Idi na sadržaj

Fotografija

Sta je potrebno od papira za otvaranje igraonice

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 12:20 AM

dakle,vec nekih mesec dana ja i mm pokusavamo da saznamo sta je potrebno da se sakupi od papira za igraonicu,koju planiramo da otvorimo PRVI u KV-u.posto tako nesto ovde nema,sve se zovu igraonice ali je to vrtic.pitala sam par njih sto drze te \"igraonice\" i svi kazu da je potrebno podosta papira a niko ne prica sta:sae kao da treba pare da im das kako bi progovorili! da platim necu a tek da molim ili da cupam nekom reci iz usta,nikako!trazila sam po netu cak i na sajtu ministarstva nema konkretno nista.da li neka od vas zna nesto o tome ili da li nekog poznaje da nas barem malo uvede u taj svet papirologije.svaka pomoc dobrodosla,hvala unapred!p.s.planiram sad neki dan da idem za bg pa da nekog tamo pitam ko stvarno drzi igraonicu.

#2 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1830 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 03:37 AM

Marry, mozda je najbolje da odes u opstinu i da se tamo raspitas. Oni ce ti najpreciznije i najtacnije reci sta i kako.Super vam je ideja!!!!Hocete zvati na otaranje?:singing
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 makicaaa

makicaaa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1139 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 07:38 AM

Moj komsija je otvorio pre 2god. igraonicu u Beogradu na konjarniku mislim da se zove bi_bip,ili tako nesto,raspitacu se kod njega pa cu ti poslati u2.pozz
Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

#4 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 09:38 AM

pitali smo u opstini,uputili su nas na socijalno.ide mm sad neki dan i tamo da vidi.makice,javi mi kad saznas.bicete pozvane na otvaranje,nadam se bar za max.5 meseci!

#5 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 09:44 AM

Nadam se da ćeš uspijeti,sretno...
Objavljena slika Objavljena slika

#6 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 09:58 AM

Super, ja bi bas volela da kod nas ima nesto tako da se deca malo zabave.

#7 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 10:17 AM

ovde nemas gde dete da odvedes da se igra ama bas nigde.imali smo jedno jednio igraliste koje je unisteno skrzo.fenomenalno je bilo, za sve uzraste.sad su nam uradili nesto u parku i bili smo pre neki dan,nije lose,tobogan je isuvise strm,pa tako da mozemo samo da koristimo klackalice.zato mislim da bi ovaj posao mogao da zazivi kod nas.

#8 lidijahajko

lidijahajko

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 787 Postovi:
  • LocationKovačica

Objavljeno 03 December 2008 - 10:57 AM

Super marry,neka vam je sa srećom...Ja sam isto kao i Maja htela da te posavetujem da odete u opštinu kod referenta za privatno preduzetništvo,on će sigurno najbolje znati(kod nas u opštini imamo poverenika agencije za privredne registre i on se time bavi,bez obzira da li je u pitanju zanatska,trgovinska radnja,kafić pa mislim da to isto važi za bilo koju samostalnu delatnost)

Objavljena slika

Objavljena slika

#9 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 11:14 AM

U pa to je super ideje ..samo napred! I ja razmisljala o tome ali kod nas ima mnooooogo otvorenih igraonica, samo nicu.Igraonica se otvara koliko ja znam kao i svaka druga firma ili radnja.. ali kako ne znam! :vozimisko Mnogo sam ti rekla.Pitaj nekoga ko vodi knjige, oni ce ti mozda znati reci gde, sta i kako.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#10 tica

tica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 234 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 12:31 PM

Super za igraonicu,neznam sta treba ali cisto da ti pozelim srecu...i da sto pre otvoris
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#11 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 04:01 PM

Originalno postavio/la marrydakle,vec nekih mesec dana ja i mm pokusavamo da saznamo sta je potrebno da se sakupi od papira za igraonicu,koju planiramo da otvorimo PRVI u KV-u.posto tako nesto ovde nema,sve se zovu igraonice ali je to vrtic.pitala sam par njih sto drze te \"igraonice\" i svi kazu da je potrebno podosta papira a niko ne prica sta:sae kao da treba pare da im das kako bi progovorili! da platim necu a tek da molim ili da cupam nekom reci iz usta,nikako!trazila sam po netu cak i na sajtu ministarstva nema konkretno nista.da li neka od vas zna nesto o tome ili da li nekog poznaje da nas barem malo uvede u taj svet papirologije.svaka pomoc dobrodosla,hvala unapred!p.s.planiram sad neki dan da idem za bg pa da nekog tamo pitam ko stvarno drzi igraonicu.

Postji nesto sto se zove agencija za privredne registre,pa i da hoces wc da otvoris prvo tamo ides,oni ti pogledaju u sifrarnik i kazu ti sve.Koja si delatnost,gde spadas i koje uslove moras da ostvaris.Posle toga ides kod advokata(ne bilo kog) vec onog koji se bavi privredom.Advokat ti registruje firmu(a ne knjigovodja!) koja ce biti ortacko drustvo ili doo,udruzenje gradjana,fodacija,akcionarsko drustvo, ili vec sta odlucite.Posle toga nadjes knjigovodju,opet nekoga ko se bavi tom vrstom usluzne delatnosti i posao je zavrsen sto se tice papirologije.Samo da znas uslovi za bilo koju delatnost koja se bavi decom su veoma,veoma rigorozni.Videces da li cete moci da ispunite uslove prostora,a da ne govorim za ostalo.U svakom slucaju sretno!!!

#12 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 04:04 PM

Originalno postavio/la marryovde nemas gde dete da odvedes da se igra ama bas nigde....

da se deca igraju a majke na miru popiju kaVu :P :P :PEpa marry to ti je isto kao sto ni ja ne mogu da dobijem informaciju sta mi je potrebno za vrtic ali vrtic u pravom smislu a ne agencija za cuvanje dece ili boravak ili igraonica ili... kako ih ko vec sve ne naziva.Plase se ljudi konkurencije sta ces :andjeo

#13 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 05:13 PM

e pa danas sam dosla i do nove informacije i to slucajno.zavod daje nekih 130000 din bespovratnih ali si duzan da radis i normalno da uplacujes staz,zdrastvo itd.dve godine.moja prijateljica je otvorila kozmeticki salon na kontu toga,pa mi je rekla kako da izbegnem advokate sto se tice nekih resenja.rekla mije gde tacno da idem ali ne mogu sad da se setim kako se zove,bitno da znam na koja vrata da se obratim..bar sam to upamtila:alsamgluphvala na podrsci.za vrtice su mnogo rigorozniji nego za igraonice ,to je jedino sto znam.

#14 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 05:18 PM

Marry, to za 130000 dinara je tacno, ali proveri da li, mozda, i opstina Kraljevo daje neka podsticajna sredstva. Takodje, u Kraljevu je (pouzdano) organizacija \"Help\" davala opremu za pocinjanje samostalne delatnosti, pa proveri da li to jos uvek postoji.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#15 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 03 December 2008 - 05:21 PM

cini mi kao da mi je vec neko pricao za opstinu ali ne mogu da se setim..hvala na informacijama Kato.videcu i za tu organizaciju,gde je i sta su uslovi.

#16 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 04 December 2008 - 03:27 PM

Da li je to o cemu pricate pomoc drzave za otvaranje malih preduzeca?Mislim da je jedan od uslova uzimanje nekoliko ljudi sa biroa i prostor koji je u tvom vlasnistvu...

#17 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 06 December 2008 - 11:49 PM

Originalno postavio/la sax

Originalno postavio/la marryovde nemas gde dete da odvedes da se igra ama bas nigde....

da se deca igraju a majke na miru popiju kaVu :P :P :PEpa marry to ti je isto kao sto ni ja ne mogu da dobijem informaciju sta mi je potrebno za vrtic ali vrtic u pravom smislu a ne agencija za cuvanje dece ili boravak ili igraonica ili... kako ih ko vec sve ne naziva.Plase se ljudi konkurencije sta ces :singing

Kad biste znali šta se sve traži za pravi vrtić, kao da smo na Marsu! A i da se ostavi depozit državi od par hiljada evrića, za svaki slučaj.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#18 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 06 December 2008 - 11:52 PM

Otvaranje igraonice i rođendaonice je uz potrebne stručne ljude jednostavno i lako. Problemi kreću posle... :singingŠalim se.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#19 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 07 December 2008 - 12:09 AM

Originalno postavio/la jelenavKad biste znali šta se sve traži za pravi vrtić, kao da smo na Marsu!

Pa daj uputi sta je to odnosno gde to mozes da saznas??? Kome da se obratim da mi da informacije o potrebnim uslovima???? Ja ti sigurno ne mogu biti konkurenija - ti si u NS-u a ja u KV-u :singing

#20 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 07 December 2008 - 08:15 AM

Najveći problem je prostor. To ti sanitarna inspekcija daje spisak, i treba ti visina plafona preko 2,5 m, pa onda kuhinja najmanje 30m2, ako je prihvatna, a ako je prava preko 100m2, pa onda zajednička soba preko 50m2, pa soba za spavanje, ako imaš male... Što se tiče kupatila, barem 2 male wc-šolje, i jedna velika, i 2 mala lavaboa... Inače mnoge stvari nisu propisane, pa te sanitarna može zezati gde stigne. Znači, ako ulažeš, treba puuuno para. Inače, u našoj zemlji imaš jako malo pravih vrtića, jer su uslovi nezgodni. A tek da vidiš spisak igračaka koje treba da imaš. Inače, knjige nisu propisane, zamisli!Taj drugi deo dobiješ u radnoj inspekciji. Ja se ne sećam baš sasvim svega, jer nam je kompletan enterijer radio arhitekta, što nam je uštedelo vremena, živaca i para.Ako nađem šta je još trebalo, poslaću ti, naravno...

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika