Idi na sadržaj

Fotografija

U koliko sati na spavanje?

• Please log in to reply
91 replies to this topic

#1 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 03:59 PM

Скоро сам постовала на ФБ да сам Буби ставила у кревет у девет и добила сам разноразне коментаре. Интересује ме у колико сати ваша деца иду на спавање. Какав је ваш став по овом питању.Као што сам рекла Буби иде у кревет у девет сати. Пре тога је купамо око 7.30 након чега следи гњављење у нашем кревету, читамо књигу, одгледамо неки цртаћ или се играмо (без изласка уиз кревета). Ујутру устаје радним данима у 7.15-7.30, а викендом спава и до 8-8.30 часова. Поподне спава још увек два сата. Овај распоред важи од како смо кренули у вртић јер смо тада избацили друго дневно спавање. Кажем избацили јер смо га буквално укинули, било нам је логичније да не спава други пут у току дана али да оде на спавање у девет, него да спава поподне и после тога оде да спава у 23 сата. Искрено не знам како маме издржавају да им деца буду будна до 23 сата или касније. Признајем да сам у девет мртва уморна и да до 23 не бих сигурно издржала. НАравно када она легне ја још 2-3 сата не одем да спавам, али је у кући бар тишина и нема јурњаве.

#2 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 04:05 PM

Pa do deset su obavezno u krevetu,to i kad se oduži....a inače Luna ide posle osam,kada ide u vrtić,nekad pre ,nekad kasnije,zavisi i da li je dovoljno spavala u vrtiću ili ne,pa joj treba još jedna dremka po podne.Ali svakako je i tada najčešće do devet,pola deset u vrh glave u krevetu.Enu pustimo malo duže,do pola deset,ali kad smo kod baba i deda(za vikend),onda probiju termin uglavnom obe.Ala ga napisah:P

#3 sarita

sarita

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 282 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 04:11 PM

Nama je kupanje oko osam,onda uskacemo u pidzame pa sledi valjanje po krevetu sa mamom i tatom, pjevamo joj pjesmice,masemo igrackama i slicno... onda se Sara umori od nas pa uglavnom zaspi oko pola deset i spava do 8-9.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#4 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 04:14 PM

Sergej ide tacno u 8 (ako vidim da je bas pospan, onda 10-15 minuta ranije, a Filip ide u krevet u 8:30. I tako svaki dan... Moze da se produzi najvise do 9, a sto Cvetic kaze, ja ne znam sta bih da je budan do 11 sati, ne bih mogla izdrzati.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#5 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 28 November 2008 - 04:15 PM

Ми исто идемо у кревет око 9 а устајемо у 7 ујутру. Поподне спава у вртиќу а и викендом гледамо да одржимо исти темпо
Objavljena slika

#6 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 04:15 PM

Mi ne prektikujemo tako maženje i gnjavažu:Pposle kupanja već pre.Onda večera,pa kupanje i što pre u krevet:singing:PKad bi se razbudalile posle kupanja(nema šanse da bi tada samo legle i mazile se),ne bi zaspale do ponoći.

#7 sarita

sarita

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 282 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 04:24 PM

Mi smo pokusali tako,sve obavimo pa u 8 kupanje,sikenje i spavanje,ali tada se probudi u 5 pa neznam kud cu sa njom. Ovako nam je ok,svi se fino naspavamo pa smo odmorni ceo dan...
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#8 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 04:25 PM

Mi na spavanje idemo u 20h,spavamo do 8h ujutru.Ponekad ako kasno zaspi popodne a nije spavala ujutru spoji popodnevno sa nocnim i onda je to od 18h do 7h.

#9 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 04:49 PM

Moja prijateljica ima klinca koji ide popodne u vrtić jer ona radi samo u drugoj smeni i smešta ga u krevet u ponoć.To je za mene šokantno (i sebično), a 21.00 mi je neko OK vreme.Srba je do pre mesec dana išao u krevet tačno u 8 jer je ustajao u 6.20 da bi ga tata odveo u vrtić.Pošto ga sada ja vodim u vrtić, on ustaje oko pola 8, pa smo i večernje slanje u krevet pomerili za sat vremena.Znači, oko 21.00 je u krevetu.Neko vreme sam ga slala u krevet u 8, a budila u pola 8, a onda mi je vaspitačica rekla da on odbija da se uspava u vrtiću.Verovatno zato što se naspavao.I zbog te propuštene dremke u vrtiću uveče nam na nos izlazi.Tako da nam ova varijanta: 21.00- 7.30 zasad odgovara.
'Objavljena
'Objavljena

#10 dinosaurce

dinosaurce

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 508 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 05:41 PM

Moja mala ide na spavanje oko 19 00,nekad nece odmah da zaspi,pa tolerisemo do 20 00.Spava do oko 07 00 ujutru,budi se oko 23 00 da pije vodu i oko 05 00 da sisa.
Georginin drugi rodjendan je 11.08.2009.Novu bebu ocekujemo 12.08.2009.

#11 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 05:44 PM

Matija je prosle godine (od trenutka kad je krenuo u vrtic) bio u krevet vec u 21h eventualno u 21:30. Ove godine se to promenilo na nasu zalost.On jednostavno nece da spava... dok ne padne :P :P :P Pogotovu je u zadnjem periodu (zadnje 3nedelje dok je bio na kucnoj nezi ;) ) se skroz bio poremetio. Ili ne spava uopste popodne pa uvece postane naporan (a ne zaspi rano) ili zaspi pa odvali... i onda uvece legne u 23... pa se jednom desilo i u 24h :D :D :shocked2Ove nedelje smo resili da sve to promenimo jer se meni uopste ne svidja da dete ide u krevet u 23h. Tako da sa nekim predspavackim aktivnostima pocnemo oko 21h i do PLAFON 22h zaspi.
Objavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slikaObjavljena slika

#12 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3323 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 07:05 PM

Svo troje (pa cak i Ana) idu u krevet u 21h, jedino ih vikendom (mislim na Anu i Djinu) pustim do 22h da ostanu. A radnim danima moze da grmi moze da seva oni su u devet uvece u krevetu svo troje.
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

#13 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 07:48 PM

Ogi se izludi u vrticu (tamo spavaju 2 ipo sata i vaspitacice mi kazu da uvek zaspi prvi), kuci je ok poslednjih 7 dana, od 19h krecu pripreme za spavanje: prvo vecera Dunja (za to vreme mm ili ja citamo sa Ogijem neku slikovnicu ili se jednostavno mazimo :D), onda Ogi u 19.3oh, oboje su okupani do 20h najkasnije i Dunja sisa i ide u krevetac a Ogi u svoju sobu u krevet. Zaspi najkasnije do 20.15h. Ujutru ustaju u 7h.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 09:10 PM

Originalno postavio/la mammamMoja prijateljica ima klinca koji ide popodne u vrtić jer ona radi samo u drugoj smeni i smešta ga u krevet u ponoć.To je za mene šokantno (i sebično), a 21.00 mi je neko OK vreme.

Uzas!!!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#15 tasa

tasa

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 537 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 09:44 PM

Ilija ide na spavanje u osam tj. tad počinjemo da se uspavljujemo najkasnije u devet on spava.

#16 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 09:51 PM

Marija je u krevetu u 21 h, obicno zaspe za 15-tak minuta, a nekada joj treba i pola sata, dakle u 21.30 spava. Budi se ujutru u 7.30h ili 8 h, a po danu spava od 13-16 h....dakle ovo je obicno, mada postoje dani kada manje spava po danu pa je vec u 20.30 u krevetu.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#17 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 28 November 2008 - 10:19 PM

Mi izgleda najgori od sve dece ovde!Ja ludim zbog toga..mislim ne idemo u vrtic pa nemamo naviku ranog ustajanja. Luka je u 20h - 20 i 30h vec gotov i on spava do jutra 7,8h.Danilo eeeeeee taj vrag je poceo da zeza (sto njegovom krivicom sto tatinom posto ga tata uspavljuje)!Vec sam negde pisala da ako nemamo popodnevno spavanje on je do 21h gotov, ali ako spava popodne a spava svega 1,5-2h ali nece da zaspi (stavim ga oko 12,13h kako kad i on zaspi u 15h), onda uvece zaspi oko 22h, 22:30h.Spava obicno do 8 ujutru..jao jedno vreme je ustajao sam u 7 ujutru sad vise ne ustaje.Sigurno kad krene u vrtic da ce ranije i leci ako ranije i ustane..ali to ce biti tek na prolece.. a ja ne mogu vise da ovako kasno leze.. doduse sve mm uradi oko njega ali kada mm radi nocnu smenu sve pada na mene..ali onda nemam ni malo vremena za sebe!Uh oduzih ja...;)
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#18 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 29 November 2008 - 08:40 AM

Harun oko 21 sat. Anes u 22 sata,ako ima utakmica Liga prvaka onda ostane do 22.30.jer to ne propušta.
Objavljena slika Objavljena slika

#19 mama_Meyo

mama_Meyo

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 83 Postovi:

Objavljeno 14 December 2008 - 05:56 PM

jao, ja sam se sva iskomleksirala od vashih postova... Ja nemogu nikako da uvedem red... Blizanci obozavaju da se kupaju al rano ujutro. Ako ih okupam uvece placu po 2 saata, a i jako malo spavaju posle kupanja... opshto jako malo spavaju, mozda 4 puta na dan po 20 minuta...i onda uvece zaspu tek u 23... ma tortrura je to zaspivanje... Sto ste radili da biste uveli takav red? please help, stvarno neznam kako da ih naviknem da vishe spavaju i da rano idu u krevet.

#20 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 14 December 2008 - 08:44 PM

Ne znam sta da ti kazem, ipak je teze sa dvema bebama. Pokusaj da ih okupas ranije (recimo oko 19h) malo se mazite u krevetu i jednog bebca ti uspavaj a drugog tvoj muz. opirace se sigurno u toku prvih par dana ali istrajte. Posle ce vam biti lakse, imacete slob. vremena za sebe... Pozz i polako, doci ce sve na svoje mesto :saint
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika