Idi na sadržaj

Fotografija

Kupujmo domace

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 13 December 2008 - 10:51 PM

Inspirisala me reklama na TV da otvorim ovu temu...Da li vi kupujete domaće proizvode, da li verujete našim proizvođačima? Ili ste više zainteresovani za kupovinu uvoznih proizvoda.Ja recimo od hrane više volim naše da uzmem, mada uzimam i uvozno ali je daleko skuplje.Što se tiče stvari e tu više volim uvozne, mada opet mnoge stvari šiju kod nas pa nalepe etiketu i onda kao fol došlo iz inostranstva.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#2 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 13 December 2008 - 10:54 PM

Pa i ja nekad pogledam,pa kupim naše,pa još to i naglasim:P,hranu obično našu,hemiju takođe(mislim na prašak za sudove,mašinski,omekšivač ,vim i te stvari,fery jedno ne menjam),ali kozmetiku ipak stranu.Garderobu spram kvaliteta,pa sad ,čije bude,često i naše bude ok(pamučni veš recimo i sl.).

#3 tasa

tasa

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 537 Postovi:

Objavljeno 13 December 2008 - 11:04 PM

Hranu uglavno domaću, i to uglavnom stare brendove...Garderobu uglavnom uvoznu, ali ima i naših par dobrih proizvođača...Hemija pretežno domaća, sem lične kozmetike(šampona, paste i sl.), to uvek strano...Nekako kad pogledam samo pakovanje, mnogo je privlačnije ,od ovih naših ...

#4 tica

tica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 234 Postovi:

Objavljeno 13 December 2008 - 11:05 PM

Hranu obicno kupujem domacu..ostalo volim uvozno...garderobu ili kozmetiku
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#5 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 13 December 2008 - 11:08 PM

Joj nas su u Bosni ubijali jedno vrijeme sa tim kupujmo domace...a sta domace da kupim??? jedino dzem i neke tegle zimnice, mlijeko, jogurt, taoalet papir....mislim bas nam i nije bio neki izbor. Sto se tice garderobe, imamo par domacih proizvodjaca, ali su i oni bas skupi.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#6 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3323 Postovi:

Objavljeno 14 December 2008 - 06:56 AM

Hranu uglavnom domacu (tj rusku), a garderobu uglavnom uvoznu.
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

#7 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 14 December 2008 - 10:38 AM

Ja kupujem ono sto mi se svidja, ne patim od prevelikog patriotizma. Tako, recimo, koristim \"ariel\" za ves, \"lenor\" omeksivac, i kompletnu hemiju iz uvoza, ali zato ne napustam svoj dragi \"mer\" sa balzamom deterdzent za sudove. On je domaci? Nije, \"Merimu\" kupio \"Henkel\"... kao sto je i \"Rosa\" vodu kupila \"Coca-cola\", i \"Next\" sokove... Opet, sa druge strane, cesto nosim domacu garderobu: P...S... mi je omiljen brend (i u komparaciji sa svetskim), jer mi potpuno odgovara za posao. U trudnoci sam nosila samo njihove stvari, jer oni jedino imaju i liniju za trudnjace. Takodje, cesto sma kupovala i \"Jagger\", od detinjstva, bio je to jedinstven kragujevacki brend... dok pre par nedelja nisam kupila Maji prsluk i ukaparila da je proizveden u Kini. Zatvorili ljudi proizvodnju ovde i preselili je u Kinu. Pocnem da zagledam i vidim da je i \"Todor\" uradio isto to. Seku ljudi granu na kojoj sede... \"Tiffany\" nije... \"Beba kids\" mi je nekad bio kvalitetan i dobar, sad mi se dizajn nimalo ne svidja. Ves mi je bolji \"Jasmil\", nego \"Extrim intimo\", ali sam navikla na \"Woman\'s secret\", onaj iz linije \"basic\", i super mi je za svaki dan.Edit: Da dodam, Maja je odrasla u \"Valentino\" garderobi. I dan danas je nosi, odlicni su, odlican je i pamuk i dizajn. I \"Andjela\" je bila OK, sad nesto zaostaju.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#8 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 14 December 2008 - 10:39 AM

Ja kupujem u njemackoj...U Fr kupujem samo vodu.
Objavljena slika

#9 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 14 December 2008 - 11:30 AM

Hranu kupujem domacu,carnex,yuhor i topola.kad kupujem garderobu,vise gledam kvalitet nego cija je.npr.roba iz arilja je stvarno extra..sto za Ogija sto za nas.sto se tice hemije,to mi donosi sveki i uvozno je sve.samo da dodam skoro sva garderoba se proizvodi u Kini, jer je tamo jeftinija radna snaga a kvalitet je 99% isti.todor vec ima min.5 god. da rade stvari u Kini i njihov kvalitet se ne menja.Jedino sto znam da je polino pogorsao kvalitet i to bas dosta.

#10 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 14 December 2008 - 11:46 AM

Kupujem ono što mi se sviđa i ne obraćam pažnju na poreklo.Domaće proizvode najčešće biram kad je hrana u pitanju, a ne dolaze u obzir kad treba da kupim neku tehniku.Mada ja i ne znam domaće proizvođače mixera, fenova, pegli, klima uređaja...Da ne ponavljam šta ste pisale, sve ostalo je slično...
'Objavljena
'Objavljena

#11 dinosaurce

dinosaurce

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 508 Postovi:

Objavljeno 14 December 2008 - 12:50 PM

Ja uglavnom nase kupujem,i bez reklame.Prehrambene prozvode Imlek,Sabacka mlekara,Loznicka mlekara,Stark,Yuhor,Carnex-bas domaca imena,Bambi,Takovo...Od hemije Kosili,Mer,Merix,ali Ajax,Pronto,Domestos cini mi se nemaju odgovarajucu zamenu ovde,onda Bref za WC,Blend-a-Med paste za zube.Koje nase cetkice za zube ovde mozemo naci?Da li je Bozen kozmetika nas prozivod,evo,malo kupujem i to i bas mi se svidja...Ima ovde da se pise,kad se krene...Od domacih proizvodjaca garderobe,bas sam nedavno lepe Rduikove kosulje i pantalone kupila za sebe,visoka sam,neko mislio i na nas...Obuca nasa nije nesto,kupim ako nadjem nesto,ali retko,uglavnom kupim inostrano...Za bebu tesko da se mogu naci nasa kolica,stolice za hranjenje,pribor za jelo...Kasice uzimam Juvitanine,eto...Da ne pisem eseje,dosta od mene.
Georginin drugi rodjendan je 11.08.2009.Novu bebu ocekujemo 12.08.2009.

#12 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 14 December 2008 - 02:25 PM

Kada smo u Srbiji, gledam da kupimo domace i kvalitetno.Katarina od prvih dana nosi (mogu da kazem iskljucivo) Polino cipelice. Kupujemo ih u Outlet shop-u na Bulevaru i jako smo zadovoljni. Jedan od razloga je i to sto volim da moje dete nosi razlicito od ove dece ovde... Garderobu smo dobijali dosta beba kids. Obozavala sam njihove bodije, neke sa roze i plavim opsivenim. Posle ih vise nije bilo.Sto se hrane tice, mi obozavamo domace, pa to trazimo da kupimo i ovde. Plazma, Knjaz Milos, domaci sirevi (za gibanicu) i druge stvari.Kada je Svajcarska u pitanju - retko kupujemo ovde - uglavnom kupujemo u Francuskoj. Garderobu za Katarinu kupujemo skoro uvek Petit bateau, oni su uzasno skupi, ali mi imamo semu - odemo u outlet radnju i nakupujemo dosta stvari i to je to. Znaci, sve sto je pamucno dolazi odatle.Za nas - ovde nema bas nekih poznatih marki osim Switcher i Calida. Calida je preskupa, a Switcher, kada je na rasprodaji - kupimo za sve. To su trenerke, majice, uglavnom.Ostalo gledamo da kupimo u Nemackoj... Idemo jednom ili dva puta godisnje i onda kupimo garderobu.Nisam verna svajcarskim markama (retkim koje postoje). Najvernija sam svajcarskoj banci... tu radim i tu imam racun (i hipoteku od oktobra!!!)
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#13 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 14 December 2008 - 05:21 PM

Od hrane kupujemo samo nase.Sto se tice garderobe - gledam kvalitet vise nego marku.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 12 June 2009 - 07:03 AM

Onaj dan sam zakljucila da ako treba da kupim nesto \"krupnije\" izmedju naseg i pijacnog - biram pijacno!!!!! Od kako sam se udala spremam se da kupim dasku za peglanje ali nikako da je kupim. Svekrva mi bila dala neku malo razdrndanu..... I eto posle skoro 3god. meni pre neko vece padne ona sama od sebe i slomi se (tj. nesto se odlemilo) i ja DEFINITIVNO resim da kupim.I odemo sa namerom da ne dajem 3 i vise hiljade dinara za Vileda ili neke slicne nego da kupim neku najobicniju SELJACKU :P ;) :P od naseg proizvodjaca!!!!! Platili je 1300 sto ponovo nije bas jeftino ali.... I doneli je kuci... kad je mm prokomentarisao da je cisto s.... i da ne moze da veruje da nasi ne mogu toliko nesto kvalitetno da naprave onda mozete misliti!!!!Nestabilna je jer joj je jedna \"noga\" kraca, a kad sam sela da peglam skripalo mi svo vreme u usima.... ne znam sta ali skripi cela daska... podmazivali ali dzabe!!!! Doslo mi da je bacim sa terase - da je nisam platila koliko sam je platila :PI posle kupujte domace!!!!!!!
Objavljena slikaObjavljena slika

#15 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 12 June 2009 - 07:06 AM

Sax, pa da li te je kupili na pijaci? Ako niste svakako mozes da ides da je zamenis. Sta te briga. Tj. posalji muza....
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#16 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 12 June 2009 - 07:13 AM

Originalno postavio/la sax, a kad sam sela da peglam skripalo mi svo vreme u usima.... ....

:P;;):p
Objavljena slika

Objavljena slika

#17 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 12 June 2009 - 07:35 AM

Originalno postavio/la n9akovicSax, pa da li te je kupili na pijaci? Ako niste svakako mozes da ides da je zamenis. Sta te briga. Tj. posalji muza....

Ma nije na pijaci nego u prodavnici... ali nemam sta da zamenim... to je to.... To je nas proizvod :P

#18 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 12 June 2009 - 07:37 AM

Kako nemas sta, pa mozda imaju neku koja ne skripi i ne ljulja se. 1\'300 dindzi nije malo.... Ja bih se svakako bunila....

#19 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 12 June 2009 - 07:41 AM

Originalno postavio/la n9akovic...1\'300 dindzi nije malo....

Ma znam... zato je i nisam bacila sa terase :) Nego, mm je poznat po tome sto reklamira robu al ne znam kako mu sad to nije palo na pamet :) :puzzled :puzzled Moracu da mu predlozim

#20 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 12 June 2009 - 07:43 AM

Originalno postavio/la sax...Nego, mm je poznat po tome sto reklamira robu al ne znam kako mu sad to nije palo na pamet :) :puzzled :puzzled Moracu da mu predlozim

Kazi mu da te napala drugarica sa foruma i ne pusta, insistira da on ide i reklamira dasku.... Sta te briga!

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika