Idi na sadržaj

Fotografija

Kazna

• Please log in to reply
200 replies to this topic

#41 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 10 March 2009 - 07:57 PM

Originalno postavio/la mammamKod nas ignorisanje kao vaspitna mera nikada nije prolazilo, a skretanje pažnje sam prestala da primenjujem mnogo pre drugog rođendana.

Ni kod nas.A ni time out vise ne pali, on ako nema cim da se zabavi, prica sam sebi price i kroz vrata me ubjedjuje da mu je jako zabavno. Obeca on da ce promijeniti ponasanje... ali cisto onako... jer ga molim da obeca... A da stoji u cosku?!?!?! Ma to je smijesno... nema teorije... Odavno sam ja primijetila da smo mi najtezi slucaj, al\' sve se nadam da ce biti lakse poslije tog famoznog treceg rodjendana, jer kod nas su pokusaji kaznjavanja cesti... ali on me lijepo ubjedjuje kako za njega kazna ne postoji...
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#42 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 11 March 2009 - 12:20 AM

Originalno postavio/la n9akovicKatarina isto stalno place.Na kraju sam joj rekla da ako nastavi da place, necemo praviti rodjendansku zurku! Deco, kako je upalilo.Mm je protiv ovakve ucene, kaze da dete ima nocne more zbog toga i da ne moze da spava (raspituje se, naravno, ali daleko od toga da ima nocne more!!!) :drool

Ucene pale i to uvek! Barem kod nas, ali ja ih izbegavam da ih koristim sto vise mogu.. mada, u poslednje vreme je postao nemoguc!!
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#43 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 11 March 2009 - 09:04 AM

Originalno postavio/la anjaj... on ako nema cim da se zabavi, prica sam sebi price i kroz vrata me ubjedjuje da mu je jako zabavno. ...

:P :P :P Stvarno su genijalci :)Elem, mi smo za vikned bili u BG (tri noci) i sve je proteklo mirno na nasu srecu :) :) :) Nema nocnog budjenja sa drekom... ali to sto citam kod nekolicine... sve bi da kontrira. Nama je time out ustvari odlazak u sobu a top izgleda ovako: Matija krene u svoju sobu, udje, zatvori vrata i stane u cosak. Cuti neko vreme i onda pocinje sa drekom :) :) :) E onda posle izvesnog vremena ili dodje sam - sa pokajanjem :P ili mu neko od nas pridje i kao idu onom drugom da se izvini i tako...Matija je nekoliko puta bio pod kaznom da ne ide kod babe i dede. Medjutim, posle nekoliko pokusaja on nadje sebi zabavu i deluje kao da ga to uopste ne tangira. Ono u fazonu \"pa dobro... otici cu ja za koji dan\" :drool
Objavljena slikaObjavljena slika

#44 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 11 March 2009 - 11:50 AM

Joj, Anja, da ti nisam u koži.Ja sam ponekad ubeđena da je Srba najteže dete koje sam ikada videla. Prosto me jeza hvata od same ideje ulaska u pubertet.Kaže mm pre par dana \'\'Vidi koliki je. Daj da budemo strogi dok još možemo, za neku godinu će početi da nas bije.\'\':shocked2
'Objavljena
'Objavljena

#45 vanjuska

vanjuska

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Postovi:

Objavljeno 11 March 2009 - 10:47 PM

mammam,nasmeja me slatko!pazi,nije iskljuceno da ti je muz u pravu.vidis i sama kakva su deca danas:D.ali,moj brat od ujaka koji takodje ima dva sina ima izreku da ce jos mnogo vode proteci dunavom i savom dok njih dvojica ne preuzmu kontrolu....
MyTickerScript.com Ticker

#46 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 11 March 2009 - 11:54 PM

mi smo sad u fazi da sve hoce da dobije placom,ali za sad deluje nase ignorisanje.Nasa veca muka je sto Ogiju ne mozemo nikako da objasnimo da se struja ne dira,sijalice na lampama ne odvijau i najgore od svega sto se penje,ma koja god to visina bila!!!svaki momenat iskoristi da iskljuci neki uredjaj iz struje ,kako bi uzeo radio ili alarm i do besvesti ukljucivao i iskljucivao.ne znam koliko puta sam rekla da se to ne dira i kakve sve price nisam pricala...jezik mi otpade ali ne vredi,on uzivao da barata sa strujom.drugi problem je njegovo pentaranje....nema mesta u kuci gde se nije popeo,cak i na radijator i na radni deo u kuhinji itd...najveci problem mi predstavljaju stepenice tj.ograda od njih,koja je zasticena sa tepihom.jedne prilike se uspeo skroz do kraja,pritom je to pokusavao ko zna koliko puta i svaki put sam pricala kako je to opasno.e ovaj put je dobio po guzi.ne vredi ni da pricam ,niti da objasnjavam,niti odlazak u sobu,ama bas nista!!!na koji nacin ja to njemu da dokazem da se to ne dira ili da se ne penje?

#47 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3323 Postovi:

Objavljeno 12 March 2009 - 07:35 AM

Marry, Luka je isti kao Ogi!
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

#48 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 12 March 2009 - 09:26 AM

I Harun sve isključije iz struje samo naka vidi šalter i kabal...Kako ja njemu da objasnim da to nedira malo po guzi i pustim ga da plače....
Objavljena slika Objavljena slika

#49 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 12 March 2009 - 09:21 PM

Jao... i Sergej samo ganja kablove... ali ne bih ga mogla po guzi ni pod razno... nego ledja odose... samo sklanjam, pa dok ne skonta. Tako i za rernu (iskljucena je iz struje)... ali je u gadnom stanju... vire grijaci i staklena vuna... a on otvara i stalno to sve cacka... ledja mi otpadose sklanjajuci ga od svega. A sto lupa po akvarijumu!!! Uh! I penje se... vec se popeo na kompjutersku stolicu, koja je uzasna i bas moze da se povrijedi, penje se i skroz na naslon kauca i fotelje... znaci, ni na sekund ne smijem da prestanem da ga gledam. Bas je zvrk...
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#50 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 12 March 2009 - 10:45 PM

Ja njega anjaj grdim i kažem daj ovamo smrdu(guzu) da nastrada ,a on mi se smije i okreće kabal od radijatora...Čak mi je to simpatično kada ga grdim ,a nekada mu bude krivo pa plače...Ili mi isključi komrjuter iz utikača...

#51 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 12 March 2009 - 10:52 PM

Ja sam danas, po treći put za mesec dana, primenila time out.Ovog puta je prošlo bez vriske,a uz malo glume.Poslala sam ga u sobu, objasnivši da je kažnjen da sedi na krevetu 3 minuta i zatvorila vrata.A onda sam virila kroz ključaonicu. :DI on je kao zagnjurio glavu u krevet i mumlao nešto, a onda počeo da lupa u vrata i doziva me. Nije se usudio da izađe iz sobe.Kad sam otvorila vrata i pitala da li zna zašto je kažnjen rekao je \'\'Jasno mi je. \'\' :puzzledA pošto sam nešto ljuta na mm danas razmišljam da i na njega primenim ovu metodu. Računam, ako radi na malom radiće i na velikom...:(
'Objavljena
'Objavljena

#52 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 12 March 2009 - 10:54 PM

Lako je na većeme djetetu primjeniti time out,ali hajde ga na Savi primjeni,a vjerujem da zloća ko i Harun...

#53 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 12 March 2009 - 10:57 PM

Ja Savu još uvek vaspitavam tako što pričam, pretim prstićem uz \'\'Ne ne ne ne\'\' i skrećem mu pažnju na nešto drugo.Doći će vreme i za njegov time out...:(
'Objavljena
'Objavljena

#54 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 12 March 2009 - 10:59 PM

Kod mene to ne više ne pali...čini mi se...

#55 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 13 March 2009 - 08:05 AM

Mi vec danima imamo sledecu situaciju:Kada dete nece da jede nesto, kaze nam, boli me stomak.Meni je to naravno dosadilo i - sinoc sam odlucila da probam sledecu tehniku - koja je vise naravoucenije, ali i kazna.Posto sam zgrejala corbicu od povrca koju je minut pre toga trazila da jede, i postavila sto dete mi je saopstilo da nece da jede jer je boli stomak i da hoce da jede sir!E, tu sam poludela.... objasnila sam joj da oni koje boli stomak ne mogu da jedu sir, jer je sir previse tezak za stomak.... i da koga boli stomak pije caj od kamilice i jede dvopek...E, da vidite kako je jela dvopek i pila caj.... A mi smo uzivali u corbici.... Kada je mm izvadio sir iz frizidera i odsekao sebi parce, krenula je dreka da i ona hoce sir.Ne moze, jer je boli stomak. I - ona se naljutila, plakala, imala time-out u sobi, mm se takodje naljutio na mene, rekao mi je da je ona jos mala za takve stvari, da je on sam to shvatio tek sa osam godina i takve stvari, ali ja nisam popustala. Mislim, kakva bih guska ispala pred detetom da sam rekla - pa dobro, jedi sira....Nije stvar u siru, stvar je u principu i doslednosti.Posle se sve zavrsilo tako, sto smo rekli da oni koje boli stomak mogu da pojedu bananu - sto joj je ucinilo zadovoljstvo. Eto.... Bila joj je ispunjena bar jedna zelja.I posle takve reakcije od strane mm pocela sam da se pitam - da li sam ja previse stroga i previse drzim do principa i previse se trudim da budem dosledna....Cak sam joj ispricala i pricu o \"Ide vuk!\" - kada niko nije verovao decaku koji je celo selo namagarcio par puta... i rekla joj da ce tako biti i sa stomakom - kada je zaista bude boleo niko joj nece verovati.... ali ona je tvrdila da je zaista boli stomak.... to je bilo pre caja i dvopeka, naravno.Nekako vise nisam sigurna da li sam previse stroga - mm kaze da ce me dete mrzeti jer je previse maltretiram svojim principima.... Ja nemam taj utisak...
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#56 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 13 March 2009 - 09:34 AM

n9 ako ce ti biti lakse ni ja nisam nista bolja. Mogu da joj ugadjam do besvjesti kad me slusa i kad to ne remeti granice i principe koje sam ja postavila i sebi i njoj. Ali kad mi trazi cokoladicu i sokic, a nece da jede e onda nema sanse da ce to da dobije i kad nesto histerise i kmezi tad sam isto nepopustljiva.....da li grijesim ne znam, vrijeme ce pokazati.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#57 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 13 March 2009 - 09:45 AM

E šta da mu radim; Harunu,Dok sam sa jednom prijateljicom pričala na tel on mi isčupo sve od tel i utikač i žice se prelomile sve iz zida...sada nemam tel odo nekako sastaviti ili da čekam mm...

#58 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 13 March 2009 - 10:23 AM

N9, mislim da si ti u pravu (a ne muž).Ako sad popuštaš za godinu dana ćeš isto, pa do osmog rođendana ćeš imati potpuno rasulo u navikama i vaspitanju.Ja radim isto ovo što i Mare, ugađam, ugađam....Sve može kod mene dok se poštuju pravila.Onog momenta kad primetim da je samo Srbin inat u pitanju, prestajem sa ugađanjem. Već je naučio da kad plače i kmezi SIGURNO neće dobiti ono što traži.Moja najveća briga je da ga ne slomim prerano, da ne počne da odustaje jer ne može da se izbori sa mnom, da ne dobije od mene poruku da sam ja diktator i da je sve u životu onako kako ja kažem. Zato mu mnogo pričam, objašnjavam, pa i pravdam se...:zbunjenA moram vam priznati da sam poslednjih meseci premorena od silne borbe sa svom trojicom i da lako gubim strpljenje. I onda sam još strožija...ne znam ni to koliko je dobro...
'Objavljena
'Objavljena

#59 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 13 March 2009 - 10:49 AM

pa mislim da si u pravu sto nisi popustila za sir i uopste kad ne popustas - kazes jedno a onda zbog mira u kuci ajde moze.....Mene sa Matijom najvise muci ta ishrana ali kod njega tako nesto ne pali. On se prosle nedelje solidno cesto zalio da ga boli stomak... i verujemda ga je boleo jer je imao proliv ali... ja kazem da pojede nesto konkretno on nece... jedino me KAO slusao da popije jogurt i onda je samo to pio... njega nema pojma da nateras bilo cime da pojede nesto ako on nece!!!!!!!!!!Juce je on tako hteo krem da maze na hleb, nece supu... onda kao hoce virsle i jaje... kad sam krenula da mu kuvam trazio je virsle koje jos nisu gotove - tek stavila vodu pa se on kao naljutio... pa nije hteo ni jaje i virsle... ni supu, ni krem.... NISTA.... e onda sam ja rekla a i mm da sidje i ide da se igra.... e al ne da on mami da jede... naravno dobio je sobu i cosak gde se malo isplakao jer i mi moramo da jedemo... :cool:

#60 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 13 March 2009 - 11:59 AM

Ja sam diktator. Ali, se plasim da stvarno ne pocne da me mrzi...Kod mene stvari idu tako da ako kazem da ne moze, nece moci. Ili ako se ulepila igrajuci se zvakom, a zna da to nije dozvoljeno - nema zvake 3-4 dana. I to tacno kazem do kog dana i drzim se toga.Ako idemo i vrtica i ona zeli hleb, nema sanse da ga dobije ako treba da veceramo odmah posle toga.... Kod mm sve moze. Pa dete je gladno... Dete place itd. A Kata je neko ko tesko odustaje.... i zeli uvek da istera svoje.Nisam pametna.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika