Idi na sadržaj

Fotografija

U koliko sati na spavanje?

• Please log in to reply
91 replies to this topic

#41 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 22 January 2009 - 08:02 AM

Mi ležemo oko 22 h. To nam je najbolje vreme, jer onda spava nekad čak do 7. Inače, voli da se uspava i u 20h, ali se onda budi noću, i pre 6 ujutru.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#42 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 05 February 2009 - 11:07 AM

moje lijezu do 21 najdalje sve tri legnem i bez ikakve price i uspavljivanja one spavaju ..andjela ustaje u 6.45 , skola joj pocinje u 7.30 , andrea ustaje u 8 ide u vrtic , a mihaela kako kad nekad spava do 7 nekad zna i do 10 , posto je lonba velika spavalica....andrea spava u vrticu , a mihaela ima jedno dnevno spavanje ponekad i dva . opet zavisi kad je ustala ujutru.....
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#43 kjarapg

kjarapg

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1042 Postovi:

Objavljeno 05 February 2009 - 04:58 PM

Jao nama se spavanje totalno poremetilo,posto izgleda malo spava u vrticu,popodne je uzasna,nista joj ne mozemo i legnemo je da spava.Tako da u krevet ide oko 23h a ranije 20h nije mogla docekati.Nadam se da ce se ubrzo vratiti na staro
Objavljena slika
Objavljena slika

#44 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 05 February 2009 - 11:40 PM

ne mogu da verujem da Anastasija izdrzi do 23!

#45 Anabanana

Anabanana

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 105 Postovi:

Objavljeno 06 February 2009 - 07:28 AM

Mi obicno legnemo oko 8ipo, ali marko ne zaspi pre 9. A ujutro se obazvezno budi kad ja i mm ustajemo za na posao.(oko 7) pa se onda nemozemo spremiti, ja uvek kasnim..itd. pokusala sam da ga zaspijem posle 22h ( za da spava duze ujutro, ali opet je bila ista prica ) dnevno spava 2 puta, po sat, sat ipo , ali kako se vreme napolju stoplilo, njemu se uopste ne spava i zeli da bude samo napolje, da igra s ostalim decacima na ulici.
Objavljena slikaObjavljena slika

#46 nikita

nikita

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 723 Postovi:

Objavljeno 06 February 2009 - 08:46 AM

Pa od kad idemo u vrtic nekad se desi da i pre 8 zaspi,posto se kupamo oko 7:30h,pa veceramo,gnjavaza i onda spavanje do 9:30h najkasnije,ali nekad se stvarno desi da samo sto smo je okupali i obukli,ona je vec zaspala ako je pre kupanja vecerala......ujutru se jedva budimo zbog vrtica u 7:20h,a vikendom moramo da je budimo i posle 9h......spavalica je na tatu

#47 makicaaa

makicaaa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1139 Postovi:

Objavljeno 07 February 2009 - 07:46 AM

Teodoru kupamo u pola devat i ona zaspi u devat....ujutru ustanemo oko pola sedam-sedam,preko dana spava sve manje...
Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

#48 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 05 April 2009 - 05:50 PM

Krece letnji rezim (ne)spavanja uvece. Aki leze oko 21, 21:30 najkasnije, kad ide u vrtic. Priznajem, u poslednje vreme ga pustimo i duze, provuce se pored bebe, ceka me da sredim bebu, pa da njemu pomognem oko sredjivanja... Inace, do sad smo leti vreme za krevet pomerali do 22:00, i to zato sto u nasem malom mistu stanujemo bas u najprometnijem delu, gde se uvece okupljaju deca od 3 do 33 godine:cool_rsvd, radi zabave i druzenja.:):voimte::udribreVi cete sad da kazete da je 22h prekasno za dete da legne, ali... Njegovi vrsnjaci(i mladja deca od njega) ovde jurcaju do 23h, nekad i do ponoci. Mlade mame i tate sednu u kafic, a decica se igraju okolo... Verujte, tako je. Moje dete redovno prvo napusta igru(ako se to moze nazvati igrom), i posle se gnjavimo, zivka me na svaka dva minuta jer ne moze da spava, posto cuje sta se na ulici desava. Uzas! Proslog leta sam svako vece bila besna! To se jos nije zahuktalo, ali, evo pocinje, sa ovim lepim vremenom krece. Sinoc mu je drug dosao u 22:25 da se igraju! Fino ili nefino bilo to od mene, ja sam ga vratila i rekla da Alek mora da spava, i da ubuduce ne dolazi tako kasno.Imate li vi slicnih problema? Za koliko(ako i uopste)pomerate vreme za spavanje preko leta?

#49 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3059 Postovi:

Objavljeno 05 April 2009 - 06:09 PM

Ja sam o ovome razmisljala skoro :DStrahinja od kada je izbacio dnevno spavanje (tek proslog oktobra) leze isto kao i tvoj Aki - oko 9-9.30. Prethodno leto posto je imao popodnevnu dremku nije spavao do 10-10.30. Ne znam kako ce biti ovog leta ali verovatno cemo zadrzati spavanje oko 9.30 jer on ne moze duze da izdrziMi nismo u centru ali skoro svako vece je Strahinja sa ocem bio u gradu proslog leta i uvek je bilo ljutnje kad mora da se ide kuci.A ovo sto si vratila dete u pola 11 mislim da je sasvim ispravno. Mali su oni da bi do tada ostajali budni.
Objavljena slika

Objavljena slika

#50 dime

dime

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 133 Postovi:

Objavljeno 05 April 2009 - 07:06 PM

Moj beban je jos mali za igru ali mislim da je do 11 bas kasno. :) Ok. ako je neka specijalna prilika, ali imaju ceo dan da se igraju. Pa kad ustaju ako tako kasno idu na spavanje? Ja sam komirana u 11 sati!
Objavljena slikaObjavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika

#51 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 05 April 2009 - 07:10 PM

Kod nas se i zimi i leti ide na spavanje u isto vreme - u 20/20.15h. Probali smo da Ogi spava recimo od 20.30/20.45h i postigli smo samo to da dete kmeci ujutru kada treba da ustane za vrtic i trazi jos da spava :)
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#52 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 05 April 2009 - 07:20 PM

Hani sam juce pomerila spavanje na 21h, a Maja, on je oko 21.30 u krevetu, ali ne zaspi bas odmah... inace, do proslog leta nikad nije zaspala posle 21h. Nikad. Ja mislim da je deci do 10-11 godina neophodno 12 sati sna, pa ako ne spava preko dana, onda nocni san mora da bude kvalitetan.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#53 miciBG

miciBG

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 678 Postovi:

Objavljeno 05 April 2009 - 07:24 PM

Za sada Lena ide na spavanje oko 20.00 h. Probala sam da joj amlo pomerim na recimo 20.30-20.45 h ali nema šanse. Postane nervozna da se cela zgrada ori od njenog negodovanja.

#54 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 05 April 2009 - 07:26 PM

Ja se ne sećam da sam, otkako imam decu, bila van kuće posle 20.00.Ja bih volela da leti, kad je lepo vreme i kad možemo u večernju šetnju, ležu malo kasnije, ali mislim da su suviše mali za to.
'Objavljena
'Objavljena

#55 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 05 April 2009 - 07:39 PM

Originalno postavio/la mammamJa se ne sećam da sam, otkako imam decu, bila van kuće posle 20.00.

овако је и код нас.

#56 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 05 April 2009 - 07:45 PM

Originalno postavio/la Cvetic

Originalno postavio/la mammamJa se ne sećam da sam, otkako imam decu, bila van kuće posle 20.00.

овако је и код нас.

I kod nas. Sto je i ocigledno...:cool:
St0kp2.png

zPL8p2.png

#57 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 05 April 2009 - 08:17 PM

Pa da, tako sam i mislila! Ne znam kakva je ovo \"moda\" ovde.:cool: I kako je . tako, opste prihvacena...Ja ludim i sizim, i strepim od buducih svadja i ubedjivanja sa malim momkom. To, naravno dok se ne ubedimo i ne shvati da mora da bude kako mama kaze. A posle ce da dolazi ko bela lala...

#58 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 06 April 2009 - 07:35 AM

Originalno postavio/la kata... Ja mislim da je deci do 10-11 godina neophodno 12 sati sna, pa ako ne spava preko dana, onda nocni san mora da bude kvalitetan.

Mozda ali mislim prosto neizvodljivo. Kad ide u skolu ustaje primer u 7h sto ce reci da treba uvece da legne u 19h!!!! Ali 21h mi je sasvim OK za decu eventualno do 21:30.Matija juce ustao u 9h i nije spavao popodne, isli dva puta do grada.. nije nesto preterano jurcao jer ima ko da ga nosi :zbunjen i sinoc vec oko 21h poce da zeva.... oko 21:30 je bio u krevetu i betz ikakve pobune zaspao. Jutros nije bilo dreke za vrtic (obicno kad se budi ujutru sa tatom place jer mu se spava a i mame nema :cool: ) A ja od danas na bolovanju i... sve je bilo OK. A i naspavalo se dete ;)

#59 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 06 April 2009 - 08:36 AM

Ja sam mojima pomjerila spavanje - Sergej sada spava oko 20:30, a Filip oko 21 - najkasnije do 21:15. Zao mi je po ovom vremenu da ne budu malo duze napolju. Inace, kako god da okrenem, moji ce spavati dovoljno, jer kad se mnogo izjurcaju, padnu od umora. Na primjer, Filip se sinoc okupao, oprao zube (oko 20), obukao pidzamu, i legao u dnevnoj da se malo pomazi sa mnom... I eto, samo je legao. U sledecem trenutku je spavao. :cool:
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#60 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 06 April 2009 - 01:42 PM

Originalno postavio/la Cvetic

овако је и код нас.

I kod nas :)
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika