Idi na sadrĹľaj

Fotografija

Slanina

• Please log in to reply
60 replies to this topic

#1 Violeta

Violeta

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 70 Postovi:

Objavljeno 05 April 2007 - 10:24 PM

Moja Marija ima jedanaest mjeseci i obožava da jede slaninu.Jednom sam joj dala za doru?ak i ona se oduševila. Nakon nekoliko dana nije htjela da ru?a povr?e, a ja ponudim slaninu i ona pojede.Šta mislite da li je pametno da joj dajem slaninu. Znam da bebama trebaju i masno?e, ali slanina....

#2 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 05 April 2007 - 11:33 PM

SLANINA???:) Nikola ima 20 meseci i jos nije okusio slaninu. Masno, slano i dimljeno - sve sto je najstetnije. Cak i salamu - pileca prsa dajem mu s vremena na vreme 1-2 tanka parceta. Nisam mu dala virsle, cajnu ni pastete - sve te stvari trebamo ih mi izbegavati, a kamo li mala deca. Svinjsko meso samo jednom je probao do sad. Ne sekiraj se ima vremena u zivotu sve da proba. Da jede ne zdravo svako dete voli - ali mi trebamo ih nauciti da se hrane zdravo.
Objavljena slika

#3 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 06 April 2007 - 07:28 AM

coka je baš ju?e prvi put probala slaninu i oduševila se..dala sam joj samo par zalogaja jer sam i ja jela malo da me želja mine..trudim se da jedem zdravo i da tako u?im i decu,a i muža sam prevaspitala,ali ponekad dam sebi oduška i najedem se slanine,?varaka i luka..mislim da par zalogaja ponekad ne može da škodi,jer sam i Lazi tako davala i hvala bogu zdrav je i jak,pravi momak..nekako u životu ne volim nikakve krajnosti i mislim da je to i jedino ispravno..zna?i,umerenost u svemu i nema nikakvih problema sa zdravljem..Violeta,mislim da nije dobro da joj ako ne?e povr?e,zameniš obrok slaninom,bolje da sa?ekaš da ogladni i ponovo joj ponudiš povr?e..jer ako navikne samo na jednu vrstu hrane,posle ne?e da prihvati ništa drugo..posle navršene prve godine,treba sve da jedu raznovrsno i da su sve namirnice zastupljene,ako je tako,onda ni par zalogaj?i?a slanine i po koja viršlica,ne mogu da škode..a i tako se u?e umerenosti,to vidim po mom sinu..moje iskustvo se pokazalo dobrim,ali svako ima pravo na svoj izbor..

#4 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 06 April 2007 - 10:04 AM

eto da vam udelim:) jedan savet moje svekrve:) :) :)Kaze mi ona kako je, kad je NJEN sin bio beba, neki lekar IZ BEOGRADA pricao: \"bebi sa 7-8 meseci treba dati jedno TAAAANKO parce slaninice DA MU PROCISTI CREVA!!!!!!!!:) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :) nisam davala a vi... eto imate savet lekara IZ BEOGRADA!!!!:D :D :DA slazem se sa Vanjom (zzivanovic). Ne treba preterivati sa brigama:) Moja kuma kaze da maloj (ona je kao i Matija) vec daje pastete, salamu... ja nisam za to - pogotovu ne pasteta. Ja je OBOZAVAM ali... stvarno kazu da se pravi od najgorih sastojaka:) Ne kazem da necu Matiji da dajem - dacu mu i to relativno uskoro ali... neka ga jos malo:) na zdravoj hrani:) :) A slanina... ja ne volim nista sto je BAS masno i mislim da toMatija nece skoro da proba;)
Objavljena slikaObjavljena slika

#5 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 06 April 2007 - 11:42 AM

Moji takodje vole slaninu ,jedu je i oni i ja,mozda nije zdrava al ukusna je.Nekad stvarno ne znam sta da im dam za dorucak,posebno Stefanu koji ne sme salame ....i sve sto je sa konzervansima ,pa mi slanina nekako dodje najbezazlenija;)

#6 pigi76

pigi76

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 103 Postovi:

Objavljeno 06 April 2007 - 09:05 PM

Meni stvarno nije jasno sta ima tako vazno i bitno u toj slanini?O slanini slusam jos od Teodorinog 6-og meseca.Stalno jedno te isto:\"Da li jede slaninu?\", \"Kada ce da jede slaninu?\",\"Treba da jede slaninu\" i sl.Kada im odgovorim da necu da joj dajem ni slaninu,a ni svinjsko meso uopste, gledaju me kao poludelu.
Objavljena slika

#7 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 06 April 2007 - 09:09 PM

Ja u zivotu nisam jela slaninu...pa ne verujem da cu i Dusau da dajem...Necu je sigurno kupovati samo zbog njega, a ni mm nije neki obazavalac...
Objavljena slika

#8 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 06 April 2007 - 09:24 PM

ja volim slaninu samo u pasulju da bi mu dala miris. inace mi je otuzno masna, nije da je nikad nisam jela ali nisam odusevljena i posle nje mi je uvek muka. u sustini ne jedemo svinjetinu uopste u kuci, ni moji ne jedu tako da sam ja navikla bez nje. sto se mesnih preradjevina tice, moj otac nije dozvoljavao da mama kupuje pastete i salame, ja volim prsut, pileca ili cureca prsa, volim curece virsle. i sve to kvalitetno suhomesnato jedem. volim nekad da se nabrisem i pastete ali iva sigurno nece da vidi tako nesto bar do dve-tri godine, bar dok ne krene u obdaniste.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#9 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 07 April 2007 - 08:45 AM

Postoji i ona ?uvena teorija da je slanina dobra za imunitet. Majko mila, zbog ?ega?
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#10 Cexy

Cexy

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Postovi:

Objavljeno 23 April 2007 - 09:19 PM

Cula sam da su za vreme rata u Bosni, ljudi jeli slaninu i beli i crni luk i da nikada nisu bili bolesni...Sto se tice bilo kojih preradjevina jako sam protiv kupovnih jer su prepune konzervansa i raznih emulgatora. Vec sam negde dala recept za riblju pastetu a slicno moze da se napravi sa bilo kojom drugom vrstom mesa. Samo pustite multipraktik malo duze da radi da se usitni maksimalno i zaista izgleda kao kupovna pasteta ali tacno znate sta je unutra!
Lilypie 2nd Birthday Ticker

#11 Sonja06

Sonja06

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 Postovi:

Objavljeno 23 April 2007 - 11:21 PM

Nas pedijatar je rekla sa nekih 7 meseci da od domacih suhomesnatih proizvoda mozemo jesti slaninu, virsle i pastete ni slucajno jer u njima nema nista korisno. Nema nista protiv pastete Argeta, jer u njoj nema konzervansa, i ja sam Sonji jednom davala, jako joj se dopada.Od salama mogu da jedu i Carnex pileca prsa, ali ne vise od jednom nedeljno.

#12 Veka

Veka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 703 Postovi:

Objavljeno 24 April 2007 - 08:08 AM

Ja sam protiv suhomesnatih stvari, u kuci ih imamo vrlo retko jer smatram da ne treba da budu svakodnevno zastupljene u ishrani. Danica to moze da pojede jednom u 10 dana i to iskljucivo pileca prsa. E sad, ne branim ja da ona proba ovo ili ono ali da jede ne dam, a i sva sreca pa nece da jede ni pastetu, ni kobasicu ni bilo koju drugu salamu. Moja jetrva je sebi olaksavala muku oko pripremanja hrane pa joj je dete odraslo na suhomesnatim proizvodima- ishod toga: sa 2 god. dete je dobilo alergiju i sad nista od toga ne sme da okusi.

#13 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 24 April 2007 - 10:43 AM

uf uf mi obozavamo i slaninu i kulen i kobasice, ali samo domace, mada Pepa ne bira ona bi samo to i jela i salate. Zato Brance jede samo keks i mleko i mogu da se pohvalim da rado kljucaju samnom one muslije razne. Ja sam za sve domace, pa makar bila i ona sapunjara - slanina.:(

#14 klreopatra

klreopatra

Newbie

• Members
  • Pip
  • 21 Postovi:

Objavljeno 28 December 2007 - 01:39 AM

I moj muz je za to da damo nasoj bebi slaninu, ali ja bas i nisam....svekrva joj je danas dala malo..., ali sam je zaustavila na vreme, jer se maloj bas svidelo, a ne znam koliko je pametno da jede toliko masno..!! Kao sto kazete, bolje da jedu zdravije, a creva im se svakako ciste svaki dan!!!Bebe su bre mali filozofi, tacno hoce ono sto ne sme!!!

PrikaÄŤeni fajl/fajlovi

#15 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 28 December 2007 - 08:51 AM

Tvog muza da nije ucila moja svekrva:) :) :) i ona je smatrala da sa 7 meseci detetu treba dati jedno taaaaanko parce slaninice.. da procisti creva!!!!!! Kaze ona \"tako pricao neki lekar IZ BEOGRADA!!!!\" Zamisli, lekar iz BG-a....p.s. ;) :smilegrin :smilegrin :smilegrin :smilegrin :smilegrin Upravo sam sad bacila pogled na pocetak teme i primetila moj slican post kao ovaj sad... sa istim naglaskom... :P :P :P :P Eto koliko ja slusam moju sveki... sve lepo zapamtim;)

#16 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 28 December 2007 - 09:03 AM

ja svom djetetu ni slucajno necu dati slaninu prije prvog rodjendana!Ne vidim nista korisno u slanini za nju. A ne znam ni cime bi sazvakala. Imace vremena da rucka i slaninu,ne vidim zasto zuriti. Poznato je da se suhomesnati proizvodi ne preporucuju ni odraslima, bas da se klopaju u neogranicenim kolicinama, pa ne vidim nikakvu potrebu da djetetov stomacic opteretim slaninicom!!!

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#17 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 28 December 2007 - 09:12 AM

Originalno postavio/la mare_marija... pa ne vidim nikakvu potrebu da djetetov stomacic opteretim slaninicom!!!

pa da mu procisti creva ;)

#18 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 28 December 2007 - 09:17 AM

Originalno postavio/la sax

Originalno postavio/la mare_marija... pa ne vidim nikakvu potrebu da djetetov stomacic opteretim slaninicom!!!

pa da mu procisti creva ;)

E da ako ista onda slanina cisti crijeva....:smilegrin :smilegrin

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#19 ivanaa

ivanaa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 73 Postovi:

Objavljeno 28 December 2007 - 05:33 PM

moj danilo obozava slaninu i luk .
Objavljena slika[/url[url=http://www.glitterfy.com/]Objavljena slika

#20 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 02 November 2008 - 10:49 PM

E a samo da priupitam jel i pecenica dimljeno?
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

0 korisnik/a ÄŤita ovu temu

0 ÄŤlanova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika