Idi na sadržaj

Fotografija

Operacija krajnika...

• Please log in to reply
103 replies to this topic

#1 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 23 October 2008 - 08:57 AM

Molim drage mame i tate ako su upoznati sa operacijom krajnika...Mi uskoro idemo da ih se resimo,pa bih volela da znam sta se i kako se sada to operise.Posto u moje vreme je bilo po nedelju dana lezanja u bolnici + par dana posle operacije pljuvanja krvi.Sada sam nesto nacula da se sve to resi za 3 dana,i da se krajnici sada \"prze\" na mnogooooooo manjoj temperaturi nego tad i da nedolazi do krvarenja.I da da napomenem da idemo da operisemo sva 3 krajnika.Unapred se zahvaljujem svima:zbunjen
Objavljena slika

#2 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13022 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 23 October 2008 - 09:52 AM

Ovde je malo drugacija situacija, krajnici se skidaju laserom ili se samo seku (iz ne znam kojih razloga), oporavak je veoma brz, dete vec isti dan dobro jede.Moja starija sestra je operisala krajnike sedamdesetih godina u Srbiji i isti dan je mogla da jede. Tada je imala 3-4 godine.Ja sam operisala krajnike sa 28 godina i to je bilo veliko mucenje. Normalno su mi ih skidali i jos su mi varili popucale kapilare na grlu. Pod totalnom anestezijom. Bolelo je strasno, nisam mogla da otvorim usta ni da jedem ni da pijem. Samo sam pila injekcije (ampule direktno u grlo), jer je stravicno bolelo. Kazu da je sto si stariji to je teze.Kod nas se operacija krajnika radi laserom kod male dece, vec godinama, i nije bolna niti je oporavak dug.Zasto operisete sva tri krajnika? Da li imate misljenje vise lekara ili samo jednog? Ja to ne bih radila bez preke potrebe i misljenja bar dva lekara....
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#3 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 23 October 2008 - 11:25 AM

Zasto operisete sva tri krajnika? Da li imate misljenje vise lekara ili samo jednog? Ja to ne bih radila bez preke potrebe i misljenja bar dva lekara.... [/quote]E ovako...Boka je rodjena sa uvecanim krajnicima,da su joj sada toliko veliki (desni presao na levu stranu,a izmedju njih jedva 3 mm da kazem prostora),i kod kog da smo doktora otisli na pregled,bukvalno receno su padali u nesvest,a isli smo kod njih minimum 10.Ajde sto su uvecani nego sto su i malo malo pa bolesni....al ajde i sto su bolesni pa da kazem ozdrave,ali svaki put kad se radi bris grla on sterilan...kad pre godinu i po dana dobila je upalu pljuvacne zlezde(opsirnije imas u temi upala pljuvacne zlezde).Bris sterilan a krajnici nedo Bog nikom,svima je odmah u samom startu bilo cudno,kako i sta sve dok se nije ta zlezda upalila.Streptokoka se iz krajnika spusti u pljuvacni kanal,tu se udruzila sa kandidom da bi njih dve zajedno svim snagama napravile cep u tom pljuvacnom kanalu,koji joj je bas suzen.I dolazi do toga da ta pljuvacna zlezda toliko otekne,jer nevrsi svoju funkciju koliko bi to trebalo.Kazu dr vrsi samo nekih 20 %,tako da njoj sva pljuvacka izlazi na usta kao maloj bebi,ma i vise!A da bi se resio problem sa tom upalom,moramo da \"saniramo\" sve bolesne aktere u ustima cak ako ima i kvaran zubic (e dobro je sto ga nema,jos nismo samo te muke mucili),a naravno medju njima su na prvom mestu krajnici.Jer cak nam kazu da bi i od silnih tih upala mogao da joj se strvori i kamen u tom pljuvacnom kanalu.A da vam nepricam kolika je ta zlezda kad je upaljena,i kad nije primecuje se golim okom.To nju svrbi,da nocu kad spava desava se koliko puta da ustane i vristi a nezna gde da se pocese.Cak nam je jedan doktor rekao da se njoj krajnici primecuju i na vratu,da nemora ni da zine,znaci oni oteceni non stop jos i ta zlezda kad otekne sa desne strane,mukica moja je kao robot:rolleyesVodili smo je kod raznih orl specijalista i za nepoverovati svi su ZA operaciju,cak koliko puta i kod maksiofacijalnog hirurga koji je takodje Za.Sreca u nesreci je sto ona super jede:singing,sa tim problema nemamo,i sto nema problema sa sluhom.Mada se par puta zapitam da li moje dete cuje u opste kad dreknem na nju :ket,ali kazu da je sa sluhom za nepoverovati sve u najboljem redu.Vodili smo je cak i kod homeopate,mada skeptik sam bila i ostacu.Navodno povlacenjem neke dlake iz temena njene glavice,cep se otvori i kazu za 3 puta da se to uradi i krajnika nema.Jes a gde odu toliki krajnici?!Mada imam prijateljicu koja je svoja oba deteta vodila na te \"terapije\" i ona je zadovoljna,al meni to nije bas sasvim najjasnije pa ne bih bas da eksperimentisem na svom rodjenom detetu.Cula sam da se i kod nas sada krajnici vade laserom,i oporavak je u bolnici valjda 3 dana tako nekako.Zakazali smo pregled za sledeci cetvrtak i tada ce nam reci konacan datum operacije.Resili smo da je operisemo na Institutu za majku i dete.Nasa doktorka iz doma zdravlja nam je rekla da se na Institutu laserom operisu deci krajnici pogotovo kod takvih slucajeva kao sto je moje dete...pa sam htela da cujem i tudja misljenja,da li znaju i da li su to pregurali sa svojom decom,jer znam da moje dete nije jedino koje muke muci sa krajnicima...A tad kad dodje do toga,verujte mi propevacu od radosti:singing....Muke su to....
Objavljena slika

#4 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13022 Postovi:

Objavljeno 23 October 2008 - 06:09 PM

to je stvarno strasno sto imate...Moja prijateljica mi je rekla da njenom sinu nisu hteli da vade krajnike, nego su ih samo presekli laserom. Ne znam cemu to sluzi.Svakako, treba da idete na tu lasersku operaciju, koja kazu za tako malu decu nije uopste bolna. Nije toliko bolna ni ona klasicna, niti je kod tako male dece oporavak dug, ali ipak...Sad sam se setila price o pradedi jednog mog prijatelja koga su prozvali Junacko - zato sto nije jauknuo dok su mu na zivo przili krajnike, pocetkom 20 veka! To mi je ispricao naravno, pre moje operacije krajnika 1999.

#5 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 25 October 2008 - 08:40 PM

sta da vam kazem osim da smo pre dva dana isli na orl,zalila se da je boli uvo i imala temperaturu 38.6,mi tamo a doktorka digla paljbu a jos je ni pergledala nije:jel vi vidite na sta dete lici,kako prica...a kad je boka zinula ostala je bez teksta.Sad su nam se krajnici nacisto spojili,sva je zapusena,jedva prica i kad progovori jedva je razumemo.I naravno opet boce i to 7 kom penicilina.:P...temepratura joj vec 2 dana nepada,malo pre je bila 39.4 pa je popila paracetamol da bi se sad spustila na 37.4...a videcemo dokle tako,sutra ujutru opet boca 3 po redu...Nepitajte kako sam kad nisam nikako,dete mi nefunkcionise vec 3 dan,a ja cekam svoj zakazani termin u cetvrtak na institutu kod orl,pa da vidimo sta ce oni da kazu,a sta to mi neznamo...Dodje mi da joj rucno iscupam,verujte mi...
Objavljena slika

#6 Tasia

Tasia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 228 Postovi:

Objavljeno 26 October 2008 - 07:55 AM

jovannab nemam nekog licnog iskustva sa operacijama ali znam da je maleni moje prijateljice pocetkom ove godine operisao sva tri krajnika i da je sve trajalo jedno pre podne i po podne je vec bio kuci. Njima su u Novom Sadu zakazali za mesec dana operaciju ali oni nisu hteli cekati jer dete niti je jelo, niti pilo a dok spava jako hrkao ,otisli privatno i sve obavili brzo i efikasno. Par meseci kasnije i starijem sincicu su isto operisali ali nisam sigurna da li isto sva tri. Uglavnim sve je jako dobro proslo . Vas ce predpostavljam ipak zadrzati duze zbog te zlezde ali ne dugo . Negde sam citala za tvoj strah... pokusaj koliko god vise mozes da ga ne pokazujes jer deca sve osete i samo unapred mozes to preneti na malenu.Skupi svu hrabrost i videces da ce sve to brzo proci i biti u redu.Cmokic malenoj i da sto pre to sve resite ...
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#7 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 02 December 2008 - 07:09 PM

eto samo da vam javimo da su nam operaciju zakazali za 26. januar 2009 god,i to samo zato sto smo proteklih mesec dana verovali ili ne 4 puta imali upalu krajnika!!!!I to operacija HITNO a tek u januaru,a do tad neznamo kako cemo :singing
Objavljena slika

#8 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6765 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 21 February 2011 - 02:15 PM

Naleteh u rupi na pricu o operaciji krajnika, pa ajde da izbunarim ovu temu, da ne otvaram novu. Cerka moje prijateljice je sa nepune 4 godine imala vec dve operacije treceg krajnika. Prvi put u junu2009 i sad u januaru ponovo, jer se vratio. Operisana je jer je jedva disala nocu, po celu noc su svi bdeli nad njom jer dete krklja umesto da dise, jako slabo je rasla i napredovala iako je solidno jela i cesto je bila bolesna, svaka prehlada joj je predstavljala ogroman napor i vukla se bas dugo. Posle prve operacije, malo je krenulo na bolje ali ubrzo su se simptomi vratili, kazu da je to zato sto joj je mnogo rano uradjena ta operacija. Sad je odmah posle operacije pocela vidno da napreduje, za mesec dana je dobila 1.5kg i porasla ne znam koliko u cm. Lekar je preporucio sladoled u velikim kolicinama, sve mlako i nikako vruce ni sad posle operacije a ni kasnije. Taj lekar kaze da vruca supa, caj, mleko...bilo sta jako steti sluzokozi grla.

y8eULli.jpgy8eUp1.png

FEs56ND.jpgFEs5p1.png

#9 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7851 Postovi:

Objavljeno 21 February 2011 - 02:36 PM

E super tanasija da sio iskopala ovu temu....I moja drugarica je sa svojom kcerkom imala slicno iskustvo vezano za operaciju krajnika. Doduse onu su operaciju radili nedavno, mala ima gotovo 5 godina.....i moja drugarica kaze da ne moze da pozna svoje dijete u pozitivnom smislu, koliko se promijenila. Bolje spava, bolje cuje, bolje jede......hrana joj trenutni ima miris, sad stalno primjecuje da nesto mirise ili smrdi,a prije nije to primjecivala. Uglavnom i moja drugarica kaze da se preporodila zajedno sa kcerkom poslije te operacije.I ja znam da nikako nista vruce uopste ne treba da se pije.....a znam kako su mene roditelji maltretirala cim sam bolesna da se nalivam vrelim cajem, a ja nikada nisam htjela....i onda se moja mama zalila pedijatru i on joj rekao da je vruca tecnost najgora za grlo, pogotovu kad je grlo upaljeno, a i kad nije dobro je izbjegavati vrele napitke.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#10 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 21 February 2011 - 08:28 PM

Mi imamo zakazanu operaciju za prekosutra.Vađenje sva tri krajnika i stavljanje cevčica u uši.Međutim, Srba ima povišene leukocite (14000), pa se ja brinem hoće li nas uopšte primiti u bolnicu ili će nam odložiti operaciju.On inače, nema nekih vidljivih problema iz kojih bi smo mogli da zaklučimo zašto su leukociti iznad normalne granice, pa nagađamo da je to od upale srednjeg uha koju izgleda ima konstantno. A najgore od svega je što ju je imao i pre mesec dana kada ga je dr pregledao i zakazao operaciju, a nije nam preporučio nikakvu terapiju.
Objavljena slika
Objavljena slika

#11 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6105 Postovi:

Objavljeno 22 February 2011 - 12:14 AM

Samo hrabro! Uz tebe sam.Moj slucaj je taj sa dve operacije treceg krajnika... vratio mi se bio i treci put... nikada nisam imala apetit, i bila sam prilicno sitna... celog zivota... dal\' su krajnici, ili nervozna narav, nemam pojma :)
St0kp2.png

zPL8p2.png

#12 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6765 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 22 February 2011 - 06:44 AM

Ana, nisam bas upucena da li rade operaciju iako je dete pod nekom upalom sto se vidi iz povecanih leukocita, ali mislim da bi trebalo, jer je njemu ta upala sigurno od krajnika. Videces, sve ce biti u redu i Srba ce da procveta, a i vi sa njim :)

y8eULli.jpgy8eUp1.png

FEs56ND.jpgFEs5p1.png

#13 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11135 Postovi:

Objavljeno 22 February 2011 - 07:45 AM

Mammam, mi smo uz tebe i Srbu... Bice sve dobro.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9856 Postovi:

Objavljeno 22 February 2011 - 07:48 AM

Bice sve dobro!
Objavljena slika Objavljena slika

#15 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10150 Postovi:

Objavljeno 22 February 2011 - 08:31 AM

Naravno da će da bude dobro, a i ti i Srba ćete se preporoditi.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#16 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 22 February 2011 - 11:22 AM

Hvala vam.Danas smo prošli još jedno vađenje krvi (čupam kosu s glave) i leukociti su 14.2. Dr nam je odložio operaciju za iduću nedelju. Dobili smo terapiju, pa u ponedeljak ponovo na kontrolu.
Objavljena slika
Objavljena slika

#17 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 22 February 2011 - 11:28 AM

Drzite se, mammam. Jos samo malo.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#18 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3203 Postovi:

Objavljeno 22 February 2011 - 11:36 AM

Drzite se mammam!
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#19 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2195 Postovi:

Objavljeno 22 February 2011 - 08:18 PM

Zelim vam da sve sto brze prodje i da se Srba sto pre oporavi!
Posted Image
Posted Image

#20 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13022 Postovi:

Objavljeno 22 February 2011 - 08:52 PM

mammam, drzi se!

0 korisnik/a čita ovu temu