Idi na sadržaj

Fotografija

Poviseni AST, ALT i metilketoni-zabrinuta

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 EkaIva

EkaIva

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 17 January 2009 - 11:00 PM

Imam 33 godine i u 11. nedelji trudnoce sam. Pre mesec dana sam radila nalaze krvi. U drzavnoj instituciji ginekolog mi nije ukazao na poremecene vrednosti ALT i AST kao i metilketona. Pre nedelju dana sam bila kod privatnog gde mi je naznaceno da ponovim nalaze jer mi je ALT 54,84 ; AST 64,0 a melitilketoni 1. U ponedeljak bih trebala da to odradim ali sam se po prilici uplasila kad sam se danas cula sa bratom koji isto tako ima povisene ALT i AST ( receno mu je da uradi ultra zvuk jetre i test na hepatitis C). Zabrinuta sam i zato bih molila da mi neko sto pre bilo sta kaze o ovome, da li je slicno iskustvo imao, posto sam uskracena bila od bilo kakvog komentara lekara. Hvala unapred, Iva ;)

#2 vanjuska

vanjuska

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 580 Postovi:

Objavljeno 17 January 2009 - 11:16 PM

ja stvarno ne znam nista o tome,nego samo hocu da ti kazem da sta god da je u pitanju,ne smes mnogo da se opterecujes.moj stav je da za svaki problem postoji resenje,tako i za te povisene vrednosti.ne znam gde zivis,ali bi lekar morao da ti objasni.jesi gledala bar po internetu nesto o tome?
MyTickerScript.com Ticker

#3 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1074 Postovi:

Objavljeno 17 January 2009 - 11:46 PM

EkaIva,dobrodosla na forum.Ni ja ne znam o cemu se radi ali kad ti saznas javi nam pa da budemo upucene.Ne nerviraj se unaprijed.I ja sam se zabrinula kad mi je dr rekao da radim nalaz TORCH za koji prvi put cujem pa je sve bilo ok.
Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika

#4 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1830 Postovi:

Objavljeno 18 January 2009 - 01:02 PM

ALT i AST su enzimi jetre. Moja sestra radi kao med.sestra i zbog toga sto radi sa pacijentima koji imaju sidu i hep.C,svakih 6 meseci vadi krv i proverava upravo ove vrednosti.Ja stvarno neznam kako to sve funkcionise u trudnoci.Vadila sam krv pre nekoliko dana i meni je ALT 13,a AST 17. Max. vrednost za ALT je 41,a za AST 37.Za metilketone znam da se nalaze u mokraci i na mom poslednjem nalazu mokrace pise Ketonska tela (metilketoni)-negativno. Rezultat mokrace mi je odlican.P.S. I ja sam trudna!Moj savet ti je da OBAVEZNO proveris sve ovo! Zaista su ti visoke vrednosti za ove parametre,a to nije sala.
Objavljena slikaObjavljena slika

#5 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 18 January 2009 - 02:59 PM

Slazem se sa Majom.Uradi ul.zvuk,konsatuj se svojim dr.Neznam dali osjecas kakve bolove,ispod desnog rebera,na momente,dali povracas? imas li proliv?jer moras imati neke simptome, nesto ti je prouzrokovalo,dali koristis neke tablete.U svakom slucaju nemoj se mnogo opterecivati,sve u svemu na karaju izadje na dobro,znam po sebi.:smilegrin
Objavljena slika

#6 EkaIva

EkaIva

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 19 January 2009 - 08:17 AM

Devojke, pa vi ste fenomenalne! Nisam ocekivala ovako brze odgovore. Vrsljala sam ja po internetu ali me je pre svega zanimalo tudje iskustvo. Nemama nikakve bolove izuzev sto sam u vreme vadjenja krvi bila prehladjena i prebolna zbog promena koje su mi se tada desavale zbog trudnoce. Jos jednom hvala!:D

#7 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1830 Postovi:

Objavljeno 19 January 2009 - 01:31 PM

EkaIva,svejedno,ako si sada zdrava uradi opet analizu krvi i mokrace jos jednom. Mislim da ALT i AST nemaju veze sa prehladom...proveri,da budes sigurna.Fahira,Hep.C se jako tesko otkriva u pocetnom stadijumu bas zbog toga sto osoba koja je zarazena nema apsolutno nikakve simptome.Drugo oboljenje kod kog su ALT i AST poviseni je ciroza jetre...e simptome ovoga neznam....:D

#8 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 20 January 2009 - 06:27 AM

To je ozbiljno loš nalaz , pogotovo ovi metilketoni. Treba da proveriš još jednom, i da odeš do dr obavezno.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#9 EkaIva

EkaIva

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 20 January 2009 - 09:08 AM

Jelenav, reci te mi, vi ste lekar?

#10 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 20 January 2009 - 11:26 AM

Originalno postavio/la EkaIvaJelenav, reci te mi, vi ste lekar?

Ne ali njen muz je ginekolog

#11 EkaIva

EkaIva

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 20 January 2009 - 01:35 PM

Originalno postavio/la majaimatejaEkaIva,svejedno,ako si sada zdrava uradi opet analizu krvi i mokrace jos jednom. Mislim da ALT i AST nemaju veze sa prehladom...proveri,da budes sigurna.Fahira,Hep.C se jako tesko otkriva u pocetnom stadijumu bas zbog toga sto osoba koja je zarazena nema apsolutno nikakve simptome.Drugo oboljenje kod kog su ALT i AST poviseni je ciroza jetre...e simptome ovoga neznam....:)

#12 EkaIva

EkaIva

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 20 January 2009 - 01:35 PM

Dobila sam nalaze labaratorije, odlicni su.Rekli su mi da se greske desavaju , da posuda mozda nije bila sterilna, da se u trudnoci desi da se optereti jetre usled teske hrane...Molila bih pojedine osobe da ne unose paniku ukoliko nisu sasvim sigurne i kao sto kaze Tanjuska za sve postoji resenje. Puno vas sve pozdravaljam.:):pisbaba:zurka

#13 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 20 January 2009 - 01:46 PM

Vidi, niko ne unosi paniku, samo su te svi ovde ozbiljno shvatili, a time i tvoj problem. Lepo je što nije ništa.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#14 EkaIva

EkaIva

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 20 January 2009 - 01:51 PM

I jos jednom hvala sto ste mi se tako brzo javile:ket

#15 miciBG

miciBG

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 678 Postovi:

Objavljeno 22 January 2009 - 09:56 PM

Jelenav je u pravu!!!! Samo.... ja bih na tvom mestu ponovila te analize (možda čak u nekoj trećoj laboratoriji). :voimte

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika