Idi na sadržaj

Fotografija

Inhalatori za kucnu upotrebu

• Please log in to reply
49 replies to this topic

#21 kjarapg

kjarapg

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1042 Postovi:

Objavljeno 30 November 2009 - 10:38 PM

Ja uzeh neki Kramer,ishvali mi ga ova u apoteci,nocas smo je inhalirali pa cini mi se da nije los,vidjecemo.Ima garanciju 2 god a cijena oko 45e.
Objavljena slika
Objavljena slika

#22 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3015 Postovi:

Objavljeno 01 December 2009 - 07:37 AM

Ma svi su oni dobri neki su samo brtzi neki sporiju ali kao sto rekoh u te ultrazvucne nemoze svaki lek evo ovaj sto Stefan sad koristi pise da ne ide u ultrazvucni inhalator.
Objavljena slikaObjavljena slika

#23 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 05 July 2010 - 07:26 PM

Ja sam pre neki dan uzela inhalator kao što sax ima. Platila ga 4016din. Inače se kod nas kreću tako cene, doduše baš sam tražila po apotekama i jedva nađoh i ovaj. Super je mali, sa torbicom gratis maska je išla za decu uz njega.Za sad sam ih inhalirala samo sa fiziološkim, nešto su slinavi.Ono što sam htela da pitam... da li je zdravo dodati po kap nekog eteričnog ulja tipa bosiljak, menta?
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#24 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7885 Postovi:

Objavljeno 05 July 2010 - 08:43 PM

Ja sam čula da može i to i propolis. Pa valjda može, kao ono starinsko parenje nad loncem.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#25 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 05 July 2010 - 09:33 PM

Da može ja bih ubacila čaj od bosiljka jer je on odličan za nos recimo i ja se parim sa njim kad sam šmrkava. Pa pitam da ne pogrešim nešto ako im stavim kap eteričnog ulja.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#26 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12947 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 06 July 2010 - 06:16 AM

Lucy sta pise u uputstvu za upotrebu?Ja imam neki (ziva glupost) koji ima posebne plasticne dodatke za lekove i etericna ulja i tako to. Za decu nece biti problem, samo malo sacekaj da onaj prvi nalet jakog mirisa prodje, pa onda noseve u masku....
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#27 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 06 July 2010 - 11:54 AM

Lucy, mislim da ne mozes da pogresis, ali sa druge strane midlim da im etericna ulja sipana u inhalator ne mogu mnogo pomoci. Jer, tu je u pitanju \" hladna\" inhalacija, tj. rasprsavanje rastvora, a etericna ulja deluju samo kod inhalacija na paru. Ispravice me neko ako gresim...
Objavljena slika

Objavljena slika

#28 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 06 July 2010 - 12:38 PM

Evo, nasla sam odlucan tekst o upotrebi etericnih ulja. Kao sto sam rekla, voda mora da bude vruca, da bi ulja delovala. I mozes je sipati u inhalator: http://www.etericnau...sne-tegobe.html
Objavljena slika

Objavljena slika

#29 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6997 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 06 July 2010 - 12:39 PM

Mislim da si u pravu SM...ja nisam cula da se dodaju etericna ulja u inhalator!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#30 jelenavasiljevic

jelenavasiljevic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 01 October 2010 - 11:11 AM

ako sam dobro razumela razlika izmedju kompresorskog i ultrazvucnog je u vremenu trajanja inhalacije tj kod kompresorskog traje duze? jel tako? U ultrazvucni ne mogu svi lekovi? Da li bosiljak ili kamilica najobicnija kesica caja moze da se stavi u bilo koji?

#31 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12947 Postovi:

Objavljeno 01 October 2010 - 11:13 AM

Originalno postavio/la jelenavasiljevicako sam dobro razumela razlika izmedju kompresorskog i ultrazvucnog je u vremenu trajanja inhalacije tj kod kompresorskog traje duze? jel tako? U ultrazvucni ne mogu svi lekovi? Da li bosiljak ili kamilica najobicnija kesica caja moze da se stavi u bilo koji?

Ne cajevi i kesice ne mogu (mislim ni u jedan), svakako ne u ultrazvucni koji ja imam.... Moze samo fizioloski rastvor koji \"opere\" disajne puteve i olaksava mnogo kod prehlada.Takodje, ne mogu svi lekovi u ultrazvucne.

#32 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5192 Postovi:

Objavljeno 01 October 2010 - 11:35 AM

Ja ću sad kao \"mače s tavana\", ali nemam pojma o ovim inhalatorima...Jel\' sme to da se koristi \"na svoju ruku\", za decu koja nemaju nekih posebnih disajnih problema, pri običnim prehladama i zapušenim nosićima?

#33 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12947 Postovi:

Objavljeno 01 October 2010 - 11:45 AM

Moze, kako da ne Sanja.Ali mislim da je preskupo za efekat koji ima.Jer ako nemas lek - onda mozes samo fizioloski i neki modeli mogu i etericna ulja (ali je to mnogo jako za decu....)

#34 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5192 Postovi:

Objavljeno 01 October 2010 - 12:28 PM

Kalina baš teško diše. Kad je slušam, imam osećaj da ću ja početi da se gušim. Ne znam na koji način da joj bar malo olakšam.

#35 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12947 Postovi:

Objavljeno 01 October 2010 - 12:45 PM

Crni luk - glavicu iseci na 4 i stavi u maramicu ili gazu blizu glave (ali daleko od ruku) - etericna ulja (smrduckaju doduse) isparavaju ali pomazu....Pitaj WB, ona je probala.... u ocaju

#36 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6997 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 01 October 2010 - 12:45 PM

Sanja...jesi li probala da skuhas kamilicu pa da se zajedno sa njom nagnes nad nju da se malo napari...ili da se zatvoris u kupatilo i odvrnes vrelu vodu i zatvoris prozre i da se tako napari! Mojoj sari je ta varijanta sa kupatlo pomagala!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#37 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7885 Postovi:

Objavljeno 01 October 2010 - 01:10 PM

Ja sam to s crnim lukom isprobavala i nije pomoglo, ali vredi pokušati, ko zna.Parenje u kupatilu pomaže kod onog laringijalnog gušenja, koliko znam. Inhaliranje fiziološkim ne može da škodi, to je kao da dete \"pariš\" nad loncem, fino izađe sekret. Ali, ako ona krči i škripi, zašto vam lekar nije dao nešto za iskašljavanje?
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#38 taje

taje

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 293 Postovi:

Objavljeno 01 October 2010 - 01:20 PM

Ja sam probala crni luk i nama je djelimicno pomogao. Ja Maji ispiram nos fizioloskim (u apoteci kupim onu flasu od 0,5l) i to da je legnem na bok i sipam spricom u gornju nozdravu. Jeste da se dijete buni (al ona ne, cak joj je i smijesno), da ga treba dobro drzati al se nosic lijepo ispere.

#39 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5192 Postovi:

Objavljeno 01 October 2010 - 01:26 PM

Nos joj nije zapušen, škripi kad diše negde u grlu ili plućima, nisam sigurna. Dr. kaže da su joj pluća čista, da joj je samo grlo malo crveno. A čula ju je kako kašlje. I navodno ne preporučuju sirupe za iskašljavanje bebama. :puzzledNišta više ne znam.:(

#40 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7885 Postovi:

Objavljeno 01 October 2010 - 01:29 PM

Mila je pila berodual za iskašljavanje sa 5 meseci, doduše imala je bronhitis. Moguće da stvarno samo promuklo kašlje iz grla. Tačno znam taj osećaj kad ti se čini da se gušiš ti dok je slušaš. Ako ti se čini da je gore nego juče, vodi je opet, ja sam tad Milu vodila 4 dana uzastopce, 3 dana je bio virusno crveno grlo, 4. dan bronhitis.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika