Idi na sadržaj

Fotografija

Velicina ploda- oGT test!

• Please log in to reply
115 replies to this topic

#1 Tatyana

Tatyana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 07 November 2006 - 07:47 PM

Ja sam sad 15 nedelja 5 dan,i svuda citam da bi beba u tom periodu trebala da bude oko 12cm dugacka,a moja je 15,5cm(juce sam bila na ultrazvuku) ,doktorka kaze da su to normalna odstupanja (mada me je pitala da nije mozda moja trudnoca malo starija nego sto mi je receno),pa sam se sad zabrinula:(,mislim super ako nosim Tarzana:),ali ipak se brinem.Sta vi mislite da li treba da se brinem ili radujem sto mi je beba velika k\'o da sam u 18-oj nedelji?

#2 mamaJ

mamaJ

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 07 November 2006 - 08:16 PM

nemoj se opterecivati dimenzijama, duzina...tezina...UZV u nasoj zemlji su jako neprecizni ili ginekolozi koji ih \"tumace\"...meni su u 12. nedelji rekli da se plod ne razvija kako treba i da je isuvise mali za tu gestacionu dob...kad, Dimitrije je na rodjenju bio dug 60cm i time najduza beba u porodilistu :Pprema tome, opusti se...najvaznije je da je sa bebcem sve ok, a koliko je dug i tezak...pa za to ste ti i TM \"krivi\" :)
baby

#3 Tatyana

Tatyana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 07 November 2006 - 08:24 PM

Znaci ti si rodila Tarzana:),svaka cast.Ok,hvala ti.

#4 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 07 November 2006 - 10:06 PM

uopste nemoj da se brines oko dimenzije. vazno da se beba dobro razvija i napreduje. a osim toga ima i nesto nasledno u tome. ako ste ti i muz visoki i krupni ljudi ili ste pri rodzenju bili krupne bebe onda tako ce biti i sa bebom. sve najlepse vam zelimo
Objavljena slika

#5 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 07 November 2006 - 11:04 PM

Dr ce uporediti parametre sa jos nekim UZ koji budes kasnije uradila.Nista ne brini jer hvala Bogu nisu bebci \"na kalup\" pravljeni!!!:)
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#6 draginja

draginja

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 298 Postovi:

Objavljeno 08 November 2006 - 12:09 PM

i meni je receno na poslednjem uz da je beba naprednija za skoro dvije sedmice,umjesto, po njihovim tabelama 2500gr, moja beba ima preko3000gr. . .mada je i to u granicama normale. a i moj djecak je rodjen sa 4300gr. pa da netrebam ocekivati nista manju bebu ni ovaj put...:P.... nista se nebrini priroda zna sta cini...
Objavljena slikaObjavljena slika

#7 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 08 November 2006 - 12:12 PM

Meni su celu trudnocu govorili da ce beba biti bas mala, negde oko 2.5 kg a porodila sam se pre termina i bila je 3.350 i 52 cm,sasvim prosecna tezina i duzina. Tako da i oni ponekad pogrese. Dok je sve ostalo u redu nemoj ni da razmisljas o tome. I bolje je da bude velika beba :P
Objavljena slika

#8 ivamia

ivamia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 Postovi:

Objavljeno 08 November 2006 - 02:03 PM

Meni su od pocetka lekari govorili da je beba sitnija objasnjavajuci to genetikom jer smo i suprug i ja sitnije gradje (iako smatram da to ne moze imati posebne veze za bebu u stomaku, ali `ajde). Uspostavilo se da su u pravu i Mia je rodjena sa 2650 gr i 49 cm ( u 37 nedelji).

#9 danijela

danijela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 119 Postovi:

Objavljeno 10 November 2006 - 12:54 PM

Tatyana nemoj uopste da se brines oko dimenzije sve to zavisi neka beba je duza neka kraca bitno je da je ona ziva i zdrava ako doktor na uz kaze da je sve ok,opusti se i uzivaj!!!!!!!!!!

#10 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6765 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 11 November 2006 - 10:21 PM

opusteno, kad sam usla u 9. mesec ultrazvuk je napravio procenu 3178 porodila sam se 5 dana pre termina iva je imala 2900, oni prave procenu po duzini i obimu glave, a ni duzinu ne mogu tacno da odrede posto je beba sklupcana. zato samo opusteno.

y8eULli.jpgy8eUp1.png

FEs56ND.jpgFEs5p1.png

#11 Tatyana

Tatyana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 15 November 2006 - 04:14 PM

Hvala vam svima.Vise se ne brinem,na tatu je,ja sam sitna,al tata je dzin:P.Inace prekjuce smo saznali da je sin.Majkina momcina:D.

#12 Maki

Maki

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 394 Postovi:

Objavljeno 16 November 2006 - 08:43 AM

Mene je to pratilo tokom cele trudnoce a u 33 nedelji je tek odskocio u velicini tako da se sve super zavrsilo - rodila sam sina od 4100g i 55cm.

#13 anagvati

anagvati

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 16 July 2007 - 12:30 PM

Pomozite mi !Lekar mi je rekao da je embrion manji nego sto bi trebalo , ali da bi trebalo biti u redu. Dali ima neko slicno iskustvo . jer ja se bojim. Izvinite na losh jezik , ja sam iz Makedonije.

#14 ninoslava

ninoslava

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 833 Postovi:

Objavljeno 16 July 2007 - 12:30 PM

Ako su ti rekli da ne brines,onda nemoj.Sve su bebe razlicite...Meni su pricali da je plod mnogo veliki od samog pocetka ali su pratili kako trudnoca odmice i sve je bilo u redu.Desi se i da pogrese -mojoj kumi su isto rekli da je beba velika,a ispalo jedva 3300g.

#15 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 16 July 2007 - 12:50 PM

nemoj da se plai ako su ti ve? rekli da je sve u redu,u suprotnom bi ti ve? predlagali neike druge stvari....opusti se i uivaj :P

#16 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 16 July 2007 - 12:52 PM

Nemoj se nervirati,moguce i da ti nije tacno izracunata nedelja trudnoce.Sacekaj malo vremena,a za to vreme pocni sa zdravijom ishranom,vitaminima,folnom kiselinom...

#17 anagvati

anagvati

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 16 July 2007 - 02:25 PM

hvala , zaista se osecam bolje , hvala :P:):):);):):):):):):):):):):):)

#18 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 17 July 2007 - 06:34 AM

Meni prvo plod bio manji nedelju dana, pa dve nedelje, pa mesec dana, a onda se jedna dr dosetila pa me poslala na kolor-dopler i ispalo da postoji neslaganje od nedelju dana koje verovatno rzultat toga da nisam ostala trudna onda kad se mislilo da su plodni dani, vec kasnije sto meni nisu morali da kazu jer sam znala:P:P

#19 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 17 July 2007 - 05:29 PM

Moda si samo zatrudnela kasnije nego to to oni ra?unaju.Ako ti ina?e kasni menstruacija zna?i da kasni i ovulacija i onda mora da plod kasni po razvoju od onoga kako oni ra?unaju!Ako se razvija sad normalno onda ne brini!

#20 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 07 August 2007 - 10:29 AM

Do sada je sve bilo u redu/osim malih bolova,pa pijem ginipral/,a sada gvozdje mi je skroz palo,pritisak takodje,iako sam imala malo povisen pre trudnoce i sto me najvise zbunjuje,dr u NF mi je rekla da trebam uraditi neki test opterecenja sa 100 gr glukoze,jer izgleda da mi je beba veca,nego sto treba biti/mada tezina je 650 gr sto je normalno/.Tako da ja nista ne razumem od svega toga:zbunjen

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika