sa prvim djecakom bilo sasvim drugacije,samo vodene do 1 godine...kazu sve se mijenja:mad:...i u jednim i u drugim su a i d vitamini,koja je razlika?:P

#43 Maja_81

Maja_81

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 95 Postovi:

Objavljeno 10 February 2007 - 09:11 AM

Bas tako i ja se pitam koja je razlika?

#44 Guest_marbobster_*

Guest_marbobster_*
  • Guests

Objavljeno 12 February 2007 - 12:19 AM

Ja dajem Soki po jednu kap Vigantola,ali je ja ne dojim.Znaci mogli bi na sledecoj kontroli da pitamo za AD kapi!

#45 tanja77

tanja77

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 89 Postovi:

Objavljeno 13 February 2007 - 02:31 PM

AD kapi
Objavljena slika

#46 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 04:39 PM

Da li ste primetile da u apotekama nema AD kapi koje smo dobijale na recept. Poto sam obila nekoliko apoteka u komiluku na kraju pristanem da kupim A+D3 kapi Iva-Farm. Ipak od pedijatra, danas potraim recept za one galenikine koje smo koristili i dobijem slede?i odgovor. \"Nema ih u prodaji, umesto njih kupite Vigantol a nikako ne uzimajte A+D3 koje ne znam kako su odobrene za proizvodnju. U njima ima 4000 jedinica umesto 400 koliko treba. Njih nikako ne smete da date detetu\"Bacila sam svoju kutijicu pa ne mogu da proverim ovo to mi je re?eno ali vi svakako obratite panju i konsultujte se sa svojim lekarom.Ako neko zna jo neto na ovu temu neka javi

#47 Cexy

Cexy

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 04:55 PM

BOZE BOZE!!!Pa Filip ih koristi vec mesec dana. Sacuvala sam kutijicu i pise 4000 IJ vitamina D3. Uopste mi nije jasno zasto ne pravi Galenika i kako se dozvoli ovakav propust. Od pocetka mi se nije svidela ideja oko ovih kapi a vise puta sam bacila jer ne znam koliko je iskapalo. Probacu da saznam jos nesto pa javljam
Lilypie 2nd Birthday Ticker

#48 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 05:04 PM

Ovde se deci ne daju AD kapi a citam po Majinom pisanju ni u Italiji...
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#49 lela

lela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 155 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 05:21 PM

Pa ovo je bas strasno!!!I Marku vec oko mesec dana dajem ove nove kapi.Kad smo bili u savetovalistu, ja jos pitam doktorku da li da mu i dalje dajem 5 kapi a ona ce onako odokativno \"Paa, moze sad 3 kapi.\"
Objavljena slika

#50 lela

lela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 155 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 05:25 PM

Originalno postavio/la JelenaOvde se deci ne daju AD kapi a citam po Majinom pisanju ni u Italiji...

Jelena, da li tamo dajete deci Vigantol kapi ili ne dajete nista od ovo dvoje?
Objavljena slika

#51 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 06:24 PM

Nista se ne daje i nikome nista ne fali zbog toga!Ja sam prvo malo bila zabrinuta oko svih tih razlika ovde i tamo a sada, iskreno, uopste ne brinem!Ovde ima Dr sa svih kontinenata pa ako oni svi imaju saglasnost da to ne dajemo deci zasto bih onda ja mudrovala. Kod nas primecujem ima dosta cudnih preporuka za bebe i decu...Verovatno bi mi to bilo normalno da sam tamo a odavde mi to deluje bas...ne znam ni koju rec da upotrebim ali sve u svemu jakooo cudno!:) Do sada sam primetila razlike: -Vakcine koje se ovde dobijaju nisu one \"krastave\" i daju se u butinice bebe(bar do sada je tako bilo za kasnije cu javiti) -Ne koristi se sirok povoj(nikome nista ne fali zbog toga) -Beba je na mlecnoj ishrani do 6 meseci(jako liberalno jer je mojoj Anji Pedijatar dala bebi sok od suvih sljiva kad je imala zatvor a imala tek nesto vise od mesec dana...naravno 1:1 sa vodom) -Ne koriste se AD kapi niti ista slicno -Na rodjenju se daje vitamin K zbog koagulacije krvi(primeceno je da bebe imaju losu koagulaciju pa ukoliko ne daj Boze treba neka hitna hirurska intervencija..to je preventivno) itd...da ne gusim dalje

#52 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6534 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 21 March 2007 - 07:20 PM

ni ovde vakcine nisu vise krastave i daju se u butinicu sve osim bsg, sirok povoj se koristi jos uvek i ne vidim da je to propast sveta da smo zbog toga nesto propustili, ovde bebe samo sisaju do 5 punih meseci (beba koja samo sisa ne moze da dobije zatvor, i ako joj odgovara vestacka hrana i napravljena je po uputstvu takodje), ja ad kapi zaboravljam da dam vrlo cesto i dr mi kaze da to i nije neki propust. tako da jelena vidis i sama nema bas mnogo razlike u misljenjima strucnjaka i lekara i bez uvrede ali nisu amerikanci nista pametniji od celog sveta ako se ne varam samo imaju malo vise sredstava a ovde ima mnogo kvalitetnih strucnjaka. i sad da se vratimo na temu ako dete jede \'cvrstu hranu\' i tako unosi i vitamin a i d zasto i dalje davati ad kapi i dokle? idem u savetovaliste tek krajem aprila a prestala bih da dajem ivi ad kapi skroz, i ovako stalno zaboravljam.

#53 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 07:29 PM

Originalno postavio/la tanasija zasto i dalje davati ad kapi i dokle?

ja sam ba danas i pitala pedijatra da li jo uvek da dajem Anji kapi. Ona je na moje pitanje prepipala fontanelu i rekla da nastavim sa kapima do juna meseca i tek onda da prestanem

#54 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6534 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 21 March 2007 - 07:31 PM

i ivi na svakoj kontroli dr pipa fontanelu i poslednji put nam je smanjila sa 5 na 3 kapi to je bilo krajem januara, verovatno do juna dok ne pocne stalno lepo vreme i sunce.

#55 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 07:39 PM

Originalno postavio/la leladoktorku da li da mu i dalje dajem 5 kapi a ona ce onako odokativno \"Paa, moze sad 3 kapi.\"

ma to je neko uopteno pravilo. Kada ima sunca onda ide 3.Ali treba skrenuti panju lekarima i oti?i sa kuticijom kod njih. Ova naa doktorka je sama priznala da je sasvim slu?ajno videla da je u pitanju 4000, kae da joj ne bi palo na pamet da proverava, okirala se ena. Lako je mogu?e da drugi lekari jednostavno nisu videli, nisu ni oni ljudi duni da redom proveravaju AD kapi svakog proizvo?a?a, uostalom svi smo uglavnom do sada koristili galenikine.

#56 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7828 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 09:53 PM

Originalno postavio/la Jelena -Na rodjenju se daje vitamin K zbog koagulacije krvi(primeceno je da bebe imaju losu koagulaciju pa ukoliko ne daj Boze treba neka hitna hirurska intervencija..to je preventivno) itd...da ne gusim dalje

I ovde bebe dobijaju vitamin K u porodilitu (znam jer sam pani?no zapitkivala sestre o svakoj crtici i ta?kici u Lenkinom kartonu).
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#57 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 09:56 PM

Hvala Jelkic,za taj podatak nisam znala jer niko nije pisao o tome!;) Necu da remetim dalje jer je ovo topic o AD kapima...Tanasija imas U2U!!!

#58 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2219 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 10:05 PM

mi od 10/og dana pijemo po 3 i uopste mi dr nije rekla da povecavam, a uvek je pitam!!!!!
Objavljena slika

#59 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2219 Postovi:

Objavljeno 21 March 2007 - 11:59 PM

Originalno postavio/la Jelena Do sada sam primetila razlike: -Vakcine koje se ovde dobijaju nisu one \"krastave\" i daju se u butinice bebe(bar do sada je tako bilo za kasnije cu javiti) -Ne koristi se sirok povoj(nikome nista ne fali zbog toga) -Beba je na mlecnoj ishrani do 6 meseci(jako liberalno jer je mojoj Anji Pedijatar dala bebi sok od suvih sljiva kad je imala zatvor a imala tek nesto vise od mesec dana...naravno 1:1 sa vodom) -Ne koriste se AD kapi niti ista slicno -Na rodjenju se daje vitamin K zbog koagulacije krvi(primeceno je da bebe imaju losu koagulaciju pa ukoliko ne daj Boze treba neka hitna hirurska intervencija..to je preventivno) itd...da ne gusim dalje

dusan je sve vakcine primio i prima u butinu, sem BSG!!!!!sirok povoj se kod nas jos uvek koristi zato sto je nasa nacija sklona poremecaju kuka...a ne zato sto smo zaostali, i ne pratimo TRENDOve!!!beba je na mlecnoj ishrani do 5 meseci, ali i to moze biti individualno.....svaka beba je drugacijaad kapi se koriste, a ja mislim da to ne moze da bude lose...i cak mislim da ih piju samo bebe koje doje, a da bebe koje su na adaptiranom nema potrebe da piju ad jer ih ima u tim mlecnim formulama (mada nisam 100% sigurna, ispravite me ako gresim)
Objavljena slika

#60 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 22 March 2007 - 12:29 AM

BSG je \"krastava\" vakcina a to da bebe kod nas dobijaju vakcine u butinu iskljucivo ni to nije tacno jer znam neke mame sa ovog foruma cija su deca primala vakcine u rukicu!!! Poremecaj kukova nase nacije takodje nije tacan a u to sam 100% ubedjena!Sta vise mi smo izuzetno \"skladna\" nacija koja nije sklona nikakvim deformitetima zbog genetske predispozicije! Oko beba koje su na nemlecnoj ishrani do 5 ili 6 meseci necu ulaziti u bilo kakvu raspravu jer su to neke zvanicne preporuke a napisah ranije da mame ovde(US) znaju i mnogo ranije da muljaju bebama u mleko sve i svasta da duze spavaju(to sam takodje iskritikovala negativno)... Dakle,davanje AD kapi ne moze sigurno biti lose ali...ukoliko se zaboravi neki dan dati detetu daleko je od propasti sveta jer je ocigledno drugim bebama i bez kapi sasvim OK! Molim da ukoliko neko ima jos kakav komentar na moje pisanje koriti privatni U2U da se tema dalje ne bi sirila ili pak ako je toj osobi bitno da se vode javne rasprave takve vrste da otvori novi topic da se ne remeti dalje ova tema!!!!!!!!

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika