Idi na sadržaj

Fotografija

Da li tepate svojoj deci?

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 vanjuska

vanjuska

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Postovi:

Objavljeno 01 February 2009 - 07:41 PM

ja sa Selenom pricam otkako se rodila,toliko da sam sama sebi nekad bivala smesna,jer sam joj bukvalno sve opisivala sta radim sa njom.ali sam shvatila da joj nikad nisam preterano tepala kao sto joj recimo moja majka tepa.jedino sto za hranu kazem njam,njam i kad se spremamo napolje kazemo da idemo pa,pa.i da,za sat kazemo tika-taka.mozda gresim sto tako radim,ali mislim da ce joj biti lakse kad pocne da prica.
MyTickerScript.com Ticker

#2 ninoslava

ninoslava

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 833 Postovi:

Objavljeno 01 February 2009 - 08:41 PM

Apsolutno sam protiv tepanja i istrajala sam u tome, bez obzira sto je bilo jako tesko, jer plus zivimo na jugu gde je govor dosta specifican,za mnoge od vas verovatno i nerazumljiv.Stvarno se trudim da razgovaram sa Markom bez tepanja i bilo kakvog krivljenja reci.Deca uce od nas,mi smo im modeli ponasanja,pa tako i govora.Mnogo je lakse odmah ga uciti kako se pravilno govori nego kasnije ispravljati.Ponosna sam na sebe sto sam se izborila sa babama i dedama da i oni govore bez tepanja.Mene jednostavno to izludjuje!

#3 mama_Meyo

mama_Meyo

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 83 Postovi:

Objavljeno 01 February 2009 - 09:53 PM

Kad sam procitala temu oci su mi prosto :aplauz.. Tepanje na makedonskom je bijenje..:), mozete zamisliti kako sam bila shokirana.. Shto je ustvari tepanje?

#4 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 01 February 2009 - 10:19 PM

Ni ja nisam tepala i protiv toga sam.... a ako se tvoje tepanje odnosi samo na te dve tri reci... nije strasno.Inace, jako je dobro sto joj stalno pricas
Objavljena slikaObjavljena slika

#5 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 01 February 2009 - 10:35 PM

ne volim da mu tepam niti to mm radi.ali zato sa babama izginusmo,ne mozes im utuviti u glavu pa da je ne znam sta!ne komuniciraju one stalno sa njim tako,to su par reci ali me to nervira uzasno.

#6 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 01 February 2009 - 11:01 PM

Originalno postavio/la mama_Meyo... Shto je ustvari tepanje?

Tepanje je kad ne pricas pravilno nego \"tepas\" detetu :aplauz :) :voimte Pricas mu bebeci... ne izgovaras pravilno reci i sva slova nego neka gutas.... Nema Š, R, Č..... Al ti objasnih... :P :P :P

#7 vanjuska

vanjuska

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Postovi:

Objavljeno 01 February 2009 - 11:10 PM

lepo si objasnila.a moje dete je sad u fazi da pokaze prstom na nesto i onda joj kazemo sta je to,i onda je posle nekog vremena pitamo gde je recimo,slika na zidu,i ona sva bitna pokaze i bude srecna.dusa moja.mislim da ce bez tepanja pre shvatiti stvari i svet oko sebe.evo veceras je prvi put rekla njam daj:singing.dosad je bilo samo njam,njam

#8 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 01 February 2009 - 11:46 PM

Mislim da smo o ovome pisali vec negde.... Inace, smatram da roditelji grese (svesno i nesvesno) jer njima bude interesantno kako dete prica neke reci - govorim za kasniji period i onda i oni krenu tako da pricaju i naravno dete ne kapira da pogresno izgovara rec/reci. Primer nekih rodjaka gde klinka krenula u predskolsko i ne izgovara R nego V.... ali niko iz familije joj na to ne ukazuje nego SVI sa njom tako pricaju. Ja pomenula da treba da izgovaraju lepo i da je povedu kod logopeda ali oni smatraju da ce ona to sama da ispravi :aplauz

#9 vanjuska

vanjuska

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Postovi:

Objavljeno 01 February 2009 - 11:59 PM

ma mene je iznerviralo par puta kad neko dodje kod nas,pa joj kao nesto prica i skroz drugacije nego mi i cude se kako ne zna sta je to.bas se secam da je bio tv u pitanju,njihov naziv je bio tejevizoj i cika na zidicu.moja selena u cudu,i ja joj lepo postavim pitanje i odmah ti pokaze i kao nagradu dobije poljubac i bravo!!

#10 mama_Meyo

mama_Meyo

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 83 Postovi:

Objavljeno 02 February 2009 - 09:24 AM

AAAAAAa...hihihi... Ja pricam s bebama, od kad su bili u stomaku. Kad sam bila sama kuci pricala sam im price. Jako puno pricam (neznam dal je to vrlina ili maana) i njima pricam kao na vozrasnom coveka. pa nemogu da se setim dali imam uopshte bilo koju rec koja zamenuje neshto. Jedino shto radim (a mi se malo ne svigja) je to shto nekad od milost promenim ton kad pricam :). al sto cesh :aplauz njima se to jako svigja

#11 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5379 Postovi:

Objavljeno 02 February 2009 - 01:15 PM

I mi s Elenom \"razgovaramo normalno\"... A ona se trudi koliko moze.. :) Mada moja svekrva ima te fore s tepanjem, ali sreca pa ne zivimo zajedno. Najsmesnije mi je kad Eleni kaze nesto tepajuci, a ona je samo zacudjeno pogleda, kao \"Baba, sta to pricas?!\"

#12 vanjuska

vanjuska

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Postovi:

Objavljeno 02 February 2009 - 01:23 PM

to ti i ja kazem.selena je navikla na normalan razgovor,i vidim da ne razume kad neko tepa.vecina mojih prijatelja tako radi,ali im babe,dede,strine i ostala rodbina kvare ucenje deteta normalnom izgovoru.i to sto starija osoba,vise tepanja.sta je njima svima?

#13 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 02 February 2009 - 04:18 PM

Uh ja bas zna da im tepam al srecom jako rano su naucili pravilno govoriti.Stefanu je jos ostalo da naucu R. L zna da kaze al samo kad ga opomenem onako mu lakse mveko,vubenica,...Netepaju ono tipa tika taka,brm brm,jer bas su nekako rano progovorili i nije bilo potrebe da skracujemo reci da bi poceli da ih izgovaraju.Secam se moj sestric je pricao sve samo po dva slova konj mu je bio dji dji,pelene pe pe,da prostite govance blja blja i sve tako :DA sta se jos desava kad roditelji zanemare to nepravilno izgovaranje ,deca krenu u skolu pa pocnu pisati onako kako govore o onda je to bas muka.Moj kum sad puni 4 godine a prica kao da ima 2,sve mu je nekako na c a roditeljima to simpaticno a mene iskreno bas iritira.

#14 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 02 February 2009 - 08:17 PM

Ne tepamo im...cak se i ne secam da li nam se i koji put omaklo.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#15 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 02 February 2009 - 08:39 PM

Kod nas se tepanjem smatra i govorenje njeznih rijeci, u tom smislu da, ali krivljenje govora nikako. I tu me uzasno nervira svekrva, a i ostala mm-ova rodbina, koja obavezno stvari naziva onako kako ih dijete izgovori. Znaci, ako Filip kaze : Daj mi luku (ruku), svekrva ce obavezno reci: Evo ti luka! I nikada nisam uspjela da im objasnim da to ne valja. Sreca, pa Filip lijepo i cisto govori - jos samo nedostaje R, ali vjezbamo.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#16 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 26 April 2009 - 11:38 AM

Moj svekar i dan danas tepa Aleksandru. Prvo ga je gledao začudjeno, a sad mislim da dete misli da deda tako govori:duhMi nismo nikad. Pričali smo sa njim kao da je veliki odkad se rodio. I veoma lako je progovorio, brzo prešao sve faze, vrlo brzo počeo da sklapa rečenice i nema problema sa izgovorom glasova. E, jedino mu se omakne j umesto lj. Jubi ga majka.Sa Necom isto vodimo \"odrasle\" razgovore, mada... Sad sam ja za batine. Bude mi tako slatko nekad da mu malkice ćućorim. Ne puno. Malkice po nekad...

#17 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 27 April 2009 - 07:56 AM

Znate šta sam primetila da nekao više tepam kad se obraćam tudjoj nego svojoj deci:zbunjen

#18 MickaNidza

MickaNidza

Newbie

• Members
  • Pip
  • 33 Postovi:

Objavljeno 22 December 2011 - 09:54 PM

Ni Sofiji ni Stefanu nikad nisam tepala.
Od prvog dana sam pravilno pricala, sto rece neko gore bukvalno sam mi pricala sta im radim (presvlacenje, oblacenje itd)...
Sofija je progovorila sa 15 meseci i sasvim lepo je pricala.
Stefan jos ne prica... :zbunjen:

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika