Idi na sadržaj

Fotografija

Ostati u losem braku zbog dece ili razvod?

• Please log in to reply
218 replies to this topic

#201 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 20 May 2011 - 12:13 PM

Čitam sve od početka, krenem nešto da napišem, pa odustanem... Iskreno, meni u ovoj situaciji ništa nije baš potpuno jasno... Ti hoćeš da nađeš posao i odeš od njega, ali tražiš posao koji njemu odgovara?!?! Zašto? Druga stvar, majka te ne prima u kuću, zna kakvim životom živiš, a ide s tobom na selo i treba joj tvoj računar za posao...
Sve u svemu, meni je jedino sasvim jasno da živiš u teškoj situaciji, u nestabilnoj porodici, sa mužem nasilnikom i djetetom koje trpi...
Teško ti iko može dati pravi savjet, prvo sama moraš postati svjesna gdje se nalaziš i šta treba da činiš...
U svakom slučaju, srećno!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#202 gaga85k

gaga85k

Newbie

• Members
  • Pip
  • 19 Postovi:

Objavljeno 20 May 2011 - 12:32 PM

da bas tako sarina_mama:)) treba se spavati i dete da ne gleda..on je takva dobrica i pametnica, sve razume, ali njegov tata nam i tada nece dati mira...ovome mora doci kraj i docice, ali nazalost osecam da jos nije vreme, samo da ne poludim...a u crnoj gori(a i svuda) je tek pouno takvih porodica, samo sto cute i trpe, stvarno ne razumem te zene...

#203 gaga85k

gaga85k

Newbie

• Members
  • Pip
  • 19 Postovi:

Objavljeno 20 May 2011 - 12:41 PM

hvala anjaj..sa majkom nisam pricala ali sam opet pocela, trudim se da joj oprostim a i ne nadam se vise njenoj pomoci oko mog spasa...a posao koji trazim ( ovaj koji njemu odgovara) je da se sto pre razduzi kredit , kad se razduzi mocice i zena da se plati da pricuva malog posle vrtica ako on ne bude mogao..a ja bih posle nasla boji posao...to je to, nije jos momenat da odem,,,,za sad bezizlazna situacija..kako mi je jedna devojka rekla - ona je numerolog i enegroterapeut - da treba da oprostim majci i da je to za mene bolje za moju dusu i psihu...jer se u meni toloiko negativne energije zbog njega nakupilo, ja stvarno se trudim da ne poludim zbog njega, jer nije vredan toga...

#204 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2243 Postovi:

Objavljeno 20 May 2011 - 12:59 PM

Sarina mama, jeste jezivo biti pored coveka koji stalno pije. Najgore od svega je to sto znam da bi sve bilo nmnogo lakse da ne pije, tada je stvarno sve ok. I on je imao lose detinjstvo, otac alkoholicar, tukao je i varao njegovu majku, a ona ga naravno nikada nije ostavila. Danas s ocem ne razgovara jer nam je par puta pijan pravio probleme. I ne znam kako mu to ne sluzi za primer. Da li mozda ne misli da ako me fizicki ne maltretira (mada je bilo 1-2 samara) onda nemam pravo da se bunim, jos imam i srece u odnosu na njegovu majku! E sad ima i razlike i kada malo popije onda me samo ljubi i govori koliko on mene voli i tako to, a kada popije malo vise....znate vec. Zao mi je i njega, stvarno ima dobru dusu kad je trezan, stvarno ne znam kako da mu pomognem kad on sam nece. Deca, srecom spavaju u prizemlju kod mojih, srecom, pa nisu nikada prisustvovali tome, ali sada im pravimo sobu kod nas na spratu. Inace zivimo kod mojih, ali moji nemaju pojma kako ja zivim, ne bih da ih brinem. U stvari, niko i ne zna... Vide ga moji ponekad kada je pripit onako u prolazu,ali to je to...
Objavljena slika
Objavljena slika

#205 gaga85k

gaga85k

Newbie

• Members
  • Pip
  • 19 Postovi:

Objavljeno 20 May 2011 - 01:24 PM

da kikaiogi,,nema tu dok on sam ne resi da ostavi pice, , mozes da ga vezes ali sam dok ne odluci nema vajde...alkohol je naravno droga samo legalizovana...znam dosta slucajeva ..navuceni na drogu, brat tog narkomana i da ga izbije da svasta ali nece taj da batali..dok sam ne resi..ako ste vec pokusavali sa razgovorom oko mtoga, mozda treba pripretiti rastavom, da bira ili alkohol ili mi????

#206 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2243 Postovi:

Objavljeno 21 May 2011 - 04:45 AM

Mm dosao sinoc sa posla pijan, tu su mi bili zet i sestra, navaljivao da izadjemo, zbog njih sam pristala...vidno sam bila neraspolozena, naravno to mi je prebaceno odmah u startu, jer on se trudi jelte da me oraspolozi, izveo me.Ja mu kazem lepo da mi smeta vise to sto pije, on naravno okrene u svoju korist, kako ga ja ignorisem, kako moram da ga takvog prihvatim, jer je oduvek takav. I tako ja ispadoh kriva, a on uvredjen spavao na trosedu. Ne moze vise da spava pored mene. Evo ja ustala za ispit, a on i dalje provocira....Cele noci ne spavam...Jel ja gresim negde?
Objavljena slika
Objavljena slika

#207 mama_V

mama_V

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 09 August 2011 - 11:11 PM

Kako prevazici bol?Pogotovo onu koja je najavljivala svoj dolazak vec dugo vremena.Stvarno sam jako tuzna I na momente se mirim sa tim da je gotovo,a u nekim momentima mrzim tu ogavnu pomisao da je kraj I da se vise nikada necemo probuditi kao srecna porodica.Pokusavam da se fokusiram na negativne misli o svom braku,ali malo malo pa neka lepa misao presretne onu losu.I tu umrem u sekundi.Paf,nema nas vise.Ajmo,ljudi vi koji ste se tiho kladili koliko cemo trajali...vi,vi sto ste rekli:”Dajem im 2 godine!”...vi ste bili najblizi...dodjite po svoj novac.kako je to tuzno.U stanju sam da se rasplacem kada vidim stari bracni par na televiziji kako se voli.To je bolesno,pogotovo ako se uzme u obzir kako neslavno se sve zavrsilo.Ali sve u svoje vreme.Mrzim sebe sto imam tu nenormalnu sposobnost da volim kao manijak,toliko intenzivno da I kada isplivaju one najgore osobine ja ih ne vidim ali vidim I one bas nista ne znace.Mrzim sebe,mrzim.Mrzim to sto ce moja devojcica uskoro postati “dete razvedenih roditelja”...nisam to htela,a ona nije sigurno.I jasno mi je da ne treba trpeti sranja zarad dobrobiti deteta,i spasavati brak zbog zluradih komentara dusebriznika,ali prolazim kroz dusevni pakao.I svi se prave da me razumeju,i to me jako nervira.Moja mama,koja je mog bioloskog oca ostavila u devetom mesecu trudnoce zbog nasilja u porodici,zaboravlja da je poklekla par puta pred sobom I da ga je ostavljala vise od jednom.Znam da je njoj sve ovo dodatno grozno jer vidi sebe u meni,ali mi konstantnim pridikama I drzanjem slova ne pomaze uopste.Kod kuce mi je strasno,ne slazemo se uopste.Nirvana potraje na silu koji sat,ali onda zidovi pocinju da se skupljaju oko mene a iz usta mojih roditelja pocinju da izlaze raznorazne nebuloze koje kao da namerno govore,nebi li doslo do svadje.Svi kapiraju kako mi je,ali nikome ne pada na pamet da me istinski razume.Jedina to,cini mi se radi tetka kod koje cu sigurno da odem sutra jer mi je mnogo bolji sagovornik I ne zvoca mi po ceo dan.Mrzim sebe I zato sto ne mogu odmah da se sastavim u komade ali onda se osvestim I kazem sebi:Hej bre,ko je ovde sjeban I slomljen,ja ili oni.Niko bre vise nema samilosti ni za koga...sve ostaje na jebenim recima.Daleko od toga da sam umiljato jagnje,da se razumemo.
Baj d vej,danas sam videla jos uvek zakonitog muza.Dosao je sa svojim ocem po nase dete.Pogledi su nam se susreli na sekun,a ja sam kao ranjena zver kad pobegne u shumu od lovca,pobegla u ulaz zgrade.Mrzim ga.Mrzim to sto je uradio svom detetu I meni.Mrzim sto to nije jedna stvar,pa da mogu da je obrisem gumicom vec je to milion I jedna stvar I svesna sam da nema toliko gumica na svetu koje bi to zbrisale iz moje duse.Njemu je lako,on ima tu jednu stvar koju moze zameriti meni....cekaj,ili nije.U stvari,kada bolje razmislim gore je njemu.On gubi,ja pobedjujem.Jer kada bih imala jedan problem na putu,nasla bih nacin da ga uklonim.A ovako ih je zilion,i nemocna sam.Ne mogu da kazem da mi to ne pomaze.Tu je:dug kamatarima,sklonost ka nasilju,njegova majka,neimanje krova nad glavom,bezparica,manjak emocija sa njegove strane,konstantna borba za njegovu ljubav sa moje strane,sumnja na vezu sa odredjenom osobom koju gajim vec neko vreme,konstantna zelja za prevarama svih zivih I mrtvih,alavost,gomila glupih ideja,tapkanje u mestu,moc selektivne amnezije koja me isteruje iz cipela,ne udeljivanje komplimenata kada je potrebno I nepotrebno,ni jedan cvet za godisnjicu-porodjaj-xyz povod....mogu da nabrajam do prekosutra.
A volim ga jer:sam mu rodila Masu,razumeli smo se odlicno,volimo iste stvari,volim da spavam pored njega zagrljena,zna me kakva sam stvarno.Jebi ga,pobedilo je zlo...ima ga mnogo vise nego dobra.Moje je samo da nadjem nacin da preguram ove najteze dane.Da imam prijatelje,odnosno da ih nije sve rasterao mozda bih I imala sa nekim da popricamA ovako,pretvoricu se u starmalu pored roditelja I tetke.To je moja ekipa.Haos.A Masa...ona je jedini lek za dudu,moja Lulica moj mali coveculjak koji je toliko lep I dobar I koji ce mi nadam se jednog dana biti zahvalna na svemu ovome.Jer poenta I jeste u tome da:lako je pomiriti se I biti srecan mesec,dva...ono sto dolazi kasnije bice isto kao pre.Jer ljubav mora biti dvosmerna,a tamo gde se ljubav ugasila u jednom smeru ili je taj neko ne “koristi” kako treba I kako zena zasluzuje,vreme je da se zavesa spusti.To dete ce iz bebe izrasti u malu devojcicu,mala devojcica u veliku,a velika u devojku.A ta devojka ce jednog dana,ukoliko se ova agonija ne prekine odmah da izraste u zenu koja ce po uzoru na svoju majku trpeti svo zlo I naopako od svog muskarca,i pocece jedan proces ponavljanja sa kolena na koleno I ode sve u propast.Toliko breme I odgovornost za sve moje buduce potomke zaista ne mogu da nosim.Vreme je da podjem putem kojim se redje(nazalost) ide....

P.s.Shalu na stranu,barem sam u trendu jer se apsolutno svi razvode.

#208 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 10 August 2011 - 09:58 PM

Fokus ti je i dalje na njemu. Pomeri ga, ne osvrći se, ne gledaj iza, već ispred sebe.
Ne očekuj pomoć od drugih, jer oni pomažu onako kako umeju i onoliko koliko mogu. Nisu oni krivi što ne umeju bolje i ne mogu više.
Niko se ne razvodi zbog trenda, već iz muke. Samo što je nečija muka vidljiva, a neko svoju krije.
To što si bebi već predvidela budućnost po kolenima je samo tvoja odgovornost. I tvoj put, i tvoja borba da ne bude tako.

Kao što si primetila, ako si čitala temu, u šta iskreno sumnjam, ovde je često jave žene u problemu razvoda, istresu šta imaju i nikada se više ne pojave. A ja, k'o zadušna baba, svakoj dam iskren savet. Prošla sam kroz to, pre deset punih godina, i evo me - živim, volim, voljena sam, imam još jedno dete, i ponosna sam i na svoje greške i na svoje ispravke.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#209 mama_V

mama_V

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 11 August 2011 - 01:56 PM

Ono sto sam zaboravila da napisem,a jako je bitno da je ovo sto napisah pre neki dan u stvari copy-paste mog dnevnika koji pisem za sebe na racunaru.Temu sam procitala,a sto se trenda tice i to je bila mala posalica bez smajlija na kraju.Jer izgleda u ovoj eri umiranja pismenosti,olovke i papira ukoliko ne stavis glupog smajlija na kraj recenice mnogi ce te shvatiti pogresno.
Moj plan i jeste da idem dalje,u suprotnom ne bih trosila vreme i piskarala "prazne price" po internetu.jako sam slaba i jaka u isto vreme,a moje rane i previse sveze da bi razum nadvladao gorcinu i nedostajanje nekih stvari

Hvala.

#210 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 11 August 2011 - 07:34 PM

Možda i ne mora smajli, ali koji razmak bi dobrodošao.

Shvatila sam ja pošalicu, ali se ne zabavljam tudjom mukom, sa smajlijem ili bez njega. Jednostavno, nije tvoj razvod, ni moj, ni teži ni drugačiji od miliona drugih. Ljudi se sastaju u ljubavi, razlaze u mržnji, a izmedju toga stoji velika patnja.

Samo hrabro!

PS. Književna pismenost se razlikuje od Internet pismenosti. Svaka ima svoja pravila, a pisanje na forumu, ma kako nekom izgledalo veliko i bitno, uglavnom, nije književnost. No, mislim da ti, trenutno, imaš većih briga od smajlija i pismenosti na Internetu. :angel:
St0kp2.png

zPL8p2.png

#211 elena311078

elena311078

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 11 March 2013 - 11:23 AM

potrebno vase misljene.U braku sam 16 godina,udala sam se sa 18,bilo mi je lepo,volela sam ga bezumno,nista mi nije smetalo.dosla deca,imam 3 cerke.ziveli smo lepo,barem ja tako mislila.za sve ovi godine braka on mi nije rekao nijedno da me voli,slabo mi poklanjao paznju,nisam ni primecivala to,bila zaokupljena decom,sada kad je deca nisu mala,pocela sam da razmisljam drugacije,potrebno mi sada vise neznosti paznji,razgovora,a toga i dalje nema i ako sam to njemu rekla.ja znam da me voli,ali ja...problem je u tome sto ja prestala da ga volim,barem tako mislim,nervira me svaka negova rec,pogled,pojava,posle 7 godina braka ja sam se zaposlila i tu pocela njegova ljubomora,nepoverenje.pre tri godine promenila sam posao i od tada sve jos gore,optuzivanja ,svadje.neznam sta da radim,hocu da se razvedem,da vise ne patim ja a ni on.mislim da ce biti pakao od nase zivota ako nastavimo zajedno.nisam ga nikad prevarila,u sta on neveruje,ali mogu priznati da me poceli privlaciti druge muskarci,a on kao muskarac za mene nepostoji.postujem ga samo kao oca moje deci.u velikoj sam dilemi,pomognite da shvatim sebe,polako pocinem da ludim

#212 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 11 March 2013 - 12:01 PM

Prvo dobro dosla. To sto si ti meni napisala izgleda mi kao kriza koja malo duze traje. Ako si sigurna da zelis da se razvedes, sedi sa njim i ozbiljno razgovarajte o tome. Mozda on to nije shvatio, mozda on zeli da vratite izgubljeno. Ja sam od onih koji ne misle da moras da budes zlostavljana i omalovazavana da bi se razvela, ali meni ovaj tvoj post izgleda kao trenutni hir i neka trenutna ljutnja i bes zbog njegovog 'zanemarivanja'. To sto te privlace drugi muskarci znaci samo da si zivo bice koje se oseca nevoljeno i trazi paznju i ljubav okolo. Veruj mi da od muskaraca 'sa strane' mozes da dobijes flert, kompliment, paznju, ali ljubav i tu vrstu paznje retko. Muskarci su skloni tome da tudjim zenama prividno pruzaju vise nego svojoj, a udatu zenu je lako prevariti laskajuci joj, jer je vecina nas kod kuce opterecena zajednickim obavezama, racunima, decom i cini nam se da nas neki muskarci vise cene od nasih muzeva, a cesto nije tako. Mozda samo treba da sama sa sobom a onda i sa muzem pretreses svoja osecanja.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#213 elena311078

elena311078

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 11 March 2013 - 12:53 PM

hvala ti puno.nisam napisala sve.razgovara las sam o svemu sa njim.pre 2 godine doslo je do svadje zbog poruke u telefonu jednog kolege,mesec dana sam se pravdala dokazivala,bilo je uzasno,posle toga sve je pogorsalo,pomirili smo se,ali povecala se negova kontrola,nepoverenje,broji minute mog kasnjenja s posla,stalno prebacivanje,nema razgovora medju nama,cutanje me ubija,on je dobar otac,ali ja ga nemogu podneti,trudim se da poboljsamo odnos,ali on to ne shvata,saopstila sam mu o razvode,objasnila mu sta mi fali,a njegov odgovor je bio"da li si ti normalna,postavljas uslove"a samo sam trazila vise paznje,vise zajednjickog vremena,sve u svemu,meni vise svejedno,ne vidim nas srecnimi,ako ja ostanem,paticu ja.a zasto da patim,da udovolim njemu?da on bude srecan?neverujem u to da on bude srecan,jel zna da ga ne volim?komplikovano do bola.hvala na podrske

#214 timka5

timka5

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 14 April 2013 - 09:30 PM

Ovoj temi nikad neće biti kraja mislim da se desetine hiljada brakova možda u ovoj državi ne raspada zbog dece.Ipak deca su najveća žrtve i treba razmišljati i o njihovoj sreći a njihova sreća je sa obadva roditelja.Ova tema me dovodi na forum jer razvod pokušavamo sto puta i onda se pojavi pitanje iz naslova ove teme.Ja perem sudove,čistim ,kuvam ,postavljam sto,peglam i sve a ja sam MUŠKO! moja supruga se gadi prljavih tanjira i kuvanja ,stalno ima neki problem i po ceo dan gleda u mobilni!Ona me voli i to je razlog da sve ovo trpim po njenom mišljenju a moj je jedini razlog dete...

#215 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 14 April 2013 - 09:54 PM

:D Izvini, ali bas si me nasmejao!

I bravo za tebe! Pa nije valjda to sto kuvas i peres razlog za razvod? Onda bi i 90 % zena trebalo iz istih razloga da traze razvod. :)
Objavljena slika

Objavljena slika

#216 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 15 April 2013 - 07:15 AM

I mene nasmija ranom zorom...

ja bi vec davno na putu bila...kada bi na to sve gledala
Objavljena slika Objavljena slika

#217 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 15 April 2013 - 07:59 AM

Ti si pravo musko, ako stvarno radis to sto kazes.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#218 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 15 April 2013 - 08:09 AM

Bas je nas'o mesto gde ce da se zali! :P :D
Objavljena slika

Objavljena slika

#219 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 15 April 2013 - 09:55 AM

Deca koja žive u lošem braku, braku bez ljubavi, poštovanja, poverenja, braku u kom postoji nasilje - fizičko ili psihičko, najviše pate. Najgore je što je to model porodice koju oni prihvataju kao normalan, i taj model potom prenose na svoj brak i svoju decu, jer ne znaju za drugačiji.
Deca su izgovor za nemanje hrabrosti da se život preuzme u svoje ruke.
I ovo je poruka za timka5.
Za elenu311078 - ova priča mi je poznata, istraživala sam prethodnih meseci partnersko nasilje, i tačno znam gde je i kako već postavljana. Ovde nećeš dobiti drugačije savete nego što si ih već dobila, a dobila si razne. Niko ne može da odlučuje o tvom životu, osim tebe same.
St0kp2.png

zPL8p2.png

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika